Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Celular "tre nė njė"
Shqipe1
Postuar nė: 18.12.2008, 21:55
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 9463
Antari Nr: 6919
Bashkangjitur: 14.04.2007Celular "tre nė njė"


Pak kohė mė parė nė konferencėn 3GSM nė Azi ėshtė paraqitur telefoni i menзur (smartphone) me dizajn tė pazakontė dhe nėn emrin iCEphone.

Prodhuesi i kėtij telefoni, kompania TheMedicalPhone, ka vendosur pėr njė telefon me rrėshqitės. Dallimi nė krahasim me telefonat tjerė rrėshqitės ėshtė se iCEphone hapet nė tri pjesė. Kjo u mundėson pėrdoruesve tė zgjedhin nė mes tė tastierės QWERTY, asaj "keypad" pėr ata qė luajnė me lojėra si dhe ekran tė ndjeshėm nė prekje prej 3 inēėsh.Ėshtė interesant qė telefoni ka marrė emrin sipas tastit tė sigurisė, me shtypjen e tė cilit dėrgoni lokacionin tuaj GPS dhe informata tjera tė rėndėsishme pėr tė gjitha shėrbimet nė rrethinė.

Nė shtėpizė janė vendosur disa shtojca interesante, si kamera prej 3.1 megapikselash, opsionet Bluetooth, qasja pėr kartelat microSD... Telefoni funksionon me sistemin operativ Windows Mobile 6.0, derisa pėrmban audio dhe player, shfletues tė internetit e tjera.

Pritet qė ēmimi i iCEphone do tė jetė rreth 1.000 dollarė amerikanė. Pritet qė pajisja tė del nė treg kah gjysma e vitit tė ardhshėm.(INA)

Ky postim ėshtė ndryshuar nga art_rokerja nė 18.12.2008, 21:56

Datotekat e bashkangjitura ( Shkarkuar: 82 )
Datotekat e bashkangjitura  pic_4phones2.jpg


----------------------------------------
Don't dream your life, live your dream...
PMUsers Website
Top
xulka
Postuar nė: 18.12.2008, 22:10
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 72
Antari Nr: 18928
Bashkangjitur: 07.12.2008e bravoz bre, vec perpara :D!


----------------------------------------
studentet.info
PM
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio