Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> KE ofron 431 milionė dollarė pėr Sirinė
igli_st
Postuar nė: 26.09.2013, 20:48
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 973
Antari Nr: 27508
Bashkangjitur: 14.09.2012Bota- 26/09/2013

Fotografi e jashtme

Disa shtete evropiane kanė njoftuar se kanė vendosur qė tė ndihmojnė Sirinė me 431 milionė dollarė, raporton Associated Press.

Njė deklaratė e publikuar tė mėrkurėn nga komisioneri evropian pėr bashkėpunim ndėrkombėtar gjithashtu ka shprehur “shqetėsimin shumė tė madh” pėr pėrkeqėsimin e situatės nė shtetin e rrėnuar nga lufta civile.

Gjithashtu komisioneri ka thėnė se deri nė fund tė kėtij viti gjysma e popullatės nė Siri do tė ketė nevojė pėr ndihma humanitare.

Britania, Gjermania, Franca, Italia, Danimarka, Luksemburgu, Spanja, Holanda dhe Komisioni Evropian kanė kontribuar pėr kėtė ndihmė tė re humanitare.


----------------------------------------
Ατλαντίδα
PM
Top
ChronicMan
Postuar nė: 26.09.2013, 21:50
Quote Post


Jam nė rrjedhoja
***

Posti: Antarė
Postime: 39
Antari Nr: 27740
Bashkangjitur: 15.06.2013Evropjanet e kqi , perderisa shtetet perendimore shohin si ti ndihmojne vllezerit musliman shohin vetem si me va perdhunu femrat , grate e Siries qe kan ik refugjate ne Jordan e Turqi dita dites raportojne per perdhunime , si dhe mos i harojme sheikat arab qe shkojne blejne vajza te reja siriane.
PM
Top
BossLeon
Postuar nė: 28.09.2013, 08:03
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 409
Antari Nr: 23495
Bashkangjitur: 22.10.2009heshtin kur mbyten femiet e kur masakrohen grate e pleqte e shkaterrohen monumente historike, nga tjetra ane dergon te holla Asad gjakepiresit qe ta "ndihmoje" Sirine, po ndihm e mire esht per Asadin kjo
Pastaj Austria pardje, perzgjedh dhe merr 500 azilante nga siria per ti ndihmuar, mirepo i zgjedh mire dhe ne zgjedhje i kane marre 500 te krishter.

Kesilloj ndihma sju duhen muslimaneve, keto ndihma u jane ne favor KE dhe botes krishtere. mos shit brockulla ktu ore ti misionar i krishter
PMEmail PosterIntegrity Messenger IM
Top
ChronicMan
Postuar nė: 28.09.2013, 10:33
Quote Post


Jam nė rrjedhoja
***

Posti: Antarė
Postime: 39
Antari Nr: 27740
Bashkangjitur: 15.06.2013 Citim (BossLeon @ 28.09.2013, 02:03)
heshtin kur mbyten femiet e kur masakrohen grate e pleqte e shkaterrohen monumente historike, nga tjetra ane dergon te holla Asad gjakepiresit qe ta "ndihmoje" Sirine, po ndihm e mire esht per Asadin kjo
Pastaj Austria pardje, perzgjedh dhe merr 500 azilante nga siria per ti ndihmuar, mirepo i zgjedh mire dhe ne zgjedhje i kane marre 500 te krishter.

Kesilloj ndihma sju duhen muslimaneve, keto ndihma u jane ne favor KE dhe botes krishtere. mos shit brockulla ktu ore ti misionar i krishter

Me te drejte i ka mar Austria , i ka zgjedh me te civilizuarit edhe me te rrezikuarit , te krishtereve ne Siri ju pritet koka si kurban kur zien nga kryengritesit , edhe per cfar favori behet fjale , nuk e di si kur i ndihmon tjetrit qenka ne favor tendin ,cfar logjike eshte kjo.
Mandej Perendimi asnjeher nuk heshten , bile gabimi me i madh i Perendimit eshte qe ju ndihmon botes muslimane atje , i ndihmoi Vellazerise Muslimane ne Egjipt me biliona Amerika e tashi ato jan kthyer me te keqij se pushteti kaluar jan bere duke rrezikuar tdrejten e fjales ,duke i dhene krah perdhunimeve publikishte , duke kritikuar Izraelin si femij te derrave dhe majmunave dhe duke e shkateruar ekonomine e vendit.
Bota Krishtere ne fakt nuk ka asnje obligim moral tju ndihmone me gjithe ate urrejtje te muslimaneve , shkojne ne Evrope ndrecin xhamija dhe jetojne ne kushtet qe i gjejne aty dhe prap shperndajne urrejtje dhe terrorizem , hipokrita te nivelit me te larte.
Po pyetja eshte ku eshte Bota muslimane pra , aq shum krenohen me Katarin qe e kan ndertu ashtu , pse nuk ju ndihmojne vellezerve arab ne Siri , jan te nje gjaku jo veq te nje feje , dhe perseri shikojne si ti ekspllatojne , vetem vajzat tva blejne e perdhunojne.
PM
Top
igli_st
Postuar nė: 28.09.2013, 16:32
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 973
Antari Nr: 27508
Bashkangjitur: 14.09.2012Jo vetem qe evropianet po u japin ndihma humanitare ketyre lloj njerezish,por fale lirive dhe te drejtave qe kane shtetet evropiane keta po emigrojne nga vendet e tyre arabe drejt shteteve demokratike.

Ne vendet e tyre te lindjes kane qene te lumtur,ndersa ne shtetet ku shkuan gjeten paqe dhe lumturi.
Atehere pse fundamentalistet duan ti bejne vendet evropiane si shtetet e tyre.

-Shpjegimi eshte i thjeshte:Getizimi i tyre,mosintegrimi ne vendet evropiane..

Fotografi e jashtme


----------------------------------------
Ατλαντίδα
PM
Top
ChronicMan
Postuar nė: 28.09.2013, 17:49
Quote Post


Jam nė rrjedhoja
***

Posti: Antarė
Postime: 39
Antari Nr: 27740
Bashkangjitur: 15.06.2013Sa tgerditshem jan , bravo ju qofe hollandezeve sa tolerant jan , po edhe tgjithe evropjanet , ne London dalin neper rruge te ashtuquajturit "muslim watch" dhe i sulmojne njerzit qe pine alkohol shembull , edhe prap tolerohen

a tjeni te sinqerte tash , me emigru evropjanet atje edhe tfillojne tprotestojne per tvendos rregulla krishtere atje , cfar do tju ndodhte ? a do tva pritnin kokat si nSiri ?
perseri po them bravo ju qofte sa tolerant jan
PM
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio