Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


Faqe: (2) [1] 2   ( Kalo tek postimi i parė i palexuar ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Del numri 1 i r.studentore "Studenti Shqiptar", e re
Babadimri
Postuar nė: 21.02.2007, 13:51
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 77
Antari Nr: 4859
Bashkangjitur: 24.12.2006Del me ne fund nje reviste studentore Studenti SHQIPTAR.

PERGEZIME PER KETE NISME te fuqishme te USSHM-se me ne fund po del ne drite dicka e bukur.

Do te kemi nje vend ku mund te flasim dbesatojme komentojme e flasim ashtu si duhet ne studentet

urime te gjitheve
PM
Top
Mehasi
Postuar nė: 21.02.2007, 14:02
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 191
Antari Nr: 64
Bashkangjitur: 30.12.2004Urime dhe pune te mbare.
Te kesh ne dore nje media, do te thote te kesh sy per te pare.
E cmoj lart veprimtarine shkencore.

Suksese edhe nje here!


----------------------------------------
Breziiri.com - Ura lidhese ndermjet te se kaluares dhe te ardhmes!
PMEmail PosterUsers Website
Top
zeshkani
Postuar nė: 21.02.2007, 14:15
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 777
Antari Nr: 3657
Bashkangjitur: 28.10.2006Babadimri, nje vrejtje e kisha per ty qe mundesisht ta permesojsh pak qete


Dela numri 1 i revistes tudentore "Studenti Shqipt

pra qete me jek mundesisht se po tingllon shum keq
ta them te vertet ne fillim mu dok sikur dela qe ka kuptim delja e me habite por e kuptova prap se cfar ke per qellim.

ok

suksese iniciatorve te kesaj reviste
PMUsers WebsiteYahooMSN
Top
Babadimri
Postuar nė: 21.02.2007, 15:35
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 77
Antari Nr: 4859
Bashkangjitur: 24.12.2006E kisha lutur stafin e studentit dshqiptar qe te ua mundesoj studenteve kudo qe jane qe te mund ta kene virtualisht revisten studentore Studenti SHQIPTAR. Besoj se do te na e mundesoni nje gje te tille

me respekt

baba dimri
PM
Top
LirimShabani
Postuar nė: 21.02.2007, 15:39
Quote Post


Happy Soldier
*****

Posti: Antarė
Postime: 1858
Antari Nr: 2935
Bashkangjitur: 25.09.2006te nderuar

revista do te jete per te gjithe studentet dhe te gjith do te kene te drejten me dhane mendimin e tyre.

kuptohet se do behen tentime qe te jete dhe ne internet ne formen PDF revista dhe te mundesohet te gjith ta lexojne.

mbeteni te pershendetur


----------------------------------------
"Mallkue qoft njaj bir shqiptari, q'e ket gjuh t'perenis, trashigim qe ja la i pari, trashigim ai s'ja le fmis...."

"Bukuria qe vret...."

"The importance of being earnets..."
PM
Top
Babadimri
Postuar nė: 21.02.2007, 15:41
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 77
Antari Nr: 4859
Bashkangjitur: 24.12.2006ok e presim me padurim ta shohim ne internet vecanerisht studentet nga viset qe nuk kane mundesi ta kene ne duar. besoj se stafi i studentit shqiptar bashke me usshm do te na e mundesoje kete. lirim shkrimin e kishe te shkelqyeshem per universitetet kam mesu shume gjera prej teje
PM
Top
Babadimri
Postuar nė: 21.02.2007, 20:55
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 77
Antari Nr: 4859
Bashkangjitur: 24.12.2006Intervisten me presidentin Rexhe mejdani a e keni be live apo si
PM
Top
andy
Postuar nė: 22.02.2007, 00:35
Quote Post


The GodFather
*****

Posti: Antarė
Postime: 7137
Antari Nr: 132
Bashkangjitur: 16.02.2005Shum ne rregulle oshte te kete nje revist per te gjithe studentet, a sa pash une aty ke ajo revista nuk kishte foto ku nuk ishte prezent kryetari i usshm-se, a prej unioneve tjera nuk kishte asnji fjale e leje mo te kete ndonji foto ose shkrim. Prandaj duhet ti keni parasysh edhe kta sende nese doni qe revista te kete sukses. A nese doni te beni propagande per te fituar zgjedhjet ajo oshte dicka tjeter.


----------------------------------------
"o Zot jepi atij qe rin kot, sepse ai qe punon fiton vet!"

SINCE 1985
PMEmail PosterIntegrity Messenger IM
Top
sinperwolf
Postuar nė: 22.02.2007, 13:38
Quote Post


Mundohem tė kyqem nė bisedė
**

Posti: Antarė
Postime: 19
Antari Nr: 3419
Bashkangjitur: 17.10.2006Te nderuar staf i Revistes "Studenti Shqiptar"

Me keqardhje duhet te ju them se kjo revist nuk i perngjan nje reviste studentore dhe nuk ka aspak vlera studentore ne te cilen duhet t ishin aktivitetet studentore dhe do te paraqiteshin vlerat e tyre, e jo vetem te mirren njerzit nga rruget e te nxirren ne foto e te reklamoheshi aty!!

Kjo reviste perfaqson vetem ata "endacak" qe i keni mbledh nga rruget e i keni vendosur aty kinse kan bere shkrime e aktivitete.

Veq kesaj kjo eshte nje kopje e paster e gazetes universitare dhe pashtu kopje e shkrimeve neper internet.

Keshtu qe ju sygjeroj qe mos te vazhdoni me me kete linje sepse vetem se po prodhoni antivlera studentore.

Kete e deshmuat edhe me organizimin e ligjeratave te para te USHT-se dhe me vendosjen e bustit Abdulselam Emini.


P.S Vetem edhe nje gje mungonte ne "revisten" Studenti Shqiptar qe te vendoset nje fjalkryq e te vendoset fotografia e Jetmir Sejfulit.....
PM
Top
LirimShabani
Postuar nė: 22.02.2007, 14:32
Quote Post


Happy Soldier
*****

Posti: Antarė
Postime: 1858
Antari Nr: 2935
Bashkangjitur: 25.09.2006sinperwolf

te falenderoj per kritiken qe ke shkruar. si nje nga ata qe ka punuar ne kete reviste do te kthej pergjigje.

se pari po te them qe kritika qe ke bere eshte ne form te nje endacaku. edhe wolf-ujqit jane nje lloj endacaku qe shikojne me godite pas shpine.

kur eshte fjala te Jetmir Sejfuli ju them qe ne aty fillimisht kemi bere nje informim per studentet se ku kemi qene cka kemi bere dhe pse kemi qene.
nuk besoj qe endacaket dijn me perkthy nga aglishtja ne shqip dhe me regullu shkrime. ju thoni qe jane shkrime te kopjuara nga interneti. un te them qe temen per universitetet nese te ka rene ne sy e kam mare duke hulumtu universitetet dhe faqet e internetit te atyre universiteteve dhe nuk shoh asgje te keqe ketu qe te bej nje gje te tille. ju flisni per kompje dhe kjo me ben te kuptoj qe ju nuk dini se cka eshte hulumtim. dhe nese ne ju referohemi internetit ne faqe te ndryshme ku ka materiale per studime atehere nese i marim tre apo kater materiale dhe ato i perpunojme dhe nxjerim dicka nga te trija atehere nuk e kuptoj perse nuk do te duhej keshtu me vepru. kur kam bere tre punime seminarike per fakultet qe mi kane kerku profesoret un kam mar material edhe nga interneti edhe gna enciklopedi te ndryshme dhe ketu nuk ka asgje te keqe.

nese te ka ra ne dore ndonje liber shkencor ( sa po e kuptoj un jo) do shohesh qe ato libra bazohen ne disa vellime te te njejtit drejtim, ne disa revista por ka raste edhe ne faqe te internetit dhe kjo eshte gjithashtu nje hulumtim.

un jam tu pergadit material per numrin tjeter te revistes dhe njeri nga keto materiale e bazoj ne kater shkrime te ndryshme dhe nga ato do te nxjer dicka qe mendoj se ka domethenie.

poqese mendon se munesh me ba dicka ma mir bojrum e flasim e sqarohemi dhe bejme me mire revisten pra

kaq kisha


----------------------------------------
"Mallkue qoft njaj bir shqiptari, q'e ket gjuh t'perenis, trashigim qe ja la i pari, trashigim ai s'ja le fmis...."

"Bukuria qe vret...."

"The importance of being earnets..."
PM
Top
zeshkani
Postuar nė: 22.02.2007, 15:41
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 777
Antari Nr: 3657
Bashkangjitur: 28.10.2006Si do qe te jet urime per revisten vetem perpara.
PMUsers WebsiteYahooMSN
Top
amira
Postuar nė: 22.02.2007, 15:52
Quote Post


Na ndejk nga koha nė kohė
****

Posti: Antarė
Postime: 43
Antari Nr: 5948
Bashkangjitur: 19.02.2007Pershendetje do doja te jepja edhe un mendimin per ket reviste per te cilen nuk mendoj se eshte dicka e kopjuar sic tha njeri me lart,nuk mund qe secili te shkruaj sipas mendimit te tij per nje ceshtje per shembull per themelimin e UT ku eshte shkruar,nuk mund qe te ndryshohet ajo procedure e themelimit dhe eshte shkruar ashtu si kaqen etj...Un ju uroj per revisten eshte OK... me te mira


----------------------------------------
Me mir vone se kurr....
PM
Top
fato1
Postuar nė: 22.02.2007, 18:49
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 5435
Antari Nr: 5088
Bashkangjitur: 04.01.2007Shum mir ja kini nis vec ecni me hapa te shpejta dhe te sigurta e se cka thon tjeret mos ndigjoni se ketu tek ne spo kajn tjeter pune njerezit vec me kritiku tjetrin ne vend qe te perkrahim njeri tjetrin ....si do qe te jet suksese dhe fat ne pune..
PM
Top
sekret-84
Postuar nė: 22.02.2007, 19:09
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 439
Antari Nr: 5950
Bashkangjitur: 19.02.2007sinperwolf


o i nderuar ne revisten studenti shqiptare mund te kete leshime teknike qe jan bere po ti nuk mund te ofendosh ata antatet e studentit shqiptare dhe te thuash endacak si duketse ke lexu kete fare mirpo dije mire se emri yt i ngjane tamam nje endacaku ose kajher me asocon ne spidermennin i cili fluturon rugeve po ti o i mjer nese ke aftesi shkrimi pse nuk konkurove ne kete reviste ku konkursi eshte shpalle ne wep faqe www.usshm.com dhe ne universitete lexoe faqen e pare te revistets dhe korigjohu dhe kerkoju falje akademikeve qe jane antare nderi esht turp per ne studentet te ofendojm titujt e njerezve qe smund ti arime kure me punen e tyre me respekt per ju
PM
Top
Babadimri
Postuar nė: 22.02.2007, 21:20
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 77
Antari Nr: 4859
Bashkangjitur: 24.12.2006Po te ne ne mode eshte miq te dashur qe te shahet gjithcka qe behet. ne vend se lufta te jete me be sa ma shum shkrime per studentin shqiotar. ketu fillon beteja e xhelizse se eger qe verbon gjithcka dhe syri sheh vetem zi.
Jo studenti shqiptar do te luftoje cdo gje e keqe qe del para cdo xhelozi do te mundohet ne menyre profesionale ta sheroje.
perpara studente te studentit shqiptar mos u dekorajoni se te tille jemi ne nuk dime te themi urime ne dime te themi keq e me keq. Por puna juaj nuk eshte e keqe puna juaj duhet te cmohet sepse po i zgjoni nga gjumi studentet pjesen ma te shendoshe te shoqerise. tetova ka fillu te behet vend interesant e fajtor per kete jeni ju USSH_ja
PM
Top

Topic Options Faqe: (2) [1] 2  Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio