Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


Faqe: (9) [1] 2 3 ... E fundit »  ( Kalo tek postimi i parė i palexuar ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Tetovė: Ndalohet tė hy n'shkollė nxenėsja me shami, Skandal
SHEIKU
Postuar nė: 28.01.2009, 18:57
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 149
Antari Nr: 19234
Bashkangjitur: 30.12.2008Shamia pengesė pėr tė ndjekur mėsimin

Bindja fetare e Kaltrina Etemit nga Tetova dhe shamia e saj nė kokė pengon atė tė ndjek procesin mėsimor.
Ėshtė nxėnėse e vitit tė parė nė shkollėn e mesme ekonomike "8 shtatori" por shamia e saj i pengon drejtorit Latif Ismaili dhe pjesės mė tė madhe tė profesorėve nė kėtė institucion arsimor. Ajo thotė se ēdo ditė tė mėsimit e kalon mė shumė jashtė objektit tė shkollės se nė klasė.

"Sa herė qė unė kam ardhė nuk mė kanė leju tė hyjėn nė orė dhe ti mbajė mėsimet rregullisht. Gjithmonė kam tentu tė hy nė orė, mirpo ata pėrsėri mė kanė thėnė se nuk ėshte lejuar nė klasė tė hyjė me shami. Nė fillim nuk kishte probleme, tani ka fundi filluan edhe problemet tjera nėpėrmjet nxėnėsve, ata filluan tė mė thonin nuk ke ti drejtė tė qėndrosh pasi qė je e mbuluar. Njė orė jashtė njė orė brenda, asnjėherė nuk e kam bėrė mėsimin rregullisht. Me kujdestaren e klasės shumė rrallė jemi pa edhe kemi bisedu pėr kėtė, ajo kėtė temė ia ka lėnė mė shumė drejtorit", tregon nxėnėsja Kaltrina Etemi.

Drejtori i shkollės duke anashkaluar kushtetutėn dhe konventat ndėrkombėtare pėr arsimim tė lire dhe bindje tė lirė fetare thirret nė rregulloren interne tė shkollės dhe i sugjeroen Kaltrinės tė marrė dokumentet dhe tė transferohet nė shkollė fetare duke i imponuar asaj se ēka duhet tė mėsoj.

"Ne nuk do ta tolerojmė atė dhe ajo lirisht mund t'i merr dokumentet. Nė Tetovė kemi shkollė fetare ku atje ėshtė rreptėsisht e ndalura hyrja pa shami. Nė anėn tjetėr, nėse nxėnėsja Kaltrina dėshiron tė ndjek shkollėn ne i kemi thėnė se ne nuk tė pėrzihemi jashtė shkolle t'i ēafrė mban, nė klasė do tė qėndrosh si qėndrojnė tė gjitha shoqet e saja nė klasė ku mėson edhe Kaltrina. Unė nuk pajtohem dhe lirisht edhe nepėrmjet mjeteve tė informimit i bėj apel prindėrit prej sot tė vijė t'i merr dokumentet dhe ta conė nė njė shkollė tjetėr, nė shkollėn ekonomike nuk do ta tolerojmė", thotė drejtori i sh.m "8 shtatori", Latif Ismaili.
Prindi i Kaltrinės edhe pse ėshtė munduar tė kėrkojė ndihmė institucionale pėr zgjidhjen e problemit tė vajzės sė tij nuk ka arritur tė siguroj tė njejtėn.
"Prej 23 e muajit dhjetor tė vitit tė kaluar i kam bė kėrkesėn drejtorit tė mė pėrgjigjet, nuk mė ėshtė pėrgjigjur, masandej kam thirė edhe Avokatin e popullit, nėpėrmjet Avokatit tė popullit nuk kanė arritė tė mė japin ndonjė pėrgjigje tė saktė, mė thonė s nuk dimė se cfarė tė bėjmė. Kam bė kėrkesėn edhe te inspektoriati i arsimit qė gjendet kėtu, edhe kėta nuk dinė se cfarė tė mė thonė", rėfen Bajram Etemi.

Ndėrsa nga Inspektoriati i arsimit nė Tetovė bėn tė ditur pėr Alsat se kanė marė ankesė pėr rastin nė fjalė, ndėrsa e njejta ankesė pėr shqyrtim i ėshtė dorzuar Inspektoriatit shtetėror tė arsimit nė Shkup.
Melihate Rustemi


----------------------------------------
Lexo meso ne emer te ALLAHUT xh.sh
PM
Top
Genius.D
Postuar nė: 28.01.2009, 19:00
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1643
Antari Nr: 18720
Bashkangjitur: 26.11.2008eshte nje menyre prevarante, dhe idioteske kete qe e ka bere drejtori si dhe profesoret te tjere....eshte per te te ardh keq pse kemi kesi njerez qe jane ne shkoll, nuklejojne nje njeri qe te zhvilloje nje jete normale, po ti shkoj nje vajz me nje fustan dhe bluze te shkurte per ta nuk ka asnje problem ncncncn , mjeret ne cfar njerez kemi


----------------------------------------
Kur te kthehesh ne shtepi nese me gjen duke studiuar te lutem me zgjo nga gjumi
( v ) PRIZREN ( v )
MANCHESTER UNITED BEST TEAM
PM
Top
Kacurelja
Postuar nė: 28.01.2009, 19:01
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2347
Antari Nr: 19113
Bashkangjitur: 23.12.2008e padrejet.kjo ndodh edhe ne gjimnazin "kiril pejcinoviq"

Ky postim ėshtė ndryshuar nga emka-a nė 28.01.2009, 19:01


----------------------------------------
Me jep nje laps dhe leter, pak drite ne dhomen time, e me ler te kenaqem me shkronjat...!
PM
Top
Hanah
Postuar nė: 28.01.2009, 19:03
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 345
Antari Nr: 19281
Bashkangjitur: 02.01.2009Cfare mendimesh? Jane thjeshte hipokrite qe nuk mund ti vlersojne ceshtjet personale. Ndodh ne nje vend ku shumica do thoja jane myslimane. Eshte turp, kur ta analizosh qe ka shume shtete ne perendim qe as qe lodhin koken se pse filan nxenesja qenka me hixhap ose dicka tjeter. E ne Maqedoni duke konsideruar qe shumica i perkasin Islamit dalin e shesin mend kinse shamia po te con nje hap pas. Eshte turp para Zotit dhe botes!

Ky postim ėshtė ndryshuar nga Hanah nė 28.01.2009, 19:05


----------------------------------------
Mistakes are the portals of discovery!
PM
Top
SHEIKU
Postuar nė: 28.01.2009, 19:04
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 149
Antari Nr: 19234
Bashkangjitur: 30.12.2008un kerkoj nga te gjith anetarete forumit tebejm nje peticion qe ai drejtor te shkarkohet, tja cojm hazbi likes kete peticion.


----------------------------------------
Lexo meso ne emer te ALLAHUT xh.sh
PM
Top
Sybella
Postuar nė: 28.01.2009, 19:04
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 8150
Antari Nr: 18495
Bashkangjitur: 14.11.2008Sheik, sapo desha te hap edhe une nje teme ne lidhje me kete lajm, sepse me te vertete u mbusha perplot me terbim kur e degjova lajmin ne TV.

Cfare sjellje idioteske e ketij drejtorit. Me sa te drejte ia mohon ai te drejten e vijimit te mesimeve vajzes me shami????/ A eshte normal ky njeri??!!! Me sa te drejte i ben ai apel pridnit te vajzes qe t'i merr dokumentet prej shkolles dhe le te shkoje vajza te mesoje ne medrese??!!! O Zot, o Zot.......

Ai jo vetem qe shkel konventen e te drejtave nderkombetare te nje njeriu, por u tregua si nje rrugac i vertete i cili as nuk diti te shprehet ne menyre me njerezore. Nuk ia di emrin dhe s;di kush eshte, por cdokush do te thoshte se cfare kerkon nje "bishe" e tille ne nje post te tille. A ka pas lende te pedagogjise ky njeri???

Lere qe kemi qene te shtypur cdohere prej te tjereve, por tash del edhe nje i "joni", te cilit i pengon shamia. TURP, TURP, TURPPPPPPPPPPP.........

----------------------------------------
Kur ti prangat mi hodhe nė mish,
unė i putha duart tua,
ėshtė rast i pashembullt ta dish
qė xhelatin ta puth e ta dua...-D.Agolli
PM
Top
BESI_TE
Postuar nė: 28.01.2009, 19:05
Quote Post


Administrator
*****

Posti: Admin Forumi
Postime: 5336
Antari Nr: 17415
Bashkangjitur: 19.09.2008Sheiku te pershendes

e ndegjova edhe une kete lajm ne ALSAT, dhe vertet ishte ky nji rast per te na ardhur turp neve qe lejojm te marin postin njerez te pamoralshem sikur ky "drejtori" i ksaj shkolle, latifovski

epo jo, arsyeja e tij ma palidhje ishte se tha: "nese don nxenesja mund te shkoje ne shkollen Fetare ne Tetove dhe atje te ndjeke mesimet, sepse edhe atje nuk lejohet te vijohet mesimi nga nxeneset te cilat nuk kan hixhab, nxenesja ne fjale mundet jashta shkolle te veshe qka te doje, por ketu ne shkolle mbrenda jo, duhet te veshet njejte sikur gjitha nxeneset tjera, por me mbules jo" ishte kjo nji arsye shum e flliqte nga ky drejtori ne fjale.....

sikur qe u tha edhe ne lajmdhenesja se hixhabi respektohet ne disa shtete nderkombetare, kurse ne Tetove nga ky "drejtor" jo.... gje kjo per tu habitur.


----------------------------------------
Falėm o Zot, se nese Ti nuk mė falė, unė jam prej te humburve, andaj falėm, falėm falėm...

>>> Te folurit teper, eshte mendjemadhesi!!! <<<
PM
Top
SHEIKU
Postuar nė: 28.01.2009, 19:07
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 149
Antari Nr: 19234
Bashkangjitur: 30.12.2008Besoni qe edhe buka mu pre, nuk mundesha te ha, nuk mund ta paramendoja se ne tetove behet kjo, ne mes muslimaneve, ej

Zoti e Vraft


----------------------------------------
Lexo meso ne emer te ALLAHUT xh.sh
PM
Top
L.I.L.I
Postuar nė: 28.01.2009, 19:09
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 740
Antari Nr: 16789
Bashkangjitur: 12.08.2008Zoti eshte i madh dhe c`do here na sprovon neve,po ja qe ka dikush qe nuk e kupton kete.Ne jete hasim ne shume lloje te karaktereve te njerezve te ndryshem ka nga ata qe jane falemenderues per ate qe e kane por edhe per te metat qe ua ka dhene Zoti,ka nga ata qe Zotit i falemenderohen vetem atehere kur kane nevoje per ndihme dhe i jane mirnjohes vetem per te mirat qe Ai ua ka derguar,po ja qe ka edhe nga ata qe Allahu fuqi plot i ka shperblyer me te mira mirpo ata nuk jane falemenderues per ate.Ky far Zotri drejtori qe nuk e njoh aspak po mere shembull nga drejtoret e tjere te shkollave te mesme te Tetoves qe i detyrojne nxeneset me shami te largojne shamine ose te largohen nga ora e mesimit.Ky far drejtori po mendon se nje gjest i tille eshte demokratik ose dicka tjeter qe po e praktikojne edhe te tjeret e qe d.m.th eshte shembull qe duhet te ndiqet edhe nga te tjeret.Ja qe me ndihmen e Allahut xh.sh ka aritur deri ne ate post ai po perjashton nxeneset me mbules nga ora e mesimit.Eshte Turp per nje musliman (me kete gjest nuk mund te quhet musliman) ta beje nje gje te till.


TURP !!!!!


Ky postim ėshtė ndryshuar nga L.I.L.I nė 28.01.2009, 19:10


----------------------------------------
Ti Shqipėri mė jep nder,mė jep emrin shqipėtar - Naim Frashėri
PM
Top
Sybella
Postuar nė: 28.01.2009, 19:11
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 8150
Antari Nr: 18495
Bashkangjitur: 14.11.2008 Citim (SHEIKU @ 28.01.2009, 21:04)
un kerkoj nga te gjith anetarete forumit tebejm nje peticion qe ai drejtor te shkarkohet, tja cojm hazbi likes kete peticion.

Pajtohem me propozimin tend dhe gjithashtu po e postoj nje fjalim te ish presidentit gjerman Johanes Rau, i cili ka dhene nje fjalim shume te mire ne kohen kur ne Gjermani kishte debate se a t'iu lejohet mesueseve te ligjerojne me shami ne shkollat gjermane apo jo.

Lexojeni ju lutem!

U mundova ta perkthej dhe ta pershtati sa me mire per kohe te shkurte. Ky lajmi qe degjova me habiti me te vertete.

"Ne diskutimin PRO dhe KONTRA ne lidhje me ndalimin e mbajtjes se shamise per mesueset, po bej njehere te ditur se shkolla eshte nje vend publik shume senzibel. Eshte e vertete se: nxenesit duhet te mbrohen nga ndikimet e palejuara politike dhe religjioze nga arsimtaret e tyre. Cdo arsimtar, besimtar, ka per obligim t’i arsimoje dhe edukoje femijet, te cilet atij ia besojne shteti dhe prinderit. Prandaj, ai duhet te transmetoje vlerat e themelore, te kujdeset per edukimin e femijeve sipas parimeve te prinderve, ndersa bindjet e tia personale t’i le jashte shkolles. Por kjo, nuk do te thote se arsimtari duhet ta fsheh religjionin e tij.


Kjo vlen per te gjithe arsimtaret/mesuesit. Une kam bindje te forte se poqese e ndalojme shamine, nuk mund te besojme se do te ngelet gjithcka sikur me pare. Kjo nuk perputhet me kushtetuten tone themelore. Me keqardhje them se ndalimi i mbajtjes se shamise do te ishte hapi i pare qe do te shpiente shtetin tone ne rrugen e laicizmit, qe debon shenjat dhe simbolet religjioze nga jeta publike. Une nuk e dua kete. Kjo nuk eshte pasqyra ime per shtetin tone krisht. Pastaj, per te gjithe ne eshte e qarte pyetja se, a do ta vazhdojme kete trashegim krisht apo jo, nuk varet nga menyra, dispozitat e veshjes, por varet vetem nga nje gje dhe njeherit nga ajo se sa krishter me bindje te plote dhe besueshmeri kemi ne vendin tone.

Ne duhet te shtjellojme fundamentalizmin, por ne menyre te diferencuar dhe ne vendin e duhur. Dyshimet paushale forcojne fundamentalizmin, ne vend se ta dobesojne. Sigurisht qe duhet t’i mbrojme nxenesit tane prej ndonje ndikimit ne kuptim fundamentalist—islam, sikurse qe duhet t’i mbrojme prej cdo lloj doktrinarizmit dhe ekstremizmit, pa marre parasysh cilit lloj i takon. Aty ku paraqitet nevoja, duhet te ndermerren masat e parapara.

Duhet te perkujdesemi qe neper shkollat te ligjerohet edhe lenda e islamit, dhe jo te mesohet kjo vetem neper shkollat e kuranit. Kjo lende te ligjerohet neper shkolla prej mesuesve profesional.

Ne lidhje me problemin e fundamentalizmit, duhet te thuhet qarte se fundamentalizmi nuk ka te beje vetem me fejen apo bindjet. Te gjithe fundamentalistet kane nje gje te perbashket: bindjen, se posedojne te verteten per ekzistencen njerezore dhe vetem keta e dine rrugen e vertete per plotesimin e kesaj esence. Per kete shkak, fundametalistet luftojne kunder vlerave tjera, dhe disa bile e marrin te drejten ta bejne kete me dhune.

Kete lloj te fundamentalizmit, „ku njerezit krijojne sekte dhe me ane te tyre (te verteten e sektes), i bejne njerezit e palumtur- sic ka thene Lessing“ duhet me vendueshmeri te kundershtojme. .......".


Vetem shikoni se si mbrohet dhe repsektohet liria e religjionit, dhe ate ne nje shtet krisht. E ne, ku jemi ne?!!!!!

Turp i madh!


----------------------------------------
Kur ti prangat mi hodhe nė mish,
unė i putha duart tua,
ėshtė rast i pashembullt ta dish
qė xhelatin ta puth e ta dua...-D.Agolli
PM
Top
SHEIKU
Postuar nė: 28.01.2009, 19:18
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 149
Antari Nr: 19234
Bashkangjitur: 30.12.2008 Citim (Sybella @ 28.01.2009, 21:11)
Pajtohem me propozimin tend dhe gjithashtu po e postoj nje fjalim te ish presidentit gjerman Johanes Rau, i cili ka dhene nje fjalim shume te mire ne kohen kur ne Gjermani kishte debate se a t'iu lejohet mesueseve te ligjerojne me shami ne shkollat gjermane apo jo.

Lexojeni ju lutem!

U mundova ta perkthej dhe ta pershtati sa me mire per kohe te shkurte. Ky lajmi qe degjova me habiti me te vertete.

"Ne diskutimin PRO dhe KONTRA ne lidhje me ndalimin e mbajtjes se shamise per mesueset, po bej njehere te ditur se shkolla eshte nje vend publik shume senzibel. Eshte e vertete se: nxenesit duhet te mbrohen nga ndikimet e palejuara politike dhe religjioze nga arsimtaret e tyre. Cdo arsimtar, besimtar, ka per obligim t’i arsimoje dhe edukoje femijet, te cilet atij ia besojne shteti dhe prinderit. Prandaj, ai duhet te transmetoje vlerat e themelore, te kujdeset per edukimin e femijeve sipas parimeve te prinderve, ndersa bindjet e tia personale t’i le jashte shkolles. Por kjo, nuk do te thote se arsimtari duhet ta fsheh religjionin e tij.


Kjo vlen per te gjithe arsimtaret/mesuesit. Une kam bindje te forte se poqese e ndalojme shamine, nuk mund te besojme se do te ngelet gjithcka sikur me pare. Kjo nuk perputhet me kushtetuten tone themelore. Me keqardhje them se ndalimi i mbajtjes se shamise do te ishte hapi i pare qe do te shpiente shtetin tone ne rrugen e laicizmit, qe debon shenjat dhe simbolet religjioze nga jeta publike. Une nuk e dua kete. Kjo nuk eshte pasqyra ime per shtetin tone krisht. Pastaj, per te gjithe ne eshte e qarte pyetja se, a do ta vazhdojme kete trashegim krisht apo jo, nuk varet nga menyra, dispozitat e veshjes, por varet vetem nga nje gje dhe njeherit nga ajo se sa krishter me bindje te plote dhe besueshmeri kemi ne vendin tone.

Ne duhet te shtjellojme fundamentalizmin, por ne menyre te diferencuar dhe ne vendin e duhur. Dyshimet paushale forcojne fundamentalizmin, ne vend se ta dobesojne. Sigurisht qe duhet t’i mbrojme nxenesit tane prej ndonje ndikimit ne kuptim fundamentalist—islam, sikurse qe duhet t’i mbrojme prej cdo lloj doktrinarizmit dhe ekstremizmit, pa marre parasysh cilit lloj i takon. Aty ku paraqitet nevoja, duhet te ndermerren masat e parapara.

Duhet te perkujdesemi qe neper shkollat te ligjerohet edhe lenda e islamit, dhe jo te mesohet kjo vetem neper shkollat e kuranit. Kjo lende te ligjerohet neper shkolla prej mesuesve profesional.

Ne lidhje me problemin e fundamentalizmit, duhet te thuhet qarte se fundamentalizmi nuk ka te beje vetem me fejen apo bindjet. Te gjithe fundamentalistet kane nje gje te perbashket: bindjen, se posedojne te verteten per ekzistencen njerezore dhe vetem keta e dine rrugen e vertete per plotesimin e kesaj esence. Per kete shkak, fundametalistet luftojne kunder vlerave tjera, dhe disa bile e marrin te drejten ta bejne kete me dhune.

Kete lloj te fundamentalizmit, „ku njerezit krijojne sekte dhe me ane te tyre (te verteten e sektes), i bejne njerezit e palumtur- sic ka thene Lessing“ duhet me vendueshmeri te kundershtojme. .......".


Vetem shikoni se si mbrohet dhe repsektohet liria e religjionit, dhe ate ne nje shtet krisht. E ne, ku jemi ne?!!!!!

Turp i madh!

Hallall te qofte Sybella,

Ai drejtori jo qe esht Injorant por ai nuk sheh me, ai esht mbuluar nga e E KEQJA, KA MJERIMI, MJERI AI, I MJERI, MJER FAMILJA QE E KA, MJER FEMIJET E TIJ CFARE BABE KANE,


jane mesu idiotat te shohin vajza te reja, me gjokset jashta, me tangat jasht, prandaj ju pengon shamija, ata jan pedofila, ata jan manjak seksual dhe jo mesues, injorant,

sdi, vertet jam shum i prekur, shum, me kushtet bile i lejohet te arsimohet plus asaj, denohet prindi nese nuk e dergon ne shkoll femijen, keta e ndalojn,

o cfare injorance njerezore, o cfar turpi per ne,

O Latif drejtori dhe ju pedofila tjere me petkun e mesuesve, do te denoheni nga Allahu xh.sh.


----------------------------------------
Lexo meso ne emer te ALLAHUT xh.sh
PM
Top
want3d
Postuar nė: 28.01.2009, 19:22
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 4854
Antari Nr: 9176
Bashkangjitur: 28.08.2007Ky drejtor paska gabu shume me kete akt qe ka bere, dhe jo ce meriton vetem shkarkimin e tij por ma merr mendja mua, sic ka ndodh edhe ne disa shkolla ketu ne shkup prej arsimtareve, kane perjashtu prej ores, nuk i kane pranu vajzat me mbules ne ore. ata profesor kane henger qytek nga prinderit por edhe nga disa grupe tjere.
Cfar lirie eshte kjo? nuk i lejohet ta praktikon ligjin e Allahut nje myslimaneje dhe pa prishur dhe cenuar rregulla te arsimit. turp per nje vend drejtor i cili mendoj e quan veten musliman e te veproj ne kete menyre.


----------------------------------------
Nese mendon se arsimimi kualitativ kushton shtrejt, atehere provoje injorancen

LEXIMI demton rende INJORANCEN!
PMUsers WebsiteIntegrity Messenger IMMSN
Top
skystar
Postuar nė: 28.01.2009, 19:25
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 3320
Antari Nr: 17504
Bashkangjitur: 24.09.2008Une nje here ne nje postim e kam cekur se ketu ne nuk jemi as komuniste e as Demokrat po jemmi ne hallakame qe spo e dime as vet se ku jemi.

vaj me det halli per ne........Kuku cfare na ka gjet, ai drejtor deri dje ka dale ne xhammi ne mbremje dhe ashte lidhur menjehere pas imamit e sot ne tv Alsat-m cfare deklarate ka dhane as Osama sjep casi deklaratash..Kjo eshte ne me e keqja se ne po e luftojna veten tone, e luftojna fene tone dhe eluftojna Kombin tone.


Turp para botes..


Ne nje Tribune njeri nga udheheqesit e FRI ( Forumit Rinor Islam ) pati thene ne si organizata Islame qe moti kemi hyre ne Evrope, po s'kemi ca ju bejna ketyre qe po mendojne se per shkak tonin s'mujn me hy ne Evrope..


Hala mban Bisha me fytyre njeriu kjo toke, ncncncncnn


----------------------------------------
Edhe pse flasim me te njejten gjuhe, realiteti nuk eshte i njejte per te gjithe
PMUsers Website
Top
AeRtOn
Postuar nė: 28.01.2009, 19:28
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 3865
Antari Nr: 6944
Bashkangjitur: 15.04.2007nga njera ane, me konventen nderkombetare NUK eshte e ndaluar, e na del ky Cuni i Kavajes, me kryelartesi dhe kokefortesi, shkel te drejten elementare te njeriut...

tha dikush , se kjo ndodh edhe ne gjimnazin "kiril pejcinovic". Po. eshte e vertete, se une kam pas nje shoqe klaser qe e vendoi shamine, mirepo, shkolla beri cmos per tia larguar, dhe ajo kur ishim ne mesim e nxirte shamin...

Tani nese per ligjin eshte EKSTREME, vendosja e shamise, ateher duhet te jete EKSTREME edhe gjysemlakuriqesia e cucave, ama nuk vendojn ligj, se u vajn majr ti cellojn ato...nejse..se e teprova pak..haj me lule.....


----------------------------------------
“Dikur thonin se palestinezėt luftojnė si heronj, e tani thonė se heronjtė luftojnė si palestinezė.”
— Norman Finkelstein
PM
Top
SHEIKU
Postuar nė: 28.01.2009, 19:29
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 149
Antari Nr: 19234
Bashkangjitur: 30.12.2008 Citim (skystar @ 28.01.2009, 21:25)
Une nje here ne nje postim e kam cekur se ketu ne nuk jemi as komuniste e as Demokrat po jemmi ne hallakame qe spo e dime as vet se ku jemi.

vaj me det halli per ne........Kuku cfare na ka gjet, ai drejtor deri dje ka dale ne xhammi ne mbremje dhe ashte lidhur menjehere pas imamit e sot ne tv Alsat-m cfare deklarate ka dhane as Osama sjep casi deklaratash..Kjo eshte ne me e keqja se ne po e luftojna veten tone, e luftojna fene tone dhe eluftojna Kombin tone.


Turp para botes..


Ne nje Tribune njeri nga udheheqesit e FRI ( Forumit Rinor Islam ) pati thene ne si organizata Islame qe moti kemi hyre ne Evrope, po s'kemi ca ju bejna ketyre qe po mendojne se per shkak tonin s'mujn me hy ne Evrope..


Hala mban Bisha me fytyre njeriu kjo toke, ncncncncnn

Mire qe e permende FRI, i ftoj FRI qe te nderrmarrin masa dhe bashke te bejm nje peticion per shkarkimin e ketij drejtori, dhe tju bejm me dije edhe te tjereve qe tmos i ndalin vajzat me shamija., perndryshe do te radikalizohemi me protesta per mbrojtjen e te drejtave themelore te njeriut.


----------------------------------------
Lexo meso ne emer te ALLAHUT xh.sh
PM
Top

Topic Options Faqe: (9) [1] 2 3 ... E fundit » Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio