Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


Faqe: (5) [1] 2 3 ... E fundit »  ( Kalo tek postimi i parė i palexuar ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> REAL MADRID-BARCELONA
kombi
Postuar nė: 07.12.2011, 00:50
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 4209
Antari Nr: 18791
Bashkangjitur: 29.11.2008Po afron ndeshja e madhe dhe kryendeshja e kamipionatit spanjol por edhe tere futbollit evropjan dhe boteror. Reali eshte ne forme te mire, ka ekip te forte, ka diference, prej 6 pikesh, si dhe eshte vendas ne kete ndeshje...nga ana tjeter Barcelona eshte ekipi me i mire i planetit, i te gjitha koherave, eshte kampion aktual i Spanjes, gjindet ne vendin e dyte, me 6 pike me pak se kundershtari dhe ne sezonet e fundit ka qene superiore kundrejt rivalit te perjetshem te saje Real Madridi, madje edhe e ka turperuar me loje dhe rezultate (kujto 5-0 dhe 2-6). Duke marre para syshe kete rivalitet, s'do mend qe kjo eshte nder sfidat me te shikuara ne bote por parashtrohet pyetja si do te del rezultati? Do lejoj Barcelona te mposhtet dhe te ngelet 9 pike pas rivalit? Do lejoj Reali te mposhtet dhe te humbi diferencen me te mire te krijuar ne vitet e fundit kundrejt Barcelones apo do te mbyllet baraz?!?!?
Une deshiroj qe te fiton Barcelona, poashtu edhe besoj ne fitoren e Barcelones, por mbi te gjitha mendoj qe kjo do te jete ndeshje me shume gola dhe mund te mbyllet 2-3 ne favor te BARCELONES!

Ky postim ėshtė ndryshuar nga kombi nė 07.12.2011, 00:53


----------------------------------------
Askush nuk eshte autor i te vertetes apsolute!
[COLOR=red][FONT=Times][FONT=Courier][B]
PM
Top
Trishtimi
Postuar nė: 07.12.2011, 01:55
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 9194
Antari Nr: 18743
Bashkangjitur: 27.11.2008Guardiola ka nje problem te madh nuk din me cilin formacion te udheton per ne madrid me ket Formacion B qe fitoj sonte ne CHL 4-0 APo me ate te parin qe fitoj 5-0... neye me shaka e thash.


Duke e pas parasysh formen e Realit dhe Asaj te barcelones per aq sa un kuptoj ne futboll mendoj qe Reali ka lojen me te dobt se te barcelones dhe kjo me thot qe Barcelona Sigurisht qe nuk dot humb por shpresoj ti marrim 3 piket dhe kesaj here pasi ksaj here jan me se te nevojshme .


----------------------------------------
Ēdo shigjetė nuk e arrin cakun...
PMUsers Website
Top
Trishtimi
Postuar nė: 07.12.2011, 12:09
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 9194
Antari Nr: 18743
Bashkangjitur: 27.11.200810 urdhėresat e Mourinho-sJose Mourinho, trajneri i Real Madrid, ka vendosur rregullat qė duhen ndjekur pėr tė mundur Barcelonėn nė takimin e shumėpritur tė ditės sė shtunė, nė orėn 22.00. Sipas gazetės ‘Marca’, nė shėnimet e tij “Special One” ka tė nėnvizuar 10 “urdhėresa” qė duhen zbatuar jo vetėm nga lojtarėt, por edhe nga publiku i Bernabeut.

Ja cilat janė ato:

1. Mos tė pėsohet asnjė gol, ose tė paktėn mos tė pėsohet goli i parė i takimit
2. Publiku duhet ta “shndėrrojė” stadiumin “Santiago Bernabeu” nė njė ferr
3. Lojtarėt nuk duhet tė merren me arbitrin, por tė kenė kujdes me kartonat
4. Tė shfrytėzohet loja me topa tė lartė, ku Real Madrid ėshtė i avantazhuar
5. Sytė tė qėndrojnė “tė ngjitur” tek topi
6. Tė mbyllen tė gjitha hapėsirat
7. Intensitet, presion, vertikalizime dhe shumė ritėm
8. Sforcim maksimal dhe lėvizshmėri
9. Pėrqendrim dhe koordinim i lėvizjeve
10. Vetėbesim. Nuk duhet luajtur me ndjenjėn e ankthi


----------------------------------------
Ēdo shigjetė nuk e arrin cakun...
PMUsers Website
Top
Cusack
Postuar nė: 07.12.2011, 12:32
Quote Post


Carpe Diem
*****

Posti: Admin Forumi
Postime: 10747
Antari Nr: 4199
Bashkangjitur: 24.11.2006 Citim (Trishtimi @ 07.12.2011, 15:39)
10 urdhėresat e Mourinho-sJose Mourinho, trajneri i Real Madrid, ka vendosur rregullat qė duhen ndjekur pėr tė mundur Barcelonėn nė takimin e shumėpritur tė ditės sė shtunė, nė orėn 22.00. Sipas gazetės ‘Marca’, nė shėnimet e tij “Special One” ka tė nėnvizuar 10 “urdhėresa” qė duhen zbatuar jo vetėm nga lojtarėt, por edhe nga publiku i Bernabeut.

Ja cilat janė ato:

1. Mos tė pėsohet asnjė gol, ose tė paktėn mos tė pėsohet goli i parė i takimit
2. Publiku duhet ta “shndėrrojė” stadiumin “Santiago Bernabeu” nė njė ferr
3. Lojtarėt nuk duhet tė merren me arbitrin, por tė kenė kujdes me kartonat
4. Tė shfrytėzohet loja me topa tė lartė, ku Real Madrid ėshtė i avantazhuar
5. Sytė tė qėndrojnė “tė ngjitur” tek topi
6. Tė mbyllen tė gjitha hapėsirat
7. Intensitet, presion, vertikalizime dhe shumė ritėm
8. Sforcim maksimal dhe lėvizshmėri
9. Pėrqendrim dhe koordinim i lėvizjeve
10. Vetėbesim. Nuk duhet luajtur me ndjenjėn e ankthi

...dhe mediat kane harruar te permendin me te rendesishem nga te gjitha:

11. Mos e kositni barin keto dite, biles ujiteni qe te rritet sa me shume! smil3dbd4e5e7563a.gif

Mezi pres mengjesin e te dieles. Kam kohe pa pare ndonje ndeshje te mire.
Reali eshte forcuar shume kete sezon, Barca eshte ... Barcelone - ca t'i thuhet tjeter, keshtu qe do jete nje ndeshje e mrekullueshme.


----------------------------------------
Mos ia fal cdokujt kenaqesine te mendoje qe eshte dikush ne jeten tende. Aq me pak dikujt qe s'e ka problem nese je ti ose dikush tjeter!
Miss.Blue
PM
Top
Trishtimi
Postuar nė: 07.12.2011, 12:35
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 9194
Antari Nr: 18743
Bashkangjitur: 27.11.2008 Citim (Cusack @ 07.12.2011, 13:32)
...dhe mediat kane harruar te permendin me te rendesishem nga te gjitha:

11. Mos e kositni barin keto dite, biles ujiteni qe te rritet sa me shume! smil3dbd4e5e7563a.gif

Mezi pres mengjesin e te dieles. Kam kohe pa pare ndonje ndeshje te mire.
Reali eshte forcuar shume kete sezon, Barca eshte ... Barcelone - ca t'i thuhet tjeter, keshtu qe do jete nje ndeshje e mrekullueshme.

Ha ha ha ha nuk e len Mou pa be ndojne Budallaki kush e din ksaj rradhe cka do dale, dhe me duket qe ndeshja Luhet te Shtunen Miko.

I paska ca rregulla te mira Mou por keto regulla jan vetem deshira te tina sepse e din qe s`ka ekip qe i mban keto rregulla pa u thy.


----------------------------------------
Ēdo shigjetė nuk e arrin cakun...
PMUsers Website
Top
Cusack
Postuar nė: 07.12.2011, 12:41
Quote Post


Carpe Diem
*****

Posti: Admin Forumi
Postime: 10747
Antari Nr: 4199
Bashkangjitur: 24.11.2006 Citim (Trishtimi @ 07.12.2011, 16:05)
Ha ha ha ha nuk e len Mou pa be ndojne Budallaki kush e din ksaj rradhe cka do dale, dhe me duket qe ndeshja Luhet te Shtunen Miko.

I paska ca rregulla te mira Mou por keto regulla jan vetem deshira te tina sepse e din qe s`ka ekip qe i mban keto rregulla pa u thy.

Po, ne Evrope luhet te shtunen... Ketu jemi 3 ore e gjys perpara keshtu qe do jene oret e para te se dieles...
Ne vuajme me shume, sepse rime naten vone per te pare ndeshjen. smil3dbd4ddd6835f.gif Une edhe ashtu naten "punoj" keshtuqe s'e kam problem per gjumin, lol...

Hej, meqe ra fjala, ne sa ora nis ndeshja?
Pata lexuar diku para do ditesh qe El Classico ka mundesi te luhet diten, per shkak te numrit te madh te shikuesve dhe adhuruesve te te dyja ekipeve ne Azi (sidomos Kine dhe Japoni). Ka ndryshuar gje orari i lojes, apo do jete ne mbremje vone, si zakonisht?
----------------------------------------
Mos ia fal cdokujt kenaqesine te mendoje qe eshte dikush ne jeten tende. Aq me pak dikujt qe s'e ka problem nese je ti ose dikush tjeter!
Miss.Blue
PM
Top
Trishtimi
Postuar nė: 07.12.2011, 12:43
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 9194
Antari Nr: 18743
Bashkangjitur: 27.11.2008 Citim (Cusack @ 07.12.2011, 13:41)
Po, ne Evrope luhet te shtunen... Ketu jemi 3 ore e gjys perpara keshtu qe do jene oret e para te se dieles...
Ne vuajme me shume, sepse rime naten vone per te pare ndeshjen. smil3dbd4ddd6835f.gif Une edhe ashtu naten "punoj" keshtuqe s'e kam problem per gjumin, lol...

Hej, meqe ra fjala, ne sa ora nis ndeshja?
Pata lexuar diku para do ditesh qe El Classico ka mundesi te luhet diten, per shkak te numrit te madh te shikuesve dhe adhuruesve te te dyja ekipeve ne Azi (sidomos Kine dhe Japoni). Ka ndryshuar gje orari i lojes, apo do jete ne mbremje vone, si zakonisht?

Ndeshja Luhet ne ora 10 me oren ton pra te Kumanoves smil3dbd4e5e7563a.gif ashtu e din nese s`jam gabim po se besoj t`jem ... si do qe t`jet nuk mundet me t`ike kjo ndeshje shkaku i ndonje harrese sepse ate koh do te Alarmohen te gjitha Web sitet e qe ti je gjith ne to...

Tip i yt per ket ndeshje..


----------------------------------------
Ēdo shigjetė nuk e arrin cakun...
PMUsers Website
Top
Route.007
Postuar nė: 07.12.2011, 13:05
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2282
Antari Nr: 16567
Bashkangjitur: 27.07.2008-Kryeministri i Spanjes Mariano Rajoy i njohur ndryshe edhe si nje madrilen ka parashikuar se Real Madridi do te fitoj 3-1/-Ish-kryeministri José Luis Zapatero i njohur si nje barcelonist ka parashikuar fitore te Barces me rezultatin 2-3/-Nje kandidat tjeter per kryeminister Rubalcaba ka thene se do te pres deri te premten por deri me tani per te favorit eshte Barca per te fituar me rezultatin 0-2.-Nśńez Feijoo Presidenti i Galicia mendon se Real Madridi mund ta mposht Barcelonen kurse per rezultatin nuk ka folur.-Tomįs Gómez deputet i zgjedhur ne Asamblen e Madridit ka thene se Real Madridi do te fitoj me rezultatin 6-0.-Ish-politikani Gregorio Peces Barba ka thene me bindje te plote se Real Madridi do te fitoj me rezultatin 3-0.-Alicia S. Camacho antare e Partis Popullore ka thene se partia e saj qendron pas ekipit katalanas por nuk mund ta mohoj se Real Madridi eshte nje nder ekipet me te medhaja ne bote.


----------------------------------------
Sa me shum qe i njoh njerzit aq me shum i dua kafshet.

Sa do i rendesishem qe te jesh, nr i te pranishmeve ne funeralin tend varet nga moti .
PM
Top
Cusack
Postuar nė: 07.12.2011, 13:06
Quote Post


Carpe Diem
*****

Posti: Admin Forumi
Postime: 10747
Antari Nr: 4199
Bashkangjitur: 24.11.2006 Citim (Trishtimi @ 07.12.2011, 16:13)
Ndeshja Luhet ne ora 10 me oren ton pra te Kumanoves smil3dbd4e5e7563a.gif ashtu e din nese s`jam gabim po se besoj t`jem ... si do qe t`jet nuk mundet me t`ike kjo ndeshje shkaku i ndonje harrese sepse ate koh do te Alarmohen te gjitha Web sitet e qe ti je gjith ne to...

Tip i yt per ket ndeshje..

E pra, nese me kohen tuaj atje eshte 2200, ketu eshte 0130 e dites se diel.
Kemi bere gjitha organizimet e duhura per te pare kete ndeshje. Kemi dhe ketu "rivalitetet" kur vjen puna ke El Classico. C'eshte e verteta ketu ka me shume adhurues te Realit se te Barcelones, njesoj dhe Manchester UTD ka shume adhuruese (anglezet qe punojne ketu), por qe iken nje nga nje nga salla kur po shihnim finalen e CL smil3dbd4e5e7563a.gif


----------------------------------------
Mos ia fal cdokujt kenaqesine te mendoje qe eshte dikush ne jeten tende. Aq me pak dikujt qe s'e ka problem nese je ti ose dikush tjeter!
Miss.Blue
PM
Top
the_star
Postuar nė: 07.12.2011, 13:21
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1030
Antari Nr: 17278
Bashkangjitur: 12.09.2008GUARDIOLA: MERKEL DHE SARKOZY MĖ TĖ RĖNDĖSISHĖM


ėr trajnerin e Barcelonės, Pep Guardiola, “el klasikoja” mes Realit tė Madridit dhe Barcelonės qė do tė zhvillohet tė shtunėn nuk do tė jetė aq i rėndėsishėm sa shpėtimi i euros. Sė paku ai dėshiron pėr disa ditė t’ia ulė vlerėn kėsaj pėrballje tė madhe. Pėr trajnerin katalonas rezultati i ndeshjes “El Klasiko”, nuk do tė jetė vendimtar nė betejėn e tyre pėr titull me Real Madridin.....

Samiti Bashkimit Evropian i cili do tė mbahet tė premten dhe shpėtimi i euros, do tė jenė temė mė e rėndėsishme se sa derbi i madh mes Realit tė Madridit dhe Barcelonės. Sė paku kėtė peshė “El Klasikos”, qė do tė zhvillohet tė shtunėn dėshiron t’ia ulė trajneri i Barcelonės – Pep Guardiola. “Derbi nuk ėshtė aq i rėndėsishėm se qė ėshtė e rėndėsishme qė Angela Merkel dhe Nikolas Sarkozi mė 9 dhjetor tė shpėtojnė euron. Sipas ekspertėve ky do tė jetė lajmi kryesor i javės e jo derbi”, ka thėnė Pep Guardiola trajner i Barcelonės .
Kėto komente trajner katalanas Guardiola i bėri para ndeshjes sė Ligės sė Kampionėve me Bate Borisov. Ai nė takimin me gazetarė mė shumė foli pėr “El Clasicko”, se sa pėr vetė ndeshjen, pasi skuadra e tij ka siguruar kualifikimin nė mesin e 16 skuadrave mė tė mira. “Sa i pėrket derbit qė tani e di se si duhet tė luajmė, por vetėm tani shtrohet pyetja se me ēfarė mentaliteti do futemi nė lojė. Fitorja kundėr njė ekipi tė madh siē ėshtė Real Madrid, do tė na jep kurajė, por megjithatė deri nė mbyllje tė kampionatit rruga ėshtė ende shumė e gjatė”, ka pėrfunduar trajneri i Barcelonės Pep Guardiola.Barcelona pas ndeshjes kryesore tė futbollit botėror, do tė luaj nė Kupėn e Botės tė klubeve. Ndeshjen kryesore tė kėtij sezoni mes Realit tė Madridit dhe Barcelonės tė shtunėn do tė mund ta ndiqni nė transmetim direkt nė ALSAT-M.

http://alsat-m.tv/sports/index.php/futboll/25113.html
PM
Top
Mbinjeriu
Postuar nė: 07.12.2011, 13:25
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 9652
Antari Nr: 22454
Bashkangjitur: 04.06.2009-Kete radhe kam pershtypjen se kesaj radhe ndeshja nuk do jete aq e tensionuar sic shkruhet,dhe flitet neper media!
-Reali eshte ne top forme kete edicion,dhe ka epersi te ndjeshme me Barcen dhe mendoje se kjo i krijon komoditet Realit per kete ndeshje,kurse Barca luan me presion dhe nuk besoje qe do humbi asesi,ose fitore ose barazim se keshtu do rihapej prape gara per titull se 6 pike ne la liga vertete jane shume!


----------------------------------------
"Besimi ėshtė mė i thjeshtė se mendimi. Ndaj dhe ka mė tepėr besimtarė se mendimtarė"
PM
Top
Trishtimi
Postuar nė: 07.12.2011, 14:57
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 9194
Antari Nr: 18743
Bashkangjitur: 27.11.2008 Citim (Mbinjeriu @ 07.12.2011, 14:25)
-Kete radhe kam pershtypjen se kesaj radhe ndeshja nuk do jete aq e tensionuar sic shkruhet,dhe flitet neper media!
-Reali eshte ne top forme kete edicion,dhe ka epersi te ndjeshme me Barcen dhe mendoje se kjo i krijon komoditet Realit per kete ndeshje,kurse Barca luan me presion dhe nuk besoje qe do humbi asesi,ose fitore ose barazim se keshtu do rihapej prape gara per titull se 6 pike ne la liga vertete jane shume!

Nuk guxon te leshon pe Barcelona sidomos ksaj here , nese nuk ishte per Realin shum qe i humbi disa El Clasico nuk besoj qe dhe me ket Humbje do ti behet shum ...

Mendoj qe Barcelona do te del Fitus me cdo kusht.


----------------------------------------
Ēdo shigjetė nuk e arrin cakun...
PMUsers Website
Top
Route.007
Postuar nė: 07.12.2011, 15:32
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2282
Antari Nr: 16567
Bashkangjitur: 27.07.2008 Citim (Trishtimi @ 07.12.2011, 15:57)
Nuk guxon te leshon pe Barcelona sidomos ksaj here , nese nuk ishte per Realin shum qe i humbi disa El Clasico nuk besoj qe dhe me ket Humbje do ti behet shum ...

Mendoj qe Barcelona do te del Fitus me cdo kusht.

Me gjdo kusht sun fiton jo . Kjo Loj weq fitore ose barazim per realin , duke pare formen e dyjav smil3dbd4d4e4c4f2.gif


----------------------------------------
Sa me shum qe i njoh njerzit aq me shum i dua kafshet.

Sa do i rendesishem qe te jesh, nr i te pranishmeve ne funeralin tend varet nga moti .
PM
Top
Trishtimi
Postuar nė: 07.12.2011, 15:35
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 9194
Antari Nr: 18743
Bashkangjitur: 27.11.2008 Citim (Route.007 @ 07.12.2011, 16:32)
Me gjdo kusht sun fiton jo . Kjo Loj weq fitore ose barazim per realin , duke pare formen e dyjav smil3dbd4d4e4c4f2.gif

Disi me dukesh i rezvervuar ha ha ha s`ke faj keni perjetu trishtime nga Barcelona ju kuptojme.. un them qe Barca fiton me 2 gola epersi smil3dbd4e5e7563a.gif smil3dbd4e5e7563a.gif


----------------------------------------
Ēdo shigjetė nuk e arrin cakun...
PMUsers Website
Top
the_star
Postuar nė: 07.12.2011, 15:48
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1030
Antari Nr: 17278
Bashkangjitur: 12.09.2008 Citim (Trishtimi @ 07.12.2011, 15:57)

Mendoj qe Barcelona do te del Fitus me cdo kusht.

Jo Barcelona por Reali me cdo kusht do e keroje fitoren.
Sivjet Barca ne lojat qe i luan jasht eshte teper e dobet nga 6 ndeshje qe i ka zhvilluar jashte ka 2 fitore 3 barazime dhe 1 humbje me nje goldiference 8:7
PM
Top

Topic Options Faqe: (5) [1] 2 3 ... E fundit » Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio