Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Juve kampion i Italisė!, Juve fiton edhe Scudeton e 30
elmir
Postuar nė: 07.05.2012, 10:29
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 361
Antari Nr: 92
Bashkangjitur: 15.01.2005Juventusi ėshtė shpallur kampion i Italisė pėr sezonin 2011/2012, njė javė pa pėrfunduar Serie A. Bardhezinjtė fituan me rezultat prej 2-0 si mysafirė tė Cagliarit, ndėrsa Milani u mposht nė derbi nga Interi me rezultat 4-2.
Bianconerėt e dominuan fraksionin e parė tė lojės, ndėrkohė qė nė momente tė caktuara skuadra vendase shfaqej e rrezikshme.

Vetėm njė gol u shėnua nė 45 minutat e para. Ishte fillimi i ndeshjes (6’) kur Mirko Vucinic shėnoi pėr epėrsinė e mysafirėve.

Edhe nė gjysmėn e dytė skuadrat shfaqėn lojė dinamike, mirėpo bardhezinjtė e kishin tė vėshtirė ta shėnonin golin e sigurisė.

Ishte minuta e 74, kur pas njė krosimi tė Martin Caceres, Michele Canini shėnoi nė portėn e vet.

Pas kėsaj fitoreje, Juventusi ka katėr pikė mė shumė se Milani dhe shpallet matematikisht kampion i Italisė njė javė pa u mbyllur Serie A.

Ky ėshtė titulli i 30-tė i Zonjės sė Vjetėr i fituar nė fushė, por zyrtarisht Juve ka 28 tituj, pasi qė dy tė tillė iu morėn nė vitin 2006 pas skandalit Calciopoli.


http://www.youtube.com/watch?v=vXb3RUCUxEQ&feature=share


----------------------------------------
ONLY IN AMERICA[B][SIZE=7]
PMEmail PosterUsers WebsiteIntegrity Messenger IM
Top
passed
Postuar nė: 13.05.2012, 21:20
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1105
Antari Nr: 26200
Bashkangjitur: 04.03.2011Fotografi e jashtme

ateher kur do i mbylli syte do te haroj....!


----------------------------------------
http://yeechat.com/passedd
PMUsers WebsiteIntegrity Messenger IMICQAOLYahooMSN
Top
passed
Postuar nė: 13.05.2012, 21:27
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1105
Antari Nr: 26200
Bashkangjitur: 04.03.2011Fotografi e jashtme

Fotografi e jashtme

Fotografi e jashtme


----------------------------------------
http://yeechat.com/passedd
PMUsers WebsiteIntegrity Messenger IMICQAOLYahooMSN
Top
passed
Postuar nė: 13.05.2012, 21:30
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1105
Antari Nr: 26200
Bashkangjitur: 04.03.2011Fotografi e jashtme

Fotografi e jashtme

Fotografi e jashtme

Fotografi e jashtme


----------------------------------------
http://yeechat.com/passedd
PMUsers WebsiteIntegrity Messenger IMICQAOLYahooMSN
Top
passed
Postuar nė: 13.05.2012, 21:32
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1105
Antari Nr: 26200
Bashkangjitur: 04.03.2011Fotografi e jashtme

Fotografi e jashtme

Fotografi e jashtme

BARDH E ZI GJITHMONE..!

Ky postim ėshtė ndryshuar nga passed nė 13.05.2012, 21:33


----------------------------------------
http://yeechat.com/passedd
PMUsers WebsiteIntegrity Messenger IMICQAOLYahooMSN
Top
Trishtimi
Postuar nė: 13.05.2012, 22:18
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 9192
Antari Nr: 18743
Bashkangjitur: 27.11.2008 Citim (passed @ 13.05.2012, 22:20)
Fotografi e jashtme

ateher kur do i mbylli syte do te haroj....!

Legjend e gjall po me vjen keq qe kurnjeher sun e fitoj topin e Art e ka meritu


----------------------------------------
Ēdo shigjetė nuk e arrin cakun...
PMUsers Website
Top
passed
Postuar nė: 13.05.2012, 22:27
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1105
Antari Nr: 26200
Bashkangjitur: 04.03.2011 Citim (Trishtimi @ 13.05.2012, 23:18)
Legjend e gjall po me vjen keq qe kurnjeher sun e fitoj topin e Art e ka meritu

eh po....

ama une ket e konsideroj tjeter kategori....ska chmim per ket!

KY eshte, pastaj vjen fudbolli smil3dbd4e398ff7b.gif smil3dbd4daabd491.gif

Ky postim ėshtė ndryshuar nga passed nė 13.05.2012, 22:27


----------------------------------------
http://yeechat.com/passedd
PMUsers WebsiteIntegrity Messenger IMICQAOLYahooMSN
Top
MIX
Postuar nė: 13.05.2012, 23:21
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1432
Antari Nr: 26239
Bashkangjitur: 09.03.2011 Citim (passed @ 13.05.2012, 23:27)
eh po....

ama une ket e konsideroj tjeter kategori....ska chmim per ket!

KY eshte, pastaj vjen fudbolli smil3dbd4e398ff7b.gif smil3dbd4daabd491.gif

smil4a8acf686328f.gif smil4a8acf686328f.gif vertet ka qene lojtar i madh dhe vendimtar si ne JUVE si ne ITALI, respekte per kete dhe nuk di a do mund ta dua njejte juven pa Del Pjeron
PM
Top
Trishtimi
Postuar nė: 13.05.2012, 23:23
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 9192
Antari Nr: 18743
Bashkangjitur: 27.11.2008 Citim (MIX @ 14.05.2012, 00:21)
smil4a8acf686328f.gif smil4a8acf686328f.gif vertet ka qene lojtar i madh dhe vendimtar si ne JUVE si ne ITALI, respekte per kete dhe nuk di a do mund ta dua njejte juven pa Del Pjeron

PAS NJE KOHE DO TE KTHEHET DHE TE BEN AT QE BERI GUARDIOLA ME BARCELON , DEL PIERO DO TA BEN ME JUVEN SI TRAJNER PRA.


----------------------------------------
Ēdo shigjetė nuk e arrin cakun...
PMUsers Website
Top
MIX
Postuar nė: 13.05.2012, 23:39
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1432
Antari Nr: 26239
Bashkangjitur: 09.03.2011 Citim (Trishtimi @ 14.05.2012, 00:23)
PAS NJE KOHE DO TE KTHEHET DHE TE BEN AT QE BERI GUARDIOLA ME BARCELON , DEL PIERO DO TA BEN ME JUVEN SI TRAJNER PRA.

haahahah nuk eshte mendim i rastesishem ky. te gjithe juventinet e medhej e mendojne dhe edeshirojne kete smil4a8acd602a050.gif smil4a8acd602a050.gif smil3dbd4e4c2e742.gif smil3dbd4e4c2e742.gif
PM
Top
cesc
Postuar nė: 13.05.2012, 23:50
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 7161
Antari Nr: 22423
Bashkangjitur: 01.06.2009Urime tifozeve te Juves !

Nuk e kuptoj se si nuk i ofruan kontrate te re Del Piero - s ???


----------------------------------------
GUNNER ' for life...

Being normal is just crazy
PM
Top
Dredheza
Postuar nė: 14.05.2012, 17:22
Quote Post


Įngel rebelde
*****

Posti: Admin
Postime: 15995
Antari Nr: 6
Bashkangjitur: 28.11.2004 Citim (cesc @ 13.05.2012, 23:50)
Urime tifozeve te Juves !

Nuk e kuptoj se si nuk i ofruan kontrate te re Del Piero - s ???

As une smil3dbd4d75edb5e.gif smil3dbd4d75edb5e.gif


----------------------------------------
Sic vis pacem, para bellum!

Beneficium accipere libertatem est vendere
PM
Top
Harith
Postuar nė: 14.05.2012, 18:32
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 14351
Antari Nr: 16988
Bashkangjitur: 28.08.2008Del Pieros duhet ti vazhdohet kontrata me Juventusin per shkake se eshte nder te paktit ne Juventus qe ka eksperience ne Champions League... Kam bisedu dje me Marrottan dhe ai me ka premtuar qe do flase me Agnellin shpresojme ne nje akord.


----------------------------------------
Is Loading..--- 2fast4you
Demokracia eshte kur dy budallenj e mbivotojne nje te mencur!
PMIntegrity Messenger IM
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio