Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Dubai: Mė shumė se 800 persona konvertohen nė isla
Mandrak
Postuar nė: 16.02.2007, 17:47
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 372
Antari Nr: 2648
Bashkangjitur: 08.09.2006Dubai: Mė shumė se 800 persona konvertohen nė islam


Nė deklaratėn e Departamentit pėr ēėshtje islame dhe humanitare nė Dubai thuhet se 808 banorė tė huaj janė konvertuar nė fenė islame nė vitin 2006

Konvertimi i tyre pasoi pas familjarizimit me doktrinėn tolerante dhe principeve qė mbrojnė koekzistencėn e paqes midis tė gjitha racave tė njerėzimit, thuhet nė deklaratė .

Shumica e konvertuesėve ishin nga komuniteti Filipinez nė Dubai 286, pastaj nga komuniteti Indian 124, dhe Kinez 109.

16.02.2007.islamgjakova.net


----------------------------------------
Po nuk e njohe hidherimin, nuk do te kuptosh dhe gezimin.
PM
Top
zeshkani
Postuar nė: 17.02.2007, 19:12
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 777
Antari Nr: 3657
Bashkangjitur: 28.10.2006Besoj se kjo eshte mir per muslimanet
PMUsers WebsiteYahooMSN
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio