Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Bursė nė Krahinėn e Bavarisė pėr Kurse Verore
webm
Postuar nė: 14.04.2006, 16:37
Quote Post


Lovely Jubbly
*****

Posti: Admin
Postime: 2217
Antari Nr: 1
Bashkangjitur: 24.11.2004Nga Ministria e arsimit dhe shkencės nė R Maqedonisė
Bursė nė Krahinėn e Bavarisė pėr Kurse Verore


Ju informojmė se Krahina e Bavarisė nė R. e Gjermanisė ndan bursa pėr studentė dhe shkencėtarė tė rinj pėr pjesėmarje nė njė kurs veror pėr gjuhė, nė njė nga universitet e Krahinės sė Bavarisė

Nė kėtw kurs veror marin pjesė pėrfaqėsus tė shteteve tė Evropės juglindore , kėtu edhe R. Maqedonisė.

Bursa pėrfshin participim pėr kursin, vendosje dhe kujdes si dhe sigurim shėndetėsor pėr tė huaj pėr kohėn sa do tė zgjasė kursi.

Afati I fundit pėr dorėzimin e dokumentacioneve ėshtė 26.04.2006

Dokumentat pėr konkurs nė formė elektronike i dėrgoni doirekt nė BAYHOST qendrėn me seli nė Regenzburg, pėrderisa dokumentacionet shtesė , vėrtetimin pėr provimet e dhėna , dokument pėr pjesėn praktike dhe vėrtetim pėr njohje tė gjuhės dėrgohen vetėm pėrmes postės nė adresėn :

BAYHOST
Universitat Regensburg
Deutschland

Informacione mė tė detajuara mund tė merni nė WEB faqen e BAYHOST: www.bayhost.de (‘’Stipendien’’)

Cdonjėri nga kandidatėt qė do tė pranohet duhet tė informojė Ministrinė pėr arsim dhe shkencė nw RM, sektori pėr shkencė.

Faleminderime.


----------------------------------------
"I am so clever that sometimes I don't understand a single word of what I am saying" - O. Wilde (Irish Poet, Novelist, Dramatist & Critic)
PMEmail Poster
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio