Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


Faqe: (2) [1] 2   ( Kalo tek postimi i parė i palexuar ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Votoni..!, Cili eshte Menaxheri(trajneri) me i mire
 
Cili eshte Menaxheri(trajneri) me i mire? ndoshta ndonjeher Shqiperia do ta ket njerin nga keta trainer:)
Marcelo Lippi [ 6 ]  [13.33%]
Jose Mourinho [ 4 ]  [8.89%]
Fabio Capello [ 9 ]  [20.00%]
Josep Guardiola [ 5 ]  [11.11%]
Carlo Ancheloti [ 3 ]  [6.67%]
Arsene Wenger [ 5 ]  [11.11%]
Sir Alex Ferguson [ 8 ]  [17.78%]
Rafal Benitez [ 3 ]  [6.67%]
Gus Hidding [ 2 ]  [4.44%]
Gjitėsejt vota: 45
Mysafirėt nuk kanė tė drejtė votimi 
Harith
Postuar nė 22.12.2008, 22:15
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 14351
Antari Nr: 16988
Bashkangjitur: 28.08.2008Une personalisht jap voton per Fabio Capellon.


----------------------------------------
Is Loading..--- 2fast4you
Demokracia eshte kur dy budallenj e mbivotojne nje te mencur!
PMIntegrity Messenger IM
Top
Essa
Postuar nė 22.12.2008, 22:17
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 6262
Antari Nr: 17241
Bashkangjitur: 11.09.2008Aq me vlere qenkan sa ti hapesh 2 tema a ????Spo i njoh,perveq si emra,keshtuqe no coment!!!!!


----------------------------------------
Mos lejoni qė mendja juaj te jetė sherbėtore pa mbikqyrės!!!
Von i sheh njeriu pasojat!!!!!!!!
PM
Top
Harith
Postuar nė 22.12.2008, 22:19
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 14351
Antari Nr: 16988
Bashkangjitur: 28.08.2008 Citim (Essa @ 23.12.2008, 00:17)
Aq me vlere qenkan sa ti hapesh 2 tema a ????Spo i njoh,perveq si emra,keshtuqe no coment!!!!!

Po kerkoj falje po dashta me bo ni ndryshim po nuk dita. me trego si ta mbylli njeren edhe shneet.


----------------------------------------
Is Loading..--- 2fast4you
Demokracia eshte kur dy budallenj e mbivotojne nje te mencur!
PMIntegrity Messenger IM
Top
Essa
Postuar nė 22.12.2008, 22:21
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 6262
Antari Nr: 17241
Bashkangjitur: 11.09.2008hahaha tybe sdi..........mbylle kete qe kam shenu une,se anej jane ka jepen mendime me melidhje per temen!!!


----------------------------------------
Mos lejoni qė mendja juaj te jetė sherbėtore pa mbikqyrės!!!
Von i sheh njeriu pasojat!!!!!!!!
PM
Top
Trishtimi
Postuar nė 22.12.2008, 22:23
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 9194
Antari Nr: 18743
Bashkangjitur: 27.11.2008Ok per mua esht KAPELLO me i miri

Dhe staffit : Letėrsia shqiptare

Esht postu gabim.


----------------------------------------
Ēdo shigjetė nuk e arrin cakun...
PMUsers Website
Top
babaplak
Postuar nė 22.12.2008, 22:26
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Nė pritje
Postime: 122
Antari Nr: 9838
Bashkangjitur: 28.09.2007Do ta kisha votuar Fadil Vokrrin po te ishte ne listen tuaj, por shoh vetem emra te panjohur per mua ketu!!!
PM
Top
Genius.D
Postuar nė 22.12.2008, 22:33
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1643
Antari Nr: 18720
Bashkangjitur: 26.11.2008NUK E DI PER JUVE KUSH ESHTE ME I MIRI PO PER MUA SIR ALEX FERGUSON ME PELQEN ME SE SHUMTI .....RESPEKT....


----------------------------------------
Kur te kthehesh ne shtepi nese me gjen duke studiuar te lutem me zgjo nga gjumi
( v ) PRIZREN ( v )
MANCHESTER UNITED BEST TEAM
PM
Top
Harith
Postuar nė 22.12.2008, 22:34
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 14351
Antari Nr: 16988
Bashkangjitur: 28.08.2008Po si ta mbyll kete tem a ka ndihm o popull...


----------------------------------------
Is Loading..--- 2fast4you
Demokracia eshte kur dy budallenj e mbivotojne nje te mencur!
PMIntegrity Messenger IM
Top
Essa
Postuar nė 22.12.2008, 22:41
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 6262
Antari Nr: 17241
Bashkangjitur: 11.09.2008ja kot keron ndihme,kane mu perla nerveti skane kohe me tregu humanizem!!!!!


----------------------------------------
Mos lejoni qė mendja juaj te jetė sherbėtore pa mbikqyrės!!!
Von i sheh njeriu pasojat!!!!!!!!
PM
Top
Harith
Postuar nė 22.12.2008, 22:58
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 14351
Antari Nr: 16988
Bashkangjitur: 28.08.2008Valla mir e ki po ndaqin me bo mir vec.


----------------------------------------
Is Loading..--- 2fast4you
Demokracia eshte kur dy budallenj e mbivotojne nje te mencur!
PMIntegrity Messenger IM
Top
kombi
Postuar nė 22.12.2008, 23:26
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 4209
Antari Nr: 18791
Bashkangjitur: 29.11.2008Marcelo Lipi per mua eshte me i miri jo se e njoh mire strategjine e futbollit por jam tifoz i zjarrt i juventusit dhe reprezentacionit te Italise dhe ky njeri gjithmon ka dite te nxjerri me te miren nga keto te dya ne momente kur me se paku eshte pritur ajo.


----------------------------------------
Askush nuk eshte autor i te vertetes apsolute!
[COLOR=red][FONT=Times][FONT=Courier][B]
PM
Top
Studenti20
Postuar nė 22.12.2008, 23:54
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 4745
Antari Nr: 995
Bashkangjitur: 11.04.2006Voten ia dhashe Fabio Kapelos. Secilin nga keta trajnere e vecoj per dicka.
Marcelo Lippin qe e pelqej shume si trajner, me pelqen stili tij prej bossi te vertete, eshte zoteri i vertete, dhe i cili mundet qe ne raste te veshtira te rrezikon shume, dhe ka arritje te medha.
Sir Alex Ferguson, respekte per sukseset, ama karakteri i tij sme pelqen fare, mund te them se me shume e kam antipati.
Jose Mourinho, shpesh kontradiktor dhe qesharak me komentet e tija, kembengules dhe i cuditshem, por shpesh natyra e tij ben qe ate t'a duan. Sipas meje, eshte nje strateg i vertete i lojes se futbollit, din menyren se si te lidhet fort e t'i stimuloje futbollistet e tij, dhe ka stil, flas per pamjen e tij.
Guardiola- Eshte shume e cuditshme se pse, e keni vene edhe ate ne kete sondazh, madje eshte qesharake. Sezoni i tij i pare si trajner filloi sivjet me Barcelonen, dhe vertete po ben nje boom me lojen e tij, por mos harroni meriten e madhe te lojtareve, keshtuqe Guardiola, nuk mundet te hyje ne mesin e trajnereve te medhej, por si futbollist kam shume respekt per te, por edhe si trajner poashtu, sepse ai din te i respektoje te tjeret.
Ancheloti- Sme pelqen si trajner, pak antipatik, suksese ka ai ne konto te vet, mirepo, mendoj se koha per t'a leshuar Milanin i ka ardhur. Poashtu i ka ardhur koha t'a udheheqe ndonje Siena ose Regina, nese nuk gabon dnonje klub i madh t'a kete ne mesin e saj.
Rafa Benitez- Nje strateg i vertete, nje person shume realist, tek ai shoh nje burreri te vertete dhe karakter te fuqishem. Definitivisht me pelqen si trajner dhe e cmoj shume, madje e konsideroj si trajner qe me cdo klub te madh do te mund te kishte suksese. Ka ide te qelluara dhe ka aftesi t'a pergatise ekipin e tij te luaje me nje taktike te mrekullueshme por mbi te gjitha me vendosmeri dhe vullnet, sic eshte rast tipik Liverpooli.
Gus Hidink- Shume e qelluar qe eshte ne sondazh, personi i cili me ekipet nuk rpovoi shume, mirepo i cili me Holanden me 1998 luajti mire, me Korene e Jugut arriti sukses historik per kete vend duke e derguar ne gjysmefinale te Boterorit 2002, Australia ne Boteror luajti teper mire nen udheheqjen e tij dhe humbi nga nje "penallti" ne minutat e fundit prej Italise, dhe me Rusine sivjet poashtu e tregoi veten. Ky njeri ku shkon, ben qe ne ate mes futbolli te kete progres.
Arsene Venger- Pos qe e cmoj si nje strateg te vertete, do e cmoja edhe per dicka tjeter, momentalisht, eshte trajneri numer 1, i cili ka aftesi t'i zbuloje talentet e rinj. Per kete trajner, me vjen keq pse i mungon suksesi i trofeut te Liges se Kampioneve, i cili i shpetoi nga duart ne vitin 2006, kur pa fat humbi prej Barcelones.

Trajneret qe une mendoj se eshte dashur te jene ne kete liste:
Otmar Hicfild, Frank Rijkaard, Vicente del Bosque, Fatih Terim, etj.----------------------------------------
"Prano vdekjen nga armiku, prano plumbin nga ēeliku, prano t'varin ne litar, por kurrė mos prano tė jesh tradhėtar"
PM
Top
retype
Postuar nė 23.12.2008, 00:09
Quote Post


Mundohem tė kyqem nė bisedė
**

Posti: Antarė
Postime: 16
Antari Nr: 19066
Bashkangjitur: 20.12.2008Arsene Wenger

Per mua ki eshte nr 1-shi!!
PM
Top
Kosowars
Postuar nė 23.12.2008, 01:14
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 9014
Antari Nr: 16295
Bashkangjitur: 07.07.2008ku eshte spalleti


----------------------------------------
Njeriu mund tė harrojė se ēfarė i keni thėnė, por asnjėherė nuk mund tė harrojė se si e keni bėrė tė ndjehet...!
PM
Top
Harith
Postuar nė 23.12.2008, 15:20
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 14351
Antari Nr: 16988
Bashkangjitur: 28.08.2008spalleti te shpia... i kom vene disa qe kan arrit dicka ma shum se te tjeret


----------------------------------------
Is Loading..--- 2fast4you
Demokracia eshte kur dy budallenj e mbivotojne nje te mencur!
PMIntegrity Messenger IM
Top

Topic Options Faqe: (2) [1] 2  Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio