Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


Faqe: (12) [1] 2 3 ... E fundit »  ( Kalo tek postimi i parė i palexuar ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Bayern München fan club....
Frenki
Postuar nė: 08.04.2009, 15:19
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 4113
Antari Nr: 18110
Bashkangjitur: 24.10.2008Le te postojme ketu te gjitha lajmet qe kane te bejne me Bayern München.....
Histori e shkurter e klubit bavarez:

Full name:Fußball-Club Bayern München e.V.

Nicknames:Der FCB (The FCB)
Die Bayern (The Bavarians)
Die Roten (The Reds)
FC Hollywood

Themeluar:27 Shkurt 1900

Stadiumi: Allianz Arena,69 901 ulese

President:Franz Beckenbauer

Trajner:Jürgen Klinsmann


German Champions: 21 (record)
1931–32, 1968–69, 1971–72, 1972–73, 1973–74, 1979–80, 1980–81, 1984–85, 1985–86, 1986–87,
1988–89, 1989–90, 1993–94, 1996–97, 1998–99, 1999–2000, 2000–01, 2002–03, 2004–05, 2005–06,
2007–08

German Cup: 14 (record)
1957, 1966, 1967, 1969, 1971, 1982, 1984, 1986, 1998, 2000,
2003, 2005, 2006, 2008

League Cup: 6 (record)
1997, 1998, 1999, 2000, 2004, 2007

German Supercup: 3
1982 (Unofficial), 1987, 1990

Intercontinental Cup: 2
1976, 2001

UEFA Champions League:4
1974, 1975, 1976, 2001

European Cup Winners Cup: 1
1967

UEFA Cup: 1
1996Skuadra aktuale:


1 Michael Rensing G 16 Andreas Ottl M
22 Hans-Jörg Butt G 17 Mark Van Bommel M
35 Thomas Kraft G 20 José Ernesto Sosa M
3 Lucio D 24 Tim Borowski M
5 Daniel Van Buyten D 28 Holger Badstuber M
6 Martķn Demichelis D 31 Bastian Schweinsteiger M
21 Philipp Lahm D 36 Stephan Fürstner M
23 Massimo Oddo D 9 Luca Toni F
30 Christian Lell D 11 Lukas Podolski F
33 Breno D 18 Miroslav Klose F
7 Franck Ribéry M 25 Thomas Müller F
8 Hamit Altintop M 27 Deniz Yilmaz F
15 Zé Roberto M
----------------------------------------
"Live for nothing or die for something"


******Burberry******
PM
Top
Frenki
Postuar nė: 08.04.2009, 15:23
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 4113
Antari Nr: 18110
Bashkangjitur: 24.10.2008Klinsmann: Do tė sulmojmė nė Camp Nou


Trajneri i Bayer Munichut, Jurgen Klinsmann, ka deklaruar se skuadra e tij do tė jetė e fuqishme nė pėrpalljen e tė mėrkurės mbrėma kundėr Barcelonės nė Camp Nou, pavarėsisht mungesės sė disa lojtarėve tė formacionit bazė (Lucio, Daniel Van Buyten dhe Miroslav Klose).
“Kemi pasur mungesa tė shumta gjatė sezonit dhe kjo gjė shpesh na ka bėrė qė tė improvizojmė. Jam i bindur se do tė kemi njė skuadėr tė fortė e cila do tė pėrballet me Barcelonėn”, ėshtė cituar Klinsmann pėr “Sport”.

Trajneri gjerman ka siguruar se skuadra e tij do tė sulmojė nė Camp Nou dhe se tifozėt e tė dyja skuadrave do tė jenė tė kėnaqur sepse do tė shikojnė njė ndeshje tė bukur tė dy skuadrave tė mėdha evropianeFotografi e jashtme
----------------------------------------
"Live for nothing or die for something"


******Burberry******
PM
Top
Harith
Postuar nė: 08.04.2009, 15:34
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 14351
Antari Nr: 16988
Bashkangjitur: 28.08.2008Ishalla do jet me e fuqishme se me wolfsburgun.....


----------------------------------------
Is Loading..--- 2fast4you
Demokracia eshte kur dy budallenj e mbivotojne nje te mencur!
PMIntegrity Messenger IM
Top
T3t0var1
Postuar nė: 08.04.2009, 15:35
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 824
Antari Nr: 16359
Bashkangjitur: 11.07.2008..Hahahaha po xhi kam te postoj per Bayernin kur Milani ngre e plas Bajernin smil3dbd4e5e7563a.gif smil3dbd4e5e7563a.gif

FORZA MILAAAAAAAAAANNNNNNNNNNNNN.............

Datotekat e bashkangjitura ( Shkarkuar: 120 )
Datotekat e bashkangjitura  320422055_small.jpg


----------------------------------------


..Dy gjėrave duhet t'ua dini vlerėn, para se t'ju ikin nga duart:
Njėra ėshtė shėndeti dhe tjetra ėshtė rinia..
PM
Top
Frenki
Postuar nė: 08.04.2009, 15:53
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 4113
Antari Nr: 18110
Bashkangjitur: 24.10.2008 Citim (T3t0var1 @ 08.04.2009, 16:35)


FORZA MILAAAAAAAAAANNNNNNNNNNNNN.............

per Milanin hape nje teme tjeter...


----------------------------------------
"Live for nothing or die for something"


******Burberry******
PM
Top
Happy_Soldier
Postuar nė: 08.04.2009, 15:56
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 5799
Antari Nr: 643
Bashkangjitur: 03.04.2006 Citim (T3t0var1 @ 08.04.2009, 16:35)
..Hahahaha po xhi kam te postoj per Bayernin kur Milani ngre e plas Bajernin smil3dbd4e5e7563a.gif smil3dbd4e5e7563a.gif

FORZA MILAAAAAAAAAANNNNNNNNNNNNN.............

Shoki...Milani fatkeqsisht i ka mbledh plackat a...sorry shume per ty...e du edhe un, por me teper e du:

B
A
Y
E
R
N
M
U
N
C
H
E
N


----------------------------------------
In Search of a Character....
Ėndrra e njė nate vere....
PMMSN
Top
T3t0var1
Postuar nė: 08.04.2009, 16:00
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 824
Antari Nr: 16359
Bashkangjitur: 11.07.2008..Mvejn ene mu shaum kec se pi barce de heke ala ma shaum si pi Milanit xhi ke hek ene ska nevoj te celi qeter po vec dojsha te ta gerditi ekipen smil3dbd4e5e7563a.gif smil3dbd4e5e7563a.gif smil3dbd4e5e7563a.gif

Ce fuge njo pi Milanit smil3dbd4e5e7563a.gif


----------------------------------------


..Dy gjėrave duhet t'ua dini vlerėn, para se t'ju ikin nga duart:
Njėra ėshtė shėndeti dhe tjetra ėshtė rinia..
PM
Top
Beran
Postuar nė: 08.04.2009, 16:01
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 74
Antari Nr: 11340
Bashkangjitur: 18.11.2007Bayern do ta fitoj Barcen dhe cdo ekip qe do ti dali para.
PM
Top
Frenki
Postuar nė: 08.04.2009, 16:02
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 4113
Antari Nr: 18110
Bashkangjitur: 24.10.2008 Citim (T3t0var1 @ 08.04.2009, 17:00)
..Mvejn ene mu shaum kec se pi barce de heke ala ma shaum si pi Milanit xhi ke hek ene ska nevoj te celi qeter po vec dojsha te ta gerditi ekipen smil3dbd4e5e7563a.gif smil3dbd4e5e7563a.gif smil3dbd4e5e7563a.gif

Ce fuge njo pi Milanit smil3dbd4e5e7563a.gif

Po cfare Milani bre,edhe prej Kupes UEFA jeni eliminuar...i keni mbledh krejt penzionistat me nje vend....... smil3dbd4e4c2e742.gif


----------------------------------------
"Live for nothing or die for something"


******Burberry******
PM
Top
T3t0var1
Postuar nė: 08.04.2009, 16:06
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 824
Antari Nr: 16359
Bashkangjitur: 11.07.2008..Mom bon kshtau krahasime..barem ju te bajernit stu te va ndej zonin se ene ne pejke te nates me na cu te lujm me ju si te dum ju fitojm em syt mbyllur smil3dbd4e5e7563a.gif


----------------------------------------


..Dy gjėrave duhet t'ua dini vlerėn, para se t'ju ikin nga duart:
Njėra ėshtė shėndeti dhe tjetra ėshtė rinia..
PM
Top
Happy_Soldier
Postuar nė: 08.04.2009, 16:09
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 5799
Antari Nr: 643
Bashkangjitur: 03.04.2006 Citim (T3t0var1 @ 08.04.2009, 17:06)
..Mom bon kshtau krahasime..barem ju te bajernit stu te va ndej zonin se ene ne pejke te nates me na cu te lujm me ju si te dum ju fitojm em syt mbyllur smil3dbd4e5e7563a.gif

boll inat me vjen se Millani i mlodh partallat sivjet...haj mom bon potere...

ene Millanin e du, po Bayernin ma shom....kuptohet ene Barcelonen...keto tre ekipe i du ma shume.....po ca me ba tash te shohim cila fiton...le te fiton...


----------------------------------------
In Search of a Character....
Ėndrra e njė nate vere....
PMMSN
Top
Frenki
Postuar nė: 08.04.2009, 16:13
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 4113
Antari Nr: 18110
Bashkangjitur: 24.10.2008 Citim (T3t0var1 @ 08.04.2009, 17:06)
..Mom bon kshtau krahasime..barem ju te bajernit stu te va ndej zonin se ene ne pejke te nates me na cu te lujm me ju si te dum ju fitojm em syt mbyllur smil3dbd4e5e7563a.gif

po kur jeni bere per se fundi her kampion ne Itali (a haru)..... smil3dbd4d4e4c4f2.gif


----------------------------------------
"Live for nothing or die for something"


******Burberry******
PM
Top
sanitari
Postuar nė: 08.04.2009, 16:25
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 366
Antari Nr: 10957
Bashkangjitur: 11.11.2007hahahah hej kot e kini be vecse lutuni mo hani shom golla sot pi barces :D:D:D:D
Fotografi e jashtme
PM
Top
volume
Postuar nė: 08.04.2009, 17:02
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 68
Antari Nr: 20653
Bashkangjitur: 11.02.2009a sonte shaum ka te hupe bayerni respekte
PM
Top
Warior
Postuar nė: 08.04.2009, 17:23
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 63
Antari Nr: 19771
Bashkangjitur: 17.01.2009Sot bayerni ngre plas barcen hahahaha. 0-3 de jese rezulltati smil3dbd4e4c2e742.gif
PM
Top

Topic Options Faqe: (12) [1] 2 3 ... E fundit » Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio