Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


Faqe: (2) [1] 2   ( Kalo tek postimi i parė i palexuar ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Rritja e divorcit !
Zedka
Postuar nė: 24.06.2012, 18:57
Quote Post


Zedka
*****

Posti: Antarė
Postime: 3722
Antari Nr: 25726
Bashkangjitur: 05.12.2010Perse posacerisht tani, kur ne e zgjedhim vete shpirtin tone binjak, ka me shume divorce?Prindrit tan edhe pse nuk jan njohur me par , kan kalu jeten se bashku , ka ndodh se nuk jan pershtat fare nga karakteri,por per arsyje te shumta siq jan femijet nderi i familjes e shum arsyje tjera, nuk kan shku deri te ndarja.Pra pse tani po ndodhin keto Divorce kur bashkjetojm si cift per shum vjet dhe prap troket ndarja!A eshte ne pytje emancipimi i femres, se femra ka qen me e diskriminuar me par ,dhe tani mund pa problem te ndahet dhe te bej jete te lumtur,dhe te mos shikohen si nje rast i veqant?Cfar mendoni ju?


----------------------------------------
Te perpiqesh shume, nuk mjafton gjithmone, per te evituar perfundimet e gabuara!
PM
Top
ramanda.e
Postuar nė: 24.06.2012, 20:09
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 362
Antari Nr: 23678
Bashkangjitur: 09.11.2009Ne kete kohe femra eka lirin e plot..dhe disa femra at liri e keqperdorin ne menyra te ndryshme..


----------------------------------------
Fshetėsia e jetės sė lumtur nuk ėshtė tė bėsh c'tė duash,por tė duash atė qė bėn.
PM
Top
festina
Postuar nė: 24.06.2012, 21:19
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 6417
Antari Nr: 18433
Bashkangjitur: 10.11.2008Po moda ndrrohet bre! smil3dbd4d4e4c4f2.gif


----------------------------------------
Nuk dua tė jem nga ata qė vetėm frymarja e tyre tė tregon se janė gjallė.

Mos mė thuaj se mė ke parė nė ėndėrr!
PM
Top
Essa
Postuar nė: 24.06.2012, 22:10
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 6262
Antari Nr: 17241
Bashkangjitur: 11.09.2008 Citim (ramanda.e @ 24.06.2012, 21:09)
Ne kete kohe femra eka lirin e plot..dhe disa femra at liri e keqperdorin ne menyra te ndryshme..

Vetem femrat a ?!!Paj i ka humbe vlera edhe jetes,e pak rendesi kane pislleqet qe i bene njerezimi!!!


----------------------------------------
Mos lejoni qė mendja juaj te jetė sherbėtore pa mbikqyrės!!!
Von i sheh njeriu pasojat!!!!!!!!
PM
Top
JustinianI
Postuar nė: 24.06.2012, 23:44
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 512
Antari Nr: 25876
Bashkangjitur: 01.01.2011 Citim (festina @ 24.06.2012, 22:19)
Po moda ndrrohet bre! smil3dbd4d4e4c4f2.gif

Sigurisht!
E kush dine me mire per mode se francezet?
Pike faji nuk ka ai ministri qe e nderroi moden e vjeter me nje 22 vjecare smil3dbd4e5e7563a.gif
PM
Top
Alfusion
Postuar nė: 25.06.2012, 00:55
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 330
Antari Nr: 27261
Bashkangjitur: 02.04.2012haha tem interesante . Kur kalojne dy te ri qe jane ne shkolle te mesme apo ne fakultet e kane shume super jeten dalin hane pine shetisin bashk muhabet ne tel deri ne mengjes etj etj PAGUN BABI ... Ama kur bohen baballare vet ater ndryshon meselja duhet buri te punoj . Nje person qe eshte me pune ka edhe ngarkesat e veta fillon burri te ndryshoj ka obligimet e punes edhe normal nuk mundet qe " Princi i kaltert" te jete i njete si ater kur pagunte babi si tash kur duhet te punoje vet sepse ska kohe shume bile tash ene paret i dhimen ma shume :) ... Ketu pra qendron problemi mos boni shume avantura shkollore se mrapa mendoni se jetojni jeten keq a ne fakt shaum ne rregull mund te jese jeta po problemi qendon te truri i personave ne fjal .


Kjo osht vetem nje nder shume arsyet e divorcit ...
PMUsers Website
Top
amorja
Postuar nė: 25.06.2012, 09:29
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 767
Antari Nr: 26936
Bashkangjitur: 07.10.2011me ato bura qe ka mk si mos ritet divorci....


smil4a8acea04e4b2.gif


----------------------------------------
qika_babit

tetovare 4ever....
PM
Top
kosova_rja
Postuar nė: 25.06.2012, 10:01
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1216
Antari Nr: 20840
Bashkangjitur: 13.02.2009 Citim (amorja @ 25.06.2012, 10:29)
me ato bura qe ka mk si mos ritet divorci....


smil4a8acea04e4b2.gif

hahahahahha amorja s“fol s“fol po kur fol ja vnon kapakun smil3dbd4e5e7563a.gif

----------------------------------------
Thashethemet dalin nga urryesit,perhapen nga budallenjet dhe pranohen nga injorantet.

Bukuria e njeriut perbehet nga fjala qe ai flet...!!
PM
Top
Uskana2006
Postuar nė: 25.06.2012, 10:03
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2765
Antari Nr: 1800
Bashkangjitur: 21.07.2006Per martese te sukseshme duhet angazhim i 2 veteve,, burrit dhe gruas,, u kaloi koha kur martesat mbaheshni per nder te familjes dhe rrethit.
PM
Top
gangsta
Postuar nė: 25.06.2012, 10:06
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 113
Antari Nr: 27338
Bashkangjitur: 13.05.2012Per shkak te pamvarsis femres qe e fiton dita dites ne vendin ku jeton,
,ma perpara femna ska pas te drejt fjale , ka qene rob bukval , buri edhe babai ka mund ta vrasin nje vajz per nder si kan pas qef , per arsye te ndryshme.

Mendoj se ndikon edhe tekonologjia shum , nga shkaku se ma leht mund te arish deri te dashnori ose dashnorja ,me internet me telefon , se edhe perpara kan tradhtu ama rralle ju eshte dhene mundsia ;)
PM
Top
kosova_rja
Postuar nė: 25.06.2012, 10:09
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1216
Antari Nr: 20840
Bashkangjitur: 13.02.2009 Citim (Uskana2006 @ 25.06.2012, 11:03)
Per martese te sukseshme duhet angazhim i 2 veteve,, burrit dhe gruas,, u kaloi koha kur martesat mbaheshni per nder te familjes dhe rrethit.

mire e ke duhet te jet angazhim dhe lidhje vetem e dy veteve per fat te keq te ne shiptaret ne shumicen e rasteve femra dhe mashkulli nuk martohen vetem kta dy por automatikisht e martojn edhe nenen (kjo dukuri me e shpesht eshte ne shtetet e jashtme) e kjo me shume ndikon ne shtimin e numrit te divorcit smil4a8acea04e4b2.gif


----------------------------------------
Thashethemet dalin nga urryesit,perhapen nga budallenjet dhe pranohen nga injorantet.

Bukuria e njeriut perbehet nga fjala qe ai flet...!!
PM
Top
trimi.80
Postuar nė: 25.06.2012, 14:22
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1157
Antari Nr: 27127
Bashkangjitur: 17.01.2012alb_te,amore dhe babarekes futnja si ja keni zakon,hudhnja edhe ket faj BDI-se,heheheheeheheheh
PM
Top
salambo
Postuar nė: 25.06.2012, 20:08
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 318
Antari Nr: 27345
Bashkangjitur: 16.05.2012Lenja pas dore e tradites fetare dhe tradites kombetare duke imituar perendimin eshte shkaku nr nje i divorceve.
Nese futeni pak me thelle ne studimin e ketij fenomeni do shihni se kam te drejte ,ama nje studim serioz ,jo muhabete koti
PM
Top
Uskana2006
Postuar nė: 25.06.2012, 22:17
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2765
Antari Nr: 1800
Bashkangjitur: 21.07.2006Tradites fetare dhe tradites kombetare???!!! Nuk ecin sebashku keta 2 faktore,, sidomos ne Evrope,,,
PM
Top
cesc
Postuar nė: 25.06.2012, 23:42
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 7161
Antari Nr: 22423
Bashkangjitur: 01.06.2009Po te me degjoni mua hajt ua marrim gjithe kete emancipim femrave, i diskriminojme dhe shpetojme nga divorcet. smil3dbd4dbc14f3f.gif

Tash ke me shume oferta - tregu lulezon. Ka njerez qe mund te dashurohen nga 5, 6 hare ne dite. smil3dbd4daabd491.gif


----------------------------------------
GUNNER ' for life...

Being normal is just crazy
PM
Top

Topic Options Faqe: (2) [1] 2  Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio