Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Ngjarjet e 10 shkurtit e kanė tronditur popullin s
r.mislimi
Postuar nė: 16.02.2007, 23:38
Quote Post


studentet.info
*****

Posti: Admin
Postime: 3277
Antari Nr: 2
Bashkangjitur: 25.11.2004DEKLARATE POLITIKE


Ngjarjet e 10 shkurtit e kanė tronditur popullin shqiptar.

Vrasja e demonstruesve shqiptar tė Levizjes VETĖVENDOSJE nga ana e policisė ka ngjallur indinjatė tė madhe te populli shqiptarė jo vetėm nė Kosovė.

Pėrdorimi i dhunės nga ana e policisė kundėr demonstruesve ka qenė e panevojshėme dhe pėr pasojė shumė e dėmshėme jo vetėm nė aspektin politik por edhe atė kombėtarė e ndėrkombėtare.

Me vrasjet, plagosjet dhe gjakderdhjen e shkaktuar mė 10 shkurt, Klubi Politik “AFRIM ZHITIA” nuk pajtohet, dhe pėrgjegjės pėr kėtė bėnė policinė dhe institucionet e Kosvės, por edhe ato ndėrkombėtare.

Ėshtė tragjike dhe mjerim,tmerr por edhe trishtim,tė shohėsh se edhe pas pėrfundimit tė Luftės sė lavdishme te USHTRISĖ ĒLIRIMTARE TĖ KOSOVĖS,tė vazhdojė vrasja e tė rinjėve shqiptarė,dhe kjo jo sikur dikurė nga forcat ushtarako-policore serbe,por nga policia shqipetare dhe ajo nderkombetare.

Klubi Politik “AFRIM ZHITIA”,kėrkon nga liderėt institucional,nga Presidenca,Parlamenti,Qeveria,TMK-ja,Partite Politike, nga pjesa atdhetare dhe patriotike e SHPK-se, por edhe nga Kryeadministratori Ryker,nga zv.Kryeadministratori Schuk, nga ambasadorėt e vendeve tė Quintit e nga faktorė tė tjerė relevant ndėrkombėtar nė Kosovė,tė lirojnė sa mė parė liderėt e VETVENDOSJES dhe tė vėjnė kontakte zyrtare me Liderin tanimė popullorė tė VETVENDOSJES, z.Albin Kurti dhe simbolin e rrezistencės kombėtare Adem Demaēi.

Klubi Politik “AFRIM ZHITIA”,kėrkon nga Presidenti Finlandez Marti Ahtisari dhe nga Grupi i Kontaktit por edhe nga qendrat tjera tė vendosjės, tė reflektojnė pas ngjarjeve nė Kosovė, dhe pakon ta pasurojnė edhe me ato elemente tė cilat do ta vendosnin Kosovėn nė vendin e saj tė merituar karshi vendeve e shteteve tė tjera demokratike tė botės.

Klubi Politik “AFRIM ZHITIA”, kėrkon tė shpallet zyrtarisht ditė zie nė Kosovė nga institucionet e Kosovės nė nderim tė tė vrarėve nė demonstratėn e 10 shkurtit.

Klubi Politik “AFRIM ZHITIA”, ju shprehė ngushllimet mė tė sinqerta familjeve tė tė vrarėve,u uron shėrim sa mė tė shpejtė tė tė plagosurve,por njėkohėsisht kėrkon pėrgjegjėsi dhe hetim pėr ngjarjet e 10 shkurtit, dhe denimin e nxjerrjen para drejtesisė tė shkaktarėve tė tragjedisė sė fillim vitit 2007.

Lavdi dėshmorėve tė kombit!

Rroftė populli shqipėtarė!

Klubi Politik

AFRIM ZHITIA

Sekretar i Pėrgjithshėm

Argjend Zejnaj


----------------------------------------
www.studentet.info
PMUsers Website
Top
zeshkani
Postuar nė: 17.02.2007, 11:26
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 777
Antari Nr: 3657
Bashkangjitur: 28.10.2006Edhe un i bashkangjitem kesja deklarate besoj se kan me more punen me seriozitet ata njerze qe jan kompetent per ngjarjen e 10 shkurtit dhe te gjith fajtoret te dalin para drejtesie edhe pse drejtesi ne dite te sodit nuk po ka por ishalla do zoti dhe behet nje gje e till.

Per ne fund po i bashkangjitem kesaj:

Klubi Politik “AFRIM ZHITIA”, ju shprehė ngushllimet mė tė sinqerta familjeve tė tė vrarėve,u uron shėrim sa mė tė shpejtė tė tė plagosurve,por njėkohėsisht kėrkon pėrgjegjėsi dhe hetim pėr ngjarjet e 10 shkurtit, dhe denimin e nxjerrjen para drejtesisė tė shkaktarėve tė tragjedisė sė fillim vitit 2007.

Lavdi dėshmorėve tė kombit!

Rroftė populli shqipėtarė
!
PMUsers WebsiteYahooMSN
Top
LirimShabani
Postuar nė: 17.02.2007, 17:36
Quote Post


Happy Soldier
*****

Posti: Antarė
Postime: 1858
Antari Nr: 2935
Bashkangjitur: 25.09.2006gjithashtu bashkangjitem me kete deklarate te Klubit Politik Afrim Zhitia----------------------------------------
"Mallkue qoft njaj bir shqiptari, q'e ket gjuh t'perenis, trashigim qe ja la i pari, trashigim ai s'ja le fmis...."

"Bukuria qe vret...."

"The importance of being earnets..."
PM
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio