Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


Faqe: (4) [1] 2 3 ... E fundit »  ( Kalo tek postimi i parė i palexuar ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Meshkujt e martuar joshin femrat 'single'
Lexo
Postuar nė: 17.08.2009, 11:39
Quote Post


Robot
*****

Posti: Antarė
Postime: 3366
Antari Nr: 18687
Bashkangjitur: 24.11.2008Fotografi e jashtme
Femrat shpesh dinė tė thonė se tė gjithė meshkujt e mirė janė tė zėnė, ndėrsa fakti qė ata nuk janė nė 'treg' i bėn edhe mė tėrheqės. Hulumtimet kanė treguar se femrat 'single' i konsiderojnė meshkujt e martuar mė tėrheqės sesa meshkujt e lirė.


Fakti qė mashkulli i martuar i takon ndonjė femre tjetėr, e bėn atė mė tė dėshiruar nė sytė e femrave tjera.

Gjatė njė studimi, njė numri tė madh tė femrave u janė treguar fotografitė e meshkujve tė njėjtė, por disave prej tyre u ėshtė thėnė qė ata janė tė martuar, ndėrsa tė tjerave qė janė tė lirė. Nga ato ėshtė kėrkuar qė tė pėrgjigjen se sa joshės janė meshkujt pėrkatės dhe se a do tė kishin filluar lidhje me ta.

Ndėrkohė, njė studim i ngjashėm ėshtė realizuar edhe me meshkujt, tė cilėt ėshtė dashur tė tregojnė se cilat femra i konsiderojnė mė joshėse.

Nė bazė tė tė dhėnave nga kėto studime, ekspertėt nga Universiteti Oklahoma State kanė ardhur nė pėrfundim se meshkujt 'single' bien mė lehtė ndaj fermave tė lira, ndėrsa kėshtu nuk ndodh me femrat.

Shumica e femrave i kishin konsideruar mė tėrheqės meshkuj e martuar. Sipas rezultateve, katėr herė mė shumė femra kanė qenė tė interesuara pėr meshkujt e martuar.


----------------------------------------
This is an automatically sent message, i'm Robot please do not reply!
PM
Top
inginieri
Postuar nė: 17.08.2009, 12:20
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 65
Antari Nr: 6098
Bashkangjitur: 27.02.2007"mjeri une qe jam i lire"
o sa mire me qene beqar mo hej
asnje femer nuk ta var mo hej>


PM
Top
Kacurelja
Postuar nė: 17.08.2009, 12:27
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2347
Antari Nr: 19113
Bashkangjitur: 23.12.2008 Citim (inginieri @ 17.08.2009, 13:20)
"mjeri une qe jam i lire"
o sa mire me qene beqar mo hej
asnje femer nuk ta var mo hej>

mos kno shume se pastja do thujsh ku iken femrat smil3dbd4e5e7563a.gif smil3dbd4e5e7563a.gif


----------------------------------------
Me jep nje laps dhe leter, pak drite ne dhomen time, e me ler te kenaqem me shkronjat...!
PM
Top
sweety-FL
Postuar nė: 17.08.2009, 13:21
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1122
Antari Nr: 22198
Bashkangjitur: 07.05.2009eshte e vertet meshkujt e martuar joshin femrat single njoh nji rast shum por sdo ta dergoj dhe me fmi bile..


----------------------------------------
Njeriu cinik i di ēmimet e tė gjitha sendėve, por jo vlerat e tyre.
PM
Top
skystar
Postuar nė: 17.08.2009, 14:23
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 3320
Antari Nr: 17504
Bashkangjitur: 24.09.2008Amon coucat i kan fajet jo mashkujt


----------------------------------------
Edhe pse flasim me te njejten gjuhe, realiteti nuk eshte i njejte per te gjithe
PMUsers Website
Top
Kacurelja
Postuar nė: 17.08.2009, 14:24
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2347
Antari Nr: 19113
Bashkangjitur: 23.12.2008 Citim (skystar @ 17.08.2009, 15:23)
Amon coucat i kan fajet jo mashkujt

pse be ne...kush te tha se ne i kina fajet smil3dbd4dcd7b9f4.gif smil3dbd4dcd7b9f4.gif

skimi xhi te bojm ne se chellojn meshkujt...hahhaha smil3dbd4e5e7563a.gif smil3dbd4e5e7563a.gif


----------------------------------------
Me jep nje laps dhe leter, pak drite ne dhomen time, e me ler te kenaqem me shkronjat...!
PM
Top
LIMMI
Postuar nė: 17.08.2009, 15:20
Quote Post


Ujku ne mesin tuaj!!
*****

Posti: Antarė
Postime: 7174
Antari Nr: 6797
Bashkangjitur: 07.04.2007Ehhhh femrat .....


----------------------------------------
Kujdes mos i bėni padrejtėsi vetes, se edhe ashtu tė tjerėt do tė jenė tė padrejt me ju.
PMEmail Poster
Top
Miss.Blue
Postuar nė: 17.08.2009, 15:21
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 3583
Antari Nr: 8802
Bashkangjitur: 07.08.2007 Citim (skystar @ 17.08.2009, 15:23)
Amon coucat i kan fajet jo mashkujt

smil3dbd4e4c2e742.gif smil3dbd4e4c2e742.gif


----------------------------------------
Home is NOT home without mom ..


INFORMATION IS POWER!
PM
Top
Trishtimi
Postuar nė: 17.08.2009, 15:22
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 9194
Antari Nr: 18743
Bashkangjitur: 27.11.2008 Citim (LIMMI @ 17.08.2009, 16:20)
Ehhhh femrat .....

SHprehu ore smil3dbd4e5e7563a.gif smil3dbd4e5e7563a.gif the arra


----------------------------------------
Ēdo shigjetė nuk e arrin cakun...
PMUsers Website
Top
Kacurelja
Postuar nė: 17.08.2009, 15:25
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2347
Antari Nr: 19113
Bashkangjitur: 23.12.2008 Citim (Trishtimi @ 17.08.2009, 16:22)
SHprehu ore smil3dbd4e5e7563a.gif smil3dbd4e5e7563a.gif the arra

vech me na permend ja ndal fryma..... smil3dbd4e5e7563a.gif smil3dbd4e5e7563a.gif smil3dbd4e5e7563a.gif


----------------------------------------
Me jep nje laps dhe leter, pak drite ne dhomen time, e me ler te kenaqem me shkronjat...!
PM
Top
the_undead
Postuar nė: 17.08.2009, 15:27
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1433
Antari Nr: 23051
Bashkangjitur: 29.07.2009Definitivisht jame bindur se femrat i duan meshkujt me eksperienc ne shtrat.Kjo eshte arsya pse meshkujt e martuar i joshin femrat ''single''.


----------------------------------------
the_undead is back!
PM
Top
Kacurelja
Postuar nė: 17.08.2009, 15:31
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2347
Antari Nr: 19113
Bashkangjitur: 23.12.2008 Citim (the_undead @ 17.08.2009, 16:27)
Definitivisht jame bindur se femrat i duan meshkujt me eksperienc ne shtrat.Kjo eshte arsya pse meshkujt e martuar i joshin femrat ''single''.

e pam edhe en temen tjeter...sme pelqen ky mendim...
sidoqoft mendimi yt eshte e drejta jote.. smil3dbd4e398ff7b.gif


----------------------------------------
Me jep nje laps dhe leter, pak drite ne dhomen time, e me ler te kenaqem me shkronjat...!
PM
Top
ßina
Postuar nė: 17.08.2009, 15:34
Quote Post


Administratore
*****

Posti: Admin Forumi
Postime: 8256
Antari Nr: 21014
Bashkangjitur: 17.02.2009 Citim (the_undead @ 17.08.2009, 16:27)
Definitivisht jame bindur se femrat i duan meshkujt me eksperienc ne shtrat.Kjo eshte arsya pse meshkujt e martuar i joshin femrat ''single''.

Nuk do te thote qe vetem mashkulli i martuar ka pervoje.

Ky postim ėshtė ndryshuar nga ßina nė 17.08.2009, 15:35


----------------------------------------
Mendjet e medha diskutojne idete.
Mendjet mesatare diskutojne ngjarjet.
Mendjet e vogla diskutojne Njerezit.
PM
Top
the_undead
Postuar nė: 17.08.2009, 15:39
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1433
Antari Nr: 23051
Bashkangjitur: 29.07.2009 Citim (ßina @ 17.08.2009, 16:34)
Nuk do te thote qe vetem mashkulli i martuar ka pervoje.

Po pra,edhe une them ashtu.Po nuk e di pse disa vajza nuk e kuptojn!
Apo mos ka arsye tjeter per kete smil3dbd4e29bbcc7.gif


----------------------------------------
the_undead is back!
PM
Top
the_undead
Postuar nė: 17.08.2009, 15:41
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1433
Antari Nr: 23051
Bashkangjitur: 29.07.2009 Citim (emka-a @ 17.08.2009, 16:31)
e pam edhe en temen tjeter...sme pelqen ky mendim...
sidoqoft mendimi yt eshte e drejta jote.. smil3dbd4e398ff7b.gif

As mua nuk me pelqen ky mendim,po ja qe ju femrat me beni te mendoj keshtu. smil3dbd4d99c6eaa.gif


----------------------------------------
the_undead is back!
PM
Top

Topic Options Faqe: (4) [1] 2 3 ... E fundit » Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio