Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet

Faqe: (2) [1] 2   ( Kalo tek postimi i parė i palexuar ) Reply to this topicStart new topic

> Lajmerim me rendesi per te gjithe antaret!
webm
  Postuar nė: 13.12.2008, 03:32
Quote Post

Lovely Jubbly

Posti: Admin
Postime: 2217
Antari Nr: 1
Bashkangjitur: 24.11.2004

Pershendetje per te gjithe.

- Ky lajmerim ju drejtohet te gjithe antareve, moderatoreve si dhe administruesve!
- Ky lajmerim NUK VLEN per te gjithe ata qe email adresen qe kan perdorur ne kohen e regjistrimit e kane ende aktive/valide/te perdorshme

Lajmerojm qe te gjithe antaret qe ne kohen e regjistrimit kane perdorur nje email adrese qe tani me nuk eshte valide te permisojne ate
ose te largohen nga "lista e njoftime" (subscriptions). Ne te kunderten kontot do te de-aktivizohen ne menyre automatike.

Vijon spejgimi se si mundet te ndryshoni email adresen tuaj ose te largoheni nga lista e lajmerimeve.

Menyra 1: Ndryshimi i email adreses

Hapi 1: Kaloni te forumi dhe klikoni tek "Kontoja ime" (shih fotografine)
Fotografi e jashtme

Hapi 2: Nga menyja anesh zgjedhni opcionin "Change email address"
Fotografi e jashtme

Hapi 3: Shkruani email adresen tuaj valide tek fusha "Enter your new email address", me pas perseri shkruani ate tek "Confirm new email address". Shkruani fjalekalimin (passwordin) momental tek fusha "Your current password". Me pas tek "Confirm security code" shkruani ato numerat qe shihni me larte.
Fotografi e jashtme

Hapi 4 (fundit): Pasi te beni konfirmimin e hapit 4, kontoja juaj automatikish do te de-aktivizohet. Ju duhet qe ne email adresen tuaj te pranoni nje email nga ne, ku do te shihni nje link (nyje) qe do te mundesoj qe serisht te ri-aktivizoni konton tuaj, si dhe te verifikoni email addresen tuaj. Email porosia qe do te dergohet nga ne, eshte nje email porosi automatike, ashtu qe nese nuk gjendet ne Inboxin tuaj kontrollon edhe Spam (Junk) follderin. Nese per cdo arsye ky email nuk vine mbrenda 12 oreve ne vijim atehere ju lutemi kerkoni asistence ne kete teme.

Menyra 2: Largimi nga "lista e njoftimeve" (Subscriptions)

Fotografi e jashtme

Hapi 2: Nga menyja anesh zgjedhni opcionin "View Topics" nga fusha "Subscriptions".
Fotografi e jashtme

Hapi 3: Zgjedhni te gjitha boxet qe jane te nenvizuara. (Verejtje: Ndoshta ju mundet te keni me teper tema ketu, ose ndoshta edhe asnje).
Fotografi e jashtme

Hapi 4: Klikoni mbi butonin Unsubscribe
Fotografi e jashtme

Hapi 5: Nga menyja anesh zgjedhni opcionin "View Forums" nga fusha "Subscriptions".
Fotografi e jashtme

Hapi 6: Klikoni mbi "Unsubscribe from all forums" (Verejte, ju mundet te mos keni asnje forum ose disa forume qe jeni te regjistruar per ti ndjekur)
Fotografi e jashtme

ME RENDESI!
Te gjithe ata qe vendosin per menyren 2 (largimi nga lista e njoftimeve) atehere hapat qe jane pershkruar me lart duhet te ndjekin cdohere pasi qe te postojn ose krijojne nje teme te re.

Ju flmd!

----------------------------------------
"I am so clever that sometimes I don't understand a single word of what I am saying" - O. Wilde (Irish Poet, Novelist, Dramatist & Critic)

"我很聪明,多数时候,我不明白的一个词是什么我说" - A. Selmani
PMEmail PosterUsers Website
StartBismi
Postuar nė: 13.12.2008, 03:56
Quote Post

Tėrė kohėn flas :)

Posti: Antarė
Postime: 2537
Antari Nr: 17814
Bashkangjitur: 09.10.2008

Une hiē nuk ju kuptoj kur thoni: e-mail valid ??? !!!
Une kur jam regjistruar kam shenuar nje e-mail qe une e perdori dhe e konsoderoj "valid", tani kjo e juaja ē'do me thene????
PM
webm
Postuar nė: 13.12.2008, 04:03
Quote Post

Lovely Jubbly

Arsyeja pse kerkojm "email valid" eshte, se ka shume antare qe ne kohen kur jane regjistruar kane perdorur nje email adrese qe me nuk egziston (nuk eshte valide) ndersa ne te njejten kohe jane ne listen e lajmerimeve dhe na krijojn disa veshtersi teknike.

Nese ju ne kohen e regjistrimit keni perdorur nje email adrese qe ende e perdorni atehere ky lajmerim nuk vlen per ju.

Shpresoj te isha me i kuptueshem tani.

"I am so clever that sometimes I don't understand a single word of what I am saying" - O. Wilde (Irish Poet, Novelist, Dramatist & Critic)

LIMMI2
Postuar nė: 13.12.2008, 04:05
Quote Post

Miku i ri
*

Postime: 5
Antari Nr: 16237
Bashkangjitur: 02.07.2008

Citim (A.Selmani @ 13.12.2008, 05:32)

Menyra 2: Largimi nga "lista e njoftimeve" (Subscriptions)

URL e fotografise: http://www.studentet.info/uploads/img4943195c9488a.jpg

Hapi 2: Nga menyja anesh zgjedhni opcionin "View Topics" nga fusha "Subscriptions".
URL e fotografise: http://www.studentet.info/uploads/img49431be6ed7f3.jpg

Hapi 3: Zgjedhni te gjitha boxet qe jane te nenvizuara. (Verejtje: Ndoshta ju mundet te keni me teper tema ketu, ose ndoshta edhe asnje).
URL e fotografise: http://www.studentet.info/uploads/img49431c8069e04.jpg

Hapi 4: Klikoni mbi butonin Unsubscribe
URL e fotografise: http://www.studentet.info/uploads/img49431cbb9b4e7.jpg

Hapi 5: Nga menyja anesh zgjedhni opcionin "View Forums" nga fusha "Subscriptions".
URL e fotografise: http://www.studentet.info/uploads/img49431be6ed7f3.jpg

Hapi 6: Klikoni mbi "Unsubscribe from all forums" (Verejte, ju mundet te mos keni asnje forum ose disa forume qe jeni te regjistruar per ti ndjekur)
URL e fotografise: http://www.studentet.info/uploads/img49431d63b98cc.jpg

ME RENDESI!
Te gjithe ata qe vendosin per menyren 2 (largimi nga lista e njoftimeve) atehere hapat qe jane pershkruar me lart duhet te ndjekin cdohere pasi qe te postojn ose krijojne nje teme te re.

Ju flmd!

Pershendetje A.Selmani ket pjesen e pare e bera mir ndersa pjesen e dyt kur e bera me kan humbur disa nen forume.

Me nickun LIMMI nuk munde ti shoh asnji tem ne ballin edhe i shoh vetem disa nenforume :
Forimin islam
Verejtje dhe keshilla
USHT
Edhe nja tre nen forum tjera,nuk i shoh gjithe pos ketyre ne ballin shoh vetem nji tem.

A mund te me ndihmoni????

rrespekt...................
PM
StartBismi
Postuar nė: 13.12.2008, 04:09
Quote Post

Postime: 2537
Antari Nr: 17814
Bashkangjitur: 09.10.2008

Citim (A.Selmani @ 13.12.2008, 06:03)
Arsyeja pse kerkojm "email valid" eshte, se ka shume antare qe ne kohen kur jane regjistruar kane perdorur nje email adrese qe me nuk egziston (nuk eshte valide) ndersa ne te njejten kohe jane ne listen e lajmerimeve dhe na krijojn disa veshtersi teknike.

Nese ju ne kohen e regjistrimit keni perdorur nje email adrese qe ende e perdorni atehere ky lajmerim nuk vlen per ju.

Shpresoj te isha me i kuptueshem tani.

Yes! smil3dbd4e5e7563a.gif
PM
webm
Postuar nė: 13.12.2008, 04:13
Quote Post

Lovely Jubbly

Citim (LIMMI2 @ 13.12.2008, 07:05)
Pershendetje A.Selmani ket pjesen e pare e bera mir ndersa pjesen e dyt kur e bera me kan humbur disa nen forume.

Me nickun LIMMI nuk munde ti shoh asnji tem ne ballin edhe i shoh vetem disa nenforume :
Forimin islam
Verejtje dhe keshilla
USHT
Edhe nja tre nen forum tjera,nuk i shoh gjithe pos ketyre ne ballin shoh vetem nji tem.

A mund te me ndihmoni????

rrespekt...................

Pershendetje Limi,

Sa i perket nickut Limi, ky nick ka kerkuar te ndryshohet email adresa, mirpo email adresa nuk eshte e konfirmuar.

Shiqo menyren nje, dhe hapin e fundit. Ky hap nuk eshte bere me nickun Limi.

Me shkruaj ne MP, do te jap disa detaje...

Tet_ch_be
Postuar nė: 17.12.2008, 11:03
Quote Post

Postime: 69
Antari Nr: 19023
Bashkangjitur: 17.12.2008

KJO NUK ESHTE FER UN JAM TETOVAI_CH_BE UN E KAM BER KET METOT TANI KREJT MUKA BLLOKU ASGJE SEN BOJ AS NE FORUM AS KERKUND ME NIKUN TIM TETOVARI_CH_BE NUK MUND TEMA TE HAPI;PERGJIGJE TE JAP ASGJE THJESHT ASGJE DUA NDIHMMMMMMMMMMMMMMMMMMMM

SE JUKAM KERKU SMA KENI KTHE PRA UN JAM TETOVARI_CH_BE NIDIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIMMMMMMMMMMMMMM
MMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMM

KETU MUND TE ME GJENI

BOSSIBERN@HOTMAIL:COM

TETOVARI_CH_BE ...... TETOVARI_CH_BE

jam une
PMUsers WebsiteIntegrity Messenger IMMSN
Essa
Postuar nė: 17.12.2008, 11:42
Quote Post

Postime: 6262
Antari Nr: 17241
Bashkangjitur: 11.09.2008

mbaju bre tetovari se ta bejne qaren edhe ty!!!!!!

Mos lejoni qė mendja juaj te jetė sherbėtore pa mbikqyrės!!!
Von i sheh njeriu pasojat!!!!!!!!
PM
L.I.L.I
  Postuar nė: 18.12.2008, 19:20
Quote Post

Postime: 740
Antari Nr: 16789
Bashkangjitur: 12.08.2008

mua ndonjehere nuk me hapet web-faqja(studentet.info).
Del dicka me BigTrafic me duket nuk e di.
SQARIME NESE MUNDET.........

Ky postim ėshtė ndryshuar nga L.I.L.I nė 18.12.2008, 19:20

Ti Shqipėri mė jep nder,mė jep emrin shqipėtar - Naim Frashėri
PM
LIMMI
Postuar nė: 18.12.2008, 19:22
Quote Post

Ujku ne mesin tuaj!!

Postime: 7174
Antari Nr: 6797
Bashkangjitur: 07.04.2007

TETOVAI_CH_BE
Kontaktoje Staffin ose R.mislimin , A.Selmanin.

rrespekt................

Kujdes mos i bėni padrejtėsi vetes, se edhe ashtu tė tjerėt do tė jenė tė padrejt me ju.
PMEmail Poster
want3d
Postuar nė: 18.12.2008, 19:25
Quote Post

Postime: 4854
Antari Nr: 9176
Bashkangjitur: 28.08.2007

Citim (L.I.L.I @ 18.12.2008, 21:20)
mua ndonjehere nuk me hapet web-faqja(studentet.info).
Del dicka me BigTrafic me duket nuk e di.
SQARIME NESE MUNDET.........

vllai, ne kohene fundit jane tu e sulmu studentet.info se kush nuk e di Allahu e befte hajr. edhe mu ashtu ma qet ndonjeher.
dunjaja asht plot e perplot me xheloza.

Nese mendon se arsimimi kualitativ kushton shtrejt, atehere provoje injorancen

LEXIMI demton rende INJORANCEN!
PMUsers WebsiteIntegrity Messenger IMMSN
L.I.L.I
Postuar nė: 18.12.2008, 19:34
Quote Post

Postime: 740
Antari Nr: 16789
Bashkangjitur: 12.08.2008

Po per sulme ndaj studentet.info nuk e di por disa here me ka dale ashtu sic permenda me larte dhe nuk mund te kycesha.
Prandaj kerkova ndihme nga administratoret,moderatoret,staffi po nihere per niher nuk ka sqarime.

Ti Shqipėri mė jep nder,mė jep emrin shqipėtar - Naim Frashėri
PM
xulka
Postuar nė: 18.12.2008, 22:07
Quote Post

Postime: 72
Antari Nr: 18928
Bashkangjitur: 07.12.2008

edhe mu vallaj, s'di sa here kam provu .. gjith diten sen u kyqsha ( para 2 - 3 ditve). Aj ishAllah rregullohet : )

studentet.info
PM
Qendrim.b
Postuar nė: 23.01.2009, 15:07
Quote Post

Postime: 108
Antari Nr: 19874
Bashkangjitur: 20.01.2009

nuk e di se qfare pozite kisha dashuare te marre ne kete forumi une kisha dashure nese mendoje dhe nese pajtohen te gjithe antare e forumi qe te Kandidohemi Per zevends Administore i forumit Studentete.info Nese Pajtohen Stafi i forumit Studentete.info sepse une kam provoje te shumet neper Forumi Nje heretit Jam dhe Administori i Forumit Berbatovci Forumit te e ka emrin mbiemrit tem berbatovci.co.cc

Me Rrespket Nga Qendrimi Berbatovci
PMUsers WebsiteAOLYahoo
tetova_te_
Postuar nė: 26.01.2009, 22:58
Quote Post

Postime: 78
Antari Nr: 19462
Bashkangjitur: 12.01.2009

ej ksuh nuk e kupton mos e boni cac te modhe thuni vetem po po ene puna krejt ok hahahahahhaahhah
PM

Topic Options Faqe: (2) [1] 2  Reply to this topicStart new topic

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio