Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Leter-Ushtrie
fashionx
Postuar nė: 08.02.2007, 20:45
Quote Post


Mundohem tė kyqem nė bisedė
**

Posti: Antarė
Postime: 12
Antari Nr: 4376
Bashkangjitur: 02.12.2006Njė leter interesante qka u shkrujt
nga nji ushtar i cili ishte therit per te bere ushtrinė

I nderuar zotri minister i mbrojtjes

Mė lejoni tė ju shkruaj disa fakte qė do ta
shpjegojn zgjidhjen e problemit tim

Nė moment pres thirjen per t bere ushtar i ushtrin italjane. Jam 24 vjet dhe jam i martuar me nje grua 44 vjece ( mė parė e lene nga buri i saj) e cila ka nji vajze 24 vjecare.

Me atė vajzė u martua babai im. Kėshtuqe babai jem u be edhe dhendri jem, sepse aj u martu me vajzen e gruas time. Gjithashtu vajza e gruas time u be edhe Njerka ime.

Ne Janar, un dhe gruaja ime patem djal, keshtu qe u bera baba.Ky djal eshte vllaj i grueas se babait tim. dmth Kunatolli i babait tim.Por edhe nderkohesisht eshte edhe daja jem sepse eshte djal i Njerkes time.( djali eshte edhe daja jem)

Dy muaj me von gruaja e babait tim pati djal, i cili tash esht vėllai jem, sepse esht djal i babait tim, por eshte edhe nipi jem sepse eshte djal i vajzes te gruas time.

Dmth un jam Gjysh ne vete!

Me ketė deklaratė i nderuar minister , ju lutem te me lironi nga ushtria e detyruar, sepse sipas ligjit, Baba, djal edhe nip nuk mundet ne te njejten kohė te bėjnė ushtrinė.

Ju lutem kuptoni situaten time.

PM
Top
ndeshkuesi
Postuar nė: 10.02.2007, 21:57
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1151
Antari Nr: 4817
Bashkangjitur: 21.12.2006haha kanan be lemsh kto....Nket shpi gjithkush cdokand e paska dajl daje hahaha
PM
Top
ndeshkuesi
Postuar nė: 10.02.2007, 21:58
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1151
Antari Nr: 4817
Bashkangjitur: 21.12.2006haha kanan be lemsh kto....Nket shpi gjithkush cdokand e paska dajl daje hahaha
PM
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio