Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


Faqe: (2) [1] 2   ( Kalo tek postimi i parė i palexuar ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Daēiq nė Shkup, reagon BDI
trimi.80
Postuar nė: 28.01.2013, 00:14
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1157
Antari Nr: 27127
Bashkangjitur: 17.01.2012Shkup, 27 janar - Bashkimi Demokratik pėr Integrim (BDI) ka reaguar lidhur me vizitėn nė Shkup tė kryeministrit serb, Ivica Daēiq.

Kjo parti ka vlerėsuar se ardhja e kryeministrit serb vetėm pak kohė pas heqjes sė lapidarit tė UĒPMB-sė nė Luginė tė Preshevės, nuk mund tė kuptohet assesi si kontribut nė pėrmirėsimin e marrėdhėnieve ndėrfqinjėsore mes Maqedonisė dhe Serbisė.

“Kultivimi i marrėdhėnieve ndėrfqinjėsore nga Serbia ka kuptim vetėm atėherė kur ky vend fillimisht tė respektojė tė drejtat e komuniteteve jo-shumicė nė serbi, nė veēanti tė shqiptarėve nga Lugina, dhe kur tė pendohet pėr tė gjitha padrejtėsitė e bėra ndaj popujve nė rajon nė 100 vitet e kaluar. Serbia do tė promovojė fqinjėsi tė mirė vetėm atėherė kur tė trajtojė denjėsisht komunitetin shqiptar i cili duhet tė paraqesė urė lidhėse dhe miqėsie midis Serbisė dhe trojeve shqiptare nė Maqedoni, Kosovė dhe Shqipėri”, ka thėnė pėr “Zhurnal”, Artan Grubi, shefi i Kabinetit tė kryetarit tė BDI-sė, Ali Ahmeti.

Ai ka deklaruar se Serbia duhet tė marrė mėsim nga Maqedonia pėr mėnyrėn se si ka menaxhuar periudhėn e pasluftės.

“Institucionet e Serbisė tė mėsojnė nga Maqedoni, ku dėshmorėt e UĒK-sė respektohen institucionalisht, sepse ashtu si UĒK me Marrėveshjen e Ohrit, edhe vetė UĒPMB dhe dėshmorėt e saj janė njohur nga Serbia me Marrėveshjen e Konēulit nė vitin 2001”, ka deklaruar Grubi.
PM
Top
babarekes
Postuar nė: 28.01.2013, 00:18
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 9383
Antari Nr: 23715
Bashkangjitur: 13.11.2009Si cfare i cilsojne shqiptaret Bdi dhe Ali Ahmeti,si qenie biologjike pa intelekt !!!???

Cfare jan keto dokrra nga Bdi dhe Aliu per ardhjen e Dacicit ne Shkup.Cfare hipokrizi dhe paftyresi e papare.Po ti o Ali po thua se po qeverise ne emer te shqiptareve.
Cfar hamamin ben ne qeveri !!!???
Kush e pret Dciqin ????
Ti o Ali,Ti je QEVERI !!!
Ti e votove ligjin per bashkpunim policor me serbine e reformuar.
Ti votove ligjin per ndihme juridike ne lendet penale me serbine pas heqejes se Lapidarit ne Presheve !!!
Jo me large se para pese dite .
Ja nje nen i ketij ligji te ratifikuar :
Thirrje dhe dorezim i dokumenteve,degjim i te akuzuarit,marrje ne pyetje e deshmitarit,ekspertit,inspektim dhe bastisje e hapsirave dhe personave.
Dorzimin e perkohshem te personit te privuar nga liria per degjim ne cilsi te deshmitarit ose me perballje te organit kompetent serb.
Ky ligj eshte me perplot nene te tilla.
Sipas ketij ligji tani egziston mundesia p.sh.Haki Hazirin ta deportojne ne serbi per disa dite,qe ta hetojne rastin organet serbe "luften kunder radikalizmit islamik shqipetar".
Me voten tende dhe bekimin tend o Ali po nderton unionin serbo - maqedon


----------------------------------------
Mbeturinat flasin keq per mua...Plehrat e besojne...!
PM
Top
trimi.80
Postuar nė: 28.01.2013, 00:22
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1157
Antari Nr: 27127
Bashkangjitur: 17.01.2012ALi Ahmeti pasi hyri ne qeveri ne 2009 e hudhi poshte marreveshjen qe e nenshkruajti qeveria VMRO-PDSH me qeverine e Serbise ne 2007 per shenimin e vijes kufitare Maqedoni -Kosove,apo?dhe qeveria e Maqedonise njohi Kosoven.
PM
Top
babarekes
Postuar nė: 28.01.2013, 00:32
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 9383
Antari Nr: 23715
Bashkangjitur: 13.11.2009 Citim (trimi.80 @ 28.01.2013, 01:22)
ALi Ahmeti pasi hyri ne qeveri ne 2009 e hudhi poshte marreveshjen qe e nenshkruajti qeveria VMRO-PDSH me qeverine e Serbise ne 2007 per shenimin e vijes kufitare Maqedoni -Kosove,apo?dhe qeveria e Maqedonise njohi Kosoven.

Hec CUCLLATMA pak smil3dbd4ddd6835f.gif


----------------------------------------
Mbeturinat flasin keq per mua...Plehrat e besojne...!
PM
Top
trimi.80
Postuar nė: 28.01.2013, 00:36
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1157
Antari Nr: 27127
Bashkangjitur: 17.01.2012 Citim (babarekes @ 27.01.2013, 18:32)
Hec CUCLLATMA pak smil3dbd4ddd6835f.gif

aaaa.a te djeg realiteti,e mos u kruj ku se kije vendin,kurse at qe e ke thene bene vet se din ma mire.
PM
Top
LEGJENDA1
Postuar nė: 28.01.2013, 00:37
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 80
Antari Nr: 27643
Bashkangjitur: 08.01.2013 Citim (trimi.80 @ 27.01.2013, 18:36)
aaaa.a te djeg realiteti,e mos u kruj ku se kije vendin,kurse at qe e ke thene bene vet se din ma mire.

kur de ben debat mirefill mes dyve
PM
Top
babarekes
Postuar nė: 28.01.2013, 00:40
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 9383
Antari Nr: 23715
Bashkangjitur: 13.11.2009 Citim (trimi.80 @ 28.01.2013, 01:36)
aaaa.a te djeg realiteti,e mos u kruj ku se kije vendin,kurse at qe e ke thene bene vet se din ma mire.

Ty shum mbas je me kohen o kali,
ty ma thine K.. me 2006-2007 a tash ne jemi ne 2013 shihe sa HAJVAN JE TY.


A sa per Pranin e Kosoves tkam 3gu disa herr hm pse edhe MALI I ZI e pranoj ne te njejtin moment a???? A rastesi a???
Kshu e beni AMERIKA.

Keshtu qe HESHT mos ma THII K,kot meru me TIMIN dhe me LEGEJNDARIN.


----------------------------------------
Mbeturinat flasin keq per mua...Plehrat e besojne...!
PM
Top
trimi.80
Postuar nė: 28.01.2013, 00:44
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1157
Antari Nr: 27127
Bashkangjitur: 17.01.2012 Citim (babarekes @ 27.01.2013, 18:40)
Ty shum mbas je me kohen o kali,
ty ma thine K.. me 2006-2007 a tash ne jemi ne 2013 shihe sa HAJVAN JE TY.


A sa per Pranin e Kosoves tkam 3gu disa herr hm pse edhe MALI I ZI e pranoj ne te njejtin moment a???? A rastesi a???
Kshu e beni AMERIKA.

Keshtu qe HESHT mos ma THII K,kot meru me TIMIN dhe me LEGEJNDARIN.

e pse nuk na sqarove marreveshjen per kufirin e Kosoves,qe e beri qeveria VMRO-PDSH me qeverine e Serbise?tentove ta fshehesh kete.

Kurse ke harru se si tha lideri yt MEnduh Thaci para kamerave kur e pyeti nje gazetar se kur do e pranoje Maqedonia Kosoven,dhe lideri yt tha kur do them un,dhe sa ishte ne qeveri nuk tha asnjiher.( a thua valle nuk ekzistonte Amerika atehere)

Ky postim ėshtė ndryshuar nga trimi.80 nė 28.01.2013, 00:51
PM
Top
babarekes
Postuar nė: 28.01.2013, 01:01
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 9383
Antari Nr: 23715
Bashkangjitur: 13.11.2009 Citim (trimi.80 @ 28.01.2013, 01:44)
e pse nuk na sqarove marreveshjen per kufirin e Kosoves,qe e beri qeveria VMRO-PDSH me qeverine e Serbise?tentove ta fshehesh kete.

Kurse ke harru se si tha lideri yt MEnduh Thaci para kamerave kur e pyeti nje gazetar se kur do e pranoje Maqedonia Kosoven,dhe lideri yt tha kur do them un,dhe sa ishte ne qeveri nuk tha asnjiher.( a thua valle nuk ekzistonte Amerika atehere)

po UN dmth AMERIKA.
PDSH atrher ish AMERIK. smil3dbd4ddd6835f.gif
mendoj gjith eshte AMERIK AJO. smil3dbd4e5e7563a.gif


----------------------------------------
Mbeturinat flasin keq per mua...Plehrat e besojne...!
PM
Top
trimi.80
Postuar nė: 28.01.2013, 01:10
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1157
Antari Nr: 27127
Bashkangjitur: 17.01.2012 Citim (babarekes @ 27.01.2013, 19:01)
po UN dmth AMERIKA.
PDSH atrher ish AMERIK. smil3dbd4ddd6835f.gif
mendoj gjith eshte AMERIK AJO. smil3dbd4e5e7563a.gif

e tash e deshmove se je ma tup se ai alb_te,po me qen ma i mencet sdo e mbrojshe PDSH-ne,tamam se harova,ok vazhdo me ket mende.

P.s. Amerika e ka pranu Kosoven,kurse ju te PDSH-se nuk e pranut Kosoven kur ishit ne qeveri,atehere i bjen te jeni Rusi ose Serbi.

Ky postim ėshtė ndryshuar nga trimi.80 nė 28.01.2013, 01:13
PM
Top
babarekes
Postuar nė: 28.01.2013, 01:45
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 9383
Antari Nr: 23715
Bashkangjitur: 13.11.2009 Citim (trimi.80 @ 28.01.2013, 02:10)
e tash e deshmove se je ma tup se ai alb_te,po me qen ma i mencet sdo e mbrojshe PDSH-ne,tamam se harova,ok vazhdo me ket mende.

P.s. Amerika e ka pranu Kosoven,kurse ju te PDSH-se nuk e pranut Kosoven kur ishit ne qeveri,atehere i bjen te jeni Rusi ose Serbi.

okok rusi jemi smil3dbd4ddd6835f.gif smil3dbd4d4e4c4f2.gif


----------------------------------------
Mbeturinat flasin keq per mua...Plehrat e besojne...!
PM
Top
Armati
Postuar nė: 28.01.2013, 03:00
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 634
Antari Nr: 9745
Bashkangjitur: 23.09.2007Pėr njė "qoke" serb nė Maqedoni dhe pėr "sveti saven" e tyre, i dashuri i Alisė, Nikolla, pret Daēiqin dhe sė bashku me te kremton festėn serbe, e nė anėn tjetėr Antiqi na del me reagime dhe edhe mė tutje ngel nė qeverisje.
O tempora, o mores!
Edhe sa dėshmi na duhen (disave) qė tė bindemi se Antiqi nuk mundet tė punojė nė tė mirėn e shqiptarėve, por paraqet njė kancer nė trupin e kėsaj popullate.
PM
Top
blerim77
Postuar nė: 28.01.2013, 09:16
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 507
Antari Nr: 19513
Bashkangjitur: 13.01.2009Sa te flliqet jan kta grubovicat.ende luajn me deshmoret qe te fitojn pak karige.sa ironik dhe sa pis tregohet kur genjen se deshmoret e uck-se ne maqedoni respektohen intitucionalisht.cfar debilizmi i papare..... Po ti artan gllupi bashk me shefin tend,a ndaj vetes tende reagon a.dacici vjen si misafir i qeverise se maqedonise ne te cilen qeveri jeni edhe ju.ama ju reagoni ne leter ashtu si reaguan gjith politikanet shqiptar ne rastin e monumentit ne presheve.idiota
PM
Top
alb_te
Postuar nė: 28.01.2013, 09:27
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 3261
Antari Nr: 27212
Bashkangjitur: 29.02.2012Fotografi e jashtme
PM
Top
alb_te
Postuar nė: 28.01.2013, 11:27
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 3261
Antari Nr: 27212
Bashkangjitur: 29.02.2012Si cfare i cilsojne shqiptaret Bdi dhe Ali Ahmeti,si qenie biologjike pa intelekt !!!???
Cfare jan keto dokrra nga Bdi dhe Aliu per ardhjen e Dacicit ne Shkup.Cfare hipokrizi dhe paftyresi e papare.Po ti o Ali po thua se po qeverise ne emer te shqiptareve.
Cfar hamamin ben ne qeveri !!!???
Kush e pret Dciqin ????
Ti o Ali,Ti je QEVERI !!!
Ti e votove ligjin per bashkpunim policor me serbine e reformuar.
Ti votove ligjin per ndihme juridike ne lendet penale me serbine pas heqejes se Lapidarit ne Presheve !!!
Jo me large se para pese dite .
Ja nje nen i ketij ligji te ratifikuar :
Thirrje dhe dorezim i dokumenteve,degjim i te akuzuarit,marrje ne pyetje e deshmitarit,ekspertit,inspektim dhe bastisje e hapsirave dhe personave.
Dorzimin e perkohshem te personit te privuar nga liria per degjim ne cilsi te deshmitarit ose me perballje te organit kompetent serb.
Ky ligj eshte me perplot nene te tilla.
Sipas ketij ligji tani egziston mundesia p.sh.Haki Hazirin ta deportojne ne serbi per disa dite,qe ta hetojne rastin organet serbe "luften kunder radikalizmit islamik shqipetar".
Me voten tende dhe bekimin tend o Ali po nderton unionin serbo - maqedon
PM
Top

Topic Options Faqe: (2) [1] 2  Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio