Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> "Letra e motivimit” mė e sinqertė deri mė tani
jetmir9999
Postuar nė: 07.01.2012, 01:25
Quote Post


Miku i ri
*

Posti: Antarė
Postime: 8
Antari Nr: 27105
Bashkangjitur: 03.01.2012Shihe cka gjeta ne FB gagagagagaga ahahahaha. Krejt kreativitet jane njerzia
----------------------------------

“Letra e motivimit” mė e sinqertė e shkruar deri mė tani

Lėnda: Letėr motivimi e sinqertė

Deri te: XXX Company


Tė nderuar punėdhėnės, unė assesi nuk jam i pėrgatitur tė punoj nėn presion apo jashtė orarit tė punės, nėse pėr atė gjė nuk jam i paguar tepėr mirė. Mua assesi nuk mė intereson pėr qėllimet apo vizionin e kompanisė suaj, nėse me rrogėn time mujore nuk mund tė mbulojė shpenzimet pėr jetesė dhe tė mė mbesim kursime pėr veshje, libra, udhėtime, shėtitje dhe sport.

Funksionoj sipas principit, “sa para – aq muzikė”. Po ashtu, fare nuk mė intereson se kompania juaj ėshtė e zhytur nė borxhe dhe kredi, por pres qė kontributet e mia qė rezultojnė me punėsimin tim tė shlyhen nė kohė, tė respektoni ditėt e festave qė janė ditė jo-pune si dhe tė mė planifikoni pushim vjetor.

Ėshtė fakt i pamohueshėm se do braktis kompaninė tuaj sapo tė mė jepet njė mundėsi mė e mirė.

Jam komunikativ, pozitiv dhe i dashur pėr rrethin, ndėrsa pėr provokuesit dhe tė mėrzitshmit nė kompaninė tuaj (qė nuk dyshoj se si keni me shumicė) kam fitil tė shkurtėr, qė domethėnė nxehem shpejtė. Shahem nė disa gjuhė botėrore, por bisedė serioze mund tė bėj vetėm nė gjuhėn amtare dhe nė gjuhėn angleze. Ju lutem, dhe mos e teproni me idetė se kompania juaj ėshtė kompani multinacionale, nga qė edhe kėtė qė ju ofroj ėshtė shumė. Ajo qė ju kohė pas kohe transportoni ndonjė tjegull me speca djegės apo kavanoz me kastravecė nė Kosovė, Shqipėri apo Bullgari, nuk ju bėn juve kompani serioze multinacionale.

Kam studiuar 100 vjet, ndėrsa mendoj se kam arritur sukses vetėm me faktin qė kam kryer fakultet nė kėtė shtet, kėshtu si ėshtė – i katandisur nga krejt anėt!

Reagoj vetėm nė stimul pozitiv. Mos mė lodhni me testime bajate pėr punė ekipore, kreative apo e ku e di se ēka tjetėr. Nėse ja nisni me ashtu barsoleta tė perėndimit, tė jeni tė sigurt qė edhe kushtet dhe rrogėn e perėndimit do e kėrkoj.

Ajo qė keni qenė nė 2-3 seminare nuk ju bėn juve tė arsimuar dhe profesionist. Ēka nuk di unė, do ta mėsoj, unė nuk jam debil. Tė jeni nė dijeni, se ekzistojnė punė nė botė qė do i bėja me entuziazėm tė plotė, por fatkeqėsisht duhet tė ju potencoj se puna qė ju ofroni nuk ėshtė njėra nga ato.

Me respekt,

Xxxx Xxxx

Ky postim ėshtė ndryshuar nga jetmir9999 nė 07.01.2012, 01:26
PM
Top
Anika
Postuar nė: 07.01.2012, 12:00
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2173
Antari Nr: 25018
Bashkangjitur: 09.05.2010 Citim
Reagoj vetėm nė stimul pozitiv. Mos mė lodhni me testime bajate pėr punė ekipore, kreative apo e ku e di se ēka tjetėr. Nėse ja nisni me ashtu barsoleta tė perėndimit, tė jeni tė sigurt qė edhe kushtet dhe rrogėn e perėndimit do e kėrkoj.


E gjitha ishte tepėr interesnate por do tė veēoj kėtė pjesė. smil3dbd4e5e7563a.gif


----------------------------------------
Dy gjėra mos i harro kurrė:

Allahun dhe shtėpinė e pėrhershme (ahiretin).
PM
Top
MeeLot
Postuar nė: 07.01.2012, 12:09
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2512
Antari Nr: 23366
Bashkangjitur: 09.09.2009haghaghgahgahahgahahghgaahghga
Ėshtė fakt i pamohueshėm se do braktis kompaninė tuaj sapo tė mė jepet njė mundėsi mė e mirė.


----------------------------------------
ur not an intellectual,ur not an artist,ur not a critic,ur not a poet..u just have internet access

po thojn q'i


ka mu bo mir.
PM
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio