Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


Faqe: (8) [1] 2 3 ... E fundit »  ( Kalo tek postimi i parė i palexuar ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Bukuria shpirtrore apo fizike?
amira
Postuar nė: 20.02.2007, 12:42
Quote Post


Na ndejk nga koha nė kohė
****

Posti: Antarė
Postime: 43
Antari Nr: 5948
Bashkangjitur: 19.02.2007Pershendetje doja te debatojmne ket teme.....per mua bukuria shpirteror eshte primare ..po ju??


----------------------------------------
Me mir vone se kurr....
PM
Top
LirimShabani
Postuar nė: 20.02.2007, 12:51
Quote Post


Happy Soldier
*****

Posti: Antarė
Postime: 1858
Antari Nr: 2935
Bashkangjitur: 25.09.2006amira

tema me duket e mire prandaj do te them mendimin tim.

ka njerez ne bote qe vleresojne bukurine shpirterore dhe ka nga ata qe vlersojne ate fizike. eshte e rall qe dikush te dyjat ti ket ne vehten e tij. megjithate un per vehte kisha thene qe ajo shpirterore ka vlere me shum te njerzit por ajo trupore vetem tek firmat per fotomodelizem.

suksese


----------------------------------------
"Mallkue qoft njaj bir shqiptari, q'e ket gjuh t'perenis, trashigim qe ja la i pari, trashigim ai s'ja le fmis...."

"Bukuria qe vret...."

"The importance of being earnets..."
PM
Top
zeshkani
Postuar nė: 20.02.2007, 15:18
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 777
Antari Nr: 3657
Bashkangjitur: 28.10.2006Nuk diskutohe bukuria me e mir eshte ajo shpirtrore.
PMUsers WebsiteYahooMSN
Top
fato1
Postuar nė: 20.02.2007, 18:54
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 5435
Antari Nr: 5088
Bashkangjitur: 04.01.2007Pershendetje.....pa dyshym se ajo primarja eshte bukuria shpirterore,se bukuria fizike si paraja sot e ke neser se ke,edhe pse edhe ajo i ka vlerat e veta(bukuria fizike)por tek ne ajo keqperdoret nga pronari i saj.....
suksese te gjithve
PM
Top
orfeu
Postuar nė: 20.02.2007, 19:13
Quote Post


Moderator
*****

Posti: Antarė
Postime: 493
Antari Nr: 5965
Bashkangjitur: 20.02.2007pershendetje per hapesin e temes dhe postuesve te tjere...
se pari, mendoj se shpirti nuk ka bukuri, por ka miresi...sepse shpirti nuk eshte qenie, qe te mund ta pershkruajme si te bukur ose te shemtuar, por mund te themi se ka shpirtmire dhe shpirtlige...
sidoqofte, urime per temen.
mendimi im: kishte qene me mire qe te ishte pak i bukur me shpirt shume te mire...keshtu qe ajo shpirtmiresia, i shton njeriut edhe me shume bukurine (dukjen e jashtme). por me me rendesi eshte miresia shpirterore.
respekte


----------------------------------------
Nese gjerat mbrapsht te duken...shiko boten mbrapsht.
PM
Top
amira
Postuar nė: 20.02.2007, 19:27
Quote Post


Na ndejk nga koha nė kohė
****

Posti: Antarė
Postime: 43
Antari Nr: 5948
Bashkangjitur: 19.02.2007Ok orfeu flm per versjtjen e kam parasysh ..e rspektoj mendimin tuaj...
gjith te mirat


----------------------------------------
Me mir vone se kurr....
PM
Top
fato1
Postuar nė: 20.02.2007, 19:30
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 5435
Antari Nr: 5088
Bashkangjitur: 04.01.2007Verejtje jo versjtjen oj amira ...pa keqkuptime vec nje korigjim te vogel...kaloni mire
PM
Top
amira
Postuar nė: 20.02.2007, 19:32
Quote Post


Na ndejk nga koha nė kohė
****

Posti: Antarė
Postime: 43
Antari Nr: 5948
Bashkangjitur: 19.02.2007flm por njerezit gabojn dikush ne shkrime dikush ne te folurit ......


----------------------------------------
Me mir vone se kurr....
PM
Top
orfeu
Postuar nė: 20.02.2007, 19:57
Quote Post


Moderator
*****

Posti: Antarė
Postime: 493
Antari Nr: 5965
Bashkangjitur: 20.02.2007 Citim (amira @ 20.02.2007, 19:27)
Ok orfeu flm per versjtjen e kam parasysh ..e rspektoj mendimin tuaj...
gjith te mirat

respekte amira


----------------------------------------
Nese gjerat mbrapsht te duken...shiko boten mbrapsht.
PM
Top
kokashta
Postuar nė: 20.02.2007, 21:18
Quote Post


Miku i ri
*

Posti: Antarė
Postime: 7
Antari Nr: 5886
Bashkangjitur: 17.02.2007 Citim (amira @ 20.02.2007, 12:42)
Pershendetje doja te debatojmne ket teme.....per mua bukuria shpirteror eshte primare ..po ju??

Tani te flasim drejt 60 % bukuria fizike dhe 40 % bukuria shpirterore. Dhe pothuaj se te gjitha ( te pakten djemte ) e kan kete perqindje.
Bukuria fizike e ben krenar nje djale kudo qe te dale...kurse ajo shpirterore vlen thjesht per lidhjen.

Gjith te mirat.


----------------------------------------
Call the cops when you see me![B][SIZE=7][COLOR=purple]
PMUsers WebsiteYahooMSN
Top
amira
Postuar nė: 20.02.2007, 21:26
Quote Post


Na ndejk nga koha nė kohė
****

Posti: Antarė
Postime: 43
Antari Nr: 5948
Bashkangjitur: 19.02.2007aha kokashta me sa duket qellimi i joti ne nje lidhje eshte qe te kenaqish te tjeret me vazjzen qe je...interesante...


----------------------------------------
Me mir vone se kurr....
PM
Top
Senatori_TeT
Postuar nė: 21.02.2007, 01:41
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2032
Antari Nr: 5504
Bashkangjitur: 28.01.2007sic tha orfeu,te jete shpirtmire dhe e ndershme,ajo e ben nje femer apo nje mashkull te duket ne syte e partnerit si hyjni smil3dbd4d6422f04.gif


----------------------------------------
Perparesia e te mencurit qendron aty se cdohere mundet te shtiret si i marre!

I'm just a soul whose intentions are good,oh Lord please don't let me be misunderstood.(Yusuf Islam)

Duke shkuar dit' e net,
E duke ndėrruarė moti,
Vemi si lumi nė det,
Nga Zoti,prapė tek Zoti.(Naim Frashėri)

Njeri i zoti nuk eshte ai qe s ka te meta, po ai qe i pranon te metat e tij.(Sami Frashėri)

Nje Shqiptar vlen sa 1000 njerez,2 shqiptare nuk vlejne asgje.(Faik Konica)
PM
Top
fato1
Postuar nė: 26.02.2007, 11:27
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 5435
Antari Nr: 5088
Bashkangjitur: 04.01.2007Pershendetje..menidime te mira po shkrujm por nuk mendojm ashtu me duket,se vije puna p.sh.per nje vajz apo anasjelltas per nje djal "krejt mir eshte ok po edhe pak ma i/e buklur te jete ateher po" themi a nuk eshte ashtu? smil3dbd4e29bbcc7.gif
suksese te gjitheve
PM
Top
holla_girl
Postuar nė: 26.02.2007, 11:47
Quote Post


Mundohem tė kyqem nė bisedė
**

Posti: Antarė
Postime: 13
Antari Nr: 6084
Bashkangjitur: 26.02.2007 Citim (amira @ 20.02.2007, 12:42)
Pershendetje doja te debatojmne ket teme.....per mua bukuria shpirteror eshte primare ..po ju??

eshte shume e qarte, se njeriu pike se pari shiqon bukurine fizike...

por kjo nuk ka fare te bej me karakterin e nje njeriu, por ne fakt ashtu eshte, qe kjo verehet ne fillim.... prandaj duhet secilit jepur nje chanse, per te njohur dike me thelle, pra t'ia zbulojme dhe bukurine shpirterore, e cila dhe per mua luan rolin me te rendeishem...

ju pershendes

semy smil3dbd4d6422f04.gif
PM
Top
studenti pr
Postuar nė: 26.02.2007, 12:07
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 72
Antari Nr: 3229
Bashkangjitur: 09.10.2006Edhe un pajtohem me mendimin e shum te tjerve ketu qe bukuria shpirterore eshte primare pastaj vjen ajo fikzike, kjo nga shkaku qe bukuria fizike ndryshon me kohen kurse shpirti nuk plaket kurre mbete i njejti gjat ter jetes,njeriu ne shpirt ndihet gjithmon i ri pa marr parasysh trensformimet fizike qe behen me kalimi e viteve......ne aspekt te dashuris mendoj se forma fizike eshte nje mekanizem qe i ben njerzit te vin ne kontakt per here te pare, kurse llojin shpirteror ne te mire apo te keq mund ta kuptojme vetem pasi te njihemi me mire,dhe nese nuk eshte c'ka ne kerkojme, atehere nuk besoj se do vazhdonim me tutje pa marr parasysh se ka nje dukje shum te mire fizike...


----------------------------------------
Llogaritni veten para se te llogaritni!!
PM
Top

Topic Options Faqe: (8) [1] 2 3 ... E fundit » Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio