Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Ussh-maqedoni, USSH
USSH-USHT
Postuar nė: 20.02.2006, 16:38
Quote Post


Miku i ri
*

Posti: Antarė
Postime: 4
Antari Nr: 414
Bashkangjitur: 15.11.2005Qka mendoni Pėr USSH ne Maqedoni?
A ka ardhur koha qe te largohen Udhehqsit e USHT nga menagjimi i Universitetit?
A ėshte e njohur USSH-ja ne R.M pėr Studentet , dhe a mendoni qe do merr masa per zhdukjejn e korrupsionit?
A keni besim ne Projektet e USSH-sė ne R.M, te cilet projekte do te publikohen qe nga 1 marsi?,dhe a mendoni qe USSH-ja do te ndryshoj gjerat ne Arsimin e Lart ne R.M?
PMUsers Website
Top
USSH-USHT
Postuar nė: 20.02.2006, 16:40
Quote Post


Miku i ri
*

Posti: Antarė
Postime: 4
Antari Nr: 414
Bashkangjitur: 15.11.2005USSH-ja ne Maqedoni do jet ajo qe do te ndryshoj gjerat en Universitetet Shqiptare ne Maqedoni.
PMUsers Website
Top
BESI_dr
  Postuar nė: 20.02.2006, 16:57
Quote Post


Bashkpuntorė
****

Posti: Antarė
Postime: 47
Antari Nr: 468
Bashkangjitur: 17.01.2006Me te vertete eshte mese e domosdoshme qe te behen aktivitete ne universitetin e vetem publik shqiptar te Maqedonise. Kjo nga fakti se ky universitet nuk gezon ndonje tradite te madhe, por edhe nga arsyeja sepse atje nuk ka organizata studentore (te pakten nuk ka pasur sa une kam studiuar atje, apo te them me mire ka qene dyshja Pollozhani-Beadini udheheqes te Unionit te Pavarur, qe kane marre direktiva nga udheheqesit apo te afermit e tyre Nexhbedin Beadini-rektor dhe Aziz pollozhani-minister). Prandaj cdo iniciative per te bere ndryshime ne te mire te studenteve eshte e mireseardhur.
Sa i perket largimit te udheheqesve une jam skeptik ne kete gje, meqe ka organe perkatese qe jane kompetente per te vendosur per largimin eventual.
Me gjithe kete STUDENTET jane FORCA prandaj gjithcka varet nga ta dhe disponimi, por edhe gjykimi i drejt i tyre.
"Mendohu mire para se te veprosh"
PMEmail PosterUsers Website
Top
fotoni
Postuar nė: 28.02.2006, 16:08
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 144
Antari Nr: 350
Bashkangjitur: 26.06.2005Koha ka deshmuar se per shume shkaqe (politike, te mungeses se aftesive, interesave mediokre te studenteve qe gjenden ne US, etj.) Unionet e studenteve te dy Universiteteve Shqiptare ne Maqedoni NUK BEJNE ASGJE. Deri me tani nuk ka asnje levizje serioze ne organzimin e studenteve, pervec party-ve, ku mund te 'gjuhet' dicka apo te mburremi per organizimin. Te gjithe studentet e deshmojne se US nuk bejne asgje. Nje student qe ne oren e gjermanishtes (UEJL) nuk ka prezentuar asnje ore, me ne fund vleresohet me note maksimale dhe me pastaj merr udheheqejen e US (kjo eshte turp, per te gjithe ne). Ne anen tjeter (USHT) Dekan behet, nje student i rendomte, kurse US-fakulteti ekonomik e udheheq nje student i cili nuk ka lidhje se si mbahen mbledhjet. Unionet e kane humbur sensin e organizimit.
[MENDOJ SE DO TE JEMI OPTIMIST, (ka thene nje plak per marreveshjen e Ohrit-qe po deshton), une e them te njejten gje per US]. InshaAllah e kam gabim.
Te gjtha te mirat dhe suksese.....
PMMSN
Top
blerim fjokshi
Postuar nė: 27.01.2007, 21:55
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 90
Antari Nr: 5464
Bashkangjitur: 26.01.2007derisa nuk ka nje vullnet te mire brenda vet institucioneve ne fjal, qoft nga adminstrata qoft nga studentet dhe profat, nuk do te ket ndryshime. Sepse USSH ne radh te par duhet te punoj ne ngritjen e vetedijes te studentet dhe te krijoi nje besim te ndersjell mes vetes dhe studenteve qe me pas te jet e perkrahur unanimisht per veprimet qe do te mar persiper t'i bej.....


----------------------------------------
ME ĒFAR TĖ MBUREM QĖ JAM SHQIPTAR!!!
PM
Top
fato1
Postuar nė: 12.03.2007, 12:26
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 5435
Antari Nr: 5088
Bashkangjitur: 04.01.2007Per mendimin time se a do te funksionoj si duhet kjo organizate anetaret e se ciles po mundohen te bejn dicka mvaret edhe nga vet studentet sa do ti perkarhin ato se ne e kemi pak si zakon qe kur dikush nis dicka ne vend te perkrahjes ne u japim ofenidme e kritikate pa baza ...kshuqe mendoj se dueht mu kon me te bashkuar studentet qe te ket edhe me shum sukses kjo organizate..se deri me tani ka patur disa suksese e te shpresojm se nuk do ndaloj me keto ...
ju deshiroj pune te mbare............

PM
Top
Naja
Postuar nė: 12.03.2007, 15:46
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 61
Antari Nr: 2542
Bashkangjitur: 01.09.2006Pershendetje per te gjith.
Sa i perket temes un do te kisha then dicka pozitive ne lidhje me USSH-ne
per shkak se ka bere aktivitete konkrete ne USHT duke filluar nga ulja e cmimeve te studenteve te cilet jan jo shtetas te maqedonis per lirimin e studenteve qe vin nga familjart e deshmorve dhe invalidve te luftes te 2001 dhe disa aktivitet tjera qe jan per tu pershendetur edhe nje gje ua pranoj sepse nuk e ekspozojn veten para studenteve me duket se shkon me moton -PUNO DHE HESHTE-
Suksese edhe njeher per te gjith studentet
PM
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio