Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


Faqe: (3) [1] 2 3   ( Kalo tek postimi i parė i palexuar ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> koha me efikase per te mesuar,dita apo nata?
fato1
Postuar nė: 19.02.2007, 15:55
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 5435
Antari Nr: 5088
Bashkangjitur: 04.01.2007Pershendetje per te gjith....Do doja te debatojm per kete teme.
Per mua persoanlisht koha me pershtatshme eshte te mesoj ne mengjes edhe ate me ze. Po ju.......?????????
PM
Top
fancy_boy
Postuar nė: 19.02.2007, 20:02
Quote Post


Shetitje neper Mjegull
*****

Posti: Antarė
Postime: 277
Antari Nr: 9
Bashkangjitur: 28.11.2004Koha me e mire per te mesuar per mua eshte nata, sepse nata eshte me e qet flm.


----------------------------------------
Mos u Mba se je, Mos u Mba se ke, Se Askush Nuk je Vetem nje Grusht DHE !
PMUsers WebsiteYahooMSN
Top
MIRA_
Postuar nė: 19.02.2007, 21:04
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 852
Antari Nr: 4583
Bashkangjitur: 10.12.2006Mengjesi prej ores 1am e kendej, sepse athere te gjithe flene dhe ne fakt me duket krejt shtepia e imja:)) pastaj eshte kohe mjfat e mire per ti degjuar tingujt e qetsis (dhe kuptohet qe askush nuk te pengon per tu koncentru te msosh dicka, nejse me perjashtime ndonjhere !)


----------------------------------------
There is only one happiness in life--to love and to be loved.
George Sand
PM
Top
andy
Postuar nė: 19.02.2007, 21:13
Quote Post


The GodFather
*****

Posti: Antarė
Postime: 7137
Antari Nr: 132
Bashkangjitur: 16.02.2005Koha me efikase per te mesuar eshte Dita, se NATA eshte per tjera pune, kuprohet per ato si bejn pune NATE.


----------------------------------------
"o Zot jepi atij qe rin kot, sepse ai qe punon fiton vet!"

SINCE 1985
PMEmail PosterIntegrity Messenger IM
Top
fato1
Postuar nė: 19.02.2007, 21:23
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 5435
Antari Nr: 5088
Bashkangjitur: 04.01.2007ok andy interesnt mendimi juaj sidoqoft respektoj mendimin tuaj.......... me te mira
PM
Top
blueeyes
Postuar nė: 20.02.2007, 19:21
Quote Post


Miku i ri
*

Posti: Antarė
Postime: 8
Antari Nr: 5508
Bashkangjitur: 28.01.2007Edhe un ma mir mesoj ne mengjes... por edhe mbas ora 7pm deri 10pm.
PM
Top
Senatori_TeT
Postuar nė: 21.02.2007, 00:12
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2032
Antari Nr: 5504
Bashkangjitur: 28.01.2007Naten...nga ora 10 ne mbremje e gjer ne 3-4 ne mengjes.as ka dicka interesante ne tv,as levizje te njerezve,as dicka qe te dekoncentron...


----------------------------------------
Perparesia e te mencurit qendron aty se cdohere mundet te shtiret si i marre!

I'm just a soul whose intentions are good,oh Lord please don't let me be misunderstood.(Yusuf Islam)

Duke shkuar dit' e net,
E duke ndėrruarė moti,
Vemi si lumi nė det,
Nga Zoti,prapė tek Zoti.(Naim Frashėri)

Njeri i zoti nuk eshte ai qe s ka te meta, po ai qe i pranon te metat e tij.(Sami Frashėri)

Nje Shqiptar vlen sa 1000 njerez,2 shqiptare nuk vlejne asgje.(Faik Konica)
PM
Top
ola_84
Postuar nė: 21.02.2007, 00:51
Quote Post


Mundohem tė kyqem nė bisedė
**

Posti: Antarė
Postime: 12
Antari Nr: 5752
Bashkangjitur: 11.02.2007 Citim (Senatori_TeT @ 21.02.2007, 00:12)
Naten...nga ora 10 ne mbremje e gjer ne 3-4 ne mengjes.as ka dicka interesante ne tv,as levizje te njerezve,as dicka qe te dekoncentron...


Te mesuarit e sukseshem do te thot:"per nje kohe sa me te shkurtet te mesosh sa me shum, dhe te te mesuarit te dish ta shfrytzosh ne jeten e perditshme"
Un pajtohem me Ju se edhe un nganjeherit me shum mesoj naten edhe at nga ora 10 deri ne 3-4 kjo eshte koha shum e pershtatshme per mesim. Por ne pergjithsi mesoj 10 dite para provimit edhe diten edhe naten,ashtu qe i ndaj faqet ne dite dhe aq i mesoj,dhe i perseris me ze te lart, gjithmon mesoj ne dhom,ne bibliotek kurr nuk kam mundur te mesoj se me shum i shikoja facat e te tjerve se librin tim. Ndoshta kjo ju duket qesharake, por un vetem jam realiste, besoj qe kjo edhe juve ju ndodh! Pra, si thash 10 dite jan te mjaftuesheme qe ta mesojm nje liber edhe nese i ka 600 fq. dhe ta marresh nje note te larte.
Mesoni pak por me koncentrim te lart !!! Seksese te gjithve...
PM
Top
Senatori_TeT
Postuar nė: 21.02.2007, 00:55
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2032
Antari Nr: 5504
Bashkangjitur: 28.01.2007ola_84 qellimi i te mesuarit nuk qendron vetem te japesh provimet,por edhe te mesosh dicka per jeten e metejshme smil3dbd4e398ff7b.gif keshtuqe meso gjithe kohes ngapak,kur eshte koha e provimeve me shume per te arritur sukses...
ne Biblioteka nuk eshte koncentrimi i duhur,ke mjaft pengesa nga te tjeret,keshtuqe aspak nuk i cmoj.mer librin dhe ne shtepi.aty ku ti je Zot i vetvetes dhe i veprimeve tua smil3dbd4e398ff7b.gif


----------------------------------------
Perparesia e te mencurit qendron aty se cdohere mundet te shtiret si i marre!

I'm just a soul whose intentions are good,oh Lord please don't let me be misunderstood.(Yusuf Islam)

Duke shkuar dit' e net,
E duke ndėrruarė moti,
Vemi si lumi nė det,
Nga Zoti,prapė tek Zoti.(Naim Frashėri)

Njeri i zoti nuk eshte ai qe s ka te meta, po ai qe i pranon te metat e tij.(Sami Frashėri)

Nje Shqiptar vlen sa 1000 njerez,2 shqiptare nuk vlejne asgje.(Faik Konica)
PM
Top
zeshkani
Postuar nė: 21.02.2007, 14:09
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 777
Antari Nr: 3657
Bashkangjitur: 28.10.2006 Citim (fato-sh @ 19.02.2007, 15:55)
Pershendetje per te gjith....Do doja te debatojm per kete teme.
Per mua persoanlisht koha me pershtatshme eshte te mesoj ne mengjes edhe ate me ze. Po ju.......?????????

,fato-sh, pajtohem me mendimin tend por e kisha pas vetem nje sugjerim qe mos me fol me ze te lart hahahah pak shaka ishte pra ne mengjes me mir eshte per te mesuar se je me i qete.
PMUsers WebsiteYahooMSN
Top
fato1
Postuar nė: 21.02.2007, 14:42
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 5435
Antari Nr: 5088
Bashkangjitur: 04.01.2007 Citim (zeshkani @ 21.02.2007, 14:09)
,fato-sh, pajtohem me mendimin tend por e kisha pas vetem nje sugjerim qe mos me fol me ze te lart hahahah pak shaka ishte pra ne mengjes me mir eshte per te mesuar se je me i qete.flam zeshkan per verejtjen vec se un nuk po foli por lexoj me ze te lart haha ....suksese
PM
Top
mrlonely
Postuar nė: 21.02.2007, 14:50
Quote Post


Miku i ri
*

Posti: Antarė
Postime: 4
Antari Nr: 1921
Bashkangjitur: 31.07.2006Edhe une valla ma shum kom qef me msu nmengjes
PM
Top
muzi
Postuar nė: 21.10.2007, 01:12
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 979
Antari Nr: 9231
Bashkangjitur: 30.08.2007Koha me e pershtatshme per te mesuar eshte pas Namazit te sabahut nga 2 ore, edhe pse ndonjeher mundohem gjat nates te mesoj, perseri koha me e shkurte ne te cilen mesoj me shume eshte pas namazit te sabahut nga 2 ore.


----------------------------------------
BISMIL-LAHIRR-RRAHMANIRR-RRAHIM-Eshte Preambula e jetės
PM
Top
Vlora_NC
Postuar nė: 21.10.2007, 06:31
Quote Post


Mundohem tė kyqem nė bisedė
**

Posti: Antarė
Postime: 29
Antari Nr: 10166
Bashkangjitur: 11.10.2007Koha me e mire per te mesuar per mua eshte prej 10 pm deri 3 am. Koncentrimi eshte me i larte dhe eshte qetesi absolute...

Mesime te kendshme :)
PM
Top
Strider
Postuar nė: 21.10.2007, 13:50
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 9705
Antari Nr: 8466
Bashkangjitur: 16.07.2007Koha me pershtatshme per te mesuar eshte ne mjengjes. dhe per ta perseritur at cka ke mesu ne mengjes eshte para gjumit.
2 or ne mengjes te mesojsh eshte njejt si me msu prej ora 13:00 deri 18:00 keshtu ma ka thenen nje profesor se efekti me i madh eshte te mesosh ne mengjes..
Respekte


----------------------------------------
Everyone wants to change the world,but nobody wants to change himself
PM
Top

Topic Options Faqe: (3) [1] 2 3  Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio