Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Perse eshte e veshtire te thuash "Me Fal"?
fancy_boy
Postuar nė: 23.02.2007, 00:57
Quote Post


Shetitje neper Mjegull
*****

Posti: Antarė
Postime: 277
Antari Nr: 9
Bashkangjitur: 28.11.2004Une do te deshiroja te dija nqs eshte e veshtire per ju te thuash me fal, sepse shpesh here ne rrugen tone te jetes na eshte dhene rasti te themi me fal, megjithate kam vene re tek disa njerez qe kete fjale e kane shume te veshtire ta thone edhe pse mund ta dine qe jane gabim. Pra pse njerezit e kane kaq te veshtire te thojne "ME FAL" .

Une kur jam Gabim e them!


----------------------------------------
Mos u Mba se je, Mos u Mba se ke, Se Askush Nuk je Vetem nje Grusht DHE !
PMUsers WebsiteYahooMSN
Top
amira
Postuar nė: 23.02.2007, 01:00
Quote Post


Na ndejk nga koha nė kohė
****

Posti: Antarė
Postime: 43
Antari Nr: 5948
Bashkangjitur: 19.02.2007jo valla hic nuk e kam te veshtire te them me fal,kur i akm fajet e them edhe e pranoj gabimin,njerez jemi gabojm........


----------------------------------------
Me mir vone se kurr....
PM
Top
Senatori_TeT
Postuar nė: 23.02.2007, 01:03
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2032
Antari Nr: 5504
Bashkangjitur: 28.01.2007varet nga rasti dhe krenaria...dikush eshte aq krenar me vetveten,saqe nuk ia thot goja dot.
Une ne raste shuuume te rralla nguroj,perndryshe gjithnje kerkoj falje.


----------------------------------------
Perparesia e te mencurit qendron aty se cdohere mundet te shtiret si i marre!

I'm just a soul whose intentions are good,oh Lord please don't let me be misunderstood.(Yusuf Islam)

Duke shkuar dit' e net,
E duke ndėrruarė moti,
Vemi si lumi nė det,
Nga Zoti,prapė tek Zoti.(Naim Frashėri)

Njeri i zoti nuk eshte ai qe s ka te meta, po ai qe i pranon te metat e tij.(Sami Frashėri)

Nje Shqiptar vlen sa 1000 njerez,2 shqiptare nuk vlejne asgje.(Faik Konica)
PM
Top
MIRA_
Postuar nė: 23.02.2007, 10:16
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 852
Antari Nr: 4583
Bashkangjitur: 10.12.2006Varet se si do e pranojne te tjeret "Me fal?!" Migjithse mire eshte ta thuash, por ama ta mendojshe jo vetem per sy e faqe.

Kur isha me e re e perdorja shpesh:) por tashi mundohem qe te bej me pak gabime (dhe pse perfect nuk ka).


----------------------------------------
There is only one happiness in life--to love and to be loved.
George Sand
PM
Top
orfeu
Postuar nė: 23.02.2007, 15:47
Quote Post


Moderator
*****

Posti: Antarė
Postime: 493
Antari Nr: 5965
Bashkangjitur: 20.02.2007duhet ta perdorim te gjithe ... por ama edhe atij qe ia themi...ta pranoje vertete ashtu si duhet...dhe jo vec "hajt".
nuk e kam te veshtire... e perdor cdohere qe mendoj se kam gabuar.


----------------------------------------
Nese gjerat mbrapsht te duken...shiko boten mbrapsht.
PM
Top
mrlonely
Postuar nė: 23.02.2007, 17:02
Quote Post


Miku i ri
*

Posti: Antarė
Postime: 4
Antari Nr: 1921
Bashkangjitur: 31.07.2006valla sa per mfal a edhe tjetri me kon gabim une i thom mfal
cashtu kom qef me kon i mir me njerz me ju lan pershtupje tmiraa psee jo
PM
Top
fisniku
Postuar nė: 01.03.2007, 00:38
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2718
Antari Nr: 5696
Bashkangjitur: 09.02.2007Une per mendimin tem kisha than qe nuk eshte veshtire me than me Fal ,mirepo problemi eshte se me te vertete e fal dikon kur i thua dikujna me fal,apo veq e thu veq sa me la gojen!!!!


----------------------------------------
I miss my little "Casper" soo sooo much

When you lost your faith in God ,you lost your soul.....

Somewhere, Someway, Someday, Somehow
PM
Top
HOKATAR
Postuar nė: 01.03.2007, 02:59
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 68
Antari Nr: 6094
Bashkangjitur: 27.02.2007qashtu de duhet me than, veq me la gojen. ja shkel kamen i thu me fal, a ti knej masanej knaqu tuj kesh, thuj o sa mir ja bona qe ja shkela kamen. a po tdhem goja a???!!! goja nuk tdhem, e as qaj person qe ti i kerkon falje kurr smun e din qe a e ke menu bash a veq sa me la gojen. asht ni fjal e leht edhe shum e amel. thune, thune mase tjert nuk jan ngjendje me dit qysh e menoni ne at moment. kurse ne anen tjeter ia hapni vetvetes shum rrug, se fjala me fal asht qelsi i miqsis me armikun dhe njeriun e panjohur fare..

tung


----------------------------------------
Mendimet e mia nuk dua t'u imponoj te tjereve
PM
Top
drita_fr
Postuar nė: 01.03.2007, 16:12
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 274
Antari Nr: 3625
Bashkangjitur: 27.10.2006nese e kam gabimin un nuk e kam veshtir me than me fal e pranoj qe kum gabu a nese esht faji i dikujt tjeter duhet me pranu secili fajin dhe me kerku falje
PM
Top
blerim-blero
Postuar nė: 01.03.2007, 16:37
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 296
Antari Nr: 1768
Bashkangjitur: 18.07.2006te gjithe jemi njerez dhe gabojme e gabimet tona duhet te falen apo edhe ti falim gabimet e te tjereve normal.mirpo kur isha ne shkolle te mesme kisha nje profesoreshe e cila na mesoi te perdorim shum pak fjalen "me fal"dhe "te lutem".dhe une pajtohem me te andaj shum rralle edhe i perdor keto fjale.
PMIntegrity Messenger IMYahooMSN
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio