Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


Faqe: (4) [1] 2 3 ... E fundit »  ( Kalo tek postimi i parė i palexuar ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Rufi Osmani dhe Sadi Bexheti largojn mesimdhenesit
Princo
Postuar nė: 01.09.2009, 14:01
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 5953
Antari Nr: 22031
Bashkangjitur: 06.04.2009Dita e parė nė gjimnazin e Tetovės ka filluar me njė zėnkė tė madhe mes drejtorit nė detyrė dhe disa profesorėve tė larguar nga puna. Drejtori nė detyrė i kėsaj shkolle, Llokman Elezi, u akuzua nga paraardhėsi i tij, se ka larguar nga puna pa kurrfarė paralajmėrimi 10 profesorė, tė cilėve dje u kishte pėrfunduar kontrata e pėrkohshme e punės. E gjithė kjo rrėmujė nė kėtė shkollė, siē pohon ish-drejtori i shkollės Zulxhevat Abdiu, ka filluar para disa muajsh. Abdiu thotė, se qė atėherė, kur Elezi ėshtė emėruar nė kėtė detyrė, ka filluar largimi i njerėzve nga puna nė kėtė gjimnaz. Abdiu gjithashtu thotė se pėr rastin nė fjalė ėshtė njoftuar edhe Ministria e Arsimit, mirėpo deri mė sot nuk ėshtė ndėrmarrė asgjė.
“Nė prag tė fillimit tė vitit tė ri shkollorė jemi nė njė situatė shumė tė palakmueshme ku njė numėr i madh i kolegėve tė cilėt kanė pėrvojė njė dy apo tri vjet qė punojnė nė kėtė kolektiv dhe ėshtė shumė e vėrtetė se mė 31 e 08 u skadon kontrata, mirėpo nuk ėshtė nė rregull qė tė shėnohen me iks emrat e njerėzve qė vite me radhė punojnė kėtu. Dhe sė paku ato njerėz meritojnė njė sqarim pėr arsyet pėrse. kur janė verifikuar aftėsitė apo joaftėsitė e tyre qė tė veprohet nė kėtė formė dhe pse veprohet nė kėtė formė”, deklaroi Zulxhevat Abdiu, ish-drejtori i Gjimnazit tė Tetovės.
Kamera e Televizionit ALSAT, regjistroi tabelėn ku nė tė vėrtetė drejtori nė detyrė, kishte shėnuar me shenjėn iks, emrat profesorėve qė duhej tė pushoheshin nga puna.
Pėr ta sqaruar tėrėsisht kėtė rast, ekipi i Alsatit tentoi tė marrė prononcimin edhe tė Llokman Elezit, mirėpo me tė hyrė nė zyrėn e tij, ai tha se nuk e ka ndėrmend tė deklarojė asgjė. Sipas tij, ekipi i Alsatit nė kėtė shkollė kishte hyrė me ftesė tė paraardhėsit e tij Zulxhevat Abdiu. Kjo sipas Elezit, ishte arsye e mjaftueshme qė me gisht tė na i tregojė derėn pėr t’u larguar nga zyra e tij.
Pas kėsaj tentuam tė kontaktojmė edhe profesorėt emrat e tė cilėve ishin shėnuar me iks nga drejtori aktual, mirėpo kot, sepse asnjėri prej tyre nuk pranoi tė flasė. Arsyeja, ishte se ndoshta drejtori do tė mėshirohet dhe sėrish do tė mund tė ktheheshin nė punė. Pas kėsaj edhe njė herė tentuam tė kontaktojmė me drejtorin Elezi, por sėrish pėrgjigja e ishte e njėjtė se nuk ka ēfarė tė deklarojė para objektivit tė kamerės.


----------------------------------------
Bėhu ambicioz i diturisė, falės fisnik i shoqėrisė, rob falėnderues i Perėndisė,.....!
Aty ku s’ka moral, ligji nuk ka vlerė.”
PM
Top
tetovari20
Postuar nė: 01.09.2009, 14:30
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 328
Antari Nr: 22410
Bashkangjitur: 31.05.2009e verteta eshte se ish-drejtori Zulxhevad Abdiu akuzohet per pervetesim e 28 mije euro qe mungojne ne numrin e llogarise. Ne perfundim dje ne mbledhje njerezit e BDI te klanit te Adilaqim Ademit provokuan sherr me grushta ku erdhi edhe policia ne gjimnaz. Te tjerat jane rrena te BDI.
PM
Top
duki
Postuar nė: 01.09.2009, 14:51
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 419
Antari Nr: 8534
Bashkangjitur: 20.07.2007Kur u thonim intrigistave kadal beg se ka breg, thonin joooooooooo e tani hahahhahahahhhahahha


----------------------------------------
PRANVERE E RE!
PM
Top
Memati_Bas
Postuar nė: 01.09.2009, 16:18
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 347
Antari Nr: 22264
Bashkangjitur: 14.05.2009Per 2 jave,e ke Gjimnazin komplet sich ka qene.


----------------------------------------
Ngrėnia e Tė Rėnit Nė Ujqėri Ėshtė Ligj !

Kur Shqiponja Ėshte Nė Qetėsi,Papagallat Fillojne Tė Flasin !
PM
Top
Gatorade
Postuar nė: 01.09.2009, 18:44
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 161
Antari Nr: 22880
Bashkangjitur: 16.07.2009Fillimi i vitit tė ri shkollor ėshtė shfrytėzuar nga partitė politike pėr tė akuzuar njėra tjetrėn pėr largim tė arsimtarėve nga puna. Deputeti i Demokracisė sė Re, Sulejman Rushiti tha se si pasojė e ndėrprerjes sė kontratave tė punės rreth njė mijė arsimtar shqiptar kanė mbetur pa punė. Ndėrsa deputeti i BDI-sė, Safet Neziri tha se drejtuesit e pushtetit lokal nė Tetovė dhe Gostivar pėr shkaqe politike kanė larguar nga puna shumė drejtor dhe arsimtar, pėr ti zėvendėsuar me kuadro tė partive politike qė pėrfaqėsojnė.
“Informacionet tona flasin se ky numėr arrin mbi 1000, pra arsimtar tė cilėt me vite kanė qenė nė procesin edukativo arsimor tė cilėt largohen vetėm pėr shkak tė bindjeve tė ndryshme, vetėm pėr shkak se nuk janė pjesė e strukturave partiake dhe ėshtė koha e fundit qė duhet tė merret njė vendim njerėzor qė mos tė partizohet edhe mė tej arsimi”, deklaroi Sulejman Rushiti, deputet i DR-sė.
“Unė si kryetar i komisionit pėr arsim jam i informuar se brenda ditės sė sotme nė Tetovė dhe Gostivar do tė thotė nga Sadi Buxheti dhe Rufi Osmani janė larguar prej 200 deri mė 250 mėsimdhėnės nė shkollat fillore dhe tė mesme nė kuadėr tė kėtyre dy komunave. Tė gjithė ata arsimtar tė cilėt e kanė arritur kushtin do tė thotė 4 deri 5 vjet pėrvojė pune qė duhej nė bazė tė marrėveshjes sė sindikatės dhe ministrisė sė arsimit ti marrin vendimet pėr vend pune”, theksoi Safet Neziri, deputet i BDI.

http://alsat-m.tv/index.php/lajme/vendi/18154.html


Turp le te ju vjen te dyve!
PM
Top
B.tetovari
Postuar nė: 01.09.2009, 19:00
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1479
Antari Nr: 16500
Bashkangjitur: 21.07.2008 Citim (Memati_Bas @ 01.09.2009, 17:18)
Per 2 jave,e ke Gjimnazin komplet sich ka qene.

Hahahaha,ato mesimdhensit nese ju dhimen mund ti merni ne Zajaz ti punsoni Ok smil4a8acf686328f.gif----------------------------------------
Njė komb egziston vetėm atėhere kur fillon tė shqetsohet pėr fatin e tij.
PM
Top
the_undead
Postuar nė: 01.09.2009, 19:14
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1433
Antari Nr: 23051
Bashkangjitur: 29.07.2009Sa turp,per njerez ''intelektual'' cfare debatesh zhvillohen.


----------------------------------------
the_undead is back!
PM
Top
Uskana2006
Postuar nė: 01.09.2009, 21:46
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2765
Antari Nr: 1800
Bashkangjitur: 21.07.2006Nuk eshte normal qe ne disa institucione shkollore mesimedhenesit te punojne me vite te tera me kontrate,,,,por ketu shuhet qarte se drejtoret malverzojne me vendet e punes,,,i rruajne vendet e punes per te tjere,,,,nje koleg qe ka shkuar ne nje post politik, nje te aferm etj,,, keshtu eshte kurr politika ditore dikton punesimet,,,sidomos ne arsim,,,veshtire per besen,,,
PM
Top
franco
Postuar nė: 02.09.2009, 00:13
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 255
Antari Nr: 22792
Bashkangjitur: 04.07.2009offff
turpi madh
ej kto definitivisht i ka lon mendja
mjeret neve kush na udheheq,ma keq ska mo
...............


----------------------------------------
barcelonista 4ever
dituria vlen me shum se pasuria....[COLOR=blue][SIZE=7]
PM
Top
B.tetovari
Postuar nė: 02.09.2009, 00:17
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1479
Antari Nr: 16500
Bashkangjitur: 21.07.2008 Citim (franco @ 02.09.2009, 01:13)
offff
turpi madh
ej kto definitivisht i ka lon mendja
mjeret neve kush na udheheq,ma keq ska mo
...............

O i mjer ku jeton ti bre,ju te Bdi-se definitivisht ju ka kap panika e madhe sdini ka tja mbani, a ju erdh mire kur i largojshi njerezit e PDSH-se prej vendeve te punes,nuk u perqendruat ne sjelljen e ligjeve per invalidet e luftes por mereshi me punsime partiake,Turp per nje parti qe veten e quan si parti e dal nga lufta dhe meret vetem me nderimet e vendeve te punes vetem me shqiptaret kurse te maqedonasit as qe guxon ta hap gojen...

PDSH asgje te keqe ska be vetem ka pastruar shkollat qe i shendruan ne prona private njerezit e BDI-se,mos haroni se Baba Menduh ende eshte shef.

Puna zgjidhet me fjale te mira,po puna zgjidhet edhe me grusht tavolines-eshte nje thenie nga Bossi i Tetoves.

Ky postim ėshtė ndryshuar nga B.tetovari nė 02.09.2009, 00:19


----------------------------------------
Njė komb egziston vetėm atėhere kur fillon tė shqetsohet pėr fatin e tij.
PM
Top
franco
Postuar nė: 02.09.2009, 00:28
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 255
Antari Nr: 22792
Bashkangjitur: 04.07.2009 Citim (B.tetovari @ 02.09.2009, 01:17)
O i mjer ku jeton ti bre,ju te Bdi-se definitivisht ju ka kap panika e madhe sdini ka tja mbani, a ju erdh mire kur i largojshi njerezit e PDSH-se prej vendeve te punes,nuk u perqendruat ne sjelljen e ligjeve per invalidet e luftes por mereshi me punsime partiake,Turp per nje parti qe veten e quan si parti e dal nga lufta dhe meret vetem me nderimet e vendeve te punes vetem me shqiptaret kurse te maqedonasit as qe guxon ta hap gojen...

PDSH asgje te keqe ska be vetem ka pastruar shkollat qe i shendruan ne prona private njerezit e BDI-se,mos haroni se Baba Menduh ende eshte shef.

Puna zgjidhet me fjale te mira,po puna zgjidhet edhe me grusht tavolines-eshte nje thenie nga Bossi i Tetoves.

o vlla mfal ama vet e tregove se cfar jeni
un sjam bdi as nje parti sjam
vec kto katastrofat ne arsim qe behen na demtojn shum ne len askundi
ende partit sdun te ndegjojn se cfar vlere ka arsimi a ato vec po lujn
nejse ne i kemi fajet se i zgjedhim
ooooo leni menduhat ene aliat se hupem shum me kto gjera


----------------------------------------
barcelonista 4ever
dituria vlen me shum se pasuria....[COLOR=blue][SIZE=7]
PM
Top
norriega
Postuar nė: 02.09.2009, 01:11
Quote Post


Miku i ri
*

Posti: Antarė
Postime: 6
Antari Nr: 22355
Bashkangjitur: 25.05.2009un jam veq 1 shqiptar...si perkas asni ane politike...ama hey shqipe duhni ta pranoni se arsimimi te na esht katastrof...hallall i koft edhe Sadi Bexhetit gjithashtu edhe Rufi Osmanit qe e kan ba ket pastrim te profesorve...ka ardh koha me ju kallzu shkijeve se edhe na vlejm diqka...e jo dikush mu myt tu msu...e dikush veqse e ka mixhen ne qeveri mu kan barabart me nota;)

mushnu me men niher;)...Sadi Bexheti dhe Rufi Osmani jan njerez te mdhaj mos e haroni qeto...kto e kan pas per tmiren ton...pa mar parasysh a jena PDSH a BDI apo DR...;)

PMMSN
Top
Uskana2006
Postuar nė: 02.09.2009, 05:53
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2765
Antari Nr: 1800
Bashkangjitur: 21.07.2006
Politizimi i shoqerise sone sidomos te arsimit do te na kthehet si bumrang,,,ka arsimtar qe punojne me kontrata me vite te tera neper shkolla,,po ku ishte Sulejman Rushiti te intervenoj ateher per te rregulluar statusin e ketyre profesoreve,,tu japi vendime,,
Punesime partiake kemi ne kete kohe ,,gjate nje konkursi tani ne vend qe te paranohet ai me baze me te mira arsimore,,,punesohet lojali i pārtive,,,mjerisht partiaket tane derisa jane ne pozite sillen krejt njejte,,,hakmerren ndaj lojaleve te partise se kundert,,,turp per besen,,,papjekuri politike eshte kjo,,dhe popull i papjekur,,,
PM
Top
Myself
Postuar nė: 02.09.2009, 08:09
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 601
Antari Nr: 23199
Bashkangjitur: 19.08.2009Masakrimi ma i madh per moment eshte duke na ndodhur ne shkolla, duke punsuar njerez qe s'kane vlere. Dhe keto njerez punesohen nga do far bosa partiak qe skan as tetvjecare shkolle.


----------------------------------------
"Down to you"
PM
Top
genci_tet
Postuar nė: 02.09.2009, 15:14
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 213
Antari Nr: 5644
Bashkangjitur: 04.02.2007Le ta shofin njerzit se qfar Kombtari na qneka Rufi Osmani.....
PM
Top

Topic Options Faqe: (4) [1] 2 3 ... E fundit » Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio