Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


Faqe: (2) [1] 2   ( Kalo tek postimi i parė i palexuar ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Nese punoni si profesore...?
PRESIDENT
Postuar nė: 09.09.2008, 00:38
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 197
Antari Nr: 13098
Bashkangjitur: 24.01.2008Nese punoni si profesor/e,a do pranonit ryshfetin dhe intervenimet per studentet...
1-Po,dhe pse po?
2-Jo,dhe pse jo?
3-Varesisht prej situates...??

cka mendoni juve??? smil3dbd4e5e7563a.gif

Ky postim ėshtė ndryshuar nga PRESIDENT nė 09.09.2008, 00:39
PM
Top
sonyTV
Postuar nė: 09.09.2008, 00:43
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 533
Antari Nr: 10449
Bashkangjitur: 25.10.2007Jo, asesi.
Nje here si te humbesh fytyren, e ke humbur per gjithmone.
Dhe pastaj eshte edhe ajo se do mesohesh, do te vie mire dhe do marrish n'qafe edhe ato qe nuk kane nevoje per intervenime, duke i rrezuar vazhdimisht nga provimi dhe duke pritur te hudhin ndonje qindarke.

Ky postim ėshtė ndryshuar nga sonyTV nė 09.09.2008, 00:43


----------------------------------------
They say that a good thing never lasts and then it has to fall
Those are the the people that did not amount to much at all
PM
Top
PRESIDENT
Postuar nė: 09.09.2008, 00:50
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 197
Antari Nr: 13098
Bashkangjitur: 24.01.2008 Citim (sonyTV @ 09.09.2008, 02:43)
Jo, asesi.
Nje here si te humbesh fytyren, e ke humbur per gjithmone.
Dhe pastaj eshte edhe ajo se do mesohesh, do te vie mire dhe do marrish n'qafe edhe ato qe nuk kane nevoje per intervenime, duke i rrezuar vazhdimisht nga provimi dhe duke pritur te hudhin ndonje qindarke.

Mir shum,po shembull, poqese ju vjen donji i familjes dhe te thot ty,ndihmom se kam edhe nje provim per te kap kushtin,ose edhe nje provim diplomoi..,ose doni student i shokut tuaj me te afert,valle a nuk do i ndihmonit atij...?

Ky postim ėshtė ndryshuar nga PRESIDENT nė 09.09.2008, 00:53
PM
Top
sonyTV
Postuar nė: 09.09.2008, 00:57
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 533
Antari Nr: 10449
Bashkangjitur: 25.10.2007 Citim (PRESIDENT @ 09.09.2008, 02:50)
mir shum,po shembul poqese te vin doni i familjes dhe te thot ty,ndihmom se kam edhe nje provim per te kap kushtin,ose doni student i shokut tuaj me te afert,valle a nuk do i ndihmonit atij...?

Ti i njihke mire situatat si bojne vaki. Ke provuar ngjashem?
Them qe nuk ben assesi. Ne Tetove, nese je i vendit, sprovohesh ne kete menyre, por eshte mire te pakten t'a paralajmerosh cka do pyesish dhe vetem le te provon dicka te lexon, mos kaloje fare paushall. Une nuk kam qene i sprovuar deri tani, por di situatat, tregojne koleget mes veti - kushedi sa i aferm te jete, eshte pune sikleti. Ku ka me mire se t'i meritosh gjerat, po edhe denimi ne eshte - humbje viti - pesoje, e ke merituar. Hap syte heren tjeter.
Derisa ka hater tek neve ketu nga Maqedonia, na ka henger ujku (shkau) per gjate kohe.


----------------------------------------
They say that a good thing never lasts and then it has to fall
Those are the the people that did not amount to much at all
PM
Top
andy
Postuar nė: 09.09.2008, 02:01
Quote Post


The GodFather
*****

Posti: Antarė
Postime: 7137
Antari Nr: 132
Bashkangjitur: 16.02.2005Do kisha thene se nuk do isha koruptu, po nuk them se nuk do kisha pranu intervenca.

Kaloni mir.


----------------------------------------
"o Zot jepi atij qe rin kot, sepse ai qe punon fiton vet!"

SINCE 1985
PMEmail PosterIntegrity Messenger IM
Top
MIRA_
Postuar nė: 09.09.2008, 09:42
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 852
Antari Nr: 4583
Bashkangjitur: 10.12.2006Jo as njeren e as tjetren. Kete e them duke u nisur ne aspektin per te pasur nje te ardhme me te mire per vet ne Shqiptaret, qe kur te punesohemi te mos ngelim ne balte si pasoje e intervenimeve. Mendoje qe ligji duhe te vleje per te gjithe pamvarsisht qe e ke ose jo te aferm.


----------------------------------------
There is only one happiness in life--to love and to be loved.
George Sand
PM
Top
Anubisi-E
Postuar nė: 09.09.2008, 10:01
Quote Post


Pacifist
*****

Posti: Antarė
Postime: 9660
Antari Nr: 14168
Bashkangjitur: 07.03.2008Te gjithe mund te themi se do jemi "profesore te perkryer" dhe vertet ndoshta nuk do kishim pranuar rryshfete por intervenime (pa pare) rralle here mund tu ikim. E them kete se keshtu eshte mentaliteti tek ne. Kushedi sa te thuash se nuk pranon intervenime, kur do te vije ne zyre nje i familjes, prap do shkelish mbi principet. Edhe une them se asnjehere nuk do kisha pranuar, pasi asnjehere skam tentuar te marre note ne menyre te tille (pervec nje here ne gjimnaza, sun rrej tash se jam tu agjeru), por ta zem se jam profesor, nuk pranoj intervenime, por cka te bej kur te me paraqitet halla ime per djalin e saj?? Duhet ose te hidhrohem me hallen kurre mos flas, ose ti shkel principet e mija.
Por do mundohem qe edhe "djalin e halles" njehere ta bind te mesoj, pastaj, si varian te fundit ta shenoj noten pa merite.

E di se sna pelqen keshtu, por realiteti keshtu qendron.


----------------------------------------
Beati pacifici!
PM
Top
almir_27
Postuar nė: 09.09.2008, 10:12
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 201
Antari Nr: 12151
Bashkangjitur: 22.12.2007Ne asnje menyre nuk merret rryshfeti nag Studenti.Medoemos njehere e pergjithmone ne studentet duhet te mesohemi ti leme mangesirat anash sepse na bejne keq.


----------------------------------------
" Ē'ƒαяĖ ηυк šнєн мє šутĖ тυαנ,мσš є šнριкĖ мє gנυнĖη тĖη∂є"
PMMSN
Top
sh.i
Postuar nė: 09.09.2008, 10:29
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 984
Antari Nr: 15279
Bashkangjitur: 01.05.2008Edhe une i them JO kesaj pune.Jam e sigurte se ryshfet nuk do pranoja ne asnje menyre(edhepse nje here nje profesore me pat thene:"Po te gjindesh ne nje situate te tille,veshtire qe do refuzoje",ama ketu e kishim fjalen nese do punoja si politikane).E sa per ate tjetren-intervenimin,do t'isha munduar qe t'i largohesha,ngase do t'beja padrejtesi te madhe.Cka do te bente ai studente i cili eshte munduar ,ama nuk ka nje "te njofshem"?Kesaj te dytes zor qe i ikim edhepse themi se s'do e beja nje gje te tille,ama kur eshte ne pyetje:vellau ,kusheriri apo dicka e ngjajshme...

Ky postim ėshtė ndryshuar nga sh.i nė 09.09.2008, 10:32


----------------------------------------
Autoritet po-dhe jo majoritet.
PM
Top
juristi19
Postuar nė: 09.09.2008, 12:15
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 947
Antari Nr: 13517
Bashkangjitur: 08.02.2008eshte dashte te shtrohet edhe pytja nese je student a do jepje rryshfet per nje note??se nuk eshte faji vec tek profesoret,por faji eshte tek studentat dembel te pasur te cillet per te marre nota paguajne shuma maramendese te hollash e i marrin ne qafe edhe studentet e tjere??kush eshte ai budalla cka kur do i shkoje studenti me 500euro ose 300euro nuk do ja shenoje,kur e dime se ato jane sa nje page e tij mujore???per ate ne fillim duhet ne studentat te mos u japim para por rastet e tilla te i lajmerojme,e pastaj profesorat do ndryshojne
PM
Top
Per@ndorj@
Postuar nė: 09.09.2008, 12:32
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2774
Antari Nr: 16462
Bashkangjitur: 19.07.2008Te gjith jemi kundert ryshfetit E ne anen tjeter vendet shqiptare jan shum te njhura me ket ''smundje''
NO COMENT


----------------------------------------
T'a njohesh njerzimin eshte filozofia me e rend e jetes !

|| A L || B e nOOoo00000
PMEmail Poster
Top
Shqipe1
Postuar nė: 09.09.2008, 12:35
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 9463
Antari Nr: 6919
Bashkangjitur: 14.04.2007Jo as nuk do te isha koruptuar e as nuk do te kisha pranu intervenca asyeja eshte se nxensit e me nuk du qe te dalin gjysmaka mos te dine as 10% te lendes qe une do e kisha ligjeruar avavav di kputi me 1-sha
smil3dbd4d8676346.gif


----------------------------------------
Don't dream your life, live your dream...
PMUsers Website
Top
andy
Postuar nė: 09.09.2008, 15:07
Quote Post


The GodFather
*****

Posti: Antarė
Postime: 7137
Antari Nr: 132
Bashkangjitur: 16.02.2005Art_rokere, nuk ben ashtu me njisha, se pastaj te vjen ndonji daj komandat i atij nxenesit edhe ske cka ben heheheh.

Nese do kisha punuar ne Universitet do tu kisha marr pare studenteve, nese nuk mund te msoje barem do paguje, se shkolla me pare bohet.


Kaloni mir.


----------------------------------------
"o Zot jepi atij qe rin kot, sepse ai qe punon fiton vet!"

SINCE 1985
PMEmail PosterIntegrity Messenger IM
Top
thales
Postuar nė: 09.09.2008, 17:47
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 564
Antari Nr: 16213
Bashkangjitur: 29.06.2008 Citim (PRESIDENT @ 09.09.2008, 02:38)
Nese punoni si profesor/e,a do pranonit ryshfetin dhe intervenimet per studentet...
1-Po,dhe pse po?
2-Jo,dhe pse jo?
3-Varesisht prej situates...??

cka mendoni juve??? smil3dbd4e5e7563a.gif

Ryshfet ne te holla jo se me duket nje akt i shemtuar,ndersa pak intervenime per dike qe ka ngec si thot populli :i ka ra sharra ne gozhd kishte be intervenim.
Se vertet nuk ja vlen te humbet viti per nji lend te vetme ja nuk i shkon edhe ske c* ben po gjithmon duhet mar parasysh notat tjera.
Ndersa naj dark e kisha hanger pse jo ahahahah smil3dbd4d4e4c4f2.gif smil3dbd4d4e4c4f2.gif
smil3dbd4e5e7563a.gif smil3dbd4e5e7563a.gif


----------------------------------------
Mos e ler asnjehere personin qe do per nje person qe pelqen, pasi nje dite personi qe pelqen do te te lere per personin qe do
PM
Top
Shqipe1
Postuar nė: 09.09.2008, 19:04
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 9463
Antari Nr: 6919
Bashkangjitur: 14.04.2007 Citim (andy @ 09.09.2008, 17:07)
Art_rokere, nuk ben ashtu me njisha, se pastaj te vjen ndonji daj komandat i atij nxenesit edhe ske cka ben heheheh.


hahaha po mas lufte krejt dolen komandanta keshtu qe edhe une jam komandante smil3dbd4e398ff7b.gif edhe nuk frigohem aspak smil3dbd4d6422f04.gif


----------------------------------------
Don't dream your life, live your dream...
PMUsers Website
Top

Topic Options Faqe: (2) [1] 2  Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio