Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


Faqe: (3) [1] 2 3   ( Kalo tek postimi i parė i palexuar ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Josef Frantzl,bisha Qe Tronditi Boten, Njeriu qe 24vite ēoi nje jete te dyfisht
Senatori_TeT
Postuar nė: 30.04.2008, 05:54
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2032
Antari Nr: 5504
Bashkangjitur: 28.01.2007Amstetten,Niederösterreich
Policia njohtoi per zbardhjen e rastit me trondites te incestit qe ka pare Bota gjer me tash.Josef Frantzl,73 vjeēar nga Amstetten,nga banoret i njohur si njeri i zellshem,baba i 7 Femijeve,eshte i akuzuar per marredhenie Incesti me te bijen e tij,te cilen e ka mbajtur mbyllur ne bodrumin e shtepise per plot 24vite,qe nga mosha 18vjeēare e saj.
Kjo bishe,me bijen e vet ka lindur edhe 7femije te tjere(pjelle incesti),te cilet asnjehere nuk kane pare drite Dielli me sy.Bija e tij tashme i ka 42vite,kurse eshte ne gjendje te rende shendetsore-psigjike,si dhe te 7 femijet.
Ne vitin 1984 ai ka lajmeruar se bija e tij i eshte bashkangjitur nje sekte,e tash ia ka perkushtuar tere jeten e saj asaj sektes,ne menyre qe familja dhe rrethi i gjere te mos e kerkojne ate.
Ne fakt,ai ka mbyllur te bijen ne bodrum,pas nje dere te ēelikte te rende 350kg,e me te ka ēuar jete te dyfishte.Para opinionit si baba i zellshem,kurse ne realitet si bishe,e cila ishte ne gjendje me bijen e vet te lind 7 femije.


----------------------------------------
Perparesia e te mencurit qendron aty se cdohere mundet te shtiret si i marre!

I'm just a soul whose intentions are good,oh Lord please don't let me be misunderstood.(Yusuf Islam)

Duke shkuar dit' e net,
E duke ndėrruarė moti,
Vemi si lumi nė det,
Nga Zoti,prapė tek Zoti.(Naim Frashėri)

Njeri i zoti nuk eshte ai qe s ka te meta, po ai qe i pranon te metat e tij.(Sami Frashėri)

Nje Shqiptar vlen sa 1000 njerez,2 shqiptare nuk vlejne asgje.(Faik Konica)
PM
Top
Victoria
Postuar nė: 30.04.2008, 05:59
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1103
Antari Nr: 14258
Bashkangjitur: 11.03.2008Sa lexim i tmerreshem, nje gje te tille te besh me femilejn qe t'i ja ka falur jeten... 24 vite nuk jane pak, jane nje jete e tere...
Per kete person mendoj se duhet denim i duhur edhe pse asnje denim nuk do te ishte i mjaftueshem per nje bishe si ky...


----------------------------------------
ALBANIA - LAND OF SUPERIOR NATION

PM
Top
Student12
Postuar nė: 30.04.2008, 07:50
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 831
Antari Nr: 9485
Bashkangjitur: 13.09.2007Denim ma i rond xhi mund te ekzistoj per ket phaa. katastrof . po ska denim per ket pjell tkece be.

P.S Alvin en do qer ki nuk osht taliban se jeni msu vec per talibant me shkru sende tkota po esht I "evropes perendimore "


----------------------------------------
Hala Madrid
PM
Top
The_Light
Postuar nė: 30.04.2008, 10:04
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 5780
Antari Nr: 14786
Bashkangjitur: 03.04.2008 Citim (Student12 @ 30.04.2008, 07:50)
P.S Alvin en do qer ki nuk osht  taliban se jeni msu vec per talibant me shkru sende tkota po esht I "evropes perendimore "

smil3dbd4e5e7563a.gif smil3dbd4e5e7563a.gif smil3dbd4e5e7563a.gif smil3dbd4e5e7563a.gif smil3dbd4e5e7563a.gif

ndoshta prejardhjen mes e ka prej afganistani hehehe

Ky postim ėshtė ndryshuar nga kumanovali nė 30.04.2008, 10:05


----------------------------------------
نعم، انا أحب الله

*********
kumanovali- Barca's FAN
*********
PMUsers Website
Top
elvira
Postuar nė: 30.04.2008, 10:37
Quote Post


Miku i ri
*

Posti: Antarė
Postime: 8
Antari Nr: 13778
Bashkangjitur: 20.02.2008nuk di se si ta quash kete njeri!me ka coroditur krejtesisht ky lajm.gazetat ketu ne vien cfare nuk shkruajn.te them te drejten sapo e lexova lajmin thash me vete se ky do jet ndonje i semur psiqik(sepse keshtu jemi mesuar ti emertojm njerezit e till).po ama me von kur dolen dhe lajme dhe me habitese se ai e ka mbajtur vajzen ter kohen nen toke de aq mire e ka planifikur saqe edhe deren e ka mbajtur m kode elektronik,i thash vetes po ky nuk eshte nje psihopat,po ama nje gjeni.jo ne kuptimin e mire te fjales pa keqkuptime.verte nje gjeni ne stilin e vet.ka ditur shume mire qe te mashtroj njerezit.vertet cdo dite hasim me njerez qe din te luajn shum mire rolin e hajdutit te mashtruesit apo ku e di un cfar.po ja qe atyre u vjen dita dhe u del boja.po ama qe ta mbash te fshehur per 24 vjet te mos te zbulohesh kjo vertet eshte per tu habitur.cfar njeriu do te ket qene ai!ne ia vlen qe te quash keshtu.edhe sa per dijeni,nuk ka qene kushedi se cfar po njeri me autoritet,me shkoll te kryer te tehnikes dhe njeri qe nga rrethi eshte vlesuar si njeri qe ste ngjall dyshime e jo me ne te te fshihet nje moster.
PMIntegrity Messenger IMMSN
Top
KosovoKid
Postuar nė: 30.04.2008, 11:04
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 133
Antari Nr: 12147
Bashkangjitur: 22.12.2007eshte nje tragjedi shuuuume e madhe per austrin, nuk banoj shume larg amstetten (100km) dhe jom shku me do shok per te par ate "burgun" per tju shprehur ngushllime, ter rruga ku banonte Josef F. ishte mbyllur nga gazetaret te cilet ishin ardh nga ter bota..... per te treguar per ket tragjedi.... dhe nje gazetar nga CNN England na pyti ""Qka eshte ty ndodh ne ket shtet?""...........


----------------------------------------
User posted image
Bombing for peace is like f*cking for virginity

Die ersten Menschen waren nicht die letzten Affen.

piciruk piciruk mos e ha djathin pa buk
PMUsers WebsiteAOL
Top
Ethnic Albanian
Postuar nė: 30.04.2008, 11:09
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 154
Antari Nr: 3787
Bashkangjitur: 02.11.2006Kjo ėshtė kulturė dhe civilizim ..........A (pika e ndryshimit)Tė nderuar anėtarė,

pėrgjithėsimet personale duke ia adresuar njė grupi tė veēantė nė formėn e etiketimit ėshtė plotėsisht e ndaluar. Ju kėshillojmė fuqimisht tė lexoni rregulloren.
Neni 8 ndalon ēdo etiketim tė dy kahjeve apo mė shumė religjioneve.
Ky postim ėshtė ndryshuar nga Stafi nė 30.04.2008, 12:16
PM
Top
alvin
Postuar nė: 30.04.2008, 11:13
Quote Post


Administrator
*****

Posti: Admin Forumi
Postime: 22234
Antari Nr: 12633
Bashkangjitur: 08.01.2008Mos paragjyko dhe mos shpif...kjo eshte devijim dhe rast rrenqethes,i denuar nga gjithe opinioni evropian....dhe ai boteror.

Ky postim ėshtė ndryshuar nga alvin nė 30.04.2008, 16:47


----------------------------------------
Dy gjėra janė te pakufishme-gjithėsia dhe injoranca njerėzore. Pėr te parėn nuk jam i sigurt-Albert Einstein
PM
Top
The_Light
Postuar nė: 30.04.2008, 12:09
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 5780
Antari Nr: 14786
Bashkangjitur: 03.04.2008kjo ndosh pothuajse cdo dit ne boten perendimore...sado qe te jet i hidhur lajmi kjo eshte realiteti i perendimit me perjashtime te vogla.

Ky postim ėshtė ndryshuar nga kumanovali nė 30.04.2008, 12:14


----------------------------------------
نعم، انا أحب الله

*********
kumanovali- Barca's FAN
*********
PMUsers Website
Top
alvin
Postuar nė: 30.04.2008, 13:32
Quote Post


Administrator
*****

Posti: Admin Forumi
Postime: 22234
Antari Nr: 12633
Bashkangjitur: 08.01.2008Te ndodhte perdite,nuk do te ishte Perendimi vendi ku vijne arapet dhe te tjeret te punojne atje,te shkollohen dhe te krijojne mireqenie ekonomike...por do ishte e kunderta...evropianet do te shkojshin ne boten arabe te shkollohen dhe te punojne...
Vere trurin ne funksion,logjiko pak lali...se realiteti eshte ky si e them une,jo pallavrat dhe utopite tua dhe te disa te tjereve qe postoni ketu.
Me respekte


----------------------------------------
Dy gjėra janė te pakufishme-gjithėsia dhe injoranca njerėzore. Pėr te parėn nuk jam i sigurt-Albert Einstein
PM
Top
lili82
Postuar nė: 30.04.2008, 13:56
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1121
Antari Nr: 3937
Bashkangjitur: 10.11.2006Kjo ėshtė kulturė dhe civilizim ..........A (pika e ndryshimit)Tė nderuar anėtarė,

pėrgjithėsimet personale duke ia adresuar njė grupi tė veēantė nė formėn e etiketimit ėshtė plotėsisht e ndaluar. Ju kėshillojmė fuqimisht tė lexoni rregulloren.
Neni 8 ndalon ēdo etiketim tė dy kahjeve apo mė shumė religjioneve.Ky postim ėshtė ndryshuar nga Stafi nė 30.04.2008, 11:16

Stafi,
A nuk te duket etiketim,ku ne xhdo pstim moderatori alvini perdor fjalen taleban,injorant .........Plus asaj eshte moderator.
Ketij nalt i thua kjo eshte kultur e civilizim,e cka i thua ketij posht???Nuk ke kurfar kulture dhe nuk je aspak i civilizuar apo???
I nderuari anėtarė,

krahasime nė mes asaj kush bėn etiketime mė shumė nuk do tė bėjmė, se po tė ishte ashtu do ta krijojshim forumin nėn cakun se kush ėshtė mė i aftė pėr etiketime!
Ju jeni tė detyruar tė lajmėroni etiketimet, jo tė peshoni cili etiketim ka mė shumė peshė e cili jo, tė gjitha janė tė ndaluara!
Prandaj urdhno jepe lajmėrimin nė MP dhe saktėsisht vendin pėr cilin bėhet fjalė qė tė bėjmė pėrmirėsime!


Ky postim ėshtė ndryshuar nga Stafi nė 30.04.2008, 14:04


----------------------------------------
Varje dygn ligger män med kvinnor som de inte älskar och ligger inte med kvinnor som de verkligen älskar.
PM
Top
kritiku_1
Postuar nė: 30.04.2008, 14:48
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 4095
Antari Nr: 10472
Bashkangjitur: 26.10.2007Ncncncnnc o Zot ne cfar gjendje kemi ardh


http://www.alsat.tv/index.php?option=com_c...d=480&Itemid=58


----------------------------------------
Kur asgje nuk eshte e sigurt, gjithcka eshte e mundur...
PM
Top
Alblord
Postuar nė: 30.04.2008, 15:06
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 3741
Antari Nr: 15225
Bashkangjitur: 28.04.2008Cdo popull ose komunitet ne bote i ka te miret dhe te keqinjte e vete, liberalet dhe radikalet, por kryesorja eshte se njerezite normal me kulture te mesme (ne lindje ose perendim) cdohere jane shumice. etiketimi i nje populli me aktet e nji numri te vogel eshte moralishte e pajustifikueshme. Andaj nuk eshte mire qe ti identifikoni austriaket me aktet e ketij personi ose afaganasit me aktet e alkaides. Cdonjeri ne tabula-rasa eshte i mire, sepse Zoti krijon veq mire, por pastaj njerezit dallojne se kush sa djallezohet. smil3dbd4e5e7563a.gif
Une kam edhe shoke austriak edhe afgane dhe jane njerez te mire, te ndershem.
Mirembetshi!

Ky postim ėshtė ndryshuar nga Alblord nė 30.04.2008, 15:06


----------------------------------------
Nothing happens, until I make it happen!
PM
Top
fato1
Postuar nė: 30.04.2008, 15:07
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 5435
Antari Nr: 5088
Bashkangjitur: 04.01.2007
ndaj te njejtin mendim me Alblord....

te pakten ai atje e ka vrare e me sdo kete mundime ne jete....ndersa kjo e gjora jeta i ka shkuar ne vuajtje, edhe ate cfra vuajtje se.....

Allahu i falte

Ky postim ėshtė ndryshuar nga fato1 nė 30.04.2008, 15:10
PM
Top
Gjuajtėsi
Postuar nė: 30.04.2008, 15:56
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Admin Forumi
Postime: 1493
Antari Nr: 10126
Bashkangjitur: 10.10.2007Alblord,

pėrgjigje me mė maturi nuk ėshtė dhėnė deri tash! Tė uroj pėr seriozitetin!

Ky postim ėshtė ndryshuar nga Gjuajtėsi nė 30.04.2008, 15:56


----------------------------------------
Njė tokė, njė gurr, njė krua, njė urė! Ēfar ke bė ti sot pėr kombin tėnd!
PM
Top

Topic Options Faqe: (3) [1] 2 3  Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio