Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


Faqe: (8) [1] 2 3 ... E fundit »  ( Kalo tek postimi i parė i palexuar ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Transferet e trajnerėve
Embargo
Postuar nė: 24.05.2010, 16:47
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 14446
Antari Nr: 18552
Bashkangjitur: 17.11.2008E hapa kėtė temė tė sjellim lajme dhe tė diskutojmė pėr lėvizjet e transferimet e trajnerėve.


----------------------------------------
Kush nuk do qė tė arsyetojė ėshtė Fanatik, kush nuk di tė arsyetojė ėshtė Budalla dhe kush nuk guxon tė arsyetojė ėshtė Skllav i tė tjerėve!
PM
Top
Embargo
Postuar nė: 24.05.2010, 16:49
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 14446
Antari Nr: 18552
Bashkangjitur: 17.11.2008Zyrtare: Del NERI trajner i Juves

Juventusi ka konfirmuar se Luigi Del Neri ėshtė trajneri i ri i skuadrės bardhezi.
“Luigi Del Neri do tė jetė trajner i Juventusit duke filluar nga 1 korriku 2010. trajneri ka nėnshkruar njė kontratė, e cila zgjat deri mė 30 qershor 2012”, shkruan nė njė komunikatė tė skuadrės nga Torino.

Pasi ia siguroi Sampdorias Ligėn e Kampionėve, Del Neri u tėrhoq nga posti trajnerit tė skuadrės gjenovase pėr tė zėnė vendin e Alberto Zaccheronit te skuadra mė e madhe italiane.

Fotografi e jashtme

Ky postim ėshtė ndryshuar nga Embargo nė 24.05.2010, 16:53


----------------------------------------
Kush nuk do qė tė arsyetojė ėshtė Fanatik, kush nuk di tė arsyetojė ėshtė Budalla dhe kush nuk guxon tė arsyetojė ėshtė Skllav i tė tjerėve!
PM
Top
Embargo
Postuar nė: 24.05.2010, 16:52
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 14446
Antari Nr: 18552
Bashkangjitur: 17.11.2008Zyrtare: West Ham shkarkon trajnerin ZOLA

Drejtuesit e skuadrės angleze tė Uest Hamit, kanė njoftuar se kanė ndėrprerė marrėveshjen me trajnerin e tyre, italianin Xhanfranko Zola edhe pse ky i fundit arriti qė tė pėrmbush detyrėn e tij qė ata e kishin kėrkuar nga ai, tė shpėtoj skuadrėn nga rėnia nė Championchips.

”Uest Hami mund tė konfirmoj se ka ndėrprerė marrėveshjen me trajnerin Xhanfranko Zola. Bordi i drejtorėve dėshiron tė falėnderoj atė pėr kontributin qė i ka dhėnė skuadrės. I dėshirojmė tė gjitha tė mirat nė tė ardhmen. Klubi tani ėshtė nė kėrkimin tė njė zėvendėsuesi tė tij. Klubi nuk do tė komentojė asgjė mė shumė pėr kėtė ēėshtje” – thuhet nė faqen zyrtare tė klubit.

Fotografi e jashtme


----------------------------------------
Kush nuk do qė tė arsyetojė ėshtė Fanatik, kush nuk di tė arsyetojė ėshtė Budalla dhe kush nuk guxon tė arsyetojė ėshtė Skllav i tė tjerėve!
PM
Top
Embargo
Postuar nė: 24.05.2010, 16:55
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 14446
Antari Nr: 18552
Bashkangjitur: 17.11.2008Jean TIGANA merr drejtimin e Bordaeux

Legjenda e futbollit francez, Jean Tigana do tė jetė trajneri i ri i Bordos, shkruan “Lequipe”.

Njė gjė tė tillė ka pohuar vetė presidenti i Bordos, Lui Trio i cili te Tigana sheh njė zėvendėsues tė njėjtė tė trajnerit tė deritanishėm, Laurent Blanc i cili pas pėrfundimit tė botėrorit “Afrika e Jugut 2010” do tė merr drejtimin e pėrfaqėsueses sė Francės.

Fotografi e jashtme


----------------------------------------
Kush nuk do qė tė arsyetojė ėshtė Fanatik, kush nuk di tė arsyetojė ėshtė Budalla dhe kush nuk guxon tė arsyetojė ėshtė Skllav i tė tjerėve!
PM
Top
Embargo
Postuar nė: 24.05.2010, 16:58
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 14446
Antari Nr: 18552
Bashkangjitur: 17.11.2008Zyrtare: Steve McCLAREN trajner i ri i Volfsburgut

Skuadra e Volfsburgut pėr trajner ka emėruar ish trajnerin e kombėtares sė Anglisė, Steve McClaren.

Strategu anglez i cili me Tventen kėtė vit u shpall kampion nė Holandė, me skuadrėn gjermane ka arritur njė kontratė dy vjeēare. 49 vjeēari Meklaren nė kėtė post do tė zėvendėsoj trajnerin e pėrkohshėm Lorenc – Gjontner Kjostner i cili kishte marrė drejtimin e skuadrės gjatė janarit pasi drejtuesit e skuadrės kishin shkarkuar Armin Veh.

Fotografi e jashtme


----------------------------------------
Kush nuk do qė tė arsyetojė ėshtė Fanatik, kush nuk di tė arsyetojė ėshtė Budalla dhe kush nuk guxon tė arsyetojė ėshtė Skllav i tė tjerėve!
PM
Top
the_bad_boy
Postuar nė: 24.05.2010, 19:18
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1534
Antari Nr: 5704
Bashkangjitur: 09.02.2007Moratti, Guardiola-n per te harruar Mourinho-n


Ilaci” me i mire i Moratti-t per te sheruar dhimbjen e kokes qe shkaktoi largimi i trajnerit Mourinho eshte nje tjeter emer i madh.
Pep Guardiola kerkohet me kembengulje nga pronari zikalter dhe per kete ka nisur bisedimet qe diten e djeshme. Edhe pse Interi nuk do ta kete te lehte te heqe nga Katalonja teknikun qe i ka dhene shume Barcelones, asgje nuk eshte e pamundur.

Aktualisht Guardiola ka vetem nje akord verbal me presidentin Laporta dhe kjo mund te sherbeje qe ai te braktise aveturen spanjolle ku ka fituar gjithcka, per te nisur nje aventure te re. Pep ka prestigj, kerkon skuadra spektakolare dhe ka karakter te ngjashem me trajnerin Mourinho.

Nga ana tjeter qendron Sinisa Mihajlovic qe i ka dhene afat deri neser Massimo Moratti-t pasi kerkohet edhe nga Fiorentina e Sampdoria. Pas Guardiolas-s, Moratti pelqen teknikun e kombetares se Anglise, Fabio Capello, i cili ka nje kontrate qe e lidh deri ne vitin 2012


----------------------------------------
"Njė komb ekziston vetėm atėherė kur fillon tė shqetėsohet pėr fatin e tij. "
PM
Top
cesc
Postuar nė: 25.05.2010, 14:44
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 7161
Antari Nr: 22423
Bashkangjitur: 01.06.2009Morati pranon: Murinjo larg Interit

Tashme eshte zyrtare. Trajneri portugez Hoze Murinjo, pasi i dhuroi skuadres se Interit 3 trofe brenda sezonit, nuk do te drejtoje me zikalterit per sezonin e ardhshem.

Largimi eshte konfirmuar edhe nga vete presidenti Kampioneve te Europes, Masimo Morati i cili e ka konsideruar raportin mes Interit dhe Murinjos si te mbyllur.

“Mendoj se do te largohet. Qendrimi i teknikut eshte qendrimi i nje personi i cili mendon te shkoje tek Reali i Madridit”, eshte shprehur Morati per gazetaret italiane pas darkes se gjate qe pati mbremjen e se martes me teknikun portugez.

Presidenti zikalet nuk ka preferuar te jape ndonje emer per pasardhesin e Murinjos, ai u mjaftua duke deklaruar se per momentin nuk ka asnje kandidature pasardhese. [tch]


----------------------------------------
GUNNER ' for life...

Being normal is just crazy
PM
Top
INNA
Postuar nė: 25.05.2010, 15:00
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 3188
Antari Nr: 16760
Bashkangjitur: 10.08.2008 Citim (cesc @ 25.05.2010, 15:44)
Morati pranon: Murinjo larg Interit

Tashme eshte zyrtare. Trajneri portugez Hoze Murinjo, pasi i dhuroi skuadres se Interit 3 trofe brenda sezonit, nuk do te drejtoje me zikalterit per sezonin e ardhshem.
pati mbremjen e se martes me teknikun portugez

smil4a8acea04e4b2.gif smil4a8acea04e4b2.gif smil4a8acea04e4b2.gif smil4a8acea04e4b2.gif
PM
Top
cesc
Postuar nė: 25.05.2010, 15:04
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 7161
Antari Nr: 22423
Bashkangjitur: 01.06.2009 Citim (INNA @ 25.05.2010, 16:00)
smil4a8acea04e4b2.gif smil4a8acea04e4b2.gif smil4a8acea04e4b2.gif smil4a8acea04e4b2.gif

Cfare pate moj ti ? smil3dbd4d8676346.gif

Je tifoze e Interit ? smil3dbd4e29bbcc7.gif


----------------------------------------
GUNNER ' for life...

Being normal is just crazy
PM
Top
Embargo
Postuar nė: 25.05.2010, 18:49
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 14446
Antari Nr: 18552
Bashkangjitur: 17.11.2008Agjenti i Guardiolės: PEP qėndron nė Barcelonė

Agjenti i trajnerit katalanas Jose Maria Orobitg nė bisedė me fcinternews.it mohon se klienti i tij do tė kalojė nė pankinėn e "Nerrazurrėve"

I pyetur pėr shpekulimet e gazetave tė cilat e paraqesin Guardiolėn si pjesė e listės sė pasardhėsve potencialė tė Mourinhos, Orobitg tha:

"Unė menjėherė do ta largoja nga ajo listė."

"Ėshtė e pamundshme Guardiola tė shkojė nė Itali dhe tė jetė trajner i Interit. Mund tė ju siguroj se vazhdimi i besnikėrisė sė Guardiolės me Barcelonėn nuk lshtė aspak problem."

"Pep do tė vendosė nėnshkrim nė kontratėn e re menjėherė sapo tė kthehet nga pushimi."----------------------------------------
Kush nuk do qė tė arsyetojė ėshtė Fanatik, kush nuk di tė arsyetojė ėshtė Budalla dhe kush nuk guxon tė arsyetojė ėshtė Skllav i tė tjerėve!
PM
Top
Embargo
Postuar nė: 25.05.2010, 19:05
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 14446
Antari Nr: 18552
Bashkangjitur: 17.11.2008CAPELLO: Mė intereson Kampionati Botėror jo Interi

Menaxheri i Anglisė, Fabio Capello, ka hedhur poshtė spekulimet pėr njė kalim tek Interi.

Presidenti i Interit, Massimo Moratti, tashmė ka filluar tė krijojė njė listė tė trajnerėve tė dėshiruar, pėr tė drejtuar skuadrėn e tij, ndėrsa nuk e mohoi ardhjen e Capellos kur tha pėr Ansa: “Ne kemi pasur kontakt me tė edhe nė tė kaluarėn dhe ndoshta ai mund tė jetė i interesuar”.

Capello nga ana tjetėr kėmbėngul se ėshtė plotėsisht i fokusuar nė Kampionatin Botėror me Anglinė, ndėrsa i pyetur se cili do tė jetė destinacioni i tij i radhės, Capello tha me sens humori: “Juventusi, Interi, Real Madridi, disa ekipe tjera dhe Milani. Ėshtė mirė pėr mua, por unė jam i fokusuar nė Kampionatin Botėror”.


----------------------------------------
Kush nuk do qė tė arsyetojė ėshtė Fanatik, kush nuk di tė arsyetojė ėshtė Budalla dhe kush nuk guxon tė arsyetojė ėshtė Skllav i tė tjerėve!
PM
Top
Harith
Postuar nė: 25.05.2010, 21:18
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 14351
Antari Nr: 16988
Bashkangjitur: 28.08.2008- Mihajlovic largohet nga Catania

- Mallorca shikon mundesine e ofrimit si trainer Ciro Ferrara


----------------------------------------
Is Loading..--- 2fast4you
Demokracia eshte kur dy budallenj e mbivotojne nje te mencur!
PMIntegrity Messenger IM
Top
Embargo
Postuar nė: 25.05.2010, 22:37
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 14446
Antari Nr: 18552
Bashkangjitur: 17.11.2008Atletico Madrid dhe Quique Sanchez FLORES vazhdojnė bashkėpunimin

Klubi kryeqytetas sot dha lajmin nė faqen zyrtare se kanė rėnė dakort pėr tė nėnshkruar kontratė tė re njė vjeēare me trajnerin e tyre Quique Sanchez Flores.

Kontrata pritet tė nėnshkruhet nesėr.

Pėrndryshe Quique Flores, u ul nė bankėn e Atleticos nė muajin Tetor dhe qė nė stinorin e parė si trajner klubit i solli dhe trofeun e Europa League qė paraqet trofeun e parė nė arenėn evropiane pėr klubin nga 1974 e largėt.

Fotografi e jashtme


----------------------------------------
Kush nuk do qė tė arsyetojė ėshtė Fanatik, kush nuk di tė arsyetojė ėshtė Budalla dhe kush nuk guxon tė arsyetojė ėshtė Skllav i tė tjerėve!
PM
Top
the_bad_boy
Postuar nė: 26.05.2010, 00:03
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1534
Antari Nr: 5704
Bashkangjitur: 09.02.2007Moratti, kerkon Leonardon per pankinen

Ne skuadren e Interit po punohet me intensitet te plote per te gjetur nje trajner ne lartesine e portugezit Mourinho, i cili do dije te ruaje grupin zikalter dhe ta forcoje me shume.
Nje lajm i papritur ka tronditur gjithe milanistet pasi presidenti Massimo Moratti ka shprehur deshiren per ish trajnerin e Milanit, Leonardo. Ai qe ka sugjeruar kete emer eshte pikerisht Mourinho gjate darkes me presidentin zikalter.

Qe ne muajin janar para ndeshjes derbi, pronari i Interit shprehu admirimin per teknikun brazilian per shkak te inteligjences dhe aftesive te tij drejtuese. Gjate bisedes se pare telefonike, Leonardo ka deklaruar se nuk ka asgje kunder Interit edhe pse e shkuara e tij eshte e veshur e gjitha kuqezi.

Nje tjeter alternative ngelet edhe Fabio Capello qe ka nisur bisedimet me Federaten Angleze per te lene kombetaren pas boterorit.----------------------------------------
"Njė komb ekziston vetėm atėherė kur fillon tė shqetėsohet pėr fatin e tij. "
PM
Top
INNA
Postuar nė: 26.05.2010, 14:13
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 3188
Antari Nr: 16760
Bashkangjitur: 10.08.2008 Citim (cesc @ 25.05.2010, 16:04)
Cfare pate moj ti ? smil3dbd4d8676346.gif

Je tifoze e Interit ? smil3dbd4e29bbcc7.gif

qka pataa,kurgja kurgja veq smil4a8acea04e4b2.gif se nuk um erdh mir qe po largohet prej interit murinjo

p.s POOOOOOOOOOOOO jom tifoze e INTERIT smil3dbd4ddd6835f.gif smil3dbd4ddd6835f.gif
PM
Top

Topic Options Faqe: (8) [1] 2 3 ... E fundit » Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio