Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Serbia i shet Maqedonisė miell kancerogjen
serious
  Postuar nė: 16.12.2012, 13:44
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 260
Antari Nr: 26772
Bashkangjitur: 23.07.2011Serbia i shet Maqedonisė miell kancerogjen

Serbia ka eksportuar drejt Maqedonisė disa tonė miell me pėrmbajtje kancerogjene. Lajmi ėshtė bėrė i ditur nga Agjencia Qeveritare pėr Ushqime dhe Veterinari.
Sipas agjencisė janė 1,5 tonė miell me pėrmbajtje kancerogjene, i cili ka pėrfunduar tek konsumatorėt nė Maqedoni. Veē kėsaj sasie, kanė qenė dhe 8 tonė tė tjerė tė cilėt janė tėrhequr nga tregu.

Drejtori i Agjencisė, Dejan Runtevski deklaroi se mbi 8 tonė janė tėrhequr, por ai paralajmėroi se do tė ketė kontrolle masive pėr tė verifikuar praninė e kėtij mielli kancerogjen.

“Do tė kėrkohen dėnime pėr importuesit e kėtij mielli, edhe pse kjo sasi e mbėrritur nė Maqedoni ka pasur certifikatė tė vlefshme dhe ka qenė nė gjendje tė rregullt duke plotėsuar tė gjitha kushtet”, theksoi Runtevski.

Agjencia ka bėrė tė ditur se do tė kėrkoj tė dhėna nga analizat e institutit serb lidhur me miellin e importuar nė Maqedoni, qė ka pėrmbajte tė madhe tė aflatoskin, i cili ka pėrbėrje kancerogjene.----------------------------------------
Islami-sistem i jetes
PMUsers Website
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio