Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Informate
HaTaB_1984
Postuar nė: 17.04.2006, 10:24
Quote Post


Miku i ri
*

Posti: Antarė
Postime: 4
Antari Nr: 1038
Bashkangjitur: 16.04.2006Pershendetje .....


INFORMATE


Falenderojme perzemersisht te gjithe ata te cilet nuk kursyen mundin e dhane kontributin e tyre dhe na votuan neve, me konkretisht votuan Fisnik Shabanin & Zenun Ismailin(nr 4).

Sonte u mbajt mbledhja e keshillit te ngushte te ketyre kandidateve dhe u shqyrtuan te gjitha ceshtjet te cilat linden si shkak i "humbjes sone" e tani po vijne oferta te shumta per koalicion.

Mbledhja perfundoi dhe, fale Zotit u morr vendim i duhur sipas shumices. Duke pasur parasysh se ne kemi qendrime te prera, prandaj ceshtjet qe i kemi shqyrtuar, me sinqeritetin me te madh vendosem qe:

"KOALICION NUK BEJME ME ASNJERIN GRUP''

Ne vazhdim do t'ju jap disa argumente ngaqe e shoh se eshte e arsyeshme.
Kur ishte kampanja zgjedhore, ne si studente kemi punuar dhe lobuar ne menyren si i ka hije studentit, pasi kemi dashur qe keto zgjedhje te jene te lira, te sinqerta dhe te nevojshme, e mbi te gjitha t'iu sherbejne si shembull partive politike. Por nuk ndodhi ashtu. Kjo, sepse dita e zgjedhjeve tregoi krejt dicka tjeter.
Ne si grup te cilet e zgjodhem perfaqesues Fisnikun dhe Zenunin, te cilet si nga ana jone, poashtu edhe nga ana e studenteve jane per cdo levdate. Qendruan besnike deri ne fund idealit per te pasur nje Union shembullor, andaj edhe pse kane humbur e ndiejne veten e gjithashtu edhe ne bashke me ta Fitimtare, pasi qe jemi treguar shembull per te tjeret. Kete jo qe e them une por kete po e deklarojne te tjeret. E thojne studentet te cilet u befasuan me humbjen e 4-shit.

Na kane akuzuar me fjalet me banale dhe me te keqija, e tash po lypin koalicion!!!! Poqese deshiron dikush me teper fakte dhe argumente jua garantoj se kemi sa te doni. S'eshte vetem akuza njeri shkak, por duke pasur parasysh qe mos ta teproj, ju tregoj ate cka eshte e verteta. As me pak e as me shume.

Shkruan:
Samir Rushiti
Perfaqesues i ngushte i keshillit te kandidateve: Fisnik Shabani dhe Zenun Ismaili
PM
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio