Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


Faqe: (2) [1] 2   ( Kalo tek postimi i parė i palexuar ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Jetoje jeten pėr mua
Mbinjeriu
Postuar nė: 06.04.2010, 02:35
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 9652
Antari Nr: 22454
Bashkangjitur: 04.06.2009
-Njė ēift te dashuruarish shkonin shumė mirė me njėri tjetrin,por vajzės i ndodh njė aksident me makinė dhe duhej patjeter ti behej transplanti i zemres.
Nderkohe qe Partneri i saj i dhuron te tijen ne shenje dashurie qe kishte per te dhe i kishte lene nje leter me kete shenim.(Jeto per mua)

Doja te doja te shprehnit mendimet tuaja per kete ngjarje.
Ps: Kjo eshte ngjarje e vertete.


----------------------------------------
"Besimi ėshtė mė i thjeshtė se mendimi. Ndaj dhe ka mė tepėr besimtarė se mendimtarė"
PM
Top
unlimited
Postuar nė: 06.04.2010, 08:34
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 314
Antari Nr: 18118
Bashkangjitur: 24.10.2008Ke pa filmin Seven Pounds?


----------------------------------------
Enjoying the law of attraction : )
Hakuna matata
PMUsers Website
Top
BossLeon
Postuar nė: 06.04.2010, 10:08
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 409
Antari Nr: 23495
Bashkangjitur: 22.10.2009hajde rren hajde qele deren
PMEmail PosterIntegrity Messenger IM
Top
Hamit
Postuar nė: 06.04.2010, 10:16
Quote Post


Mundohem tė kyqem nė bisedė
**

Posti: Antarė
Postime: 15
Antari Nr: 76
Bashkangjitur: 07.01.2005 Citim (Mbinjeriu @ 06.04.2010, 03:35)
-Njė ēift te dashuruarish shkonin shumė mirė me njėri tjetrin,por vajzės i ndodh njė aksident me makinė dhe duhej patjeter ti behej transplanti i zemres.
Nderkohe qe Partneri i saj i dhuron te tijen ne shenje dashurie qe kishte per te dhe i kishte lene nje leter me kete shenim.(Jeto per mua)

Doja te doja te shprehnit mendimet tuaja per kete ngjarje.
Ps: Kjo eshte ngjarje e vertete.

Kjo nuk mund te jete asesi e vertete.
Arsyeja! Asnje spital ne bote nuk ben transplantime te ketilla te zemres (nuk merret zemra nga personi i shendoshe).

P.S.
Do kisha 'besuar", po ta hapje kete teme me 1 Prill. smil4a8aceb829c5f.gif
PMEmail Poster
Top
niss@
Postuar nė: 06.04.2010, 11:33
Quote Post


Na ndejk nga koha nė kohė
****

Posti: Antarė
Postime: 46
Antari Nr: 24793
Bashkangjitur: 29.03.2010Histori filimi. Nuk besoj nė njė veprim tė till qė mund ta bė njė mashkull shqiptarė.
PM
Top
dasaaa
Postuar nė: 06.04.2010, 12:18
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 18007
Antari Nr: 16746
Bashkangjitur: 09.08.2008 Citim (unlimited @ 06.04.2010, 09:34)
Ke pa filmin Seven Pounds?

smil3dbd4e5e7563a.gif smil3dbd4e5e7563a.gif Ka diqka ktu smil3dbd4e5e7563a.gif


----------------------------------------
Kurrė mos e ngatėrro personalitetin tim me sjelljen time, sepse personaliteti ėshtė i imi ... kurse sjellja ime, mvaret shumė edhe prej teje!
PMUsers WebsiteIntegrity Messenger IM
Top
sweety-FL
Postuar nė: 06.04.2010, 12:30
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1122
Antari Nr: 22198
Bashkangjitur: 07.05.2009 Citim (niss@ @ 06.04.2010, 12:33)
Histori filimi. Nuk besoj nė njė veprim tė till qė mund ta bė njė mashkull shqiptarė.

ndoshta do isha une e para dhe e vetmja qe do e kisha berr dhe do ja kisha dhenn zemren me shummm dashurii personit qe e duaa smil3dbd4d6422f04.gif


----------------------------------------
Njeriu cinik i di ēmimet e tė gjitha sendėve, por jo vlerat e tyre.
PM
Top
dasaaa
Postuar nė: 06.04.2010, 12:39
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 18007
Antari Nr: 16746
Bashkangjitur: 09.08.2008 Citim (sweety-FL @ 06.04.2010, 13:30)
ndoshta do isha une e para dhe e vetmja qe do e kisha berr dhe do ja kisha dhenn zemren me shummm dashurii personit qe e duaa smil3dbd4d6422f04.gif

Ma bre smil3dbd4e02c5440.gif


----------------------------------------
Kurrė mos e ngatėrro personalitetin tim me sjelljen time, sepse personaliteti ėshtė i imi ... kurse sjellja ime, mvaret shumė edhe prej teje!
PMUsers WebsiteIntegrity Messenger IM
Top
mbreti
Postuar nė: 06.04.2010, 12:40
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 4495
Antari Nr: 11904
Bashkangjitur: 11.12.2007 Citim (sweety-FL @ 06.04.2010, 13:30)
ndoshta do isha une e para dhe e vetmja qe do e kisha berr dhe do ja kisha dhenn zemren me shummm dashurii personit qe e duaa smil3dbd4d6422f04.gif

Qe ai pastaj te kenaqet me femra tjera????!!!!!!!!!


----------------------------------------
Gjithcka ne kohe te vet, por pse kalon kohen kot or i uruar.
PMMSN
Top
sweety-FL
Postuar nė: 06.04.2010, 12:45
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1122
Antari Nr: 22198
Bashkangjitur: 07.05.2009 Citim (dasaaa @ 06.04.2010, 13:39)
Ma bre smil3dbd4e02c5440.gif

po pooo smil3dbd4d4e4c4f2.gif


----------------------------------------
Njeriu cinik i di ēmimet e tė gjitha sendėve, por jo vlerat e tyre.
PM
Top
sweety-FL
Postuar nė: 06.04.2010, 12:48
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1122
Antari Nr: 22198
Bashkangjitur: 07.05.2009 Citim (mbreti @ 06.04.2010, 13:40)
Qe ai pastaj te kenaqet me femra tjera????!!!!!!!!!

sdo mundet pasi do ket zemren time ,,, dhe sdo i shkoj ne mend 1 gje e till smil3dbd4d4e4c4f2.gif smil3dbd4d4e4c4f2.gif


----------------------------------------
Njeriu cinik i di ēmimet e tė gjitha sendėve, por jo vlerat e tyre.
PM
Top
fisniku
Postuar nė: 06.04.2010, 13:16
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2718
Antari Nr: 5696
Bashkangjitur: 09.02.2007 Citim (Mbinjeriu @ 06.04.2010, 03:35)
-Njė ēift te dashuruarish shkonin shumė mirė me njėri tjetrin,por vajzės i ndodh njė aksident me makinė dhe duhej patjeter ti behej transplanti i zemres.
Nderkohe qe Partneri i saj i dhuron te tijen ne shenje dashurie qe kishte per te dhe i kishte lene nje leter me kete shenim.(Jeto per mua)

Doja te doja te shprehnit mendimet tuaja per kete ngjarje.
Ps: Kjo eshte ngjarje e vertete.

E vertete n'hamom te hyres!

A aq primitiva po te dokemi ne me besu ksi gjera a ? Mos ja fut kot edhe ti tash!

Per mu transplatu nje zemer he burre duhet bajagi nje procedure e gjate, duhet me u pershtat ma se pari grupi i gjakut me qene i njejte. Vetem njera prej arsyjeve edhe qysh e permendi edhe nje forumist ma larte asngje spital nuk pranon nje gje te tille.


Ishalla nuk poston ma ksi sene palidhje se e ke knaq krejt!


----------------------------------------
I miss my little "Casper" soo sooo much

When you lost your faith in God ,you lost your soul.....

Somewhere, Someway, Someday, Somehow
PM
Top
want3d
Postuar nė: 06.04.2010, 13:43
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 4854
Antari Nr: 9176
Bashkangjitur: 28.08.2007intersante, keshtudicka ende nuk kam degju. dhe me sa kam njohuri nje gje e tille nuk lejohet te behet ne medicine..
por nese keni durim ta lexoni kete tregim eshte dic i ngjajshem me kte qe ka postu MbiNjeriu dhe eshte me i kapshem per trurin e njeriut te thjeshte.


Ishte nje vajze e verbet e cila e urrente veten e saj sepse ishte e tille. Ajo I urrente te gjithe, pervec te dashurit saj.
Ai ishte gjithmone prane saj ne cdo kohe dhe ne cdo gjendje. Ajo I tha njeher te dashurit saj: Ah te kisha pasur mundesi ta shoh boten me sy dhe miresite e saj, do isha martuar me ty.

Nje dite, dikush kishte dhuruar nje pale sy asaj. Dhe kur perdja e syrit iu largua dhe I erdhi shikimi, kishte mundesi ti shihte te gjitha bukurite rreth saj, duker perfshire ketu edhe te dashurin e saj.
I dashuri tash po e pyet te dashuren e tij: Tash pasi po sheh boten dhe bukurite e saj, a do te martohesh me mua?!
Vajza e shikoi te dashurin dhe e verejti se eshte I verbet. Shikikmi ne fytyren e tij e shokoi shum vajzen dhe e trishtoi, nuk e kishte pritur nje gje te tille. Vajza mendoi dhe vendosi te refuzoj oferten e tij duke menduar se si do ta shikoj ashtu ate gjate tere jetes.

Djaloshi u largua prej saj me lote duke qare dhe pas disa diteve e luti motren e tij te shkruaj nje leter te dashures se tij me fjalet: Ruaji mire syte e tua e dashura ime, se para se te ishin tuajat ata ishin syt e mi.

Kjo eshte natyra jone e humaniteti dhe sjelljes se mire kur na ndrrohet gjendja jone prej njeres ne tjetren.

Jeta eshte dhunti me gjith te mirat e saj .

Sot, para se te thuash ndonje fjale jo te mire, mendo se dikush nuk mund te flas fare.

Para se te ankohesh per ndonje shije te ushqimit, mendo se dikush nuk ka se cka te haje.

Sot, para se te ankohesh per jeten tende, mendo per ato qe kane vdekur ne moshe me heret se ti

Kur je I lodhur dhe ankohesh per punen qe ke, mendo per ata qe jane te papune, te paaftit, dhe per ata qe deshirojne te kane nje pune si tenden.

Dhe, kur depresioni te kaplon, mundohu te buzeqeshesh dhe mendo: Ti je I gjalle ende, per ndonje arsye.


----------------------------------------
Nese mendon se arsimimi kualitativ kushton shtrejt, atehere provoje injorancen

LEXIMI demton rende INJORANCEN!
PMUsers WebsiteIntegrity Messenger IMMSN
Top
Anubisi-E
Postuar nė: 06.04.2010, 13:50
Quote Post


Pacifist
*****

Posti: Antarė
Postime: 9660
Antari Nr: 14168
Bashkangjitur: 07.03.2008 Citim (want3d @ 06.04.2010, 14:43)
Sot, para se te thuash ndonje fjale jo te mire, mendo se dikush nuk mund te flas fare.

Para se te ankohesh per ndonje shije te ushqimit, mendo se dikush nuk ka se cka te haje.

Sot, para se te ankohesh per jeten tende, mendo per ato qe kane vdekur ne moshe me heret se ti

Kur je I lodhur dhe ankohesh per punen qe ke, mendo per ata qe jane te papune, te paaftit, dhe per ata qe deshirojne te kane nje pune si tenden.

Dhe, kur depresioni te kaplon, mundohu te buzeqeshesh dhe mendo: Ti je I gjalle ende, per ndonje arsye.

Shume keshilla te mira. smil3dbd4e5e7563a.gif

Mire do ishte cdo dite ti rikujtojme keto fjali.


----------------------------------------
Beati pacifici!
PM
Top
cesc
Postuar nė: 06.04.2010, 18:06
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 7161
Antari Nr: 22423
Bashkangjitur: 01.06.2009 Citim (want3d @ 06.04.2010, 14:43)

Jeta eshte dhunti me gjith te mirat e saj .

Sot, para se te thuash ndonje fjale jo te mire, mendo se dikush nuk mund te flas fare.

Para se te ankohesh per ndonje shije te ushqimit, mendo se dikush nuk ka se cka te haje.

Sot, para se te ankohesh per jeten tende, mendo per ato qe kane vdekur ne moshe me heret se ti

Kur je I lodhur dhe ankohesh per punen qe ke, mendo per ata qe jane te papune, te paaftit, dhe per ata qe deshirojne te kane nje pune si tenden.

Dhe, kur depresioni te kaplon, mundohu te buzeqeshesh dhe mendo: Ti je I gjalle ende, per ndonje arsye.

Shume keshilla te mira keto smil4a8acf686328f.gif smil4a8acf686328f.gif


----------------------------------------
GUNNER ' for life...

Being normal is just crazy
PM
Top

Topic Options Faqe: (2) [1] 2  Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio