Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


Faqe: (2) [1] 2   ( Kalo tek postimi i parė i palexuar ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> "Air Vardar" 250.000 Euro korupsion apo...!?
Atack
Postuar nė: 11.02.2007, 00:30
Quote Post


Na ndejk nga koha nė kohė
****

Posti: Antarė
Postime: 45
Antari Nr: 989
Bashkangjitur: 10.04.2006Student te nderuar si ardhmeria e popullit qe jeni do doja qe te diskutojm kete tem pa prapavij politike! Cka mendoni ju student se pse jan marur keto te holla kush i ka mare dhe pse? Shqiptaret z,Ali Ahmetin e ben nje mit po edhe shoket e "Idealit" qe jane ne te njeten parti.Veliu(me falni se nuk ja di mire emrin) qe eshte kryetra i veteraneve dhe invalideve te luftes keto 250.000 euro ne fillim kategorikisht e mohoj(se eshte nje farse poltike) por tani topin e hudh te shoku i "idealtit"(nuk e kam te qarte tani se per cfare ideali behet fjale) z,kasami icili me ngulm gjithnje sipas mediumeve qe jep intervista e thot te kunderten. Ne si student duam ta dim te verteten se si eshte ber pazar ne emer te invalideve dhe atyre qe kane humbur me te dashurit dhe te kerkojm nga Veliu qe te dale ne shesh dhe te tregoj te vertetn e jo te ik nga pergjegjsisa qe ka ndaj gjith shqiptareve.Me siguri ky eshte vetem nje raste qe doli ne shesh por pyes edhe sa pazare jane bere ne emer te Shoqates se veteraneve dhe invalideve te luftes.
Besoj se ju si intelektual te ardhshem do dini te vlersoni dhe te jepni komente konstruktiv
PM
Top
TetovaLovER
Postuar nė: 11.02.2007, 10:53
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 180
Antari Nr: 5596
Bashkangjitur: 02.02.2007Kasami ka qene "delja e zeze" ne tufen e BDI-se,kjo u pa ne kuvendin e fundit te partise ku ai nuk u zgjodh ne kryesine e partise,mirpo me vone pas presioneve qe i beri kryesisie(sigurisht se ka pasur dicka ne dore qe te beje presion) Ai eshte permendur edhe ne shum raste qe ka bere keqperdorime te mjeteve financiare te partise,mirpo me siguri ky nuk eshte i vetmi person qe ka bere keqperdorime te tilla si ne parti ashtu edhe ne OVL.
Te kthehem tek tema e parashtruar,per mendimin tim BDI nuk e ka pas keq qe ka kerkuar ato mjete tu shperndahen femiljeve te veteraneve dhe luftetareve,mirpo ajo se ku shkuan ato mjete eshte nje pikepyetje e madhe e cila sbesoj se do te sqarohet ndonjehere!pasi qe vete z. Sabri Aliu dhe Bexhet Sallahu kan qene te gatshem qe te paguajne Mite/korrupcion,cka do te thote edhe ata vete kan thyer ligjin dhe ndaj tyre duhet te ngrihet padi penale,pasi qe jane munduar qe ne menyre te parregullt te marrin leje per aviokompanine e tyre.
Nuk jane vetem 250 000 € e Sallahut,por jan shuma tjera milioneshe qe kan hyre ne fond te OVL dhe se nuk dihet se ku kane mbaruar! Ne te gjitha Aspektet eshte e pamoralshme qe te keqperdoresh mjetet qe u dedikohen jetimeve,familjeve te deshmoreve dhe invalideve te luftes!Perderisa ata zotrinje me mjetet e vjedhura,bejne sefa neper Europe,kan rregulluar shtepite e tyre dhe kan blere makina luksoze,sjane gje tjeter vecse vjedhes me kravata!!!!per fat te tille ka shum prej tyre dhe jo vetem ne BDI,por gjithandej ku ka shqiptare!!!
Sa jam i informuar une,deri sot nuk doli askushi qe tregoje shifrat e te hyrave ne fondin e luftes i cili me vone u shnderua ne fondin e OVL.Une po u sqaroi vetem nje rast,ne kohen e luftes ne 2001 ne qytetin ku une jetoj bashkatdhetaret mblodhen afer 3 Mio. DM,te cilat mjete u derguan tek ne Shtatore ne Prishtine,kur dihej se lufta kishte perfunduar,dhe UCK kryente dorzimin e armeve,d.m.th. ato mjete nuk u harxhuan per armatim,dhe ai zotriu qe i dergoi mjetet ne Prishtine deri me sot nuk ka deklaruar se ku dhe kujt ia ka dhene ato mjete,dhe as prej atyre poshte nuk beri asnjeri deklarate se i ka pranuar ato.Ketu fajni nuk e shoh individual,nuk akuzoj Ali Ahmetin apo Fazli Veliun se kan bere keqperdorime,por e shoh si kolektiv.Meqe Ali Ahmeti dhe Fazli Veliu ishin burra dhe ne 2001 i dolen shkaut perballe,ata duhet qe sot(edhe pse eshte vone) ti nxjerrin keqperdoruesit e tille perpara opinionit publik,te dihen me emer e Mbiemer se kush cka dhe sa mori!!
PM
Top
atc
Postuar nė: 11.02.2007, 16:53
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 78
Antari Nr: 5453
Bashkangjitur: 25.01.2007Kopea a delave te zeza te bdi-se kan bere vjedhje te dyfishte :
1.Rejketi qe i eshte bere kompanis "air verdar" ne emer te ish luftetareve dhe
2. Te njejtat mjete financiare edhe pse te vjedhura ne emer te LUFTETAREVE TE UCK, rivjidhen duke mos ua shpernda familjeve te deshmoreve dhe invalideve te luftes
dmth ne kate raste te manipuluar jane edhe pronaret e air vardar dhe familjet e deshmoreve.
SE KUSH E KA FAJIN NE ATE PARTI TE: DELEVE, DER..., ETJ ASPAK NUK ESHTE E RENDESISHME, MJAFTON AJO QE TE GJITHE NE ATE PARTI TE GENJESHTAREVE PATRIOTIK JAN MSHEHUR SI STRUCI

ALI GENJESHTARI SHQIPTARE UA VJODHI GJAKUN E BIJVE DHE BIJAVE E SU BA NAMI
( GEZON REJTIN ME TE MADHE NE POPULL ), PUNE E MADHE PER 250000 EURO
O JU PATRIOTA TE BDI-SE POPULLIN E NGRAT TE PASHKOLLUAR NDOSHTA DO TA MANIPULONI AMA FAKTORIN NDERKOMBETAR ASNJEHER NUK MUND TA GENJENI ATO E DINE CDO DETAL, JO RASTESISHT KENI NGELUR JASHTE QEVERIS PA PERKRAHJEN E ASKUJTSHKAUT I DOLEN PERBALL DJEMT SHQIPTAR DHE JO FAZLI VELIU DHE ALI AMETI
PM
Top
Senatori_TeT
Postuar nė: 12.02.2007, 02:37
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2032
Antari Nr: 5504
Bashkangjitur: 28.01.2007Serish polemikat e njejta,jo kta derra jo ata dele jo thi!ncncnc nuk u mesuam te rrespektojme tonin ne si shqiptar asnjehere dhe besomeni se neve ne kete menyre asnjehere askund nuk do te arrijme.
nuk e di kur eshte fjala per nje person te vecante,pse flitet ne emer te partise!C'dreqin ka te beje partia me faktin se dikush eshte i korruptuar?aman bre shqiptare,pastaj i qahemi Europes e Botes se nuk jemi te bashkuar,apo nuk kemi asnje pozite te larte neper ministri.e dini pse? sepse po te udhehiqte shqiptari me nje shtet,do vriteshim ne mes vete duke ndjekur ideologjite e pisavta te disa partiakeve qe nuk e kane vendin as ne grumbullin e mbeturinave te ndermarjeve Komunale Publike????!!!!


----------------------------------------
Perparesia e te mencurit qendron aty se cdohere mundet te shtiret si i marre!

I'm just a soul whose intentions are good,oh Lord please don't let me be misunderstood.(Yusuf Islam)

Duke shkuar dit' e net,
E duke ndėrruarė moti,
Vemi si lumi nė det,
Nga Zoti,prapė tek Zoti.(Naim Frashėri)

Njeri i zoti nuk eshte ai qe s ka te meta, po ai qe i pranon te metat e tij.(Sami Frashėri)

Nje Shqiptar vlen sa 1000 njerez,2 shqiptare nuk vlejne asgje.(Faik Konica)
PM
Top
atc
Postuar nė: 12.02.2007, 12:26
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 78
Antari Nr: 5453
Bashkangjitur: 25.01.2007qellimi i juaj eshte qe duke fajsuar ndonje individ te amnestoni partin, vetem e vetem te mos humbni rejtingun ne popull.por kete shanse nuk do ta keni me
Kryesia e BDI-se duheshte te mbaj nje mbledhje ku do te diskutohej problemi ne fjale, e nese ata gjykonin se partia nuk eshte e inkriminuar ne kete situat do te distancoheshin ne menyre publike nga afera dhe do te adresonon fajin me emer dhe mbiemer. Nje gje e ketill nuk ndodhi
PM
Top
Senatori_TeT
Postuar nė: 12.02.2007, 19:45
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2032
Antari Nr: 5504
Bashkangjitur: 28.01.2007Njelloj sikur qe nuk ndodhi shperndarja e 379milione Euro ndihme e pakthyeshme nga Europa per deshmoret,familjet e tyre dhe germadhat e Kryengritjes se armatosur.ku shkuan keto te holla?atehere ishte koalicioni VMRO-LSDM-PDSH-PPD.BDI nuk ekzistonte fare...kend t'a akuzojme per 379 milione,se 250mije jane nje grimce e atyre 379 milioneve!


----------------------------------------
Perparesia e te mencurit qendron aty se cdohere mundet te shtiret si i marre!

I'm just a soul whose intentions are good,oh Lord please don't let me be misunderstood.(Yusuf Islam)

Duke shkuar dit' e net,
E duke ndėrruarė moti,
Vemi si lumi nė det,
Nga Zoti,prapė tek Zoti.(Naim Frashėri)

Njeri i zoti nuk eshte ai qe s ka te meta, po ai qe i pranon te metat e tij.(Sami Frashėri)

Nje Shqiptar vlen sa 1000 njerez,2 shqiptare nuk vlejne asgje.(Faik Konica)
PM
Top
Ulqinaku
Postuar nė: 15.02.2007, 13:34
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 6691
Antari Nr: 5455
Bashkangjitur: 26.01.2007Kolge te nderuar tema eshte mjaft "diksutabile" dhe e kohes

mendoj se nuk ka shum se per cfar te diskutojm kjo gje dihet parat i ka marr Aliu me kllapen e vet shoket e "idealit "
Por nuk ka faj se SHIZOFRENAT nuk din as te vjedhin...

Tani shihet qart karakteri i BUDISTEVE te DUI-se...?

A jeni tue pa se se kan manipulluar me trimat e liris
Pastaj ju kujtohet kur ju thoja se OVL eshte fraksion i DUI-it me kundershtuat te gjith ju forumista
Me vjen shum keq se si jemi manipuluar nga shizofrenet turp per ju shqip[tarete e maqedonis turp per boten intelektuale te ketij vendi...
Eshte tallur me gjakun e deshmoreve
tani nuk din se kut fshehe faktet ALI TORBESHI
Me falni se po shprehem me nje fjalor te ketill por nuk muj ta e permbaj veten kur kujtoj manuipulimet qer i ka ber ai TOBESHI shqiptarve

turp qe ai ka marr votbesimin ton mbes me shpres se Shqiop[ateret ketu do vetdisohen ...

POSHT REKETUESIT E DUI-t (torbeshet


----------------------------------------
Edhe nese jam vegjetarian nuk dmth se ha barr....!
PM
Top
saraj
Postuar nė: 15.02.2007, 16:16
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 255
Antari Nr: 3784
Bashkangjitur: 02.11.2006Nuk eshte per tu habitur sepse ne 2001 u shit KALAJA e Tetoves, kush i mori ato para, si mundi A.A. ta leshon Kalan etj.etj, ajo shum ka qen me e madhe dhe kjo shume 250.000 E, eshte shum pak per BDI-stat.
E zotri SENATORI keto koalicione qe i permend se i kan marre paret e Europes, fundja nuk ja kan marre nje shqiptari qe vetem ai e din se me sa mund i ka nxjerr ato te holla, dhe te del nje kryesi e luftes dhe ta RRUAJ perpjetas vllaun e vet kjo eshte apsurde.
PMIntegrity Messenger IM
Top
Senatori_TeT
Postuar nė: 15.02.2007, 20:22
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2032
Antari Nr: 5504
Bashkangjitur: 28.01.2007Zoteri saraj,une shprehem qarte se nuk jam per asnjeren pale,as BDI,as PDSH!fundja asnjeri nuk ma ofron kafshaten e gojes gratis,per ate jam duke luftuar per te ardhmen time ne nje universitet Europian,ne gjuhe te huaj,ne kulture te huaj.shkaku eshte se lojerat partiake ne vend jane te korruptuara fund e krye,perderisa institucionet mesimdhenese kontrollohen nga partiaket,nuk kam c'te kerkoj atje!Hyn Ahmetovski ne pushtet,nderron profesoret sipas deshires se vet,hyn thackovic ne pushtet e ben edhe ma zi...
ato 379 milione Euro,qe thua nuk ia kane vjedhe popullates apo deshmoreve te Kryengritjes se armatosur,gabohesh shume i nderuar Zoteri.po te kishin marre ish UCK se paku nje grime te asaj shume kozmike te hollash,sot situata do ishte krejt ndryshe,nuk do te vinte puna te korruptohej dikush per 250 mije euro...
Ne perhere e shohim perfundimin e problemit si shkak,por shkak duhet te merret zanafilla e problemit!sa lozen me gjak te deshmoreve ish koalicioni i atehershem dhe qe eshte momental ne pushtet e dime qe te gjithe...nuk ka nevoje te diskutohet me tej,thjesht ndytesire BDI,por edhe me flliqesire PDSH-VMRO!
rrofte sikush per veten e vet,se po pritem nga keta gusare te marre,na ka ngrene dreqi qemoti! smil3dbd4e7853679.gif


----------------------------------------
Perparesia e te mencurit qendron aty se cdohere mundet te shtiret si i marre!

I'm just a soul whose intentions are good,oh Lord please don't let me be misunderstood.(Yusuf Islam)

Duke shkuar dit' e net,
E duke ndėrruarė moti,
Vemi si lumi nė det,
Nga Zoti,prapė tek Zoti.(Naim Frashėri)

Njeri i zoti nuk eshte ai qe s ka te meta, po ai qe i pranon te metat e tij.(Sami Frashėri)

Nje Shqiptar vlen sa 1000 njerez,2 shqiptare nuk vlejne asgje.(Faik Konica)
PM
Top
Ulqinaku
Postuar nė: 16.02.2007, 14:28
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 6691
Antari Nr: 5455
Bashkangjitur: 26.01.2007>Te nderuar modernator mendoj se tema nuk eshte shum per diskutim dhe me e mira do ishte sikur te mbyllet...
nuk flasim shum per njerez te cilet u ka dal afati dhe te cilet jan inkompatibel...me fal ni do ishte me e mira te diskutonim per ndonje tem tjeter,,,,
Me falni


----------------------------------------
Edhe nese jam vegjetarian nuk dmth se ha barr....!
PM
Top
smith
Postuar nė: 30.07.2007, 23:02
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 288
Antari Nr: 7598
Bashkangjitur: 02.06.2007PSE U HARUA KJO NGJARJE
A MOS ISHTE VALL EDHE KJO PJESE E BISEDIMEVE BDI VMRO


----------------------------------------
E kam inat kete ngjyre
PM
Top
Harun Shehu
Postuar nė: 31.07.2007, 01:43
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 715
Antari Nr: 2931
Bashkangjitur: 25.09.2006Mir qe tu kujtua smith.Habitem krejt qe pas akuzave mbrenda subjektit te quajtur BDI pasi u shan u ben l**h e pershesh Abdylhalim Kasami dhe grupa e celikt ne krye me Komandant Celen (Hazbi Liken) ky i pari te kthehet ne seli te BDI pra Kasami.A nuk eshte habi apo kan haru se zgjedhjet nuk fitohen pa para dhe hop ta kthejm te "nderuarin" pasi qe ka para ( ka vjedh ni zot e di prej nga) Abdylhalim Kasami.

Eshte tollovit l***i dhe nuk del per te bere jelek dimri se do ftohen aktivistat e BDI- se ne zgjedhje.Per ate l**h te zi (para)ene te bardh ju ka sjell miku Kasami.ME komuna nuk ecen biznisi por hajt te him ne qeveri ene nje AIr Vardar ta celim dhe korupcionin ta bejn l**h e pershesh ama kujdes Pi QEverie mos bien se ...........Prap ne Seli nuk kthehesh......A se harova ky Kasami me duket se e ka pas edhe Shkendijen a ju kujtohet finalja ki ka qene ( si me kan thene menaxhues nen hije).............KLM


----------------------------------------
Ti Evrop ma ke borxh jeten
Mos ma shkil Evrop te Drejten per ty linda Skenderbeun
I fala globit Nenen Terezen
E ke BORXH me ma njohe ATDHEUN
PM
Top
smith
Postuar nė: 31.07.2007, 13:28
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 288
Antari Nr: 7598
Bashkangjitur: 02.06.2007ky rast eshte lene ne hares deri ne zgjedhje lokale. kjo ka qen nje kusht qe bdi ka vu ndaj vmro-se per tu kthyer ne parlament
deri ateher ndoshta zoti ju ndihmon e bjer qeveria, se perndryshe????----------------------------------------
E kam inat kete ngjyre
PM
Top
pitoni
Postuar nė: 31.07.2007, 19:15
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 84
Antari Nr: 7080
Bashkangjitur: 25.04.2007Pershendetje

Per te treguar se kush dhe sa ka bere vjedhje,do te na duhej nje kohe e gjate per te shkruar ( telenovele spanjolle) mijera libra.
Por per aferat e BDI do na duhet edhe me shum kohe, por une perseri po ja le rastin kohes qe te dal e drejta ne siperfaqe,


----------------------------------------
[COLOR=blue]
Jeta jetohet ashtu si e jeton vete njeriu
PM
Top
ermirais
Postuar nė: 02.08.2007, 00:00
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 147
Antari Nr: 8540
Bashkangjitur: 20.07.2007KY RAST MENDOJ UN U MBYLL PER SHKAKUN SE GRUEVSKIT NUK I INTERSON TA LUFTOJ KORUPCIONIN NE PJESEN SHQIPTARE
ATI I INTERESON VETEM PJESA E MAQEDONEVE
LOGJIKA E TIJ THOTE
COPA I PASHA SHQIPTARET LE TE VJEDHIN NGA NJERI TJETRI SA TE DUAN
PM
Top

Topic Options Faqe: (2) [1] 2  Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio