Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Jeta studentore ne Maqedoni
MIRA_
Postuar nė: 12.02.2007, 10:56
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 852
Antari Nr: 4583
Bashkangjitur: 10.12.2006Pershendetje o njerez

Jam kurioze te dije se si e kalojn nje dite studentet ne Maqedoni/Tteove? Mendoje, deri diku e kam idene se shkollimi atje eshte me ndryshe, rinia me shume knaqen sesa jashta vendlindjes. Gjithmone jan bashk, eshte nje atmosfere krejt ndryshe atje, apo ndoshta vetem mua me duket kshtu?!


----------------------------------------
There is only one happiness in life--to love and to be loved.
George Sand
PM
Top
Njomza_22
Postuar nė: 14.02.2007, 13:46
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 200
Antari Nr: 529
Bashkangjitur: 19.02.2006Nuk eshte ide e keqe se ne nuk kenaqemi mirpo, knaqesit nvaren nga rrethanat e personalitetve dikush din te knaqet edhe ne nje fushe, dikush edhe ne Los Angelos nuk din te perjetoje knaqesi. Dmth ajo qe din te organizoj jeten e saj din edhe te arij knaqesi ku do qe te jete.
Ne pergjithesi jeta studentore ne Tetove eshte e mire po te kesh edhe pak para sepse kuptohet pa Euro nuk behet sot asgje. Mirpo ka nje dinamizem nje atmosfere e mrekullueshme te theme sepse je me shoqerine qe ke qene ne shkolle te mesme apo edhe ne shkolle fillore dhe kjo te krijojn nje sigurim te plote sepse din se me kend je ne shoqeri dhe si te besh diten me te lumtur, duke pire nje kafe duke dal nje mbremje dhe duke shetitur.
PM
Top
MIRA_
Postuar nė: 14.02.2007, 20:35
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 852
Antari Nr: 4583
Bashkangjitur: 10.12.2006Pershendetje Njomza_22

Flm per shenimin!

Ke plotesisht te drejte qe varet nga vet njerzit se sa dine ta organizojne jeten e tyre, mirepo kenaqsine qe ta ofron vendlindja as Los Angeles-i, as Mbreteria e Bashkuar e as Australia nuk mundet te ta ofronjne.E ke parasyshe?! ktu ishte qellimi. Njerzit ne vendlindje bejne/kane krejtsisht nje atmosfere ndryshe. ( se normal dhe jashta Maqedonise atmosfera eshte e pabesushme, ka organizime, dhe shume sende tjera, por nuk e ka at ngrotsin si atje)

Ehhh lumet studentet e atjeshem!


----------------------------------------
There is only one happiness in life--to love and to be loved.
George Sand
PM
Top
Blerim
Postuar nė: 14.02.2007, 20:51
Quote Post


Ndihmės webmjeshtėr
*****

Posti: Antarė
Postime: 1117
Antari Nr: 4
Bashkangjitur: 27.11.2004Tung, te them drejten 4 vjet qe kam qen student ne Tetove mund ta pershkruj se periudhen me interesante ne jete, ather ne fillim kur nisem ishte periudha pas lufe edhe kish ende krisma po prap studentet gjenin menyren e agetimit kishte shum mbremje argetuse,pastaj nje gje qe esht kenaqesi ne Tetove esht prezenca e shoqeris nga te gjith trojet shqiptare, qe nga Pogradeci ne jug te shqiperis ,e deri ne veri nga Mitrovica, sdi a ka ndonje qytet shqiptar qe ska student ne Tetove ,sa kam njoh un te e Shqiperis ,Maqedonis,Kosoves,Malit zi,Presheves . Desha te them se smund te krahasohet jeta studentore ne perendim me jeten studentore ne vend, ma mer mendja qe edhe studentet shqiptar te Tiranes dhe Prishtines e kan kete kenaqesi edhe ket Atmosfere.
E per jeten studentore , e din krejt studentat se si jetojn studentat :), dihet se cfar probleme edhe halle kan, si psh banesat i ndrrojn shpesh :),, djemt kan probleme te pergatitjes se ushqimit po dikur ka viti 4 nis te mesohen se ne fillim filloshim me bo pasul, edhe harroshim se kemi tenxheren mbi shporet kur ktheheshim, veq shkrum gjejshim :).Per 'euro' qe permendi kolegja me lart esht e vertet se ka ndikim po sbesoj qe aq shum se prap ,ka dicka ne jeten studentore qe vlen ma shum se mijra euro, dmth nuk ndikon ne kenaqesi.Nejse mos tju merzis tu lexu po ja u le radhen edhe studenteve tjere qe te shkruajn per perjetimet e tyre si student.
PMEmail PosterUsers WebsiteMSN
Top
MIRA_
Postuar nė: 14.02.2007, 21:08
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 852
Antari Nr: 4583
Bashkangjitur: 10.12.2006Ama tamam pershkrim te realt ke bo Blerim (mendoje nga ajo qe kam pa pak dhe kam degju) .awww:))))


----------------------------------------
There is only one happiness in life--to love and to be loved.
George Sand
PM
Top
Blerim
Postuar nė: 14.02.2007, 23:28
Quote Post


Ndihmės webmjeshtėr
*****

Posti: Antarė
Postime: 1117
Antari Nr: 4
Bashkangjitur: 27.11.2004hah po u mundova me qen i realt der dikun po per me qen plotesisht i realt esht dasht me permen edhe shum sene e perjetime, se me ndegju nje student tu ti qajt hallet mundohesh me hy ne dhe haha, po kur te bejsh krahasime me perjetimet e mira jan shum me shum se ata te kqija, esht normale qe cdo student gjat kohes se studimit ka sfida te shumta, po prap po ja u le edhe tjert te vlersojn e sbesoj qe ndonje student apo rrall kush mundet me thon qe isha ose jam student po s'u knaqa :)
PMEmail PosterUsers WebsiteMSN
Top
fato1
Postuar nė: 25.05.2007, 12:15
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 5435
Antari Nr: 5088
Bashkangjitur: 04.01.2007Nese e shiqojm ne anen e argetimit sna kalon askush
por fatkeqesisht per mesim.....sa per te mos then se hic ...
kjo eshte jeta studentore ne tetove :argetim,zbavitje, humbje kohe neper vende te nryshme, e mesimi eshte sekondar ..(jo per te gjith te mos ofendoj dike ka qe edhe punojn mirpo jan shum pak edhe nuk kan dot sukses duhet shum mund) por shumica eshte ne kete gjendje
me shpres se do behet me mire!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
kaloni bukur
PM
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio