Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


Faqe: (8) [1] 2 3 ... E fundit »  ( Kalo tek postimi i parė i palexuar ) Closed TopicStart new topicStart Poll

> Krishteret vs Muslimanet
extige_88
Postuar nė: 28.12.2012, 15:14
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 317
Antari Nr: 25112
Bashkangjitur: 23.05.2010Eshte teme per te cilen ja vlen te debatohet, te diskutohet dhe mos te dilet nga tema, pasiqe ketu mund te bien ne pah drita dhe erresira. Un shoh gjithandej duke u sharre figura e famshme islame Muhammedi ( paqja dhe meshira All-llahut qofte mbi te) nga te krishteret, ateistet, orthodokset. Ndersa nuk ndodh e kunderta pasiqe Jezusi ( Isai A.S ) eshte njejt profet i yni per te cilen ne nuk mund te flasim ne kete menyre, ose ti bejme nencmim. A thua valle si duket gjykuar ky akt ? Kush ne kete rast ka me shum respekt per religjionin islam dhe per tjerat, dhe kush eshte ne kete rast islamofob i madh qe ne menyre te pa drejte ofendojne figurat tona islame duke mos patur piken me te vogel te diturise ne lidhje me religjionin, apo ne lidhje me keta figura.


Shpresoj te mos kaloni nga tema, dhe te gjykohet kjo ne menyret me te realte


----------------------------------------
I don't mind beeing busy, but i mind wasting my time..
PM
Top
Foks_Ecc
Postuar nė: 28.12.2012, 15:58
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 6983
Antari Nr: 6604
Bashkangjitur: 27.03.2007Po gjithe ato kategorite jane njesoj, prandaj gjithe behen tok kunder Islamit.

A e harove se edhe Allahu ne Kuran thote, citoj " ata do behen tok kunder juve deri sa te ktheheni ne fene dhe idete e tyre " ?----------------------------------------
Pa diturinė s'kuptohet e vėrteta
Pa diturinė s'largohet e meta
Pa diturinė vlerė nuk ka jeta
PM
Top
JamesWat
Postuar nė: 28.12.2012, 16:56
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 425
Antari Nr: 27611
Bashkangjitur: 30.11.2012 Citim (extige_88 @ 28.12.2012, 09:14)
Kush ne kete rast ka me shum respekt per religjionin islam dhe per tjerat, dhe kush eshte ne kete rast islamofob i madh qe ne menyre te pa drejte ofendojne figurat tona islame duke mos patur piken me te vogel te diturise ne lidhje me religjionin, apo ne lidhje me keta figura.

Me sa shoh une tema eshte interesante po do ishte me mire te kishte anetare te krishtere me shume dhe tema te quhet sqarimi mes muslimaneve edhe te krishtereve.

1 pyetje kam une tema eshte hapu per ofendimet ndaj muhamedit apo jo.

ahaha ti po quan islamofob ateistet e madhe kjo!!! Sic e tha ai qesharuku nuk jemi ne racista po jane ata zezake...
E njejta gje ndodh edhe ne kete rast me islamofobet.


----------------------------------------
Nese 50 Miljon njerez besojne nje absurditet, prape absurditet mbetet,,, (Anatol France)
PM
Top
JamesWat
Postuar nė: 28.12.2012, 17:03
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 425
Antari Nr: 27611
Bashkangjitur: 30.11.2012 Citim (Foks_Ecc @ 28.12.2012, 09:58)
Po gjithe ato kategorite jane njesoj, prandaj gjithe behen tok kunder Islamit.

A e harove se edhe Allahu ne Kuran thote, citoj " ata do behen tok kunder juve deri sa te ktheheni ne fene dhe idete e tyre " ?

Ky eshte ofendim per kategorite sepse e tille eshte feja jote qe ofendon njerezit e tjeter.
Ne kete forum ka me shume musliman prandaj behen bashke shpeshehere ateistet qe te ndihmojne jo-muslimanet.
Po te kishte me shume te krishtere ateistet do mbeshtesnin muslimanet.


----------------------------------------
Nese 50 Miljon njerez besojne nje absurditet, prape absurditet mbetet,,, (Anatol France)
PM
Top
JamesWat
Postuar nė: 28.12.2012, 17:05
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 425
Antari Nr: 27611
Bashkangjitur: 30.11.2012Kisha dicka ne lidhje me temen dhe me beri pershtypje kjo tek wikipedia ne lidhje me jezusin,une mendoj se kjo eshte arsyeja pse keto 3 feve dallohen nga njera tjetra:islami,krishterimi dhe judaizmi.

 Citim
Jezusi kėrkon dashurinė pėr armikun, para sė gjithash dashurinė pėr armiqtė e Perėndisė. Njė urdhėresė e tillė ėshtė nė sytė e izraelitėve njė pėrdhosje, sepse ligji u parashkruan, tė mbrojnė Perėndinė dhe tė asgjėsojnė armiqtė e Zotit. Urdhėresa e Jezusit pėr tė dashur edhe armiqtė e Zotit, lėndon ēdo pėrytyrim tė judenjve.


Njelloj sic izraelitet nuk pranojne Jezusin per shkak te besimit te tyre keshtu edhe te krishteret nuk e pranojne muhamedin si profet te zotit.


----------------------------------------
Nese 50 Miljon njerez besojne nje absurditet, prape absurditet mbetet,,, (Anatol France)
PM
Top
extige_88
Postuar nė: 28.12.2012, 17:17
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 317
Antari Nr: 25112
Bashkangjitur: 23.05.2010Neqoftese Muhamedi ka qene profete i vertete keto gjera jo qe nuk duhej bere por duhej ne menyre kategorike ti hudhte poshte.Femija eshte i papjekur dhe gjer ne moshen 16-18 vjecare duhet te jete prane nenes(prinderve) qe emocionalisht te forcohet.Eshte krim qe nje femije 9 vjecare te ndash nga prinderit e mos te flasim te kesh marrdhenie sex. kjo eshte gjeja me e poshter qe mund te beje nje njeri.Kjo marrdhenie me 9 vjecare nuk eshte as sex por dhunim.keshtu edhe sot definohet dhe denohet nga cdo shoqeri.

Edhe kjo ngjarje nga jeta e tij eshte e mjaftueshme,pa permendur lufterat,vrasjet e roberve,vrasjet e atyre qe nuk besonin ne misionin e tije,vrasjet e qenve,kurvaluku me 13 gra,martesa me femije,pedofili,blud,vjedhje karavanesh etjetj.

Paramendoni nje plak 50 e ca vjet ne shtrat me nje 9 vjecare ma fujj ndytesire .... le te marrim edhe variantin e islamikeve qe thone Aisha ka pasur 14 vjet prap e njejta pamje
fujj fujj ...... Pedofil


Jameswat mos ta ndij zanin. Se ktu bahet fjale per ofendime dhe jo pse nuk pranojm njeri tjetrin. Une nuk e pranoj Jezusin si zot, mirepo un nuk ofendoj jezusin sepse ai eshte profet paqja dhe meshira e zotit qoft mbi te. Ndersa pikerisht ketu i ke ofendimet sharjet e Igli_st ne lidhje me Muhammedin. Dhe mos te ju theksoj juve te tjereve. Dhe ne qofte se nuk ke koment si ateist qe je mos rras hundet si i krishter.


----------------------------------------
I don't mind beeing busy, but i mind wasting my time..
PM
Top
JamesWat
Postuar nė: 28.12.2012, 17:39
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 425
Antari Nr: 27611
Bashkangjitur: 30.11.2012 Citim (extige_88 @ 28.12.2012, 11:17)
Jameswat mos ta ndij zanin. Se ktu bahet fjale per ofendime dhe jo pse nuk pranojm njeri tjetrin. Une nuk e pranoj Jezusin si zot, mirepo un nuk ofendoj jezusin sepse ai eshte profet paqja dhe meshira e zotit qoft mbi te. Ndersa pikerisht ketu i ke ofendimet sharjet e Igli_st ne lidhje me Muhammedin. Dhe mos te ju theksoj juve te tjereve. Dhe ne qofte se nuk ke koment si ateist qe je mos rras hundet si i krishter.

ME fal se e keqkuptova e dija se mos behej fjale per sqarime.

Ne lidhje me ofendimet ka plot njerez qe ofendojne ne ate menyre figura sepse ato jane fakte histroike dhe neper hadithe por u sygjeroj qe mos ti perdorin kunder muslimaneve qe mos ti ofendojne por ti respektojne.


----------------------------------------
Nese 50 Miljon njerez besojne nje absurditet, prape absurditet mbetet,,, (Anatol France)
PM
Top
extige_88
Postuar nė: 28.12.2012, 18:03
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 317
Antari Nr: 25112
Bashkangjitur: 23.05.2010 Citim (JamesWat @ 28.12.2012, 18:39)
ME fal se e keqkuptova e dija se mos behej fjale per sqarime.

Ne lidhje me ofendimet ka plot njerez qe ofendojne ne ate menyre figura sepse ato jane fakte histroike dhe neper hadithe por u sygjeroj qe mos ti perdorin kunder muslimaneve qe mos ti ofendojne por ti respektojne.

Te duket fakt historik ty sepse dikush ka shkruajtur ne kete forme per te rrenjosur dhe per te ju hapur dyer dikuj qe te keqperdor religjionin ?

Te duket fakt historik te quash Muslimanet terrorist te cilet mbrojn vendin ku kane lindur ?

Te duket fakt historik ty te kopjosh nga interneti, duke mos theksuar asnjehere Dijetarin cilit Mes'heb i takon, dhe vetem duke sjellur nje komentim hadithi duke mos e ditur se qfar domethenie ka ?

Te duket fakt historik te shashe figura te famshme te cileve ju permendet emri ne te gjithe boten e nje mistrec i cili jam i sigurt 100 % as qe ka lexuar libra te Sahih Bukhariu, dhe as qe ka njohuri se cilit Mes'heb i takon dhe vjen me komentime te tija per te share figuren e Pejgamberit Muhammedit S.A.S ?


Nuk me intereson qe dikush nuk pranon islamin, dhe se dikujt i duken te gjitha keta pallavra, mirepo me intereson kjo qe disa te cilet skane piken e diturise, dhe vijn ketu me video youtube, me komentime hadithesh nga njerez te mes'hebeve te ndryshme duke u mundosur te rrenjosin figuren e Muhammedit S.A.S. Shihet mire dhe qarte nga te gjitha komentet ne web-faqe qoft ne forum krishter apo ne ate islam se kush eshte islamofob, apo kush eshte kristofob. Jam musliman, mirepo nuk ofendoj Jezusin, sepse eshte i vertete, por per mua eshte profet dhe mjafton. Nuk shaj biblen, sepse bibla e vertete Teurati Zeburi dhe Ixhili bejne pjese ne Kur'an. Dhe shoh nje krishter i cili tani sa eshte konvertuar dhe ende nuk ka informacione mbi religjionin e tij, me komentime, kopjime, video nga youtube mundohet te shan dhe te ndote figuren e Muhammedit S.A.S . Le te shohin te gjithe komentuesit, se qka eshte islami


----------------------------------------
I don't mind beeing busy, but i mind wasting my time..
PM
Top
JamesWat
Postuar nė: 28.12.2012, 18:40
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 425
Antari Nr: 27611
Bashkangjitur: 30.11.2012[QUOTE=extige_88,28.12.2012, 12:03]Te duket fakt historik te quash Muslimanet terrorist te cilet mbrojn vendin ku kane lindur ?/QUOTE]
Nuk me duket llogjike ajo mbrojtje me vet-shperthim per te marre hyrija ne parajse.
Po ata qe hedhin vetin e tyre ne ere Allahu E'kber duke vrare mijera njerez ose terrorizojne boten per nje film,ne shba u hap nje film qe thoshte dicka ofenduese per mbulesen dhe per 30 minuta u gjet i vdekur regjisori nga nje bomb nga muslimanet.E plot raste te tjera ke.

[QUOTE=extige_88,28.12.2012, 12:03]Te duket fakt historik ty te kopjosh nga interneti, duke mos theksuar asnjehere Dijetarin cilit Mes'heb i takon, dhe vetem duke sjellur nje komentim hadithi duke mos e ditur se qfar domethenie ka ?[/QUOTE]
Une ta kem sjelle gjithmone transmetuesin e hadithit edhe numrin me kapitullin gjithashtu edhe igli i ka sjelle transmetuesit edhe pse plot here nuk i ka sjelle numrin e hadithi etj.
Ka plot hadithe te fabrikuara nga faqet ne internet po ti nuk do te thote qe duhet tu besosh te gjitha ca sjellin kur nuk i ke degjuar keto.
[QUOTE=extige_88,28.12.2012, 12:03] Te duket fakt historik te shashe figura te famshme te cileve ju permendet emri ne te gjithe boten e nje mistrec i cili jam i sigurt 100 % as qe ka lexuar libra te Sahih Bukhariu, dhe as qe ka njohuri se cilit Mes'heb i takon dhe vjen me komentime te tija per te share figuren e Pejgamberit Muhammedit S.A.S ?[/QUOTE]
Nektari I Vulosur I Xhennetit
Ne kete liber permendet vrasja e xhaxhait te Muhamedit nga ai me duket qe e thote Drilon Gashi.
Ndoshta ka lexuar igli tek ajo faqja ne internet albislam qe ka disa te dhena per Salih Bulkhari ose i ka degjuar nga te tjeret.

Ka edhe musliman urrejtes te haditheve,musliman bektashian ne internet qe kane hapur keto hadithe dhe duan qe muslimanet te mos besojne hadithet.
[QUOTE=extige_88,28.12.2012, 12:03]Nuk me intereson qe dikush nuk pranon islamin, dhe se dikujt i duken te gjitha keta pallavra, mirepo me intereson kjo qe disa te cilet skane piken e diturise, dhe vijn ketu me video youtube, me komentime hadithesh nga njerez te mes'hebeve te ndryshme duke u mundosur te rrenjosin figuren e Muhammedit S.A.S. Shihet mire dhe qarte nga te gjitha komentet ne web-faqe qoft ne forum krishter apo ne ate islam se kush eshte islamofob, apo kush eshte kristofob. Le te shohin te gjithe komentuesit, se qka eshte islami.[/QUOTE]
Ta shpjegova ate shembullin me zezaket,ata qe nuk e pelqejne islamin e dine qe eshte fe e keqe per kete shiko shembullin e vendeve islame dhe i kupton te gjitha gjerat,shih pyetjet andej nga forumi islam dhe e sheh se ne cka i shendron islami njerezit .. ne "robot ' paranojak ,obsesisv e sadist.. fatkeqesisht kjo eshte e verteta !
Islami nuk bazohet ne vlera por ne rituale qesharake per ate jane ne kete gjendje te mjere.


----------------------------------------
Nese 50 Miljon njerez besojne nje absurditet, prape absurditet mbetet,,, (Anatol France)
PM
Top
Alfusion
Postuar nė: 28.12.2012, 20:09
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 330
Antari Nr: 27261
Bashkangjitur: 02.04.2012 Citim (extige_88 @ 28.12.2012, 11:17)
Neqoftese Muhamedi ka qene profete i vertete keto gjera jo qe nuk duhej bere por duhej ne menyre kategorike ti hudhte poshte.Femija eshte i papjekur dhe gjer ne moshen 16-18 vjecare duhet te jete prane nenes(prinderve) qe emocionalisht te forcohet.Eshte krim qe nje femije 9 vjecare te ndash nga prinderit e mos te flasim te kesh marrdhenie sex. kjo eshte gjeja me e poshter qe mund te beje nje njeri.Kjo marrdhenie me 9 vjecare nuk eshte as sex por dhunim.keshtu edhe sot definohet dhe denohet nga cdo shoqeri.

Edhe kjo ngjarje nga jeta e tij eshte e mjaftueshme,pa permendur lufterat,vrasjet e roberve,vrasjet e atyre qe nuk besonin ne misionin e tije,vrasjet e qenve,kurvaluku me 13 gra,martesa me femije,pedofili,blud,vjedhje karavanesh etjetj.

Paramendoni nje plak 50 e ca vjet ne shtrat me nje 9 vjecare ma fujj ndytesire .... le te marrim edhe variantin e islamikeve qe thone Aisha ka pasur 14 vjet prap e njejta pamje
fujj fujj ...... Pedofil


Jameswat mos ta ndij zanin. Se ktu bahet fjale per ofendime dhe jo pse nuk pranojm njeri tjetrin. Une nuk e pranoj Jezusin si zot, mirepo un nuk ofendoj jezusin sepse ai eshte profet paqja dhe meshira e zotit qoft mbi te. Ndersa pikerisht ketu i ke ofendimet sharjet e Igli_st ne lidhje me Muhammedin. Dhe mos te ju theksoj juve te tjereve. Dhe ne qofte se nuk ke koment si ateist qe je mos rras hundet si i krishter.

kush te tha ty qe nje femije 16-18 vjec eshte i pa pjekur emocionalisht edhe duhet te qendroj afer nenes babait nuk munden te krijojne edhe te mbajne familje ??? po ato femijet qe u vdesin prinderit qe i lenen ne moshen 2 3 4 5 6 vjecare me ato cka do behet a do piqen ato ndonjeher emocionalisht apo deri sa te vdesin duhet te kene dikend qe tju rije nga mbrapa ti pjek ??? o njeri ne fene islame per martesen ka disa rregulla ato jane :

1 femra duhet te arije pubertetin para se te arije pubertetin nuk mund te martohet pasi ajo nuk eshte e gatshme per te krijuar familje ( a do e arije ne moshen 10 vjecare ape ne moshen 30 vjecare ajo ska rendesi ) .
2 duhet te mer leje nga prindi ose tutori i saj per te shkuar ose jo ne ate familje . Nese keto i ploteson eshte shume ne rregull me fene islame . nese ti nuk je pjekur edhe nuk je pregaditur emocionalisht per te krijuar familje ose dikush si ti edhe ne moshen 50 vjeare aj nuk eshte i pregaditur . edhe sa i perket lufterave qe i ka bere mos ben shpifje se 2 lidhje nuk i ke me historine e Muhamedit S.A.W.S.


ti edhe shume te tjere qe jane edhe mendojne si tij e kane shume te lete te mos piqen emocionalisht edhe deri ne moshen 30 40 vjecare te jene adoleshent te ju finanson dikush e tju perzen mizat thot populli ... po dikush qe e ka patjeter te mbaje familje ai e ben o zotri ...


njoh shume njerez biles kam edhe familjare qe ne moshen 13 14 vjecare kane mare rrugen e gurbetit nga skamja cka u bo tash me keto njerez ??? duhet te vdesin per buk mos punojne mos mbajne familje sepse nuk kane 18 vjet ??? mos ja fut kot edhe boll me me brockulla ok se na keni lodh me akuza te pa baza kunder profetit Muhamed S.A.W.S edhe Isait A.S
PMUsers Website
Top
JamesWat
Postuar nė: 30.12.2012, 15:03
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 425
Antari Nr: 27611
Bashkangjitur: 30.11.2012 Citim (Alfusion @ 28.12.2012, 14:09)
qe nje femije 16-18 vjec eshte i pa pjekur emocionalisht edhe duhet te qendroj afer nenes babait nuk munden te krijojne edhe te mbajne familje ??? po ato femijet qe u vdesin prinderit qe i lenen ne moshen 2 3 4 5 6 vjecare me ato cka do behet a do piqen ato ndonjeher emocionalisht apo deri sa te vdesin duhet te kene dikend qe tju rije nga mbrapa ti pjek ???

A je ne rregull ti?
Po pra femija duhet te rritet pranes prinderve sidomos prane nenes deri ne moshen 16-18 vjec sipas mjekesise,ata femije qe rriten vetem qysh thua ti ose rrugeve do kene probleme psikologjike dhe fobira te ndryshme gjate jetes.
Nese femija ngelet pa prinder duhet te perkujdeset xhaxhai,daja ose ndonje i afermer i tyre ose mund te adoptohet femija nga dikush ose ne jetimore ku mund te edukohet shume here me mire se ne rruge.
Femijet neper luftra vuanin jo-vetem nga semundje te ndryshme qe ngeleshin vetem por edhe jetonin shume pak per shkak se ka nevoje per prinderit femija.

 Citim (Alfusion @ 28.12.2012, 14:09)
o njeri ne fene islame per martesen ka disa rregulla ato jane :
1 femra duhet te arije pubertetin para se te arije pubertetin nuk mund te martohet pasi ajo nuk eshte e gatshme per te krijuar familje ( a do e arije ne moshen 10 vjecare ape ne moshen 30 vjecare ajo ska rendesi ) .
2 duhet te mer leje nga prindi ose tutori i saj per te shkuar ose jo ne ate familje . Nese keto i ploteson eshte shume ne rregull me fene islame . nese ti nuk je pjekur edhe nuk je pregaditur emocionalisht per te krijuar familje ose dikush si ti edhe ne moshen 50 vjeare aj nuk eshte i pregaditur.

Lere fene islame se ajo e ka lene mbrapa njerezimin lejon pedofiline,incestin nje veper e ndryre e preferua nga djalli qe e lejon feja islame.
Shiko zhvillimin e atyre vendeve islame sot edhe e kupton qarte.

Sipas shkences femra duhet te arrije moshen 18 vjec qe te kryeje marredhenie seksuale qe te mos i shkaktoje probleme psikike edhe martesa lejohet ne nje moshe me te madhe qe femra te jete e pjekur.
Duhet te jete e pjekur qe te vendosi mire per jeten edhe jo analfabete dhe jo te dhunohet nga meshkujt si ne vendet islame.

Martesa ne moshe te re sjell shume probleme,me sa di une ne vendet arabe ka nje shkalle te larte te vetvrasjes se femrave ne moshe te re dhe nje dhunim te tyre duke u prere hunden etj,ligje barabre ne shek XXI.
Per nje plak 50 vjecar me nje femer te re eshte nje turp gjithashtu te hyje ne shtrat.Ca i demtohet femres nga seksi ne moshe te re duhet ta dish ti per kete shiko pse nuk lindi femije gruaja e fundit e profetit tend.

 Citim (Alfusion @ 28.12.2012, 14:09)
edhe sa i perket lufterave qe i ka bere mos ben shpifje se lidhje nuk i ke me historine e Muhamedit S.A.W.S.

hahaha shko e meso vrasjen e xhaxhait te Muhamedit nga ai ngq s'pranonte fene islame gjithashtu ai vrau nje grua duke e prere me dysh ngq shkruante poema ofendues nuk lejon lirine e mendimit per kete ne kohet e sotme keta njerez shkojne neper burgje pa permendur luftrat e profetit tend duke vrare mijera njerez.
 Citim (Alfusion @ 28.12.2012, 14:09)
ti edhe shume te tjere qe jane edhe mendojne si tij e kane shume te lete te mos piqen emocionalisht edhe deri ne moshen 30 40 vjecare te jene adoleshent te ju finanson dikush e tju perzen mizat thot populli ... po dikush qe e ka patjeter te mbaje familje ai e ben o zotri ...

Kanceri i gjirit,i qafer se mitrees vijne nga marredheniet seksuale nga mospjekja e moshes etj.
Marredhenie seksuale jane te lejuara mbi moshen 18 vjec sipas shkences qe te mos shkaktojne as probleme psikologjike pa i permendur semundjet qe ti rendita me larte.
 Citim
njoh shume njerez biles kam edhe familjare qe ne moshen 13 14 vjecare kane mare rrugen e gurbetit nga skamja cka u bo tash me keto njerez ??? duhet te vdesin per buk mos punojne mos mbajne familje sepse nuk kane 18 vjet ??? mos ja fut kot edhe boll me me brockulla ok se na keni lodh me akuza te pa baza kunder profetit Muhamed S.A.W.S edhe Isait A.S

Ta sqarove me larte qe ndalohet puna per keta femije deri ne moshen 18 vjec nese s'duan te vuajne nga semundje psikike,gruaja e pejkamberit tend nuk kishte keto probleme qe permende ti me siper. smil4a8acf686328f.gif----------------------------------------
Nese 50 Miljon njerez besojne nje absurditet, prape absurditet mbetet,,, (Anatol France)
PM
Top
Foks_Ecc
Postuar nė: 30.12.2012, 15:22
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 6983
Antari Nr: 6604
Bashkangjitur: 27.03.2007O james, shume koti i ke replikat , nen nje,
nen dy, te a je krishter apo ateist,
nen tre, e hapim nje teme per ateistet, te shohish mutlleqet e ateisteve ne bote dhe pasojat me te keqija qe ka pa njerezimi prej paganeve dhe ateisteve.----------------------------------------
Pa diturinė s'kuptohet e vėrteta
Pa diturinė s'largohet e meta
Pa diturinė vlerė nuk ka jeta
PM
Top
JamesWat
Postuar nė: 30.12.2012, 15:41
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 425
Antari Nr: 27611
Bashkangjitur: 30.11.2012 Citim (Foks_Ecc @ 30.12.2012, 09:22)
O james, shume koti i ke replikat , nen nje,
nen dy, te a je krishter apo ateist,
nen tre, e hapim nje teme per ateistet, te shohish mutlleqet e ateisteve ne bote dhe pasojat me te keqija qe ka pa njerezimi prej paganeve dhe ateisteve.

Une jam ateist. hahahaa ateistet nuk vuajne nga probleme.
Shif te dhenat ne bote nga permbytja ne Japoni nuk kishte krime pasi ishte vend me 70% ateist ndersa nga termeti ne Haiti ne ate vend me popullsi 97% te krishtere kishte krime,vrasje etj.
Vendet ateiste si Cekia,Estonia nuk vuajne per buke ndersa vende si Nigeria,Cadi me zbatim te fese islame vuajne per buke.
Harrova te te thosha eshte nje leter e Ajnshtajnit shitet me 3 milion $ flitet per ateizmin,qe njeriu e ka krijuar zotin nga dobesia e tij do hap nje teme ne lidhje me kete tani.


----------------------------------------
Nese 50 Miljon njerez besojne nje absurditet, prape absurditet mbetet,,, (Anatol France)
PM
Top
Foks_Ecc
Postuar nė: 30.12.2012, 15:53
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 6983
Antari Nr: 6604
Bashkangjitur: 27.03.2007 Citim (JamesWat @ 30.12.2012, 16:41)
Une jam ateist. hahahaa ateistet nuk vuajne nga probleme.
Shif te dhenat ne bote nga permbytja ne Japoni nuk kishte krime pasi ishte vend me 70% ateist ndersa nga termeti ne Haiti ne ate vend me popullsi 97% te krishtere kishte krime,vrasje etj.
Vendet ateiste si Cekia,Estonia nuk vuajne per buke ndersa vende si Nigeria,Cadi me zbatim te fese islame vuajne per buke.
Harrova te te thosha eshte nje leter e Ajnshtajnit shitet me 3 milion $ flitet per ateizmin,qe njeriu e ka krijuar zotin nga dobesia e tij do hap nje teme ne lidhje me kete tani.

po tamam, edhe Mao Ce duni qe ka vra 10 milion njerez per 10 vjet, dhe Stalini njashtu, edhe Hitleri ( ja futish kot po qe thua se ai ka qene i krishter ), Musolini qe shau i pari papen, Duceja, Enveri e shume dobesina tjera, rob te epsheve te veta per te pire sa me shum gjak njeriu. Nuk te eshte dhene pozita e tyre si ateist, se nuk do beje ndryshe, njejte si keto, po qe do jepe apsolutikisht te sundoje, por kur ka hapsira te ndikimit te grupeve fetare, ngadalsohen 10 milioneshi dhe masakraimi i njerezimit per hire te ideologjise ateiste ( mos me thuaj se ateizmi nuk eshte ideologji, qe e ka krijuar njeriu , per te asryetuar 10 miloneshin, qofte ne kapitl qofte ne njerez )

Kurse per boten e trete, do kryhet gjithcka, kur vendet ateiste te kthejne gjithe kapitalin dhe demshperblimin e kolonializimit 300 vjecar te ketyre vendeve ti kthejne ketyre vendeve, do shohesh kur ne keto vende ateiste( nisim me Angline) edhe kanibalizmi do arysetohet dhe do legjitimohet

Ky postim ėshtė ndryshuar nga Foks_Ecc nė 30.12.2012, 15:55


----------------------------------------
Pa diturinė s'kuptohet e vėrteta
Pa diturinė s'largohet e meta
Pa diturinė vlerė nuk ka jeta
PM
Top
JamesWat
Postuar nė: 30.12.2012, 16:00
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 425
Antari Nr: 27611
Bashkangjitur: 30.11.2012 Citim (Foks_Ecc @ 30.12.2012, 09:53)
po tamam, edhe Mao Ce duni qe ka vra 10 milion njerez per 10 vjet, dhe Stalini njashtu, edhe Hitleri ( ja futish kot po qe thua se ai ka qene i krishter ), Musolini qe shau i pari papen, Duceja, Enveri e shume dobesina tjera, rob te epsheve te veta per te pire sa me shum gjak njeriu. Nuk te eshte dhene pozita e tyre si ateist, se nuk do beje ndryshe, njejte si keto, po qe do jepe apsolutikisht te sundoje, por kur ka hapsira te ndikimit te grupeve fetare, ngadalsohen 10 milioneshi dhe masakraimi i njerezimit per hire te ideologjise ateiste ( mos me thuaj se ateizmi nuk eshte ideologji, qe e ka krijuar njeriu , per te asryetuar 10 miloneshin, qofte ne kapitl qofte ne njerez )

Kurse per boten e trete, do kryhet gjithcka, kur vendet ateiste te kthejne gjithe kapitalin dhe demshperblimin e kolonializimit 300 vjecar te ketyre vendeve ti kthejne ketyre vendeve, do shohesh kur ne keto vende ateiste( nisim me Angline) edhe kanibalizmi do arysetohet dhe do legjitimohet

Shif komunzimin e sot ne Kine ti me 450.000.000 ateista atje eshte vendi i pare qe po merr me shume zhvillim ne Azi.
Ateizmi=pa zota kaq nuk ka lidhje me komunizmin,fashizmin.

Edhe kur flitet per diktaturen apo Enver Hoxhen, duhet theksuar se diktaturat me te egra ne bote ne fakt egzistojne ne vendet e bllokut islamist. Qe nga varrezat masive te Sadam Huseinit, gjer tek burgjet fetare te mbretereise Saudite, diktatura dhe dhuna e saj jane tipare te nje shoqerie islamike.


Shif te dhenat e ateisteve ne Shba,njerez qe besojne ne fe kane me shume divorce me shume probleme ndersa ateistet me pak dhe a e di nga vjen kjo?


----------------------------------------
Nese 50 Miljon njerez besojne nje absurditet, prape absurditet mbetet,,, (Anatol France)
PM
Top

Topic Options Faqe: (8) [1] 2 3 ... E fundit » Closed TopicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio