Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> PROTESTA, USSH
USSH-UP
Postuar nė: 13.04.2006, 15:20
Quote Post


Na ndejk nga koha nė kohė
****

Posti: Antarė
Postime: 42
Antari Nr: 412
Bashkangjitur: 15.11.2005Ftohen studentėt pėr tė protestuar kundėr ndarjes sė Mitrovicės

PRISHTINĖ, 12 PRILL- Derisa nė opinion gjithnjė e mė shumė po plasohen zėra se kompromisi i dhimbshėm pėr kosovarėt gjatė bisedave pėr statusin e Kosovės do tė jetė ndarja e qytetit tė Mitrovicės, janė tė vetmit studentėt tė cilėt alternativė tė vetme e kanė parė protestėn qė ta kundėrshtojnė ashpėr njė tendencė tė tillė.
Me anė tė njė komunikate drejtuar mediave Lėvizja Intelektuale pėr Referendum (LIR) dhe Unioni i Studentėve Shqiptarė (USSH) ftojnė tė gjithė studentėt dhe qytetarėt tjerė qė me datė 15 prill nė orėn 11:55 tė protestojnė paqėsisht nė Mitrovicė nėn moton “KUNDĖR NDARJES SĖ MITROVICĖS, PĖR RUAJTJEN E PAQĖS”.“Protesta paqėsore mbahet nė Mitrovicė nė qėnder tė qytetit: “Sheshi i Jasharajve”, te lapidari i Mehė Ukesė”, bėnė tė ditur pėrgjegjėsi i Zyrės pėr Informim tė USSH’sė, Rini Useiri.----------------------------------------
USSH
PMUsers WebsiteICQAOLYahooMSN
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio