Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


Faqe: (77) [1] 2 3 ... E fundit »  ( Kalo tek postimi i parė i palexuar ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Filmi i i fundit qe keni pare / Rekomando nje film
SpiderX
Postuar nė: 18.09.2009, 21:01
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 686
Antari Nr: 16764
Bashkangjitur: 10.08.2008Ne kete teme do flasim per filmat e fundit qe kemi pare si dhe do te rekomandojme filmat qe ia vlejne te shikohen.

Ju lutem te mos tregoni vazhdimin apo fundin e filmave, sepse shume veta ndoshta nuk i kane par.

Filmi i fundit qe pashe District 9 i zhanrit fanta-shkencore me alien. Ndryshe nga 95% e filmave te ketij lloji, ne District 9 njerezit jane ata qe tregohen agresore kundrejt alienve.

Nota sipas meje: 7.5/10

Film qe rekomandoj: Hot Fuzz (2007). Nje nder komedite me te bukura qe kam pare. Ia vlen te shikohet.


----------------------------------------
"Feja ėshtė kryevepra e artit tė stėrvitjes sė kafshėve, sepse stėrvit njeriun nė atė se ēfarė duhet tė mendojė." (Artur Shopenauer)
PM
Top
packs
Postuar nė: 18.09.2009, 23:30
Quote Post


Administratore
*****

Posti: Admin Forumi
Postime: 14801
Antari Nr: 17125
Bashkangjitur: 05.09.2008Filmi i fundit: Transportuesi (e kam rishiku mbreme per te dhjeten here me duket).
Filmin qe rekomandoj ( ah keto rekomandimet): A bene me rekomandu film-seri?Ok krejt njerezve gjithehere ua rekomandoj te shohin West Wingun.Kush nuk e ka pa, shpejtojeni, shiheni.


----------------------------------------
Miremengjesi pasqyra ime, dukeni tmerrshem sot .

Me duket mjaft fola une per veten , dua te di dicka per ju -cfare mendoni ju per mua ?:P
PM
Top
Harith
Postuar nė: 18.09.2009, 23:48
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 14351
Antari Nr: 16988
Bashkangjitur: 28.08.2008Filmi i fundit: Thick as Thievs (Morgan Freeman - Antionio Banderas)

http://www.youtube.com/watch?v=p98zAD7CSrI&feature=related


Ju preferoj: FILMIN E PACKS:P

Minduhunters eshte fantastik film dicka i jashtzakonshem

http://www.youtube.com/watch?v=03P-7rKnCvY


----------------------------------------
Is Loading..--- 2fast4you
Demokracia eshte kur dy budallenj e mbivotojne nje te mencur!
PMIntegrity Messenger IM
Top
packs
Postuar nė: 19.09.2009, 00:19
Quote Post


Administratore
*****

Posti: Admin Forumi
Postime: 14801
Antari Nr: 17125
Bashkangjitur: 05.09.2008 Citim (Harith @ 19.09.2009, 00:48)


Ju preferoj: FILMIN E PACKS:P


Me falni qe dal nga tema po: hahahahahhahahah smil4a8acf686328f.gif
A je normal? Jo. smil3dbd4daabd491.gif


----------------------------------------
Miremengjesi pasqyra ime, dukeni tmerrshem sot .

Me duket mjaft fola une per veten , dua te di dicka per ju -cfare mendoni ju per mua ?:P
PM
Top
Cocos
Postuar nė: 19.09.2009, 03:04
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 650
Antari Nr: 17513
Bashkangjitur: 24.09.2008the hangouver


----------------------------------------
Get rich or die trying !
PM
Top
Harith
Postuar nė: 19.09.2009, 03:34
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 14351
Antari Nr: 16988
Bashkangjitur: 28.08.2008 Citim (packs @ 19.09.2009, 01:19)

A je normal? Jo. smil3dbd4daabd491.gif

Ti e the pergjigjen smil3dbd4daabd491.gif smil3dbd4e4c2e742.gif


----------------------------------------
Is Loading..--- 2fast4you
Demokracia eshte kur dy budallenj e mbivotojne nje te mencur!
PMIntegrity Messenger IM
Top
amiri
Postuar nė: 19.09.2009, 11:42
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 3818
Antari Nr: 13736
Bashkangjitur: 18.02.2008para dise dit kam marr nja 7 filma tek nji djal i dajes se aj eshte shum i pasionun pas tyre edhe i kam shiku :

thick as thievs ( morgan fremman dhe antonio banderas )
body lies ( rusell crow dhe leonardo di caprio )
challenging ( angelina jolie )
bankog danger
terminator salvation

ndersa i fundit dhe te cilin ju kisha preferu edhe juve me pa eshte : BLOOD DIAMNOND me protagonist LEONARDO DI CAPRIO DHE JENIFFER CONNELY


----------------------------------------
Mendo globalisht, vepro lokalisht.

Give me a place to stand, and i will move the earth.
PM
Top
Harith
Postuar nė: 19.09.2009, 12:16
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 14351
Antari Nr: 16988
Bashkangjitur: 28.08.2008 Citim (amiri @ 19.09.2009, 12:42)

bankog danger


A e ki per filmin me Nicola Cage smil3dbd4e29bbcc7.gif


----------------------------------------
Is Loading..--- 2fast4you
Demokracia eshte kur dy budallenj e mbivotojne nje te mencur!
PMIntegrity Messenger IM
Top
Hornets
Postuar nė: 19.09.2009, 12:49
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 11129
Antari Nr: 21937
Bashkangjitur: 29.03.2009 Citim (amiri @ 19.09.2009, 12:42)

ndersa i fundit dhe te cilin ju kisha preferu edhe juve me pa eshte : BLOOD DIAMNOND me protagonist LEONARDO DI CAPRIO DHE JENIFFER CONNELY

film i mire veq pak i gat skom shume nerva 3 her e kom pa ka gjyse ma shume smujsha

shikoni filmin TAKEN - Liam Neeson (kush se ka pa)


----------------------------------------
Just mine <3 Honey <3<3<3


Please dont leave me <3
PM
Top
PIRANAS
Postuar nė: 19.09.2009, 14:09
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 271
Antari Nr: 23412
Bashkangjitur: 14.09.2009The Curious Case of Benjamin Buttons

film i mrekullueshem ska fjale ....


----------------------------------------
Mu kon ''QEL'' me ''FRIZUR'' s'un bohesh.

Peshk me dhemb, mish-ngrenes.
PM
Top
Besir.B
  Postuar nė: 19.09.2009, 14:44
Quote Post


Moderator
*****

Posti: Antarė
Postime: 1985
Antari Nr: 19321
Bashkangjitur: 04.01.2009Filmi i fundit qe e kam par (per se treti here) eshte "Schindler's List" (1993) ose "Lista e Schindler-it"
Me regji nga Steven Spielberg

Eshte film i jashtezakonshem, me regji te mahnitshme. Ngjarja zhvillohen ne Gjermani, ku jne biznesmen Gjerman i shpeton mijera ēifut polak nga Holokausti, me alibin se i duhet fuqi punetore. Ne film ka skena shume mbreslenese dhe domethenese...

Rekomandoj:
Te gjitha filmat e regjizorit te madh Stanley Kubrick, jane te pazevendesueshem dhe te patjetersueshem, nese doni te shihni filma "te medhenjė".

Kurse per komedi:
Te gjitha filmat ku aktron Jim Ceary dhe Leslie Nielsen

Ky postim ėshtė ndryshuar nga Besir.B nė 19.09.2009, 16:22


----------------------------------------
"Uji mė i pastėr ėshtė nė burim"
PMUsers Website
Top
Embargo
Postuar nė: 19.09.2009, 15:22
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 14446
Antari Nr: 18552
Bashkangjitur: 17.11.2008Filmi "Wanted" me aktoret With James McAvoy, Morgan Freeman dhe Angelina Jolie ne rolet kryesore


----------------------------------------
Kush nuk do qė tė arsyetojė ėshtė Fanatik, kush nuk di tė arsyetojė ėshtė Budalla dhe kush nuk guxon tė arsyetojė ėshtė Skllav i tė tjerėve!
PM
Top
MeeLot
Postuar nė: 19.09.2009, 15:31
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2512
Antari Nr: 23366
Bashkangjitur: 09.09.2009Filmi i fundit -Black Narcissus
rekomandoj-The Big sleep


----------------------------------------
ur not an intellectual,ur not an artist,ur not a critic,ur not a poet..u just have internet access

po thojn q'i


ka mu bo mir.
PM
Top
Hope
Postuar nė: 19.09.2009, 20:35
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 711
Antari Nr: 15482
Bashkangjitur: 12.05.2008 Citim (Besir.B @ 19.09.2009, 16:44)
Filmi i fundit qe e kam par (per se treti here) eshte "Schindler's List" (1993) ose "Lista e Schindler-it"
Me regji nga Steven Spielberg

Eshte film i jashtezakonshem, me regji te mahnitshme. Ngjarja zhvillohen ne Gjermani, ku jne biznesmen Gjerman i shpeton mijera ēifut polak nga Holokausti, me alibin se i duhet fuqi punetore. Ne film ka skena shume mbreslenese dhe domethenese...

edhe une e kam pare kete film, eshte shum i mire por edhe shume i dhimshem cfar u bejn gjermanet judeve.

une u kisha rekomandu ta shihni kete film smil4a8acf686328f.gif


----------------------------------------
Trembu ati qe ska cfare te humbe!


_____Me, Myself and I_____
PM
Top
amiri
Postuar nė: 21.09.2009, 21:57
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 3818
Antari Nr: 13736
Bashkangjitur: 18.02.2008 Citim (Harith @ 19.09.2009, 13:16)
A e ki per filmin me Nicola Cage smil3dbd4e29bbcc7.gif

Vet qaj film , po smu kujtojke emri i aktorit edhe nuk e shenovaaa smil3dbd4e398ff7b.gif


----------------------------------------
Mendo globalisht, vepro lokalisht.

Give me a place to stand, and i will move the earth.
PM
Top

Topic Options Faqe: (77) [1] 2 3 ... E fundit » Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio