Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> U torturova nga shėrbimi sekret amerikan dhe izraelit!
Princo
Postuar nė: 16.07.2010, 22:14
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 5953
Antari Nr: 22031
Bashkangjitur: 06.04.2009Fotografi e jashtme
Fizikanti iranian, Shahram Amiri, i rrėmbyer vitin e kaluar nga shėrbimi sekret Amerikan, CIA, sipas Teheranit, u kthye nė vendin e tij.

Amiri pretendoi se amerikanėt kėrkuan ta pėrdornin kundėr Iranin dhe pėr kėtė arsye ishte torturuar nga CIA.

Pėr fizikantit iranian Teherani kishte thėnė “Eshtė rrėmbyer nga Shtetet e Bashkuara tė Amerikės”, kurse adminitrata e Obamės kishte deklaruar “Nė Amerikė erdhi me dėshirėn e tij dhe u largua po me dėshirėn e tij”.

“Amerikanėt deshėn tė mė pėrdornin mua pėr tė pretenduar disa informacione tė paqėna nė lidhje me programin nuklear tė Iranit”, u tha Amiri gazetarėve nė aeroportin e Teheranit, ku u prit nga tė afėrmit dhe zyrtarė tė Ministrisė sė Punėve tė Jashtme.

Shkencėtari iranian tha se ishte torturuar keq nga agjentėt e CIA-s dhe tė shėrbimit sekret izraelit dhe i kishin propozuar 50 milionė dollarė pėr tė qėndruar nė Amerikė.

Ndėrkohė qė zyrtarėt amerikanė deklarojė se kanė “marrė informacine tė dobishme” nga Shahram Amiri.

Gazeta “Washington Post” shkroi se Amiri ka mė shumė se njė vit qė punon pėr llogari tė CIA-s dhe deri tani i janė paguar 5 milionė dollarė. /TRT/----------------------------------------
Bėhu ambicioz i diturisė, falės fisnik i shoqėrisė, rob falėnderues i Perėndisė,.....!
Aty ku s’ka moral, ligji nuk ka vlerė.”
PM
Top
Mbinjeriu
Postuar nė: 17.07.2010, 07:35
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 9652
Antari Nr: 22454
Bashkangjitur: 04.06.2009-Ky duhet tė jetė verzioni origjinal:
-Adminitrata e Obamės kishte deklaruar “Nė Amerikė erdhi me dėshirėn e tij dhe u largua po me dėshirėn e tij”.
-Po tė ishte e kundėrta nuk do tė ishte kėtu ku ėshtė tani!


----------------------------------------
"Besimi ėshtė mė i thjeshtė se mendimi. Ndaj dhe ka mė tepėr besimtarė se mendimtarė"
PM
Top
ardi_pr
Postuar nė: 17.07.2010, 10:07
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 811
Antari Nr: 1964
Bashkangjitur: 03.08.2006
Rrembimi i personave nga organizatat teroriste CIA dhe Mosadi nuk eshte dicka e re, keshtu qe aspak nuk dyshoj ne kete!


----------------------------------------
Atdhetar jam, por edhe fetar si duhet. Atdhetari pėrse turp tė ketė tek thotė e dua me shpirt fenė e vet. Hafiz Ali Korēa
PMYahoo
Top
Happy_Soldier
Postuar nė: 17.07.2010, 10:15
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 5799
Antari Nr: 643
Bashkangjitur: 03.04.2006Punemadhe ne passhin remby....as qe caj kryt per te....


----------------------------------------
In Search of a Character....
Ėndrra e njė nate vere....
PMMSN
Top
rilindi97
Postuar nė: 17.07.2010, 12:29
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 233
Antari Nr: 24370
Bashkangjitur: 22.01.2010 Citim (Mbinjeriu @ 17.07.2010, 08:35)
-Ky duhet tė jetė verzioni origjinal:
-Adminitrata e Obamės kishte deklaruar “Nė Amerikė erdhi me dėshirėn e tij dhe u largua po me dėshirėn e tij”.
-Po tė ishte e kundėrta nuk do tė ishte kėtu ku ėshtė tani!

Shumė besim ke tek shėrbimet sekrete amerikane.

komentoje kėtė verzion origjinal amerikan :

-Njė musliman-shtetas anglez (jo vetėm ky por me qindra si ky) nė Guantanamo qėndroi 7 vite, dhe pas shtatė viteve e liruan si tė pafajshėm!!!!

-mos vallė edhe ky paska shkuar vullnetarisht nė Guantanamo!!!!

Kot u beson CIA-sė.


----------------------------------------
" Fillo ta bėsh tash, ate qė dėshiron tė jesh nesėr "
PM
Top
alvin
Postuar nė: 17.07.2010, 12:40
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 22234
Antari Nr: 12633
Bashkangjitur: 08.01.2008 Citim (Happy_Soldier @ 17.07.2010, 11:15)
Punemadhe ne passhin remby....as qe caj kryt per te....

Aman xhit....


----------------------------------------
Dy gjėra janė te pakufishme-gjithėsia dhe injoranca njerėzore. Pėr te parėn nuk jam i sigurt-Albert Einstein
PM
Top
vargmal
Postuar nė: 17.07.2010, 13:33
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 718
Antari Nr: 24801
Bashkangjitur: 30.03.2010Eshte idiotesi te mendohet se irani dhe shba jane armiq. Perkundrazi jane aleat ne luften kunder suniteve irakian. Amerika kurre nuk do ta sulmon iranin, nje shtet shiit, qe si sekte u paraqit nga hebrenjet per ye percare muslimanet. WWw.theunjustmedia.com


----------------------------------------
Asnjė luftė nuk fitohet nėse ajo nuk niset nė emėr tė Allahut!

Want the truth? http://www.theunjustmedia.com
PMUsers WebsiteYahoo
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio