Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> A DUHET TE KETE ZGJDHJE TE PERGJITHSHME NE UP???, Konkurs per rektor apo zgjedhje dekajsh?
BESI_dr
Postuar nė: 16.04.2006, 19:41
Quote Post


Bashkpuntorė
****

Posti: Antarė
Postime: 47
Antari Nr: 468
Bashkangjitur: 17.01.2006I ashtuquajturi "Grup i Eksperteve" i formuar nga Ministria e Arsimit, Shkences e Teknologjise ka parapare qe duhet te organizohen zgjedhje te pergjithshme ne te gjitha fakultetet e Universitetit te Prishtines, meqe ata paskan verejtur shume parregullesi gjate zgjedhjeve te fundit. E tera ka ardhur pake dite pas realizimit te zgjedhjeve studentore dhe koalicionit te tre organizatave te cila u radhiten si tri te parat pas numerimit te votave.
Ne kete kontekst, a mendoni se eshte e arsyeshme qe te mbahen zgjedhje per strukturat drejtuese ne fakultet apo duhet qe sa me pare Keshilli Drejtues i UP'se ta shpalle konkursin per REKTOR te universitetit?
mendimi i studenteve do te ishte mese i rendesishem per te gjithe ata qe jane kompetent ne marrjen e vendimeve se duhet apo jo te kete zgjedhje gjenerala, ose ne te kunderten te shpallet konkursi per rektor.
PMEmail PosterUsers Website
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio