Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


Faqe: (2) [1] 2   ( Kalo tek postimi i parė i palexuar ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Vjeshta dhe dhembja ime....
Zedka
Postuar nė: 19.11.2011, 20:26
Quote Post


Zedka
*****

Posti: Antarė
Postime: 3722
Antari Nr: 25726
Bashkangjitur: 05.12.2010Nje rruge e shkrete....
shume gjethe te vyshkura shtruar
si nje qilim vjeshtor plot trishtim
nje ere e thate me perplaset fytyres
shume ftohtesi me sjell
Ne kete dite Nentori dicka ndodhi...
Se ndjej egersine e natyres pasi..
skutat e shpirtit tim jane ndezur
si vullkane te shumte, ku llava
si nje lum i marre merr cdo ndjenje
qe del perpara. E eshte egersia, krenariae thyer
humbja dhe se fundi dashuria e lenduar. Pse duhet te
ndodhte, Pse?E doja? Jo, nese e doja sdo ta lija te lire. E adhuroja? Jo te gjithe qenien e tij mbase natyren e qeshur. Kisha nevoje per te? Po, ai erdhi atehere kur une dnjeja boshllek, desha nje fare ngrohtesie. Por cte jete valle qe me lidh me kete qenie kaq te bekuar?Ah po, raporti qe ndertuam qeshjet , lotet.
Serish jam vetem, e plagosur, carmatosur nga cdo imunitet social, shpirteror , shendetsor. me neveritet fjala "buke", me neveritet akti "te qesh", e urrej te ndjerit "gjume", kam dal nga cdo faze njerezore dhe kam krijuar nje "guacke mbrojtese" qe eshte larg njerezve, jetes, eshte brenda dhe vetem brenda dhimbjes sime.
Kane kaluar ca dite, zeri i tij akoma ska trokitur ne veshet e mi, tani cdo shprese po tretet, ai sdo marr kushedi nga eshte duke ecur, qeshur, folur, me ke? Ajo qe vret me shume eshte serish. Pse ma shperbleu keshtu, pse theu ate gje te shtrenjte te jetes sime. I dhurova shume keshilla, ngrohtesi, vend ku te qante hallet dhe vjen nje dite si per ironi te fatit e ben zemren gur te thot ika un. Me kujtohet nata e fundit me te, thote te dua te dua pa rreshtur sperfundon si nje film Holliwoodian, happily ever after, por nje" telefonate" e shnderron nje lidhje kaq te bukur me shpejtesine e drites ne nje te shkuar. Ajo e shkuar akoma me ndjek pas si nje fantazme qe sgjen qetesi, duke me torturar ne lengimin tim dhe smund ta ngushelloj, nje perqafim ti afroj , se ajo jam une,e ai eshte shum larg!
Jea vazhdon dhe oret kalojne, dhe e di se rete do shkojne nje dite dhe dielli do ndricoj serish, por tek tuk ndonje pike shiu ne ajer do lag faqen time e do me sjell dhimbjen e nje dite vjeshte. Diten kur mu thye krenaria e bashke me te besimi tek njeriu....

Te duash eshte te vuash, por ska gje me te bukur sesa vuajtja per dashurine e paster e te sinqerte....
----------------------------------------
Te perpiqesh shume, nuk mjafton gjithmone, per te evituar perfundimet e gabuara!
PM
Top
Njona_GV
Postuar nė: 19.11.2011, 21:36
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1624
Antari Nr: 23069
Bashkangjitur: 01.08.2009smil3dbd4d99c6eaa.gif
-
pooorrr
-
The pain of yesterday is the strength of today (ka thon ai i mocmi)
-
keshtu qe smil3dbd4d6422f04.gif dhe thuaj vetem faleminderit smil3dbd4e398ff7b.gif


----------------------------------------
- Find someone who can change your life .. not just your relationship status .
PM
Top
Zedka
Postuar nė: 30.01.2012, 20:41
Quote Post


Zedka
*****

Posti: Antarė
Postime: 3722
Antari Nr: 25726
Bashkangjitur: 05.12.2010

E ke menduar ....?!!

E ke menduar ndonjehere si do te jete dita,kur ne te dy nuk do flasim me?

- Nuk ka per te ardhur.
...
E ke menduar ndonjehere si do te jete dita,kur ne te dy te mos te shihemi me ne sy?

- Nuk ka per te ndodhur.

E ke menduar si do jete dita,kur miqesia jone te kaperdihet nga velloja e merzise dhe urrejtes?

- Asnjehere.

E ke menduar ndonjehere si mund te mesosh te mos falesh?

- Une fal.

E ke menduar ndonjehere si eshte te mos mbash inat perhere?

- Ty jo.

E ke menduar si do te jete ajo ndjenja,kur te mbledhim buzet ne kujtimin e njeri tjetrit?

- Jo ne.

E ke menduar,si do te jete te me marresh inat dhe te nderrosh muhabet kur flitet per mua?

- Jo une.

E ke menduar si do te jete mungesa e fjaleve, heshtja, largesia jone?

- Nuk ka arsye.

E ke menduar si do jete dita kur te pres nje urim tendin dhe ti ta harrosh?

- Une nuk harroj.

E ke menduar si do jete casti kur te shihemi ne sy dhe te largosh syte sikur nuk me njeh?

- Une jo.

E ke menduar si do jete te qendrosh para meje dhe te jemi dy te huaj?!

Dhe keshtu, gjersa nje dite, te na thote jeta ne: Harro!

Do te mbesim anonim, do te jemi ne peremra,

Une "Ajo" dhe ti "Ai"


----------------------------------------
Te perpiqesh shume, nuk mjafton gjithmone, per te evituar perfundimet e gabuara!
PM
Top
Anika
Postuar nė: 31.01.2012, 20:12
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2173
Antari Nr: 25018
Bashkangjitur: 09.05.2010smil4a8acea04e4b2.gif

Do tė mbesim: ishin njė herė Ai dhe Ajo........... dhe disa psherėtima pas saj?!
Dhe nė thellėsi tė shpirtit disa ndjenja tė gravuara qė me kalimin e kohės do tė zėjnė vend apo do tė harrohen thjesht tė gjitha.


----------------------------------------
Dy gjėra mos i harro kurrė:

Allahun dhe shtėpinė e pėrhershme (ahiretin).
PM
Top
Zedka
Postuar nė: 02.07.2012, 18:58
Quote Post


Zedka
*****

Posti: Antarė
Postime: 3722
Antari Nr: 25726
Bashkangjitur: 05.12.2010E dua naten sepse gjithmone me sjell paqe.
Paqe...ne shpirt...per nje ballafaqim mes
nates dhe mendimive, mes te panjohures
dhe te njohures, mes realitetit
dhe endrrave, mes teje dhe meje.
Gjithcka merr jete aty ne boten time, larg
cdo te keqeje, larg urrejtjes, genjeshtrave,
mashtrimit, egoizmit, smires, inatit, llafeve,
thjeshte larg gjerave qe nuk kane vlere.
Jam e tille me beso...ashtu jam
...si nje kristal delikate e brishte.
E nderkohe qe ti mendon e me gjykon..
une vazhdoj te ndertoj mure per keshtjellen time
ta mbroj sepse eshte thesari im..
vetem nje hajdut i mirfillte e posedon
kete fuqi...nje nga kto njerezit e thjeshte,
si une...qe per arsyet e njejta rrethohen gjithashtu.
Mos mendo se jetoj mes muresh...ne hije. Kjo
eshte thjeshte trillim. Mos me merr per arrogante.
Une s'dua te me shpetosh nga toka sepse jam pjese
e saj. Dua vetem te di nese ti ndjen. E nqs po,
ateher vetem buzeqesh sepse gezimi yt e zgjon
shpirtin tim si dielli mengjesin. Mos thuaj PO por
vetem me merr e vallzo me mua duke me puthur
ne faqe. Vallezo me mua mes reve naten...
ne pranine e pafundesise se yjeve, qe jane deshirat
e heshtura te asaj melodie qe kercejme me endje.
Dua te thith ajrin tend, te dehem me te,
te digjem ne zjarrin tend e te njollos lekuren me
djersen tende. Kemi nevoje per njeri-tjetrin.
Nqs pasqyrohesh tek une atehere mos hesht.
Jane vetem tinguj qe mendja ime po luante sonte
e jane vetem nje veshtrim qe ti hodhe pertej
murit tim. Sapo te dale dielli un prap do vej masken
sepse akoma skam kriju imunitet nga ligesite. Jeta
neser vazhdon me ritmin e saj dhe mua do me
duhet te pres deri sa dielli te lodhet e hena te
me sjelle tinguj te tjere...
Po le nje dere hapur paksa qe ti...
te veshtrosh nga larg se cfare behet ne shpirtin
tim...e nqs te bind nje fjale, nqs e ndjen ate fjale,
ateher je gati per te shembur murin tim....!


----------------------------------------
Te perpiqesh shume, nuk mjafton gjithmone, per te evituar perfundimet e gabuara!
PM
Top
festina
Postuar nė: 03.07.2012, 22:53
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 6417
Antari Nr: 18433
Bashkangjitur: 10.11.2008Vjeshta dhe dhembja ime....Reuma dreēi e marrt! smil3dbd4ddd6835f.gif Hahahaha sinqerisht kjo mu kujtua nga titulli smil3dbd4d6422f04.gif

Eh, ēka ish kon edhe jo dashnaja!

Mėė pėlen titulli i njė libri : Kam dashur njė vajzė...

...ende e dua njė djal, unė them. smil3dbd4ddd6835f.gif


----------------------------------------
Nuk dua tė jem nga ata qė vetėm frymarja e tyre tė tregon se janė gjallė.

Mos mė thuaj se mė ke parė nė ėndėrr!
PM
Top
ßina
Postuar nė: 04.07.2012, 09:24
Quote Post


Administratore
*****

Posti: Admin Forumi
Postime: 8256
Antari Nr: 21014
Bashkangjitur: 17.02.2009 Citim (festina @ 03.07.2012, 23:53)
Vjeshta dhe dhembja ime....Reuma dreēi e marrt! smil3dbd4ddd6835f.gif Hahahaha sinqerisht kjo mu kujtua nga titulli smil3dbd4d6422f04.gif


smil3dbd4e5e7563a.gif smil3dbd4e5e7563a.gif

Mire tu ka kujtu. smil3dbd4d4e4c4f2.gif smil3dbd4e4c2e742.gif


----------------------------------------
Mendjet e medha diskutojne idete.
Mendjet mesatare diskutojne ngjarjet.
Mendjet e vogla diskutojne Njerezit.
PM
Top
Zedka
Postuar nė: 04.07.2012, 10:30
Quote Post


Zedka
*****

Posti: Antarė
Postime: 3722
Antari Nr: 25726
Bashkangjitur: 05.12.2010 Citim (festina @ 03.07.2012, 23:53)
Vjeshta dhe dhembja ime....Reuma dreēi e marrt! smil3dbd4ddd6835f.gif Hahahaha sinqerisht kjo mu kujtua nga titulli smil3dbd4d6422f04.gif

Eh, ēka ish kon edhe jo dashnaja!

Mėė pėlen titulli i njė libri : Kam dashur njė vajzė...

...ende e dua njė djal, unė them. smil3dbd4ddd6835f.gif

Shum her e pys veten pse valla nuk trokas un ne port te gabuar asnjher!?Beje dhe ti nje gje till, sinqerisht do e ndish veten me te respektuar. smil3dbd4e4c2e742.gif


----------------------------------------
Te perpiqesh shume, nuk mjafton gjithmone, per te evituar perfundimet e gabuara!
PM
Top
kosova_rja
Postuar nė: 04.07.2012, 12:33
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1216
Antari Nr: 20840
Bashkangjitur: 13.02.2009 Citim (festina @ 03.07.2012, 23:53)
Vjeshta dhe dhembja ime....Reuma dreēi e marrt! smil3dbd4ddd6835f.gif

hahahhaha ide fantastike ke festina smil4a8acf686328f.gif


----------------------------------------
Thashethemet dalin nga urryesit,perhapen nga budallenjet dhe pranohen nga injorantet.

Bukuria e njeriut perbehet nga fjala qe ai flet...!!
PM
Top
Zedka
Postuar nė: 12.10.2014, 20:49
Quote Post


Zedka
*****

Posti: Antarė
Postime: 3722
Antari Nr: 25726
Bashkangjitur: 05.12.2010Per ty...

Per ty qe se meriton kete shkrim!
Per pa pjekurine tende, dhe pakujdesine tende..disa fjale qe po me ngelin ne fyt, por per ty do ti them..
Ti, ishe dikur, nje mik i mire?? mund te quajme te tille?
Mbase.. per ty, qe ke len gjurme ne zemren time, per ty qe ke pas deren e hapur ne thellesine e shpirtit tim, asnje pengese nuk ke pas..gabim.. dhe vetem ti..hija jote ka pas kete privilegj, ka pas kete shanc, HIJA JOTE, jo ti!
Ka qen thjeshte nje hije kalimtare. E di..ne fakt sa isha e lumtur per ate hije, sa do e idhur qe ishte. Me mjaftonte kupton? Nuk pretendoja.. me mjaftonte!
Hija me ka rrite besoj, por gjith besimet e mija sot koha mi ka vertetuar, kan qen thjeshte nje imagjinate, besoja me shume tek ti se sa tek vetja. Me kupton?
Besoja me shume ne nje hije se sa ne nje ndjenje te sinqerte.
Kam krijuar ne mendjen time ate iluzjon qe leviz boten, sikur s'jetoja dot pa ate hije, por sot mund te te them pa frike shkurt shqip dhe qarte, qe un jetoj pa ate hije..
Kam ul veten duke u krahasuar, por sot kuptoj se askush nuk mund te me ulin poshte, sepse ne rradhe te pare vij un, pastaj vjen ti.. Me kupton?
Isha e lumtur per cdo gje sa do e vogel, per cdo moment, per nje buzeqeshje te vjedhur, per nje "batut" koti, per cdo fjale qe merrte jete nga goja jote..
me kupton?
Cdo gje ka nje shpjegim dhe un ne fakt nuk arrij te iu jap shpjegime shume gjerave, pse valle? Ndoshta fajin se kam un, apo thjeshte ti e ke.. apo serishte gabohem? Jo me vjen keq. Tani nuk gabohem me.
Hija jote me ka dhuruar jete, mendoje te kishe qen ti
Por tani kuptoj qe s'kam nevoj me per ate jete, sepse me ne fund si ne foshnje e vogel, u rrita dhe un, krijova ato rrethanat, dhe tani avash avash eci vet.. vrapoj vet..ne jeten time .kam afer njerz qe vertet vlen te jetosh edhe per ta...!
Te thash largohu? JO kurr.. te kerkova te me qendrosh prane? Asnjehere..Sepse ai qe te don, e din vet se kurr duhet qendruar prane, me kupton?
Un gjithmone te kam kuptuar mjafte mire, gjithmone kam dite te hjeshoja diten, kam dit te te dhuroja ate lezetin e castit, kam dite te te beja te buzeqeshja, si nje yll i vogel qe te qendron prane...gjithmone... Te kam degjuar, te kam kshilluar, s'te kam kerkuar asgje, me mjaftonte te qendroja prane problemeve te tuaja. Por tani nuk dua me. Me kupton?
Tani po qe iu jap vlera atyre momenteve, iu jap vlera atyre silljeve te mija, dhe jo te tuaja.. dhe me ne fund kuptova qe besimi ishte ne xhepin e gabuar.

Tani cdo gje dua qe thjeshte te mbetin nje hije, nje hije e bukur, nje kujtim, qe do tregoj ndoshta femijve te mi..nje shpres e vdekur, dua qe cdo gje te mos me shoqeroje me ne vazhdimin e jetes time.. Dua qe te te shoh te lumtur, po te kisha mundesi dhe zemren do te ta dhuroja qe ti te ishe i lumtur.. por tani e di qe se meriton ate zemer, syte e mi do ti ipja.. por e di qe do ishin ne duart e gabuar..Mir se rilind jeta cdo her , me raste dhe dhurata te reja .
Ti nuk me ke meritu , me kupton?
Keto fjale qe me kishin ngele ne fyt ishin per ty..


----------------------------------------
Te perpiqesh shume, nuk mjafton gjithmone, per te evituar perfundimet e gabuara!
PM
Top
Happy_Soldier
Postuar nė: 16.10.2014, 21:06
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 5797
Antari Nr: 643
Bashkangjitur: 03.04.2006interesante, ju femrat vetem ne vjeshte paskeni dhembje dashurie..... nuk po flas per meshkujt se e di qė njemij te shame do mar qofte se e them edhe te verteten....


hajt shnet paci e selam nga Afrika kėsaj radhe.

Ky postim ėshtė ndryshuar nga Happy_Soldier nė 16.10.2014, 21:07


----------------------------------------
In Search of a Character....
Ėndrra e njė nate vere....
PMMSN
Top
Foks_Ecc
Postuar nė: 22.10.2014, 19:31
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 6983
Antari Nr: 6604
Bashkangjitur: 27.03.2007Lamtumirė
Vjeshtė, tashmė ! - Por pse tė vajtosh njė diell tė pėrjetshėm, nėse jemi tė pėrfshirė nė zbulimin e ndriēimit hyjnor, larg njerėzve qė vdesin stinėve.

Vjeshtė. Anija jonė qė ngrihet nė mugėtirėn e heshtur rrotullohet drejt portit tė ankthit, qyteti i bujshėm me qiellin plot njolla zjarri e balte. Ah ! zhele tė kalbura, bukė e lagur nga shiu, dehje, mijra dashuri qė mė kanė torturuar ! Ajo s'do t'i japė fund pra aspak kėsaj mbretėreshe tė kobshme tė miliona shpirtrave e trupave tė vdekur qė do tė gjykohen !

Unė e pėrfytyroj lėkurėn tė ēarė nga balta e nga fatkeqėsia, krimba gjithė push e sqetulla dhe akoma, veē kėsaj, krimba tė mėdhej nė zemėr, shpalosur midis tė panjohurish pa moshė, gjithmonė tė rinj, pa ndjesi... Unė do tė kisha vdekur aty... pėrjetim i lemerishėm ! E mallkoj mjerimin.

Unė druaj dimrin sepse ėshtė stina e rehatisė!

Nganjėherė unė shikoj nė qiell plazhe pa fund mbuluar nga popuj tė bardhė tė gėzuar. Njė vaporr i madh ari, lart meje, tund flamurėt shumėngjyrėsh nėn flladin e mėngjesit. Kam krijuar tė gjitha festat, tė gjitha ngadhėnjimet, tė gjitha dramat. Kam provuar tė shpik lule tė reja, yje tė rinj, trupa tė rinj, gjuhė tė reja. Kam besuar tė kap pushtetet e padukshėm. Pra! Unė duhet tė gropos pėrfytyrimin tim e kujtimet e mija!

Njė lavdi e shkėlqyer artisti dhe tregimtari gjaknxehtė !

Unė ! unė qė i kam thėnė vetes magjistar a engjėll, i ēveshur nga ēdo moral, unė jam bėrė baltė, me njė detyrė pėr tė rrėmuar, dhe realiteti maja-maja pėr t'u rrokur! I pagdhendur!

Jam mashtruar? mėshirimi do tė ishte motra e vdekjes, pėr mua ?

Nė fund tė fundit, unė do tė kėrkoja ndjesė pėr tė ushqyerit me gėnjeshtra. E hajt. Ndonėse pa njė dorė mike ! e ku tė marrėsh ngushėllim ?

Po ora e re ėshtė tė paktėn shumė torturuese.

Sepse unė mund tė them qė fitorja mė ėshtė e padiskutueshme: kėrcėllimat e dhėmbėve, fishkėllimat e zjarrit, psherėtimat kutėrbuese zbuten.

Tė gjitha kujtimet e neveritshme fshihen. Pendimet e mija tė fundit zhduken, - zilitė pėr parazitėt, kusarėt, miqtė e vdekjes, tė pashlyerat e ēdo lloji. - Tė dreqosurit, nėse unė hakmerresha !

Duhet tė jesh tėrėsisht modern.

Pa himne: me hap fitimtar. Ruaj natėn ! gjaku i etur nxjerr tym mbi fytyrėn time e unė s'kam asgjė pas meje, veē kėtij shkorreti tė frikshėm !... Beteja shpirtėrore ėshtė po aq shtazore sa dhe beteja njerėzore; por kėndvėshtrimi i drejtėsisė ėshtė privilegji i Zotit vetėm.

Megjithatė kjo ėshtė vigjilja. Marrim ēdo fluks energjije dhe shpirtmirėsie tė vėrtetė. Dhe nė agim, tė armatosur me njė kėmbėngulje tė zjarrtė, do hyjmė nė qytetet madhėshtore.

Ēfarė flisja unė pėr dorė mike ! Njė epėrsi e kėndshme, pėr kėtė mund tė qesh me dashuritė e vjetra mashtruese, e tė fshikulloj me turp kėto ēifte mburravecėsh, - unė kam parė ferrin e femrave kėtu; e do tė ishte e mundur pėr mua qė tė zotėroja tė vėrtetėn e njė shpirti dhe njė trupi.


----------------------------------------
Pa diturinė s'kuptohet e vėrteta
Pa diturinė s'largohet e meta
Pa diturinė vlerė nuk ka jeta
PM
Top
Foks_Ecc
Postuar nė: 22.10.2014, 19:34
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 6983
Antari Nr: 6604
Bashkangjitur: 27.03.2007Letra:
E dashur,Mė duhet tė tė shkruaj me vijėza bojėkafe, se pėrsėri mė kanė marrė bojėn, dhe lapsi i dashuruar mbas teje po mė grish.E dashur, e dashur,Sa bukur ėshtė kur moti i verės vjen mu nė zemėr tė vjeshtės, sa mirė! Sepse do ishte shumė e vėshtirė t'i bėja ballė ndėrrimit tė stinėve, kur ato nuk kanė tė njėjtėn peshė nė zemrėn time.
E dashur, dita ime fillon me dimėr, por kur kthehem nė mbrėmje nė dhomė dhe letra jote ėshtė aty, unė gjarpėroj nė rreshtat e shkruar prej teje, tretem aty si njė rruginė fushore nė pyllin e dendur. Humbas gjurmėt e kthimit, por prapė nuk kam frikė. Nuk ėshtė mė dimėr...
Kėshtu dua tė mbarojė ēdo ditė e imja.


p.s
keto dy jane ribotim tek studentet.info :)


----------------------------------------
Pa diturinė s'kuptohet e vėrteta
Pa diturinė s'largohet e meta
Pa diturinė vlerė nuk ka jeta
PM
Top
Zedka
Postuar nė: 22.10.2014, 23:42
Quote Post


Zedka
*****

Posti: Antarė
Postime: 3722
Antari Nr: 25726
Bashkangjitur: 05.12.2010CODE
Ēfarė flisja unė pėr dorė mike ! Njė epėrsi e kėndshme, pėr kėtė mund tė qesh me dashuritė e vjetra mashtruese, e tė fshikulloj me turp kėto ēifte mburravecėsh, - unė kam parė ferrin e femrave kėtu; e do tė ishte e mundur pėr mua qė tė zotėroja tė vėrtetėn e njė shpirti dhe njė trupi.
[B]E then qart dhe bukur. me pelqeu ky paragrafi ,edhe pse ne mes rreshtave hasa shum pak optimizem . Urim per shkrimin Sukses ne vazhdim


----------------------------------------
Te perpiqesh shume, nuk mjafton gjithmone, per te evituar perfundimet e gabuara!
PM
Top
Zedka
Postuar nė: 22.10.2014, 23:49
Quote Post


Zedka
*****

Posti: Antarė
Postime: 3722
Antari Nr: 25726
Bashkangjitur: 05.12.2010Ndonjėherė . . . Krijojmė besim tek personat e gabuar .
Mund te me shohesh te rreZuar ...!! . . . Por jo te DorZuar....!!
O Bote mashtrohesh me dėshira tė kota....!!!... Ndosha.: Sot te Mungoj..Por un Sjam aty..!
Ndoshta: Me Therret..Po nuk degjohesh..!
Ndoshta: Lutesh..Po lutjet nuk vin dot tek un..!
Ndoshta: Ti po Qan..po un Sjam aty ti fshi lotet..!
Ndoshta: Kujtimet tona kujton..!
Ndoshta: Nga Malli me Kerkon..!
Nese nje Dit te Mungoj..Mos u Merzit thjesht : Kujtou pse Ika..!
Nese nje dit me Kerkon..Mos u Mundo zdo jem me aty ku isha Dje..!
Nese nje Dite..me therret : Zemer..Mos harro Sjam me zemra jote..Thjesht kam nje Emer..!Ne zemren e dikujt tjeter.
Nese Dje isha Jeta jote..Sot thjesht: Jam e Kaluara Jote....Dhe bota e dikujt tjeter...!


----------------------------------------
Te perpiqesh shume, nuk mjafton gjithmone, per te evituar perfundimet e gabuara!
PM
Top

Topic Options Faqe: (2) [1] 2  Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio