Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


Faqe: (14) [1] 2 3 ... E fundit »  ( Kalo tek postimi i parė i palexuar ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> As Roma-Lajme Rezultate
Kosowars
Postuar nė: 29.10.2009, 17:25
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 9014
Antari Nr: 16295
Bashkangjitur: 07.07.2008Roma ua vazhdon kontratat Pizarros dhe Perrottas
Dy mesfushorėt e Romės, David Pizarro dhe Simone Perrotta, kanė nėnshkruar kontrata tė reja me klubin nga kryeqyteti i Italisė.

Kontratat e deritanishme tė tė dy lojtarėve skadonin nė fund tė kėtij sezoni, ndėrsa me anė tė njė deklarate zyrtare Giallorossėt kanė njoftuar se dy lojtarėt do tė qėndrojnė mė gjatė nė Stadio Olimpico.

David Pizarro do tė qėndrojė te Roma deri nė verėn e vitit 2013 dhe do tė fitojė nga 3.2 milionė euro pėr sezon, ndėrsa kontrata e re e Simone Perrottas zgjat deri nė verėn vitit 2011 dhe ai do tė fitojė nga 3.1 milionė euro pėr sezon. /Telegrafi/

Ky postim ėshtė ndryshuar nga Revolucionari nė 29.10.2009, 17:25


----------------------------------------
Njeriu mund tė harrojė se ēfarė i keni thėnė, por asnjėherė nuk mund tė harrojė se si e keni bėrė tė ndjehet...!
PM
Top
Mbinjeriu
Postuar nė: 29.10.2009, 19:54
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 9652
Antari Nr: 22454
Bashkangjitur: 04.06.2009Nuk e kuptoje se cfare pelcen tek Roma?!
Nje kip modeste qe nuk ka lojtare cilesore,nuk ka asgje,madje as staf mjekesore!

Ky postim ėshtė ndryshuar nga Mbinjeriu nė 29.10.2009, 19:55


----------------------------------------
"Besimi ėshtė mė i thjeshtė se mendimi. Ndaj dhe ka mė tepėr besimtarė se mendimtarė"
PM
Top
MeeLot
Postuar nė: 29.10.2009, 22:08
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2512
Antari Nr: 23366
Bashkangjitur: 09.09.2009 Citim (Mbinjeriu @ 29.10.2009, 20:54)
,nuk ka asgje,madje as staf mjekesore!

agahgaghgagha smil4a8acf686328f.gif jo qe po me vjen mir valla amo...


----------------------------------------
ur not an intellectual,ur not an artist,ur not a critic,ur not a poet..u just have internet access

po thojn q'i


ka mu bo mir.
PM
Top
Kosowars
Postuar nė: 01.11.2009, 17:45
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 9014
Antari Nr: 16295
Bashkangjitur: 07.07.2008Cicinho i lumtur nė Romė

Mbrojtėsi i djathtė i Romės, Cicinho nuk konsideron mundėsinė e largimit nga klubi pas interesimit nga Sao Paulo ka bėrė tė ditur menaxheri i tij, Riccardo Sarti.

“Jemi mirėnjohės pėr interesimin e tyre por pavarėsisht vėshtirėsive tė fundit pėr shkak tė lėndimit, Cicinho ėshtė duke u kthyer nė formė tė mirė fizike. Dhe, ai shpreson se do tė arrij tė jep kontributin e tij pėr ekipin” deklaroi Sarti.

Javėn e kaluar, drejtori sportiv i Sao Paulos, Joao Paolo de Jesus Lopez konfirmoi interesimin pėr Cicinhon.


----------------------------------------
Njeriu mund tė harrojė se ēfarė i keni thėnė, por asnjėherė nuk mund tė harrojė se si e keni bėrė tė ndjehet...!
PM
Top
Kosowars
Postuar nė: 01.11.2009, 17:46
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 9014
Antari Nr: 16295
Bashkangjitur: 07.07.2008Roma shėnon fitore
Roma ka arritur tė zbutė paksa krizėn duke shėnuar fitore nė Olimpico pėrballė Bolognas.

Giallorossėt kanė fituar me rezultat prej 2-1 nė ndeshjen e tė dielės, pėr tė ndėrprerė serinė e dobėt nė Serie A, me ē’rast kishte pėsuar tri humbje radhazi.

Mysafirėt kaluan tė parėt nė avantazh nė minutėn e 32-tė me anė tė Adailton, mirėpo pas vetėm tre minutash, vendasit barazuan me anė tė Mirko Vucinic.

Fitoren Romės ia solli Simone Perrota me golin e shėnuar nė minutat e para tė pjesės sė dytė (52’).


----------------------------------------
Njeriu mund tė harrojė se ēfarė i keni thėnė, por asnjėherė nuk mund tė harrojė se si e keni bėrė tė ndjehet...!
PM
Top
MeeLot
Postuar nė: 01.11.2009, 20:44
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2512
Antari Nr: 23366
Bashkangjitur: 09.09.2009po kontribojsh ti per Romen po ani ani se qeshtu duhet , nuk jeni te dobt ju jo veq kogja dobt .


----------------------------------------
ur not an intellectual,ur not an artist,ur not a critic,ur not a poet..u just have internet access

po thojn q'i


ka mu bo mir.
PM
Top
Kosowars
Postuar nė: 03.11.2009, 14:55
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 9014
Antari Nr: 16295
Bashkangjitur: 07.07.2008S’largohet nga Roma

Nga Express mė 03.11.2009 nė ora 14:15
John Arne Riise e ka pėrgėnjeshtruar faktin se ka thėnė qė do tė dėshironte tė rikthehej tek Liverpool, siē shkruanin mediat e ndryshme ditėve tė fundit.

Madje, 29 vjeēari ka thėnė se ndihet mirė nė Romė dhe se nuk e ka ndėrmend tė largohet prej aty.

“Nuk kam thėnė kurrė se dėshiroj tė rikthehem tek Liverpool, e aq mė pak nė Angli. Nuk i kam dhėnė kurrė ato deklarata. Unė jam mirė kėtu nė Romė dhe dėshiroj tė qėndroj kėtu”, tha mbrojtėsi i majtė norvegjez.


----------------------------------------
Njeriu mund tė harrojė se ēfarė i keni thėnė, por asnjėherė nuk mund tė harrojė se si e keni bėrė tė ndjehet...!
PM
Top
Embargo
Postuar nė: 03.11.2009, 21:39
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 14446
Antari Nr: 18552
Bashkangjitur: 17.11.2008Ka nje grup te mire, me nje filozofi te nje loje te hapur. Sikur te lejohet nje investuesi serioz qe don te investoje ne kete ekip me pak korrekcione mund te perzihet seriozisht ne gare per titull ne stionoret e ardhshme, sepse berthamen ekipi e ka te shendoshe!!!
Me pelqen ta shikoj kete ekip kur luan, sepse ka shume pika qe se bashkojne dot me futbollin dhe filozofine e futbollit italian!


----------------------------------------
Kush nuk do qė tė arsyetojė ėshtė Fanatik, kush nuk di tė arsyetojė ėshtė Budalla dhe kush nuk guxon tė arsyetojė ėshtė Skllav i tė tjerėve!
PM
Top
Kosowars
Postuar nė: 06.11.2009, 12:08
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 9014
Antari Nr: 16295
Bashkangjitur: 07.07.2008Mourinho kėrkon 70 mijė tifozė kundėr Romės
Interi dhe Roma takohen tė dielėn nė Giuseppe Meazza pėr tė zhvilluar ndeshjen e javės sė 12-tė nė Serie A, ndėrsa trajneri i zikaltėrve Jose Mourinho ka kėrkuar nga tifozėt qė tė jenė nė numėr sa mė tė madh nė stadium.

Portugezi ka kėrkuar numėr tė njėjtė tifozėsh edhe nė ndeshjen e fundit tė fazės grupore, tė cilėn Interi do ta zhvillojė kundėr Rubin Kazanit para tifozėve tė vet.

“Do tė jem i zhgėnjyer nėse nuk do tė ketė 70.000 tifozė nė stadium, nė raundin vendimtar (tė Ligės sė Kampionėve) kundėr Rubin Kazanit dhe po ashtu edhe kundėr Romės tė dielėn”, ka thėnė Mourinho pėr Sky. /Telegrafi/


----------------------------------------
Njeriu mund tė harrojė se ēfarė i keni thėnė, por asnjėherė nuk mund tė harrojė se si e keni bėrė tė ndjehet...!
PM
Top
Kosowars
Postuar nė: 06.11.2009, 12:09
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 9014
Antari Nr: 16295
Bashkangjitur: 07.07.2008Roma mposht Fulhamin
Roma ka shėnuar fitore me rezultat 2-1 pėrballė Fulhamit nė Europa League, pėr tė zėnė vendin e dytė nė Grupin E.

Mysafirėt kaluan tė parėt nė epėrsi me anė tė Diomansy Kamara (19’), ndėrsa Giallorossėt barazuan rezultatin nė pjesėn e dytė (69’) me anė tė John Arne Riise.
Golin e fitores pėr vendasit e shėnoi Chuka Stefano Okaka nė minutėn e 76-tė.

Duhet pėrmendur se nė kėtė takim dy lojtarė tė Fulhamit u pėrjashtuan me kartonė tė kuq, Erik Nevland (49’) dhe Paul Konchesky (90’).

Takimi tjetėr i Grupit E, i zhvilluar ndėrmjet Baselit dhe CSKA Sofjes, ka pėrfunduar me fitoren e zviceranėve prej 3-1.

Pas xhiros sė katėrt, kėtij grupi i prin Baseli me nėntė pikė, ndėrsa Roma mban vendin e dytė me shtatė pikė. /Telegrafi/


----------------------------------------
Njeriu mund tė harrojė se ēfarė i keni thėnė, por asnjėherė nuk mund tė harrojė se si e keni bėrė tė ndjehet...!
PM
Top
MeeLot
Postuar nė: 06.11.2009, 18:43
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2512
Antari Nr: 23366
Bashkangjitur: 09.09.2009 Citim (Revolucionari @ 06.11.2009, 13:08)
Mourinho kėrkon 70 mijė tifozė kundėr Romės
Interi dhe Roma takohen tė dielėn nė Giuseppe Meazza pėr tė zhvilluar ndeshjen e javės sė 12-tė nė Serie A, ndėrsa trajneri i zikaltėrve Jose Mourinho ka kėrkuar nga tifozėt qė tė jenė nė numėr sa mė tė madh nė stadium.

Portugezi ka kėrkuar numėr tė njėjtė tifozėsh edhe nė ndeshjen e fundit tė fazės grupore, tė cilėn Interi do ta zhvillojė kundėr Rubin Kazanit para tifozėve tė vet.

“Do tė jem i zhgėnjyer nėse nuk do tė ketė 70.000 tifozė nė stadium, nė raundin vendimtar (tė Ligės sė Kampionėve) kundėr Rubin Kazanit dhe po ashtu edhe kundėr Romės tė dielėn”, ka thėnė Mourinho pėr Sky. /Telegrafi/

si 7 si 700000 INTERI fiton thuj Murinjos smil3dbd4e5e7563a.gif


----------------------------------------
ur not an intellectual,ur not an artist,ur not a critic,ur not a poet..u just have internet access

po thojn q'i


ka mu bo mir.
PM
Top
Kosowars
Postuar nė: 06.11.2009, 20:02
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 9014
Antari Nr: 16295
Bashkangjitur: 07.07.2008Totti vazhdon nė Romė

Nga Express mė 06.11.2009 nė ora 15:57
Francesco Totti ka vazhduar kontratėn me Romėn, kanė bėrė tė ditur mediet italiane tė premten. Kapiteni i Romės ka nėnshkruar marrėveshjen, e cila do tė bėhet zyrtare nė javėn e ardhshme.

33 vjeēari do tė jetė i lidhur me klubin nga kryeqyteti deri nė qershor 2014, duke pėrfunduar karrierėn nė klubin e vetėm tė cilin e ka pėrfaqėsuar deri mė tani.

Detajet financiare tė kontratės sė re nuk janė bėrė tė ditura, por besohet se Totti do tė pėrfitojė 5 milionė euro nė vit.


----------------------------------------
Njeriu mund tė harrojė se ēfarė i keni thėnė, por asnjėherė nuk mund tė harrojė se si e keni bėrė tė ndjehet...!
PM
Top
Kosowars
Postuar nė: 07.11.2009, 18:45
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 9014
Antari Nr: 16295
Bashkangjitur: 07.07.2008Ranieri: Kundėr Interit duhet tė jemi tė pėrkryer
Strategu i Romės, Claudio Ranieri, thotė se ata i pret njė ndeshje e vėshtirė pėrballė Interit, por ata do tė luftojnė deri nė fund pėr tė siguruar fitore.

Roma ka traditė tė mirė kur janė nė pyetje ndeshjet nė Giuseppe Meaza, pasi nė katėr vitet e fundit nerazurėt kanė shėnuar fitore nė fushė vendore ndaj Romės nė kuadėr tė ndeshjeve tė kampionatit.

“Nesėr na pret njė ndeshje e vėshtirė. Interi e ka sulmin mė tė mirė nė Itali dhe ne e kemi mbrojtjen mė tė dobėt, por do tė shkojmė nė Milano pėr tė luftuar deri nė fund”, ka thėnė Ranieri.

“Do tė mundohemi tė luajmė njė ndeshje tė pėrkryer, diēka qė kėtė sezon nuk e kemi arritur dhe kemi nevojė qė ata tė bėjnė disa gabime”, ka shtuar italiani./Telegrafi/


----------------------------------------
Njeriu mund tė harrojė se ēfarė i keni thėnė, por asnjėherė nuk mund tė harrojė se si e keni bėrė tė ndjehet...!
PM
Top
Kosowars
Postuar nė: 09.11.2009, 17:26
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 9014
Antari Nr: 16295
Bashkangjitur: 07.07.2008Nuk pendohet pėr qėndrim

Nga Express mė 09.11.2009 nė ora 16:29
Francesco Totti ka thėnė se nuk do tė pendohet kurrė pėr qėndrim nė Romė, pavarėsisht ofertave tė bėra pėr tė nė vitet e kaluara nga klube tė mėdha evropiane, pėrfshirė Real Madridin.

33 vjeēari besohet se ka nėnshkruar kontratė tė re pesėvjeēare me klubin, e cila do tė bėhet e ditur nė ditėt e ardhshme.

“Kurrė nuk do tė pendohem pėr qėndrim nė Romė. Kam marrė vendim me zemėr. Kėto janė vlerat e mia, me to janė lindur dhe me to do tė vdes”, deklaroi Totti.


----------------------------------------
Njeriu mund tė harrojė se ēfarė i keni thėnė, por asnjėherė nuk mund tė harrojė se si e keni bėrė tė ndjehet...!
PM
Top
Kosowars
Postuar nė: 09.11.2009, 17:31
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 9014
Antari Nr: 16295
Bashkangjitur: 07.07.2008Ndėrhyrje kirurgjike pėr De Rossin
Roma ka konfirmuar se mesfushori Daniele De Rossi duhet t’i nėnshtrohet operacionit kirurgjik, pasi e ka thyer ashtin mollėzor gjatė ndeshjes sė tė dielės mbrėma kundėr Interit.

“De Rossi ka thyer ashtin e djathtė mollėzor dhe do t’i nėnshtrohet ndėrhyrjes kirurgjike sot (tė hėnėn)”, shkruan nė faqen zyrtare tė Romės.

Pas kėsaj ndėrhyrjeje kirurgjike, mesfushori italian do tė mungojė edhe nė dy ndeshjet miqėsore tė pėrfaqėsueses sė tij, kundėr Holandės dhe Suedisė. /Telegrafi/


----------------------------------------
Njeriu mund tė harrojė se ēfarė i keni thėnė, por asnjėherė nuk mund tė harrojė se si e keni bėrė tė ndjehet...!
PM
Top

Topic Options Faqe: (14) [1] 2 3 ... E fundit » Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio