Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Michael Jackson mund te behet mysliman
Bagerri
Postuar nė: 23.02.2007, 21:12
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 71
Antari Nr: 5574
Bashkangjitur: 01.02.2007Ylli i pop-it Michael Jackson, i cili vitet e fundit ka qene me shume protagonist i skandaleve sesa i suksesve muzikore, ka shume mundesi qe tani te behet mysliman. Kete deklarate e ka bere vellai i tij Jermaine.
Duke iu referuar te perditshmes spanjolle “El Pais”, vellai i Michael, qe i perket fese muhamedane nga viti 1989, ka deklaruar ne nje intervsite te botuar ne gazeten britanike myslimane The Muslim News, se "ka shume mundesi qe Michael te shnderrohet ne mysliman “.

“Kur u ktheva nga Meka solla shume libra dhe me pyeti per shume gjera mbi besimin tim , dhe une i tregova se eshte paqesore dhe e bukur “, ka shpjeguar Jermaine.
Michael Jackson, 48 vjeē, eshte larguar nga jeta publike nga viti 2003 kur u akuzua se kishte abuzuar seksualisht me nje minoren 13 vjeēar . Kengetari vendosi te mbylle vilen e tij kaliforniane Neverland, te cilen ia ofroi ne fillim te ketij viti David Beckham dhe Victoria Adams per 15 milione euro, mbasi u njoh me kontraten e nenshkruar nga futbollisti i Realit te Madridit me klubin amerikan, Los Įngeles Galaxy.

I ftuar nga familja mbreterore e Bahrein, interpretuesi i kengeve te njohura si Thriller po qendron aktualisht ne kete vend arab. Atje eshte fotografuar ne disa raste i veshur si grua.
PM
Top
fato1
Postuar nė: 24.02.2007, 00:34
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 5435
Antari Nr: 5088
Bashkangjitur: 04.01.2007po nuk eshte e cuditeshme dhe seshte rasti i pare ky,ne qofte se do te kthehet e te behet musliman.nuk e dij a keni ndegjuar per nje prift i cili e ka pranuar fene islame.Kur ai ka qene prift qe eshte nje gje shum e rende e pse te mos behet nje njeri i thjesht si M.xheksoni.Allahu e din me se miri se kujt ja hap zemren .
PM
Top
zeshkani
Postuar nė: 24.02.2007, 12:14
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 777
Antari Nr: 3657
Bashkangjitur: 28.10.2006Dikue ditur se cfar ka bere M.xheksoni, dhe tash po e pranon fejen islame eshte diqka mir ne pike te pare per vet M.xheksoni e madej edhe per opinjonin.
se sic thot nje fal "Ma mir von se hiq".
PMUsers WebsiteYahooMSN
Top
HOKATAR
Postuar nė: 01.03.2007, 02:24
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 68
Antari Nr: 6094
Bashkangjitur: 27.02.2007jo bre nuk u bo musliman, kush po ju rren kaq shum. M.Jackson, veq i kish ble do libra ne Egjipt edhe ja kish nis me lexu, pritet mu bo po jo hala nuk u bo. Per me u bo musliman, spari aj duhet me qendru ne tokat arabe nja 1 vjet, me msu gjuhen, me lan muziken etj etj... por, mund qe edhe me ni fjali bahet. mirpo, at fjali duhet me than me bindje te thell dhe pa ta imponuar kerkush. Ishalla bahet, un gzohem, se edhe vet jam musliman.

PS: ju po i thoni vetes studenta e do fjal bash ma me rendsi nuk i keni shkru mir

Korigjo=gabim ju kisha lut qe me ja shtu edhe nje ®
Korrigjo=korrekt

pastaj jo "pėrgjegju" po "pėrgjigju"


----------------------------------------
Mendimet e mia nuk dua t'u imponoj te tjereve
PM
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio