Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


Faqe: (3) [1] 2 3   ( Kalo tek postimi i parė i palexuar ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> DOREHEQJE E ALBIN KURTIT APO MINISTRIT TE RENDIT
florint
Postuar nė: 11.02.2007, 20:39
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 116
Antari Nr: 1274
Bashkangjitur: 23.06.2006Duke ndjekur situate ne Kosove gjegjesisht ne Prishtine ku ne proteste te udhehequr nga ``Levizja Vetevendosje`` humben jeten dy persona nga dhuna e ushtruar nga organet per ruajtje te rrendit mendoj se si gjithkundi ne boten demokratike edhe tek ne duhet te vleje rregulla e pashkruar :Doreheqje nga posti;shkaku i mos aritjes se suksesit.apo thene ndryshe deshtimit
kerkoj nga ju kolege te nderuar qe te jepni mendimin tuaj per kete tragjedi qe ndodhi,dhe njekohesisht le te jete nje sinjal per te dya palet!
PM
Top
ardi_pr
Postuar nė: 11.02.2007, 20:59
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 811
Antari Nr: 1964
Bashkangjitur: 03.08.2006E udhes do te kishte qene qe Ministri i Mbrojtjes Ish UDBASH-isti Fatmir Rexhepi(owski) te jap menjeher doreheqje, por dihet se nje gje e tille nuk do te ndodhė!
Gjithashtu Albin Kurti duhet te jap shpjegime se nga kush financohet, nje gje eshte e qarte se ai financohet nga sherbime te huaja, disa thojne nga Francezet social-komunist e disa thojne se ai financohet nga oorganizata Kryqtare Protestante, sikurse Levizja Mjaft ne shqiperi e cila financohet nga Organizata Kryqtare Protestante!!!


----------------------------------------
Atdhetar jam, por edhe fetar si duhet. Atdhetari pėrse turp tė ketė tek thotė e dua me shpirt fenė e vet. Hafiz Ali Korēa
PMYahoo
Top
florint
Postuar nė: 11.02.2007, 21:43
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 116
Antari Nr: 1274
Bashkangjitur: 23.06.2006E tere kjo tragjedi ndodhi si pasoje e prezantimit te statusit final te projektuar nga finlandezi M.Ahtisari,sic thuhet pakoja e Ahtisarit.Por ai ne fakt nuk solli pako per zgjedhje te statusit por thene figurativisht apo edhe realisht ai solli arkivolin ne Kosove.
E sa per mendimin e Ardi_pr ne lidhje me financimin e VETVENDOSJES po bej pyetje:LEVIZJA MJAFT,VETEVENDOSJE,OTPOR a mos kane ndonje lidhje te perbashket?
PM
Top
ardi_pr
Postuar nė: 11.02.2007, 22:14
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 811
Antari Nr: 1964
Bashkangjitur: 03.08.2006 Citim (florint @ 11.02.2007, 21:43)

E sa per mendimin e Ardi_pr ne lidhje me financimin e VETVENDOSJES po bej pyetje:LEVIZJA MJAFT,VETEVENDOSJE,OTPOR a mos kane ndonje lidhje te perbashket?


Une kam pershtypje se se paku kane te njejtin Koncept, ndoshta edhe me teper, thuaje se te njejtat Ideja, te njejtat veprime etj.., por pasi qe nuk kam fakte te sjell ketu me teper nuk dua vetem te spekuloj!


----------------------------------------
Atdhetar jam, por edhe fetar si duhet. Atdhetari pėrse turp tė ketė tek thotė e dua me shpirt fenė e vet. Hafiz Ali Korēa
PMYahoo
Top
Replikanti
Postuar nė: 12.02.2007, 03:30
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 66
Antari Nr: 5055
Bashkangjitur: 03.01.2007Kujtoj se z. Kurti njejt sikur 2 miljon shqiptarėt tė njejtat aspirata i ka dhe nuk kisha me krahasu me lėvizjet "MJAFT", "OTPOR" etj, por se ėshtė duke vepruar nė kohė tė gabuar do tė thoja po, dhe mendoj se ai duhet ta kuptoj realitetin e ri Kosovar se nuk e ndihmon ēėshtjen tonė me kėso lloj organizimesh por vetėm se po e dėmton imazhin pozitiv qė na kanė pėrkrahur seri mė tani shtetet perendimore.
Ēka ne kemi dėshirė tė bėjmė brenda nate nuk realizohet tė nesėrmen dhe duhet tė luajmė lojėn ashtu si na e diktojnė tė tjerėt (nė grupin tonė marrin pjesė edhe lėvizja Vetėvendosje). Pėr mendimin tim kjo lėvizje ėshtė e vonuar dhe tani nuk mund tė jep fryte pėrpos kompremitimit tė vetė popullit.

Albin Kurti definitivisht duhet ta shuaj kėtė lėvizje ose tė jep dorėheqje nga posti i kryetarit dhe ta lė dikė tjetėr ta udhėheqė por jo me kėtė koncept por me mjete tjera politike-demokratike, p.sh. lėvizja tė regjistrohet si parti politike dhe tė merr pjesė nė zgjedhje.

P.S. Ėshtė e ēuditshme qė nuk pash askund numrin se sa demostrantė kanė marrė pjesė.
PM
Top
Bagerri
Postuar nė: 12.02.2007, 09:40
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 71
Antari Nr: 5574
Bashkangjitur: 01.02.2007Definitivisht nderkombetaret dhe perfaqesuesit e partive politike ne Kosove, ariten qe ta "djegin" si personalitet Albin Kurtin per te cilin une kam nje konsiderate te madhe.
Thjesht, te dyja palet e kane pare Albinin si kundershtar dhe e shfrytezuan rastin.
Me vrasjen e dy te rijve, besoj se kosovaret tash me e kane te qarte se keto nderkombetaret kur te duan vrasin shqiptare. Dhe tash kosovaret le te vleresojne vete..nese eshte e arsyeshme qe edhe ne te ardhmen Kosova te kontrollohet nga te huajt.
A ja vlen tu mundesohet policeve ukrainas te derdhin mllefin e tyre ndaj shqiptareve duke i vrare ato....
PM
Top
fitimb
Postuar nė: 12.02.2007, 11:13
Quote Post


Jam nė rrjedhoja
***

Posti: Antarė
Postime: 32
Antari Nr: 2399
Bashkangjitur: 27.08.2006Nuk eshte e arresyshme edhe e hijshme qe tash kur eshte statusi perfundimtar i Kosoves te behen keto trazira qe nenkuptojne se procesin e Kosoves mund ta demtorjn bile edhe ta shtyejn per disa muaj tjere.

Mos harojme se ishte Amerika dhe aleatet e saj qe e cliruan Kosoven nga Serbia ku mos te ishin keta as sot e njemije vjet nuk do te ishte cliruar Kosova.

Mos harojme se ishte Kfori qe mbajti qetesine ne Kosove pas luftes dhe qe po te njejtet sakrifikojne veten vetem per popullin e Kosoves.
NE harojme se para luftes se Kosoves beme shume protesta mirpo pa asnje sukses pasi qe makineria Serbe ma shume na shtypte.
Mos harojme se ishin keta nderkombetare qe e ēliruan Albin Kurtin nga burgu i Serbise.

Cdo popull ka te drejte te bej protesta ne menyre paqesore mirpo kjo qe po i ndodh Kosoves nuk eshte aspak e hijshme e vecanarisht te kete viktima ne keto kohra ku gjithkush i ka hapet syt nga nderkombetaret.


Mos te shkojn jetra te te rinjeve pleqeve ne keto momente kur Kosova eshte e lire jetojme ne paqe.

Ti respektojm ata qe na Cliruan.
PMUsers WebsiteIntegrity Messenger IMMSN
Top
Uskana2006
Postuar nė: 12.02.2007, 11:37
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2765
Antari Nr: 1800
Bashkangjitur: 21.07.2006
Me vjen keq por duhet te shpreh keqardhje per situaten momentale ne Kosove, gabim i Albin Kurtit eshte se u mundua te perfitoje politikisht prej kesaj situate ne Kosove. Ngushellime per viktimat, por Albin Kurti eshte politikisht i vdekur. Punon me krye ne vehte dhe normal eshte ky reaksion i pushtetit ne kete kohe te veshtire me se paku na duheshte kjo situate.
Kjo eshte pasqyre e shoqerise Shqipetare, dikush finansohet nga kryqetaret, dikush nga Franēezet, dikush nga islamistet e dikush nga serbet e keshtu me radhe, fushebeteje e interesave te ndryshme antishqipetare u bene trojet Shqipetare, por populli vuan e vuan.
PM
Top
LirimShabani
Postuar nė: 12.02.2007, 14:22
Quote Post


Happy Soldier
*****

Posti: Antarė
Postime: 1858
Antari Nr: 2935
Bashkangjitur: 25.09.2006Uskana

nuk e di nese ke qene ne proteste por te tregoj qe un kam qene atyh ne proteste dhe te them qe askush nuk ka shkuar aty per Albinin por per Kosoven. un nuk shkova aty me mendim qe Albini do te me mbroj nga goditjet eventuale por me plot pergjegjsi shkova aty dhe te gjith te tjeret aty kane ardhur si te tille. nese nuk ke qene ne proteste nuk mundesh te flasesh per rjedhjen e saj. un do ta bej me dije Albini dhe zonja nga oragnizata "Thirjet e Nenave" kane qene te partit qe jane konfrontu me policine dhe kane ca kordonin policor. dhe jane terhequr zvare me pas vecanrisht dy perfaqsueset e "Thirjet e Nenave".


ne proteste dihet se ka gjera negative dhe pozitive


kaq kisha per moment


----------------------------------------
"Mallkue qoft njaj bir shqiptari, q'e ket gjuh t'perenis, trashigim qe ja la i pari, trashigim ai s'ja le fmis...."

"Bukuria qe vret...."

"The importance of being earnets..."
PM
Top
florint
Postuar nė: 12.02.2007, 22:14
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 116
Antari Nr: 1274
Bashkangjitur: 23.06.2006Te nderuar!
Siduket Ardi_pr kishte te drejte per mendimin e tij ne lidhje me doreheqjen e ministrit te rendit z. Fatmir Rexhepit. Kjo me len te kuptoje se edhe tek ne vlenka regualla e pashkruar: doreheqje ne rast deshtimi! Une personalisht e pergezoj per aktin e tij por mendoj se tani e tera nuk perfundon ketu.Topin e ka ne loje qeveria e cila eshte e obliguar te zbardh rastin.
PM
Top
ardi_pr
Postuar nė: 12.02.2007, 23:11
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 811
Antari Nr: 1964
Bashkangjitur: 03.08.2006 Citim (florint @ 12.02.2007, 22:14)
Kjo me len te kuptoje se edhe tek ne vlenka regualla e pashkruar: doreheqje ne rast deshtimi! Une personalisht e pergezoj per aktin e tij por mendoj se tani e tera nuk perfundon ketu.Topin e ka ne loje qeveria e cila eshte e obliguar te zbardh rastin.


Ne fakt ne vendet Demokratike do te duhej te ndodhte nje gje e tille, ne rast deshtimi ne cfar do lemie jep doreheqje institucioni pergjegjes!

Rasti i ministrit te mbrojtjes (ish bashkepunetor i serbise) edhe pse me gezoj shume kur kuptova se dha doreheqje megjithat kjo me teper me duket si nje terheqje taktike per ti ikur pergjegjesise dhe per ta zbutur situaten, sepse nuk besoj se e ka bere kete akt nga Morali sepse Ministrat e Kosoves nuk kan moral fare, sepse cdo dite raportohet me fakte per Korrupsion neper ministrite e tyre dhe deri sot askush nuk dha "dorheqje morale" sepse skan moral fare keta te paftyre, ndersa sa i perket ketij rasti te rende dhe shume tragjik do te duhej qe kjo Qeveri te rrezohej komplet, sepse nuk tregoj aftesi per ta menaxhuar situaten, pastaj do te duhej te merren masa te rrepta ndaj atyre qe dhane urdherat per perdorimin e armeve ne protesta!

Do te duhej te shperbehet i ashtuquajturi "Grupi i Unitetit" qe per mua eshte grupi zedhenes i Mahti Ahtisarit per qeshtjen e ndarjes se Kosoves e asgje me shume!!


----------------------------------------
Atdhetar jam, por edhe fetar si duhet. Atdhetari pėrse turp tė ketė tek thotė e dua me shpirt fenė e vet. Hafiz Ali Korēa
PMYahoo
Top
LirimShabani
Postuar nė: 13.02.2007, 10:25
Quote Post


Happy Soldier
*****

Posti: Antarė
Postime: 1858
Antari Nr: 2935
Bashkangjitur: 25.09.2006ardi_pr
potesisht pajtohem

kjo dorheqje eshte mbulim i budallalleqeve te tyre qe i kane bere deri tani e qe do ti bejne edhe ne te ardhmen.

te gjithe mundohen fajin te ja lene Albin Kurtit por kjo eshte e papranueshme. kam thene me heret se demostrata ka anet pozitive dhe negative.

suksese per vetvendosjen


----------------------------------------
"Mallkue qoft njaj bir shqiptari, q'e ket gjuh t'perenis, trashigim qe ja la i pari, trashigim ai s'ja le fmis...."

"Bukuria qe vret...."

"The importance of being earnets..."
PM
Top
Uskana2006
Postuar nė: 13.02.2007, 18:10
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2765
Antari Nr: 1800
Bashkangjitur: 21.07.2006
Lirim,

Liderizmi i kushton shtrenjte popullit Shqipetare, me kujtohet kur ne biseda ne Rambuje- France delegacioni Shqipetare nuk fliste ne mes. Krejt bota e shihte se si Hashim Thaqi dhe Rugova as edhe nuk shikoheshin e lere me per te biseduar ne mes, Njeri e llogariste vehten me patriot se tjetri, por fatemiresisht u gjet Olbrajti aty, dhe se dyti delegacioni Serb nuk e pranoi planin me ē'rast vijuan bombardimet kunder Serbise,,,, ta kishin nenshkruar Serbet marreveshjen kurre nuk do te kishte bombardime. ēka me be tani,,?
Kur krisi lufta ato te UCK-se merreshin si me patriota se ato te LDK-se tani ata i kemi mbrenda ne institucione, ēka deshirojme metutje? po atehere nuk kishim institucione, tash i kemi dhe ne rast se nuk i respektojme neve vete qe i kemi zgjedhur si mund te presim me i respektu dikush tjeter. Pasi ne intervenimin tend thekson se ka pasur gjera negative dhe pozitive dhe ke qene prezent a mundesh me na then se cila jane ato gjera negative dhe pozitive.
Pershendetje
PM
Top
xiki
Postuar nė: 13.02.2007, 18:54
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1585
Antari Nr: 236
Bashkangjitur: 03.04.2005Albin Kurti seshte tjeter vetem se nje Spiun i Serbis ....


Kur Shqiptaret qe endeshin dhe bojshin te pamunderen per te liruar familjet e tyre nga burgu albin kurti u lirua pa asnje problem .... u lirua vetem qe te boje trazira naper kosov e jo per asgje tjeter dhe sduhet askush ta perkrah


----------------------------------------
www.autoshitje.com
PMEmail PosterUsers Website
Top
LirimShabani
Postuar nė: 13.02.2007, 19:03
Quote Post


Happy Soldier
*****

Posti: Antarė
Postime: 1858
Antari Nr: 2935
Bashkangjitur: 25.09.2006Uskana

Albin Kurti ka ftuar protestues dhe perkrahes ashtu sic kane ftuar edhe LDK, PDK dhe partite e tjera. fillimisht puna e ekipit te tij ka qene me disa aksione te thjeshta vetem njoftuese dhe kohet e fundit eshte radikalizuar. protesta e 10 shkurtit eshte ditur qe do te jete ose e qete ose radikale. Vetvendosja kur ka ftuar popullaten nuk ka thene "hajdeni se kur te gjuje policia ne do te jua pshtojm jetet juve, dhe do te ju mbrojm nga goditjet eventuale te policise". protesta dihet se behet per t aritu nje qellim pozitiv por kuptohet ka dhe ate negativitetin e tij sic eshte lendimi e deri edhe te vdekja qe edhe ndodhi ne kete rast.
e keqja me e madhe eshte se serbet u larguan me ndihmen e te huajve se p-o te ishte ma ndryshe athere me siguri dhe proceste do te ishin bere ne nje kahje tjeter.
nuk mundet me u fajsu Vetevendosja dhe Albin Kurti pse LirimShabani kashkuar nga Tetova ne proteste dhe ka pranuar nje plumb gome apo plstike ne kemben e djatht. poqese do te ishe aty do te kuptoje shum gjera nga mllefi i popullates qe u bashkua me ne e deri tek gazi lotsjelles, krismat dhe gjaku i derdhur.....


----------------------------------------
"Mallkue qoft njaj bir shqiptari, q'e ket gjuh t'perenis, trashigim qe ja la i pari, trashigim ai s'ja le fmis...."

"Bukuria qe vret...."

"The importance of being earnets..."
PM
Top

Topic Options Faqe: (3) [1] 2 3  Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio