Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Terroristi i mire !!
TetovaLovER
Postuar nė: 06.02.2007, 21:48
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 180
Antari Nr: 5596
Bashkangjitur: 02.02.2007Meqe diteve te fundit u be lemsh ceshtja e Ali Ahmetiti,per te gjithe ju qe ne 2001 keni kerkuar bodrumet e bodrumeve per te rrase koken,apo akoma keni pire Cice,po ua botoj nje Artikkull te botuar ne Gazeten gjermane >Die Zeit< per Ali Ahmetin.Te gjithe ju qe sadopak merrni vesht nga politika,e keni parasysh se Die Zeit eshte nje nder gazetat me serioze ne evrope!NUk ka nevoje qe tema te mbyllet nga administratoret vetem se pse shkrimi eshte ne gjuhen gjerman,pasi qe ai shkrim nuk eshte i imi por eshte i gazetes Die Zeit,e ju qe deshirroni te jeni e ardhmja e vendit,pra ju studentet e tetoves duhet te njifni edhe ndonje gjuhe te huaj huaj per te pare e kuptuar se cka eshte Bota!!Ne rast se me del koha ne ditet ne vijim do mundohem qe te perkthej gjithe textin,por nuk premtoj!
ky text eshte botuar ne 2002,kur nuk kishte as BDI as qeveriJa ku e keni :

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Teksti qe ishte ne vazhdim ne gjuhe gjermane eshte fshire.. Te gjitha tema qe do te hapen ne gjuhe te huaj do te fshihen! (Staffi)

Regullorja e forumit 2:
Duhet tė shpreheni nė gjuhėn shqipe!

Gjuha shqipe ėshtė gjuha zyrtare e kėtij forumi. Tė gjithė pjesmarrėsit duhet tė shkruajne shqip nė forum. Tė gjitha dialektet e gjuhės shqipe janė tė lejuara por preferohet gjuha letrare shqipe, duke qėnė se ėshtė gjuha mė e lehtė pėr tu kuptuar nga shumica e shqiptarėve. Nderoni veten duke shkruajtur njė gjuhė shqipe tė pastėrt dhe konform rregullave gramatikore dhe tė drejtshkrimit. Ata antarė qė nuk shkruajnė dot gjuhėn shqipe, mund tė lexojnė dhe mund tė shprehen vetėm nė seksione tė veēanta tė forumit tė hapura pėr tė huaj apo shqiptarė qė nuk shkruajnė dot shqip.
PM
Top
hummel
Postuar nė: 06.02.2007, 22:28
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 112
Antari Nr: 4808
Bashkangjitur: 21.12.2006 Citim (TetovaLovER @ 06.02.2007, 21:48)
e ju qe deshirroni te jeni e ardhmja e vendit,pra ju studentet e tetoves duhet te njifni edhe ndonje gjuhe te huaj huaj per te pare e kuptuar se cka eshte Bota!!

Bobooo duheshka te mesojm gjuhen gjermane per te kuptuar boten hmmm, Pak sa e cuditshme, haj se do fillojm kursin e gjermanishtes nga dita e sodit


----------------------------------------
www.autoshitje.com
PM
Top
TetovaLovER
Postuar nė: 06.02.2007, 22:48
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 180
Antari Nr: 5596
Bashkangjitur: 02.02.2007Per nga naiviteti dhe kokefortesia se besoj se ka popull tjeter qe ua kalon shqiptareve,se vete jam i tille,mirpo me duket absurde se pse te fshihen shkrimet ne gjuhe te huaj ne nje faqe te tille qe pretendon se eshte per dhe e studenteve!Nuk dua te provokoj askend he ju lutem pa keqkuptime,mirpo nje student i zellshem kur ben kerkime ne tema te ndryshme ai hulumton shkrime & botime nga autore te ndryshem dhe ne gjuhe te ndryshme!!! Por nejse se kjo eshte faqe e juaja dhe mund te beni cfaredo rregullore qe ju te doni!Une si antare i ksaj faqe,kam te drejten te zgjedhe ate qe me ofrohet nga ju(ne shqipapo ne asnje gjuhe tjeter!)
@hummel : mos provoko kot,se boll mire e din se me gjuhen shqipe jashte ballkanit smund me gjet as WC-ne!E mos harro se bota nuk eshte ne shqip dhe se bota nuk eshte vetem Ballkan(kam parasysh trojet shqiptare)!Une kisha fjalen kur permenda Boten per ate se cfare mendon Bota per ne,respektivisht cfare mendon bota per Ali Ahmetin!!
PM
Top
LirimShabani
Postuar nė: 07.02.2007, 13:09
Quote Post


Happy Soldier
*****

Posti: Antarė
Postime: 1858
Antari Nr: 2935
Bashkangjitur: 25.09.2006Edhe un am qe shkrimet ne gjuhe te huaj te fshihen


----------------------------------------
"Mallkue qoft njaj bir shqiptari, q'e ket gjuh t'perenis, trashigim qe ja la i pari, trashigim ai s'ja le fmis...."

"Bukuria qe vret...."

"The importance of being earnets..."
PM
Top
Ulqinaku
Postuar nė: 07.02.2007, 15:16
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 6691
Antari Nr: 5455
Bashkangjitur: 26.01.2007un poerkrahi tetolvaLover...
Cdo gje qe eshte ne te mir te studenteve dhe qe na e zgjeron diapazonin ton te dijes eshte mir te publikohet qoft edhe ne ndonje gjuhe te huaj...
Dikujtr ndoshtas i vjen inati se nuk din gjuhen te huaj andaj duhet qe te shkruajmvetem ne shqip...
I nderuar STAFF mendoj se me fshierjen e temave qe jeni duke e bere(ne kohen e fundit shumm) nuk jeni ka beni pun te mir...humbni vullnetin e studenteve..qe te debatojn respekte per te gjith

KUJDES ! STAFF


----------------------------------------
Edhe nese jam vegjetarian nuk dmth se ha barr....!
PM
Top
r.mislimi
Postuar nė: 07.02.2007, 16:06
Quote Post


studentet.info
*****

Posti: Admin
Postime: 3277
Antari Nr: 2
Bashkangjitur: 25.11.2004 Citim (Ulqinaku @ 07.02.2007, 15:16)
Dikujtr ndoshtas i vjen inati se nuk din gjuhen te huaj andaj duhet qe te shkruajmvetem ne shqip...
I nderuar STAFF mendoj se me fshierjen e temave qe jeni duke e bere(ne kohen e fundit shumm) nuk jeni ka beni pun te mir...humbni vullnetin e studenteve..qe te debatojn respekte per te gjith

KUJDES ! STAFF

Skemi xhelozi se ndonje nga antaret din me shume gjuhe te huaja apo me pake, thejshte nje rregullore e cila ju sherben te gjithve.
Temat e fshira behen ne dijeni te moderatorve te cilet duke e respektuar rregulloren marin urdherin per fshirjen e tyre.
Nese ndonjerit i humb vullneti perse fshihen temat qe nuk e kan vendin ne kete forum me keqardhje ju theme se skemi asnje alternative tjeter. Ne i reseptkojm te gjithe dhe duke u bashkuar dhe duke debatuar per problemet studentore, shoqerore kemi aritur te kemi nje forum te paster dhe pa probleme. Deri tani nuk kemi hasur ne asnje problem ku do te ishim te paknaqur ne si staff dhe antaret e respektuar, megjithat jemi duke e mirmbajtur ashtu sic i takon nje portali studentor mundohemi te jemi sa me transparent dhe me te realt.


----------------------------------------
www.studentet.info
PMUsers Website
Top
atc
Postuar nė: 07.02.2007, 18:46
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 78
Antari Nr: 5453
Bashkangjitur: 25.01.2007 Citim (TetovaLovER @ 06.02.2007, 22:48)
Per nga naiviteti dhe kokefortesia se besoj se ka popull tjeter qe ua kalon shqiptareve,se vete jam i tille,mirpo me duket absurde se pse te fshihen shkrimet ne gjuhe te huaj ne nje faqe te tille qe pretendon se eshte per dhe e studenteve!Nuk dua te provokoj askend he ju lutem pa keqkuptime,mirpo nje student i zellshem kur ben kerkime ne tema te ndryshme ai hulumton shkrime & botime nga autore te ndryshem dhe ne gjuhe te ndryshme!!! Por nejse se kjo eshte faqe e juaja dhe mund te beni cfaredo rregullore qe ju te doni!Une si antare i ksaj faqe,kam te drejten te zgjedhe ate qe me ofrohet nga ju(ne shqipapo ne asnje gjuhe tjeter!)
@hummel : mos provoko kot,se boll mire e din se me gjuhen shqipe jashte ballkanit smund me gjet as WC-ne!E mos harro se bota nuk eshte ne shqip dhe se bota nuk eshte vetem Ballkan(kam parasysh trojet shqiptare)!Une kisha fjalen kur permenda Boten per ate se cfare mendon Bota per ne,respektivisht cfare mendon bota per Ali Ahmetin!!

edhe pse bindjet politike i kam te ndryshma nga ky zotriu . kasaj radhe plotesisht i jap te drejt d.m.th citate duhet te lejohen edhe ne gjuhe te huaj
NUK DUHET TE KETE STUDENT QE SDI TE PAKTEN NJE GJUHE TE HUAJ


E LUS STAFIN TA LEJOJ NJE SHKRIM TE TILLE
BESONI SE DO TE JETE PRODUKTIV, TE PAKTEN DO TE MESOJM NDONJE FJALE GJERMANISHT

per vete jame kunder ALI AMETIT mirpo qe te jemi korekt se pari ndaj vetes,por edhe ndaj te tjereve qe i pergojojm qoft Ali Ameti ose dikush tjeter ne qoftese postimet kane te bejn me personat publik duhet te lejojm citate qofshin edhe ne gjuhe tjeter
d m.th citate dhe jo komplet postimi
PM
Top
hummel
Postuar nė: 07.02.2007, 19:07
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 112
Antari Nr: 4808
Bashkangjitur: 21.12.2006 Citim (TetovaLovER @ 06.02.2007, 22:48)

@hummel : mos provoko kot,se boll mire e din se me gjuhen shqipe jashte ballkanit smund me gjet as WC-ne!E mos harro se bota nuk eshte ne shqip dhe se bota nuk eshte vetem Ballkan(kam parasysh trojet shqiptare)!Une kisha fjalen kur permenda Boten per ate se cfare mendon Bota per ne,respektivisht cfare mendon bota per Ali Ahmetin!!

A dim neve gjuh te huaj apo nuk dim ajo eshte ceshtje private, dhe sa per te shetitur boten dhe per te kerkuar me mjafton gjuha Angleze nuk me nevoitet dot tjeter, nuk do mesojm neve ktu ne forum gjuhen e secilit ne cfar do shteti qe ndodhet , me vjen keq por kjo eshte realiteti.. Andaj si than disa te tjer se do ishte e dobishme per neve , po te doje ti te sjellje dicka te dobishme do humbje pak koh dhe do e perktheje , kshu qe pajtohem plotsish me vendimin e stafit qe fshin temat ne gjuh te huaja mbase fundja , qellimi i kesaj faqe eshte lehtesimi dhe percjellja e zerit te studenteve shqiptar .


----------------------------------------
www.autoshitje.com
PM
Top
TetovaLovER
Postuar nė: 07.02.2007, 20:39
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 180
Antari Nr: 5596
Bashkangjitur: 02.02.2007@ Gremza/Bleta dhe Stafi : Textin qe nxorra ketu ne gjermanisht,nuk kisha kushedi cfare pretendime pos asaj qe te them se Europa nuk ka shkruajtur per Ali Ahmetin vetem si nje Shizofren,por ne textin ne fjale gazetarit i kish lind kurreshtja te dije per "terroristet" ne prag te Europes(pasi qe si "Terroriste" eshte prezentuar UCK-ja nga Shteti maqedon ne Europe!) fill pas sulmeve te 11 shatorit.Gazetari ne fjale takon Ali Ahmetin ne Dhjetor 2001 ne Shipkovice,dhe pas bisedes qe ben me te ndron krejtesisht mendimin,dhe Ali Ahmetin e paraqet si nje politikan te zgjuar dhe si nje luftetar te zellshem!!Gjithashtu shkruan edhe per taktikat qe ka perdorur Ali Ahmeti & Co. ne krizen e 2001,si dhe per qellimet qe ka pasur! P
Por nejse kjo tash nuk ka rendesi,sepse Artikulli ne fjale u cenzurua terresisht,nga njerez te cilet si me duket kane nostalgji per cenzura dhe jane te prire per Shpifje dhe per degradime qe u behen personave qe kan merita te mdhaja ne Historine e popullit shqiptare!kete e them me plot bindje,pasi qe Ju i nderuar Staf nuk e mbyllet dhe fshite nje teme ku behet sondazh se Ali Ahmeti eshte shizofren,kjo le te kuptohet se pas monitorit "zgerdhiheni si kurva!" kur lexoni se cfare teme ka hapur ATC,pasi qe kjo iu knaqe barkun,se bukeshkele jeni mu ju Studentet e Tetoves!!! Sa kuptoj une ju nuk jeni nga ato gjenerata te UT-se qe keni shkuar ne ligjerata neper Bodrumet e Recices,nga ato Studente qe kur kalonin kufirin fshihnin indexin e UT qe mos tua gjeje policia maqedone se do i maltrtonte pastaj! Ju nuk e mbani mend se UT deri dje ka qene "ilegal",se mu kriza e 2001 dhe Ali Ahmeti me BDI arriti qe te zyrtarizoje UT,qe Ju sot te krahasoheni me Studentet e Shkupit dhe te Manastirit!!!
Juve u jane qorruar Syte,pasi qe ju jeni duke e shkelur Buken tuaj dhe e harroni te kaluaren!!!

P.S. per te gjithe ata qe duan te lexojne textin ne fjale dhe qe dijne gjermanisht ja adresa ku e gjeni : Kliko Ketu
PM
Top
qerim_rexhepi
Postuar nė: 07.02.2007, 21:34
Quote Post


Mundohem tė kyqem nė bisedė
**

Posti: Antarė
Postime: 18
Antari Nr: 3959
Bashkangjitur: 11.11.2006mu kan un i madh um kishin marr per terorist po jam i vogel se boll mir di
PM
Top
blerim-blero
Postuar nė: 07.02.2007, 22:13
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 296
Antari Nr: 1768
Bashkangjitur: 18.07.2006nuk eshte keq me pat edhe fjale te huaja se nuk prish pune vec mujna me msu dicka,po sigurisht te jete ne favor te studenteve
PMIntegrity Messenger IMYahooMSN
Top
didi
Postuar nė: 08.02.2007, 03:21
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 87
Antari Nr: 27
Bashkangjitur: 01.12.2004 Citim (TetovaLovER @ 07.02.2007, 19:39)
Ju i nderuar Staf nuk e mbyllet dhe fshite nje teme ku behet sondazh se Ali Ahmeti eshte shizofren,kjo le te kuptohet se pas monitorit "zgerdhiheni si kurva!" kur lexoni se cfare teme ka hapur ATC

Me duket nuk e kuptoni se shkrimet ne gjuh tjera nuk lejon rregullorja, dhe ajo rregullore eshte ber pa qen ti antar dhe pa qen askush tjeter, dhe nuk eshte ber ne favor te BDI apo PDSH apo ku ta di cfar subjekti apo organizate tjeter.
Eshte e till rregullorja dhe ju lutem respektojeni.


----------------------------------------
Neser rezikon ke gjasa te humbasesh, e nese nuk rezikon i humbur je ..!!
PMEmail PosterUsers Website
Top
Ulqinaku
Postuar nė: 08.02.2007, 16:55
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 6691
Antari Nr: 5455
Bashkangjitur: 26.01.2007o njerz keni dal krejt nga konturet e temes...
STAFI me fal se uen isha shkakatar qe keta tipa i nxora nga tema sepse replikpva ne vend te pa duhur per temat e fshyera
me fal staf...
Hey kthehuni ne teme...ka vend te posacem per kete tem ose hapne nje tem te re,,,\
nese pas tre repliakve nuk ktheheni ne teme e lus modernatorin se bashku me stafint ae mbyll kete teme


----------------------------------------
Edhe nese jam vegjetarian nuk dmth se ha barr....!
PM
Top
Doruntina
  Postuar nė: 09.02.2007, 01:27
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 79
Antari Nr: 5272
Bashkangjitur: 16.01.2007Sa pe ceshtjes te gj.shqipe mos flitni fjale te tilla sepse kei gjuhen tone te nenes e cila na jep identitetin ne dhena ben te ndihemi krenar me te!!!
Ne nje emision nje regjisor shqiptaro-amerikan tregonte se si ka shkuar ne Greqi me Xhon Bellushin.Mos shkruaje gjuhen te cilen ai e fliste(anglishten) pasi nuk lejohet.Ai thoshte:"Xhoni u krenua dhe iu levdua grekeve sepse kishte me cka tju levdohej,kurse une mbeta njefare naivi,sepse nuk dija gjuhen amtare,ne ate moment e kuptova se meqe di shume gjera kisha nje zbrastire edhe me te madhe" , dhe filloi te qaje.tur
Une dakordohem se gjuhet e huaja jane kulture per secilin individ por normaisht edhe per ne shqiptaret,mirepo gjuha shqipe eshte gjuha e nenes!!!!!!!!!!!

PM
Top
TetovaLovER
Postuar nė: 09.02.2007, 21:30
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 180
Antari Nr: 5596
Bashkangjitur: 02.02.2007@ Doruntina dhe te tjeret: mire mor,ju me te vertete jeni aq naiv ,shtirreni te tillapo nuk me keni kuptuar fare??? Askush nuk kerkoi qe forumi te ndryshoje gjuhen!S“bera thirrje qe prej sot e tutje ne forum te shkruhet vetem Anglisht apo Gjermanisht!!
ishte fjala vetem per nje shkrim,nuk e lejuat,kerkoj falje qe nuk kam lexuar rregulloren tuaj deri ne fund kur u antarsova ketu dhe pike!
Ti Doruntina,si femer qe je patjeter te japesh at "senfin"tend gjithkundi(Me falni qe perdori fjalen e huaj senf,se nuk me kujtohet ne egziston ne gjuhen shqipe kjo fjale,por keni parasysh se senf eshte nje lloj Sose sikur Majoneza por e verdhe dhe e hidhur e gjekse) Cfare deshe te thuash me ate fjale se gjuhen shqipe e ke te nenes??Ne tjeret te babes e kemi apo cka?Por sta ze per te madhe,e re je ke gjasa te "behesh"!
PM
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio