Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Sprova e mbretit me popullin e tij
ZAKONI
Postuar nė: 01.08.2011, 10:12
Quote Post


Jam nė rrjedhoja
***

Posti: Antarė
Postime: 38
Antari Nr: 26577
Bashkangjitur: 01.06.2011Ishte njėherė njė mbret i cili urdhėroi punėtorėt e tij tė bėjnė njė kazan tė madh. Kur kazani ishte gati, mbreti urdhėroi qė gjatė natės ēdo shtėpi tė sjellė nga njė gotė qumėsht, qė nė kėtė mėnyrė tė mbushet kazani i madh me qumėsht.
Kur fjala e mbretit u pėrhap, tė gjithė shkuan nė shtėpi tė sjellin gotėn me qumėsht.
Njė njeri duke pėrgatitur qumėshtin tha: Nėse tė gjithė do tė sjellin gota me qumėsht, ndėrsa unė tė ēojė njė gotė me ujė, nuk do tė vėrehet. Dhe meqė ėshtė natė askush nuk do tė shoh se unė nė vend tė qumėshtit kam sjellė ujė. Dhe kėshtu veproi. Me shpejtėsi ēoji gotėn me ujė nė kazan dhe u kthye nė shtėpi. Kur mbreti nė mėngjes shkoi tė shohė kazanin, u shtang nė vend. Ai ishte i mbushur i tėri me ujė. Secili kishte menduar sikur ai: “Unė nuk do tė ēoj qumėsht, tė tjerėt do tė dėrgojnė.”
Mesazhi:
Tė nderuar besimtarė kur duhet tė bėhet diēka e mirė, mos mendoni se tė tjerėt do ta bėjnė. Fillo prej vetes, sepse nėse ti nuk bėn, askush nuk do tė fillojė. Kthehuni rrugės sė Islamit dhe kjo do tė jetė njė ndryshim.
PM
Top
Anika
Postuar nė: 01.08.2011, 10:16
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2173
Antari Nr: 25018
Bashkangjitur: 09.05.2010 Citim (ZAKONI @ 01.08.2011, 11:12)
Mesazhi:
Tė nderuar besimtarė kur duhet tė bėhet diēka e mirė, mos mendoni se tė tjerėt do ta bėjnė. Fillo prej vetes, sepse nėse ti nuk bėn, askush nuk do tė fillojė. Kthehuni rrugės sė Islamit dhe kjo do tė jetė njė ndryshim.

Tepėr dhe shumė porosi e vlefshme pėr nė ēdo aspekt tė jetės!


----------------------------------------
Dy gjėra mos i harro kurrė:

Allahun dhe shtėpinė e pėrhershme (ahiretin).
PM
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio