Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Ia vrau gruan shokut
ßina
Postuar nė: 11.12.2012, 21:49
Quote Post


Administratore
*****

Posti: Admin Forumi
Postime: 8256
Antari Nr: 21014
Bashkangjitur: 17.02.2009Ia vrau gruan shokut

Fotografi e jashtme

Nga Nexhmije Ahmeti | 11 Dhjetor 2012 07:50

Hadije Tunuzliu u mbyt me thikė mė 3 dhjetor. Trupi i 42 vjeēares u gjet nė fshatin Lupq i Epėrm tė Podujevės, ndėrsa dyshohet se atė e vrau Xh. Tėrstena, 58 vjeēar nga Vushtrria. I dyshuari dhe familja e viktimės kishin marrėdhėnie tė mira shoqėrore nė mes vete.

E priti tė kthehet nga puna sikurse ditėve tė tjera. Por u bė natė dhe Hadije Tunuzliu nuk po kthehej nė shtėpi. Kjo vonesė e shqetėsoi tė shoqin.

Sezair Tunuzliu kot e thėrriste nė telefon tė shoqen sepse atė e kishte fikur. Burri nga Vushtrria thirri tė gjithė tė afėrmit pėr tė mėsuar nėse ata dinė diēka pėr fatin e saj. Por askush nuk dinte asgjė.

Tė nesėrmen disa SMS tė dėrguara nga numri i saj nė telefonin e sė bijės e shtyn Sezairin tė dyshojė se diēka nuk ėshtė nė rregull.

“Mė kanė rrėmbyer me thikė nė kokė, mė kanė ēu rrugės pėr Gjilan”, ishte pėrmbajtja e njėrit nga mesazhet telefonike qė kishin ardhur nė telefonin e vajzės sė Sezairit, qė njėkohėsisht ėshtė fėmija i vetėm i ēiftit.

Sezairit si mbet asgjė tjetėr veēse ta lajmėrojė policinė pėr zhdukjen e bashkėshortes me tė cilėn kishte jetuar 27 vjet. Pas gati njė javė kėrkimi, misteri i zhdukjes sė Hadijes u zbulua.

Ajo u gjet dhjetėra kilometra larg shtėpisė sė saj. Tė shtunėn nė mbrėmje kufoma e Hadije Tunuzliut u gjet e vrarė nė malin e fshatit Lupq i Epėrm tė Podujevės. Bashkė me gjetjen e kufomės u paraburgos edhe i dyshuari. Ai ishte njė person qė kishte shoqėri tė afėrt me familjen Tunuzliu nga Vushtrria. Fiks njė javė pas vrasjes Hadije Tunuzliu u varros, ndėrsa familjarėt e burrit kanė hapur derėn pėr ngushėllime.

Sezair Tunuzliu mjaft i mėrzitur rrėfen tė gjitha ato ēka ka pėrjetuar ditėve sa nuk e dinte se ku e kishte gruan. Tash kur e kanė gjetur tė vdekur ėshtė mė i ēliruar, por edhe pret qė gjithēka tė sqarohet nė gjykatė.

“Ne ende nuk kemi asgjė zyrtare nga policia. Vetėm e dimė se ajo ėshtė vrarė me thikė”, thotė Sezairi.

Por mė e rėnda pėr tė ėshtė se personi qė dyshohet pėr vrasjen e bashkėshortes ėshtė mik i afėrt i tij.

Xhelal Tėrstena (58 vjeēar), tė cilin policia e ka arrestuar si tė dyshuarin kryesor pėr vrasje, hynte e dilte lirisht nė shtėpinė e Sezairit. Ata dy ishin shokė tė ngushtė dhe kishin lidhje tė mira nė mes vete. Madje Sezairi tregon se shpeshherė edhe i ka ndihmuar me para atėherė kur ai ishte ngushtė pėr to. Nė lidhje me atė qė ka ndodhur Sezairi e ka vetėm njė term pėr tashmė ish-shokun e ngushtė.

“Ēka muj me thėnė pėr tė, maniak veē”, tha Sezairi.

Por ishte vetė burri i viktimės qė i ndihmoi policisė qė ta zbardhė rastin. Thotė se menjėherė ka dyshuar tek ai, edhe pse nuk pranon se ka vėrejtur ndonjė sjellje tė pazakontė tė dyshuarit dhe gruas sė tij.

Madje pohon se lidhja martesore me Hadijen ishte shumė e mirė, edhe pse pėr kėto 27 vjet ata nuk kishin pasur fėmijė. E vajzėn qė e kanė rritur nuk ėshtė e tyre, por e adoptuar.

Sezairi nuk dėshiron tė japė shumė detaje pėr atė ēka ka ndodhur, mirėpo njė i afėrm i familjes sqaron se tashmė e ndjera dhe i dyshuari kanė pasur njė lidhje tė fshehtė dashurie.

“Por as ne nuk e dimė cilat janė motivet qė e kanė shtyrė qė ta vrasė”, tha i afėrmi i familjes qė nuk dėshiron t’i pėrmendet emri.

Pėr motivet nuk ka treguar as i dyshuari Tėrstena, mirėpo nė momentin e arrestimi ai ka pranuar se ka kryer vrasjen.

Burime nga policia bėjnė tė ditur se Hadija ėshtė vrarė nė Lupq tė Epėrm qysh mė 3 dhjetor. I dyshuari me SMS-tė qė ia ka dėrguar familjes sė tė ndjerės, por edhe me lokacionin ku e ka bėrė vrasjen ka dashur qė t’i humbė gjurmėt. Mirėpo ishte pikėrisht telefoni, njėra nga pistat qė i dyshuari u zbulua si kryerėsi i vetėm i kėsaj vepre. Nė Prokurorinė e Qarkut nė Mitrovicė nuk tregojnė asgjė rreth kėtij rasti pasi tashmė ky rast ka kaluar nė dorė tė Prokurorisė sė Qarkut nė Prishtinė.

“Ėshtė konstatuar se vrasja ėshtė kryer nė rajonin e Prishtinės, prandaj tash ka kaluar atje”, tha njė prokuror i Qarkut tė Mitrovicės. Rastin e ka raportuar tė hėnėn nė mėngjes edhe Policia e Kosovės.

Zėdhėnėsi i policisė rajonale nė Mitrovicė, Besim Hoti, tha se nga data 3 dhjetor Policia e Kosovės ishte nė kėrkim tė personit tė gjinisė femėrore, H.Tunuzliu (1970) Vushtrria, pasi familjarėt e saj kishin njoftuar Policinė e Kosovės se e njėjta mund tė ishte rrėmbyer nga persona tė panjohur.

"Trupi i pajetė i viktimės ishte gjetur tė shtunėn nė fshatin Lupq i Epėrm, tė Podujevės, ndėrsa pas bashkėpunimit nė mes tė hetuesve rajonalė tė Policisė sė Kosovės nė Mitrovicė dhe atyre nė Prishtinė, kufoma ishte identifikuar si viktima e raportuar e humbur nga data 3 dhjetor”, ka thėnė Hoti.

Sipas tij policia ka arrestuar njė tė dyshuar tė mundshėm si kryes tė kėtij akti kriminal. I dyshuari 58 vjeēar, banor i Vushtrrisė, ėshtė arrestuar dhe u ėshtė dorėzuar hetuesve pėr krime tė rėnda nė rajonin e Prishtinės, ndėrsa me urdhėr tė prokurorit publik tė njėjtit i ėshtė caktuar masa e ndalimit policor.

Rasti ėshtė cilėsuar si vepėr penale “vrasje e rėndė”, ndėrsa hetimet do tė udhėhiqen nga hetuesit rajonalė tė Policisė sė Kosovės nė Prishtinė.


----------------------------------------
Mendjet e medha diskutojne idete.
Mendjet mesatare diskutojne ngjarjet.
Mendjet e vogla diskutojne Njerezit.
PM
Top
FlyGreen
Postuar nė: 12.12.2012, 14:33
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 284
Antari Nr: 27606
Bashkangjitur: 25.11.2012rregull e pa shkruar , mos le gruan vetem me asnje veq vellaut dhe babait ,
mashkull + femer + vetem = fantazi seksuale , gjithmone e huaja eshte me terhekse , edhe nje dite afersia kalon ne vetbesim ,vetbesimi ne marje guximi , guximi rezulton ne sukses ( te deshtuar).

Kjo ka tbej me komentet e bashkeshortit ne lidhje me dyshimet e tija , per vrasjen nuk komentoj dot ,asnjeher sjam futur ne analiza te vrasjeve , eshte larg imagjinates time vrasja , vetem se ne lufte dhe ne vetmbrojtje.
PM
Top
FLAMUR_07
Postuar nė: 13.12.2012, 00:31
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 771
Antari Nr: 10777
Bashkangjitur: 07.11.2007 Citim (FlyGreen @ 12.12.2012, 15:33)
rregull e pa shkruar , mos le gruan vetem me asnje veq vellaut dhe babait ,
mashkull + femer + vetem = fantazi seksuale , gjithmone e huaja eshte me terhekse , edhe nje dite afersia kalon ne vetbesim ,vetbesimi ne marje guximi , guximi rezulton ne sukses ( te deshtuar).

Kjo ka tbej me komentet e bashkeshortit ne lidhje me dyshimet e tija , per vrasjen nuk komentoj dot ,asnjeher sjam futur ne analiza te vrasjeve , eshte larg imagjinates time vrasja , vetem se ne lufte dhe ne vetmbrojtje.

po kur te ka nevoj emergjence me dergu gruajen te mjeku-ginekologu
qfare duhet me be?????
smil3dbd4daabd491.gif


----------------------------------------
PEOPLE GET THE GOVERNMENT THEY DESERVE
PM
Top
ArIaNiTii
Postuar nė: 13.12.2012, 03:32
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2630
Antari Nr: 26139
Bashkangjitur: 23.02.2011 Citim (FLAMUR_07 @ 13.12.2012, 01:31)
po kur te ka nevoj emergjence me dergu gruajen te mjeku-ginekologu
qfare duhet me be?????
smil3dbd4daabd491.gif

ateher sipas FLYGREEN duhet patjeter me pas baben ose vellau ginekollog ahahhahha
PM
Top
FlyGreen
Postuar nė: 13.12.2012, 07:58
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 284
Antari Nr: 27606
Bashkangjitur: 25.11.2012 Citim (ArIaNiTii @ 12.12.2012, 21:32)
ateher sipas FLYGREEN duhet patjeter me pas baben ose vellau ginekollog ahahhahha

that's just sick
Ok ju mos ndegjoni flygreen-in , merni shoket futni nshpi , shkoni kryni punt shoku le te pres ne shtepi , ashtu duhet shekulli 21
smil3dbd4dbc14f3f.gif
PM
Top
kosova_rja
Postuar nė: 13.12.2012, 10:30
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1216
Antari Nr: 20840
Bashkangjitur: 13.02.2009 Citim (ßina @ 11.12.2012, 22:49)

Sezairi nuk dėshiron tė japė shumė detaje pėr atė ēka ka ndodhur, mirėpo njė i afėrm i familjes sqaron se tashmė e ndjera dhe i dyshuari kanė pasur njė lidhje tė fshehtė dashurie.


po ku esht shqiptari per afere bre smil3dbd4daabd491.gif ai s`din me dasht ni gru e ku din m “i dasht dy gra bre ncncnc smil3dbd4d99c6eaa.gif


----------------------------------------
Thashethemet dalin nga urryesit,perhapen nga budallenjet dhe pranohen nga injorantet.

Bukuria e njeriut perbehet nga fjala qe ai flet...!!
PM
Top
ßina
Postuar nė: 13.12.2012, 10:54
Quote Post


Administratore
*****

Posti: Admin Forumi
Postime: 8256
Antari Nr: 21014
Bashkangjitur: 17.02.2009 Citim (kosova_rja @ 13.12.2012, 11:30)
po ku esht shqiptari per afere bre smil3dbd4daabd491.gif ai s`din me dasht ni gru e ku din m “i dasht dy gra bre ncncnc smil3dbd4d99c6eaa.gif

Po mire bre, e pse ky shkretani nuk e vrau grun e vet po te hujen? smil3dbd4d4e4c4f2.gif smil3dbd4daabd491.gif


----------------------------------------
Mendjet e medha diskutojne idete.
Mendjet mesatare diskutojne ngjarjet.
Mendjet e vogla diskutojne Njerezit.
PM
Top
kosova_rja
Postuar nė: 13.12.2012, 10:57
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1216
Antari Nr: 20840
Bashkangjitur: 13.02.2009 Citim (ßina @ 13.12.2012, 11:54)
Po mire bre, e pse ky shkretani nuk e vrau grun e vet po te hujen? smil3dbd4d4e4c4f2.gif smil3dbd4daabd491.gif

ja kish nis prej te hujes qe te vij edhe te e tija por kete mundesi ia morri policia e kosoves smil3dbd4daabd491.gif


----------------------------------------
Thashethemet dalin nga urryesit,perhapen nga budallenjet dhe pranohen nga injorantet.

Bukuria e njeriut perbehet nga fjala qe ai flet...!!
PM
Top
amorja
Postuar nė: 14.12.2012, 15:57
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 767
Antari Nr: 26936
Bashkangjitur: 07.10.2011sipas disave ktune pi bjen qe krejt qenkemi tradhtar phaaaaaa


mvijn keq por sa do jetosh aq do shikosh dhe me teper do ndegjosh


----------------------------------------
qika_babit

tetovare 4ever....
PM
Top
di@na
Postuar nė: 15.12.2012, 02:38
Quote Post


Mundohem tė kyqem nė bisedė
**

Posti: Antarė
Postime: 22
Antari Nr: 27443
Bashkangjitur: 16.07.2012u bo zorr me pas shok na paskan rrejt ne shkoll kur na thojshin e trimi i mir ka shok shum
smil3dbd4daabd491.gif
PM
Top
forumi28
Postuar nė: 15.12.2012, 04:22
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 249
Antari Nr: 26842
Bashkangjitur: 21.08.2011 Citim (kosova_rja @ 13.12.2012, 04:30)
po ku esht shqiptari per afere bre smil3dbd4daabd491.gif ai s`din me dasht ni gru e ku din m “i dasht dy gra bre ncncnc smil3dbd4d99c6eaa.gif

Aiiii edhe ti cka flet.
Nuk eshte se nuk dijme,po eshte veshtire te mbahen lidhje/afera pa u zbuluar smil3dbd4e5e7563a.gif
Edhe shefi i CIA-s ra viktime e aferes e ti thua ku din shqiptari me dasht.Le kete muhabet pash zotin smil3dbd4e5e7563a.gif
PM
Top
kosova_rja
Postuar nė: 15.12.2012, 17:46
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1216
Antari Nr: 20840
Bashkangjitur: 13.02.2009 Citim (forumi28 @ 15.12.2012, 05:22)
Aiiii edhe ti cka flet.
Nuk eshte se nuk dijme,po eshte veshtire te mbahen lidhje/afera pa u zbuluar smil3dbd4e5e7563a.gif
Edhe shefi i CIA-s ra viktime e aferes e ti thua ku din shqiptari me dasht.Le kete muhabet pash zotin smil3dbd4e5e7563a.gif

cfar krahasimi bere edhe ti hahhahaha viktima e shefit te CIA ishte puna per aferen a e shqiptarit afera ngjashmerie e madhe kjo smil3dbd4e398ff7b.gif smil3dbd4d4e4c4f2.gif


----------------------------------------
Thashethemet dalin nga urryesit,perhapen nga budallenjet dhe pranohen nga injorantet.

Bukuria e njeriut perbehet nga fjala qe ai flet...!!
PM
Top
enea
Postuar nė: 15.12.2012, 17:53
Quote Post


Viva Enea
*****

Posti: Antarė
Postime: 631
Antari Nr: 11571
Bashkangjitur: 26.11.2007Si e ka lyp edhe e ka gjet..

pff ene halli i ksaj ato sojt si pordh (mfalni nshprehje) ka mbet tzone shfaler, ncncn

ene masandi thujni o prajsh rinija, cfar rinije be aho grat ka 50vjet tu i pas burrat e vet shkojn mbas burrave qer ncncn, derdimenjaaaa smil4a8acf219332d.gif


----------------------------------------
B very careful if u make a woman cry, bcause God counts her tears. The woman came out of a man's rib, not from his feet to b walked on, not from his head to b superior of, but from the side to b equal with, under the arm to b protected for nd next to the heart to b loved.
-Pass this on to all your women friends nd to the men as well so they WOULD KNOW THE TRUE VALUE OF A WOMEN!!


Disa Ketu e Gjejne Veten Por Nuk Pajtohen Me Te Verteten!!
PM
Top
Hera
Postuar nė: 16.12.2012, 14:20
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 324
Antari Nr: 27390
Bashkangjitur: 26.05.2012Hm..27vite bashkjetes nuk kan patur femije dhe gruaja ka pas afer sexuale me shokin e burrit, ky burri me siguri e ka ditur per aferen mes tyre dhe lejuar ne heshtje, me kusht per te mos e humbur gruan e tij ngase nuk ka qene ne gjendje per ti permbushur nevojat e saj.. nje prej pistave te mundura te hetimit ...
PM
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio