Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


Faqe: (2) [1] 2   ( Kalo tek postimi i parė i palexuar ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> A do kene dy kombetare Shqiptaret???, Si mendoni?
elt_oni
Postuar nė: 18.02.2007, 23:37
Quote Post


Mundohem tė kyqem nė bisedė
**

Posti: Antarė
Postime: 11
Antari Nr: 2653
Bashkangjitur: 08.09.2006A mendoni se Shqiptaret ne Shqiperi dhe Kosove do kene 2 kombetare te ndara apo nje te perbashket me elementet me cilesore??
PMYahooMSN
Top
zeshkani
Postuar nė: 19.02.2007, 09:43
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 777
Antari Nr: 3657
Bashkangjitur: 28.10.2006Une mendoj se dy jan ma mir.
PMUsers WebsiteYahooMSN
Top
SHQIPERIA
Postuar nė: 31.12.2007, 01:17
Quote Post


Xhati
*****

Posti: Antarė
Postime: 247
Antari Nr: 11754
Bashkangjitur: 04.12.2007ASHTU ESHT ZESHKAN MENDOJ EDHE UNE DYJA KOMBETAR TE SHQIPERISE TE KOSOVES


----------------------------------------
jemi per menyre diplomatike
PM
Top
andy
Postuar nė: 31.12.2007, 01:55
Quote Post


The GodFather
*****

Posti: Antarė
Postime: 7137
Antari Nr: 132
Bashkangjitur: 16.02.2005Duhet te ceket se cfar Kombetarje, futbolli, basketbolli, hendbolli, etj.

Ne shqiptaret cdo her e kena perdor ate thenjen Te bashkuar jemi me te fort, mendoj se ne cfar do kombetarje duhet te jemi te bashkuar.
Cka na duhen dy kombetare kur do jemi ne nivelin e kombetareve (flas per futboll) si ajo e Moldavis, Luxemburgut apo ngjajshem si keta, pse mos kemi nje Kombetare se paku te jemi ne rang si ajo e Bullgarise, Kroacise, etj.

Por prap se prap, do vendos interesi i ndonji individi qe do jet i perfshir ne federat, me vjen keq qe Tifozet e vertet nuk do pyten fare.

Gjithe te mirat. Te Bashkuar Jemi me te Fort.


----------------------------------------
"o Zot jepi atij qe rin kot, sepse ai qe punon fiton vet!"

SINCE 1985
PMEmail PosterIntegrity Messenger IM
Top
lili82
Postuar nė: 31.12.2007, 02:13
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1121
Antari Nr: 3937
Bashkangjitur: 10.11.2006 Citim (andy @ 31.12.2007, 01:55)
Duhet te ceket se cfar Kombetarje, futbolli, basketbolli, hendbolli, etj.

Ne shqiptaret cdo her e kena perdor ate thenjen Te bashkuar jemi me te fort, mendoj se ne cfar do kombetarje duhet te jemi te bashkuar.
Cka na duhen dy kombetare kur do jemi ne nivelin e kombetareve (flas per futboll) si ajo e Moldavis, Luxemburgut apo ngjajshem si keta, pse mos kemi nje Kombetare se paku te jemi ne rang si ajo e Bullgarise, Kroacise, etj.

Por prap se prap, do vendos interesi i ndonji individi qe do jet i perfshir ne federat, me vjen keq qe Tifozet e vertet nuk do pyten fare.

Gjithe te mirat. Te Bashkuar Jemi me te Fort.

Pajtohem deri diku me ty,kemi qen te bashkuar ne futboll ka shum llojtar shqiptar te kosoves qe luajn per shqiprin po apet pa kurfar suksesi.Veq luxsenburgut e fituam :)
E tash mu bo 2 kombtare ne futboll valla as barazim nuk mundemi me nxjer me luxenburgun.


----------------------------------------
Varje dygn ligger män med kvinnor som de inte älskar och ligger inte med kvinnor som de verkligen älskar.
PM
Top
InSiDe
Postuar nė: 31.12.2007, 02:19
Quote Post


Moderator
*****

Posti: Antarė
Postime: 1036
Antari Nr: 10446
Bashkangjitur: 25.10.2007Pytje palidhje ki bo shum shoki. Nese Kosova shpallet e pavarur normal se do te kemi dy kombetare sepse jemi dy shtete edhe ndoshta munet naj her me na ra ne grup shqiperia me lujt kunder saj smil3dbd4ddd6835f.gif


----------------------------------------
Kontakt: djmali@live.se
PM
Top
dajki
Postuar nė: 31.12.2007, 12:34
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2336
Antari Nr: 2293
Bashkangjitur: 21.08.2006Spo di valla....me kshyr holl e holl,,,dy ish kan ma mir,,,mi plas armiqt,,le te dihet se jemi DY shtete.


----------------------------------------
Pra, mallkue njai bir Shqyptari,
qė kėtė gjuhė tė Perėndis',
trashigim, qė na la i pari,
trashigim s'ia len ai fmis.
PM
Top
basketbolisti
Postuar nė: 31.12.2007, 13:16
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 469
Antari Nr: 7444
Bashkangjitur: 24.05.2007 Citim (andy @ 31.12.2007, 01:55)
Duhet te ceket se cfar Kombetarje, futbolli, basketbolli, hendbolli, etj.

Ne shqiptaret cdo her e kena perdor ate thenjen Te bashkuar jemi me te fort, mendoj se ne cfar do kombetarje duhet te jemi te bashkuar.
Cka na duhen dy kombetare kur do jemi ne nivelin e kombetareve (flas per futboll) si ajo e Moldavis, Luxemburgut apo ngjajshem si keta, pse mos kemi nje Kombetare se paku te jemi ne rang si ajo e Bullgarise, Kroacise, etj.

Por prap se prap, do vendos interesi i ndonji individi qe do jet i perfshir ne federat, me vjen keq qe Tifozet e vertet nuk do pyten fare.

Gjithe te mirat. Te Bashkuar Jemi me te Fort.

deshtem ose s`deshtem, me pavaresimin e Kosoves (ky moment shpresoj qe te arrihet sa me shpejte), rrjedhimisht krijohet shtet i ri, me flamur, kombetare te vehten...
normalisht se duhet te krijohet kombetarja e Kosoves, nuk duhet te dyshohet ajo pune...
por ne si tifoze duhet te jemi te bashkuar, ne ate aspekt qe, kur psh luan Kosova me ndonje shtet tjeter, ne favorizojme Kosoven, kur luan Shqiperia me shtet tjeter ne duhet tjemi fansa te Shqiperise, por kur luajne Shqiperia me Kosoven atehere banoret e Kosoves mbrojne Kosoven, te Shqiperise Shqiperine. Ska asgje per tu habitur...

pershendetje


----------------------------------------
Fear is the lock and laughter the key to your heart
PM
Top
muzi
Postuar nė: 31.12.2007, 15:08
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 979
Antari Nr: 9231
Bashkangjitur: 30.08.2007Prezantimi me i mire i shqiptareve kuptohet se do ishte i bashkuar me i suksesshem mirepo nese shikojme sa lojtare te klubeve Kosovare presin qe Kosova te perfaqesohet ne FIFA.
Mos te harojme ka lojtare te mjaftueshem per dy kombetare sikur edhe te ishin te dobet Kombetaret do te mund te shfrytezohen per prezantimin e futbollit shqiptare ne europe dhe bote, ku nuk do te mungonte as mundesia qe njeri apo tjetri te arrijne qe te inkuadrohen neper klube me te medhaja te europes.

Andaj me e mira do te ishte dy kombetare te pranohen ne FIFA.


----------------------------------------
BISMIL-LAHIRR-RRAHMANIRR-RRAHIM-Eshte Preambula e jetės
PM
Top
progres
Postuar nė: 31.12.2007, 15:57
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 662
Antari Nr: 10315
Bashkangjitur: 18.10.2007Me mire NJE KOMB NJE KOMBETARE.
PM
Top
daki
Postuar nė: 31.12.2007, 16:42
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 356
Antari Nr: 9163
Bashkangjitur: 27.08.2007cfar je ? - shqipetar
per cilin ekip luan ? - per kosoven
do ishte interesant , por katastrof
PM
Top
dajki
Postuar nė: 31.12.2007, 16:46
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2336
Antari Nr: 2293
Bashkangjitur: 21.08.2006 Citim (progres @ 31.12.2007, 15:57)
Me mire NJE KOMB NJE KOMBETARE.

Progres....

nese shkojm ne kete parim,,,ateher me mir do te ishte NJE KOMB NJE SHTET.


----------------------------------------
Pra, mallkue njai bir Shqyptari,
qė kėtė gjuhė tė Perėndis',
trashigim, qė na la i pari,
trashigim s'ia len ai fmis.
PM
Top
progres
Postuar nė: 31.12.2007, 17:04
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 662
Antari Nr: 10315
Bashkangjitur: 18.10.2007PO nje gje eshte e vertete se ne jemi NJE KOMB,sjemi te ndare shqiptar te Shqiperise,Kosoves dhe Maqedonise,per ate tifozat kuq e zi e kan parullen nje komb nje kombetare.
Kosova edhepse do te jete shtet,nuk mund te themi KOMBI I KOSOVES,eshte absurde total.
PM
Top
muzi
Postuar nė: 31.12.2007, 18:10
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 979
Antari Nr: 9231
Bashkangjitur: 30.08.2007Ne aspektin politik ndoshta do te ishte me mire nje komb nje shtet por ne sport perparesi me te madhe do te kishte sikur te garonin 2 kombetare neper garat kualifikuese.

Mundesia do te qendronte per te zbuluar talent te rinje me e madhe, nje kombetare posedon gjat nje kualifikimi me se shumti deri ne 50 lojtare, qe do te thote vetem 30 jane te perhershem, mer lojtaret nga shqiperia dhe kosova dhe ndaj ata nga 15 qe te kete nje kombetare me 30 lojtare, por kjo eshte nje mungese e jona te cilen vrime nuk mund ta mbushim, sikur te kishim dy kombetare nuk do te kishim kokdhembje pse ky shqiptari pranoj te luaj per ate kombetare e pse ky nuk pranoj.

Andaj zgjedhje perparuese e preferoj dy kombetare, te njejten ka pasur edhe gjermania lindore dhe ajo perendimore, serbia dhe mali i zi po ashtu u ndane qe tregon se kane lojtare te mjaftueshem per 2 kombetare edhe pse qendronte mundesia qe ata te garojne se bashku.
Nuk do te ishte mire qe Shqiperia te garoj ne vete dhe Kosova ne vete, ku do te kishim me shume fitime se qe kemi tani. Ne ligen Kosovare ka shume lojtare te talentuar te cilet po ashtu deshirojne te garojne ne ndonje gare nderkombetare apo qofte edhe kualifikim, ne kete menyre do te kishin te gjithe mundesine te tregojne me shume nga rezervat e tyre.


Por ne und secili mendimin e tij.

P.S. mos te perziejm sportin me politiken.


----------------------------------------
BISMIL-LAHIRR-RRAHMANIRR-RRAHIM-Eshte Preambula e jetės
PM
Top
basketbolisti
  Postuar nė: 31.12.2007, 18:41
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 469
Antari Nr: 7444
Bashkangjitur: 24.05.2007 Citim (daki @ 31.12.2007, 16:42)
cfar je ? - shqipetar
per cilin ekip luan ? - per kosoven
do ishte interesant , por katastrof

pse katastrof, nuk shoh asgje katastrofale aty...
edhe kosova edhe shqiperia jane shtete shqiptare, cka ka per tu habitur aty?


cfar je?-shqiptar
per cilin ekpi luan?-per kosoven (jam shqiptar i Kosoves)

rrespekte smil3dbd4e5e7563a.gif


----------------------------------------
Fear is the lock and laughter the key to your heart
PM
Top

Topic Options Faqe: (2) [1] 2  Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio