Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Studentet Jashta mendoj Te ardhmen ne ATDHE!
fancy_boy
Postuar nė: 23.02.2007, 00:49
Quote Post


Shetitje neper Mjegull
*****

Posti: Antarė
Postime: 277
Antari Nr: 9
Bashkangjitur: 28.11.2004Siē e dime tani me se kurre eshte shtuar edhe numri i studenteve qe aplikojne per studime ne vendet e huaja,por a do te kene nje te ardhme te sigurte ne Atdhe keta studente pasi te kene mbaruar degen perkatesi???


----------------------------------------
Mos u Mba se je, Mos u Mba se ke, Se Askush Nuk je Vetem nje Grusht DHE !
PMUsers WebsiteYahooMSN
Top
Senatori_TeT
Postuar nė: 23.02.2007, 01:00
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2032
Antari Nr: 5504
Bashkangjitur: 28.01.2007Nuk jam aq optimist.rrethanat politiko-shoqerore na largojne cdo dite me teper nga endrra per t'u kthyer...


----------------------------------------
Perparesia e te mencurit qendron aty se cdohere mundet te shtiret si i marre!

I'm just a soul whose intentions are good,oh Lord please don't let me be misunderstood.(Yusuf Islam)

Duke shkuar dit' e net,
E duke ndėrruarė moti,
Vemi si lumi nė det,
Nga Zoti,prapė tek Zoti.(Naim Frashėri)

Njeri i zoti nuk eshte ai qe s ka te meta, po ai qe i pranon te metat e tij.(Sami Frashėri)

Nje Shqiptar vlen sa 1000 njerez,2 shqiptare nuk vlejne asgje.(Faik Konica)
PM
Top
Uskana2006
Postuar nė: 23.02.2007, 07:34
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2765
Antari Nr: 1800
Bashkangjitur: 21.07.2006
Mvaret se kush ne cilin kontekst e shikon kette kethim, ka individe qe rrethanat politiko-shoqerore dhe sociale ne vend i marrin si shkak qe te mos kthehen dhe ne nje fare menyre e arsyetojne deshiren e tyre te mbesin aty ku i kryejne studimet. Eshte lehte me thene keq eshte ne vend dhe pastaj vazhdo e puno pune sekondare ne perendim.
Kush duhet ta nxjerri vendin nga kolapsi qe gjendet, mendoj se vendi ka nevoje per kuadro qe kryejne jasht sepse munden te kontribojne ne ndryshimin e kushteve socio- ekonomike dhe politike ne vend. Gjithastu edhe vendi duhet te kete ne nje fare menyre nje politike te terhekjes se ketyre kuadrove dhe njekohesisht te gjithe atyre qe jane jasht dhe deshirojne te investojne,,,,,
PM
Top
MIRA_
Postuar nė: 23.02.2007, 10:26
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 852
Antari Nr: 4583
Bashkangjitur: 10.12.2006Keni shume te drejte uskana2006!

Nuk e kam te qarte se si shume njerez qe kan lind ne vendlindje jane rrite atje, dhe pas nje kohe ikin larg, e pasataj na thun "Ehhh, si jetojn ata ne vendlindje?"

Pamvarisht nga situata,gabimin me te madh besoje qe shumica e mergimtarve bejne eshte qe harrojne se nga kane ardhur.

Kur njeriu ka endera dhe ia arrin-pamvarsisht nga binaret qe dalin perpara. Nuk eshte zgjidhja me e mire te dorzohesh.


----------------------------------------
There is only one happiness in life--to love and to be loved.
George Sand
PM
Top
Senatori_TeT
Postuar nė: 23.02.2007, 14:47
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2032
Antari Nr: 5504
Bashkangjitur: 28.01.2007Mira dhe Uskana nese me keni replikuar mua,ja po ju jap nje sqarim(edhe pse nuk eshte i nevojshem).rrethanat politike-shoqerore ne vend ditet e sotme jane te tilla qe nuk te japin vullnet per t'u kthyer.fakti: po flas per veten,une si nje student i shkencave politike,do duhej te ju nenshtrohem ose Thacit,njeri me 2 masdarke shkoll si thujm ne ka tetova,ose Ahmetit.te nderuar nuk ma lejon ndergjegja te bej veten te me mbikqyre nje njeri qe vetem hajdutllekun e ka ne koke.kurse sa per te besh nje karriere te suksesshme politike ne vend thua se eshte e pamundshme.korrupsioni,kercenimet nga ana e partive,rokadat qe behen cdo 4 vite me vendet e punes, jane disa nga faktet qe flasin per situaten ne vend.pike se pari gjyqi nuk funksionon si duhet.perderisa sic kam degjuar "mi jep 20 mije euro te shpalli te pafajshem ne cfaredo akuze" deklarohet nje gjyqtar,me tregoni si do mundet te ndryshojne disa individ te thjeshte gjithe ate haos ne vend?
mira_ endrra arrihet edhe ne menyre tjeter...ajo qe thua ti eshte dorezim,eshte perkundrazi nje sfide edhe me e rende,pasi do mundohesh te shuash ate urrejtjen qe kane shtetet e perendimit per shqiptaret,pas gjithe atyre krimineleve dhe bukeshkeleve qe vijne ne perendim vetem per probleme smil3dbd4d6422f04.gif do mundohesh te iu tregosh se nuk eshte e drejte te gjithe ti fusin me nje thes...


----------------------------------------
Perparesia e te mencurit qendron aty se cdohere mundet te shtiret si i marre!

I'm just a soul whose intentions are good,oh Lord please don't let me be misunderstood.(Yusuf Islam)

Duke shkuar dit' e net,
E duke ndėrruarė moti,
Vemi si lumi nė det,
Nga Zoti,prapė tek Zoti.(Naim Frashėri)

Njeri i zoti nuk eshte ai qe s ka te meta, po ai qe i pranon te metat e tij.(Sami Frashėri)

Nje Shqiptar vlen sa 1000 njerez,2 shqiptare nuk vlejne asgje.(Faik Konica)
PM
Top
zeshkani
Postuar nė: 23.02.2007, 14:53
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 777
Antari Nr: 3657
Bashkangjitur: 28.10.2006Un mendoj se nuk do ta ken te ardhmen me te mir ne vendlindje por ata duhen te kthehen per ta ndryshuar ate per gjeneratat e reja.
Me prevojen e tyre te marrur atje.
PMUsers WebsiteYahooMSN
Top
Uskana2006
Postuar nė: 23.02.2007, 17:43
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2765
Antari Nr: 1800
Bashkangjitur: 21.07.2006Senator, mos u prek se flas ne pergjithesi, ata qe i kryejne studimet jasht nuk jane trup dhe nuk duhet te konsiderohen si element i huaj te vendit.
Si student i shkencave politike me diturine qe ke dhe kompetencat ne rast se te pelqejne programet politike te partive qe egzistojne ne vend mire ne rast se jo atehere duhet te kontribosh qe te sjellish ndryshime ne partite perkatese ose jo e krijo rrymen tende.
Edhe ne perendim ne rast se merresh me politike duhet tu nenshtrohesh lidereve politike te partive dhe programeve qe kane, kudo ne bote ka Thaqa dhe Ali Ahmeta, s'di a me kupton,por nejse ti ke idete e tua dhe i respektoj
PM
Top
Senatori_TeT
Postuar nė: 24.02.2007, 16:08
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2032
Antari Nr: 5504
Bashkangjitur: 28.01.2007Uskana dakord ka kudo ne bote te tille,po ama s paku kan nja 1 jav dit shkoll te tillet,kurse ato tonet kan max 2 mbasdarke shkoll. smil3dbd4e398ff7b.gif
sa per fryme te re politike,aspak.kurse ne perendim me sakt ketu ne CH me jepet mundesia te punoj si ndonje keshilltare ne suaza komunale,kantonale apo federale.se dyti nje post te asistentit ne Universitet e kam me se te sigurt,ne Universitet ku nuk ka korrupsion,hajduteri e ku t'a di une.
se pari,ti si individ jeton per veten tende,per familjen,e diku nga fundi vjen ceshtja e shtetit.plus dita me dite degjoj thenie nga studente nga atdheu qe thone:"rrini ju atje,nuk na duheni." perse te kthehemi pra?


----------------------------------------
Perparesia e te mencurit qendron aty se cdohere mundet te shtiret si i marre!

I'm just a soul whose intentions are good,oh Lord please don't let me be misunderstood.(Yusuf Islam)

Duke shkuar dit' e net,
E duke ndėrruarė moti,
Vemi si lumi nė det,
Nga Zoti,prapė tek Zoti.(Naim Frashėri)

Njeri i zoti nuk eshte ai qe s ka te meta, po ai qe i pranon te metat e tij.(Sami Frashėri)

Nje Shqiptar vlen sa 1000 njerez,2 shqiptare nuk vlejne asgje.(Faik Konica)
PM
Top
Uskana2006
Postuar nė: 24.02.2007, 18:32
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2765
Antari Nr: 1800
Bashkangjitur: 21.07.2006
Senator, nuk dyshoj se mund te keshe nje perspektive te mire ne Zvicer por sidoqoft qe te jete atje do te jeshe pergjithemone auslander, se ashtu eshte.

Per korrupsionin kemi krejt faj nga pak, kemi kontribuar me heshtje, kurse sa i perket thenies " rrini ju atje, nuk na duheni " nga vendi qe e merr si pretekst, mos me thuaj se atje ku je te presin me duar te hapura,,,,,, por e drejta jote eshte,,,, te jetosh aty ku ndihesh me mire,,,,
PM
Top
Senatori_TeT
Postuar nė: 25.02.2007, 23:17
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2032
Antari Nr: 5504
Bashkangjitur: 28.01.2007Uskana e the mire fjaline e fundit,ndoshta nuk me presin si ndonje te vetin,por se paku vleresojne sipas kualkifikimit dhe mundit,jo sipas ngjyrave partiake...po e leme me kaq smil3dbd4d6422f04.gif


----------------------------------------
Perparesia e te mencurit qendron aty se cdohere mundet te shtiret si i marre!

I'm just a soul whose intentions are good,oh Lord please don't let me be misunderstood.(Yusuf Islam)

Duke shkuar dit' e net,
E duke ndėrruarė moti,
Vemi si lumi nė det,
Nga Zoti,prapė tek Zoti.(Naim Frashėri)

Njeri i zoti nuk eshte ai qe s ka te meta, po ai qe i pranon te metat e tij.(Sami Frashėri)

Nje Shqiptar vlen sa 1000 njerez,2 shqiptare nuk vlejne asgje.(Faik Konica)
PM
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio