Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


Faqe: (2) [1] 2   ( Kalo tek postimi i parė i palexuar ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Top 10 keshillat per lekure te bukure
Dinila
Postuar nė: 17.08.2009, 20:51
Quote Post


Mundohem tė kyqem nė bisedė
**

Posti: Antarė
Postime: 26
Antari Nr: 23177
Bashkangjitur: 17.08.2009Top 10 keshillat per lekure te bukure
Mbaj veten te hidratuar duke pire tetė deri ne dhjetė gota uje apo lėngje ne dite.
Ha dy vakte te mira me perime me gjethe te gjelbėr per ēdo ditė.
Ha ushqime te pasura me yndyra te shendetshme – merr 1 apo 2 luge gjelle me fare liri apo vaj liri ēdo ditė apo ha peshk dy deri tri herė nė javė.
Pėr drekė dhe darkė: mbushe gjysmėn e pjatės me sallat dhe perime pasi qe ato janė me sasi te vogėl tė kalorive. Gjysma tjetėr e pjatės tuaj rezervohet pėr pėr karbohidrate dhe proteina.
Te besh dieta te ndryshme per sė tepėrmi ėshtė keq pėr lekuren tuaj kėshtu qė mos kalo asnjėherė vaktet. Ushqimi juaj ėshtė lėndė djegėse, asgjė mė shumė apo mė pakė, dhe nėse zgjedhė kryesisht ushqime tė shendetshme dhe han nė sasi normale, trupi juaj do tė duket dhe ndjehet shumė mirė.
Behu bukuroshe e gjumit. Tetė orė gjumė kualitativ rekomandohet pėr njė lekure te mrekullueshme.
Ushtrimet nė mase mesatare janė tė mira per lekure pasi qė pėrmirėsojnė qarkullimin nė lekure dhe drenazhin limfatik te plehrave qelizore. Kjo ju dhuron njė shkelqim te shendetshem. (Ushtro me pak se dy ore).
Kur te zgjedhni produkt te bukurise, kontrollo listen e permbajtjes dhe testo produktin ne lekure para se ta blesh.
Mbaj kapelė dhe apliko krem mbrojtėse ndaj diellit nėse kalon shumė kohė nė diell – ato janė produktet mė tė mira kundėr plakjes!
Njė person qė vė nė prioritet relaksimin pėr ca minuta te kohės sė tij ēdo ditė ka mė shumė gjasa tė ketė lekur te bukur. Bej paqe me trupin tuaj duke i dhen vetes shpesh komplimente.
PM
Top
lea@
Postuar nė: 17.08.2009, 21:28
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1506
Antari Nr: 19899
Bashkangjitur: 20.01.2009shum keshilla te mira....


----------------------------------------
''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''
!!! Out of Space !!!
PM
Top
INNA
Postuar nė: 17.08.2009, 21:56
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 3188
Antari Nr: 16760
Bashkangjitur: 10.08.2008 Citim (Dinila @ 17.08.2009, 21:51)

Mbaj veten te hidratuar duke pire tetė deri ne dhjetė gota uje apo lėngje ne dite.
Ha dy vakte te mira me perime me gjethe te gjelbėr per ēdo ditė.
Ha ushqime te pasura me yndyra te shendetshme – merr 1 apo 2 luge gjelle me fare liri apo vaj liri ēdo ditė apo ha peshk dy deri tri herė nė javė.

smil3dbd4d8676346.gif smil3dbd4d8676346.gif smil3dbd4d8676346.gif
as njonen nuk e boj un smil3dbd4e02c5440.gif smil3dbd4e02c5440.gif
PM
Top
LiveSTRONG
Postuar nė: 17.08.2009, 22:08
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2193
Antari Nr: 19859
Bashkangjitur: 20.01.2009 Citim (fllanza @ 17.08.2009, 23:56)
smil3dbd4d8676346.gif smil3dbd4d8676346.gif smil3dbd4d8676346.gif
as njonen nuk e boj un smil3dbd4e02c5440.gif smil3dbd4e02c5440.gif

Ene, garant ije super. smil3dbd4e398ff7b.gif smil3dbd4e5e7563a.gif smil3dbd4e4c2e742.gif


----------------------------------------
Mendo cka t'dush, vetem mos mendo se une det foli i pari. ;)
PMUsers Website
Top
fato1
Postuar nė: 17.08.2009, 22:11
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 5435
Antari Nr: 5088
Bashkangjitur: 04.01.2007Lekure te bukur..? H2O dhe vetem H2O nonstop, pa pasur nevoje per gjera te tjera, dhe lekura juaj do shendris smil3dbd4d4e4c4f2.gif smil3dbd4d4e4c4f2.gif
PM
Top
LiveSTRONG
Postuar nė: 17.08.2009, 22:14
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2193
Antari Nr: 19859
Bashkangjitur: 20.01.2009 Citim (fato1 @ 18.08.2009, 00:11)
Lekure te bukur..? H2O dhe vetem H2O nonstop, pa pasur nevoje per gjera te tjera, dhe lekura juaj do shendris smil3dbd4d4e4c4f2.gif smil3dbd4d4e4c4f2.gif

Kjo H2O a pajet, a lahet likura me ket???


----------------------------------------
Mendo cka t'dush, vetem mos mendo se une det foli i pari. ;)
PMUsers Website
Top
INNA
Postuar nė: 17.08.2009, 22:15
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 3188
Antari Nr: 16760
Bashkangjitur: 10.08.2008 Citim (LiveSTRONG @ 17.08.2009, 23:08)
Ene, garant ije super. smil3dbd4e398ff7b.gif smil3dbd4e5e7563a.gif smil3dbd4e4c2e742.gif

normal qe jom super
per ka trupi skom vrejtee smil3dbd4ddd6835f.gif
e po merzitna pak qe sun pi uj shumm smil3dbd4e02c5440.gif smil3dbd4e02c5440.gif
PM
Top
LiveSTRONG
Postuar nė: 17.08.2009, 22:16
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2193
Antari Nr: 19859
Bashkangjitur: 20.01.2009 Citim (fllanza @ 18.08.2009, 00:15)
normal qe jom super
per ka trupi skom vrejtee smil3dbd4ddd6835f.gif

Ho mos u lavdro tahej.
Vetem ni kompliment ta dhash. hahah


----------------------------------------
Mendo cka t'dush, vetem mos mendo se une det foli i pari. ;)
PMUsers Website
Top
INNA
Postuar nė: 17.08.2009, 22:31
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 3188
Antari Nr: 16760
Bashkangjitur: 10.08.2008 Citim (LiveSTRONG @ 17.08.2009, 23:16)
Ho mos u lavdro tahej.
Vetem ni kompliment ta dhash. hahah

hahahahha ani de lem pak ta livdoj veten se sen nuk bohet smil3dbd4ddd6835f.gif smil3dbd4ddd6835f.gif

Ky postim ėshtė ndryshuar nga fllanza nė 17.08.2009, 22:32
PM
Top
LiveSTRONG
Postuar nė: 17.08.2009, 22:33
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2193
Antari Nr: 19859
Bashkangjitur: 20.01.2009 Citim (fllanza @ 18.08.2009, 00:31)
hahahahha ani de lem pak a livdoj veten se sen nuk bohet smil3dbd4ddd6835f.gif smil3dbd4ddd6835f.gif

Si mi nuk bohet send, po a nuk e pae se keto femnat qera najsen te bohen jeshile. smil3dbd4e398ff7b.gif


----------------------------------------
Mendo cka t'dush, vetem mos mendo se une det foli i pari. ;)
PMUsers Website
Top
Embargo
Postuar nė: 17.08.2009, 22:34
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 14446
Antari Nr: 18552
Bashkangjitur: 17.11.2008 Citim (fato1 @ 17.08.2009, 23:11)
Lekure te bukur..? H2O dhe vetem H2O nonstop, pa pasur nevoje per gjera te tjera, dhe lekura juaj do shendris smil3dbd4d4e4c4f2.gif  smil3dbd4d4e4c4f2.gif

Ti me siguri nuk e paske lexuar kete Studim sepse perndryshe as qe do te shkonte mendja te shkruaje kete qe ke shkruar smil3dbd4ddd6835f.gif smil3dbd4ddd6835f.gif

Ky postim ėshtė ndryshuar nga Embargo nė 17.08.2009, 22:35


----------------------------------------
Kush nuk do qė tė arsyetojė ėshtė Fanatik, kush nuk di tė arsyetojė ėshtė Budalla dhe kush nuk guxon tė arsyetojė ėshtė Skllav i tė tjerėve!
PM
Top
LiveSTRONG
Postuar nė: 17.08.2009, 22:41
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2193
Antari Nr: 19859
Bashkangjitur: 20.01.2009 Citim (Embargo @ 18.08.2009, 00:34)
Ti me siguri nuk e paske lexuar kete Studim sepse perndryshe as qe do te shkonte mendja te shkruaje kete qe ke shkruar smil3dbd4ddd6835f.gif smil3dbd4ddd6835f.gif

Mundet ka dasht te thute se H2O duhet te pajet. amen nuk kallzoj...


----------------------------------------
Mendo cka t'dush, vetem mos mendo se une det foli i pari. ;)
PMUsers Website
Top
fato1
Postuar nė: 17.08.2009, 22:42
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 5435
Antari Nr: 5088
Bashkangjitur: 04.01.2007 Citim (Embargo @ 17.08.2009, 23:34)
Ti me siguri nuk e paske lexuar kete Studim sepse perndryshe as qe do te shkonte mendja te shkruaje kete qe ke shkruar  smil3dbd4ddd6835f.gif  smil3dbd4ddd6835f.gif

Abe une thash H2O per tjeter qellim, qe ndihma e LiveStrong-ut ne dispozicion : PER PIRJE pra smil3dbd4d4e4c4f2.gif .. me falni qe nuk u shpreha mire smil3dbd4e4c2e742.gif ( H2O)

Ky postim ėshtė ndryshuar nga fato1 nė 17.08.2009, 22:43
PM
Top
LiveSTRONG
Postuar nė: 17.08.2009, 22:46
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2193
Antari Nr: 19859
Bashkangjitur: 20.01.2009 Citim (fato1 @ 18.08.2009, 00:42)
Abe une thash H2O per tjeter qellim, qe ndihma e LiveStrong-ut ne dispozicion : PER PIRJE pra smil3dbd4d4e4c4f2.gif .. me falni qe nuk u shpreha mire smil3dbd4e4c2e742.gif ( H2O)

Ami Fato, xhi de bojshe taj pa Livestrongin tet ndajfe, amen ho.., xhi me bo, cashtu e paska pas kjo pun. smil3dbd4e398ff7b.gif smil3dbd4d75edb5e.gif


----------------------------------------
Mendo cka t'dush, vetem mos mendo se une det foli i pari. ;)
PMUsers Website
Top
fato1
Postuar nė: 17.08.2009, 22:54
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 5435
Antari Nr: 5088
Bashkangjitur: 04.01.2007 Citim (LiveSTRONG @ 17.08.2009, 23:46)
Ami Fato, xhi de bojshe taj pa Livestrongin tet ndajfe, amen ho.., xhi me bo, cashtu e paska pas kjo pun. smil3dbd4e398ff7b.gif smil3dbd4d75edb5e.gif

a merzitesh ka pak? smil3dbd4e398ff7b.gif smil3dbd4d75edb5e.gif
PM
Top

Topic Options Faqe: (2) [1] 2  Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio