Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


Faqe: (2) [1] 2   ( Kalo tek postimi i parė i palexuar ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Pse vajzat serioze e te zgjuara jane singel?
fancy_boy
Postuar nė: 23.02.2007, 21:53
Quote Post


Shetitje neper Mjegull
*****

Posti: Antarė
Postime: 277
Antari Nr: 9
Bashkangjitur: 28.11.2004Keni sigurisht mike, ose vajza te cilat i kane te gjitha, jane te bukura te zgjuara, megjithate jane te vetme pa te dashur?Pse ndodh keshtu? Jepni mendimet e juaja...


----------------------------------------
Mos u Mba se je, Mos u Mba se ke, Se Askush Nuk je Vetem nje Grusht DHE !
PMUsers WebsiteYahooMSN
Top
fato1
Postuar nė: 23.02.2007, 23:15
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 5435
Antari Nr: 5088
Bashkangjitur: 04.01.2007hehehe teme e mir por kisha pat deshir te jepje ti mnedimin tend i pari pasi e hap temen...suksese
PM
Top
fancy_boy
Postuar nė: 23.02.2007, 23:45
Quote Post


Shetitje neper Mjegull
*****

Posti: Antarė
Postime: 277
Antari Nr: 9
Bashkangjitur: 28.11.2004Mendimi im eshte se secili mashkull mendon se nuk mund me arit tek ajo "FEMER".
Shkaku se mbajn veten, garderoba ne nivel, me krejt te mirat edhe faktikisht keto vajza kerkojn shum tek nje mashkull.


----------------------------------------
Mos u Mba se je, Mos u Mba se ke, Se Askush Nuk je Vetem nje Grusht DHE !
PMUsers WebsiteYahooMSN
Top
fato1
Postuar nė: 24.02.2007, 00:51
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 5435
Antari Nr: 5088
Bashkangjitur: 04.01.2007eeeeee ndoshta ki te drejt fancy_boy ku i dihet mund te jete edhe ajo edhe x arsye te tjera .........suksese
PM
Top
MIRA_
Postuar nė: 24.02.2007, 10:51
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 852
Antari Nr: 4583
Bashkangjitur: 10.12.2006Ka shume shume shkaqe por do i permend disa:

*Meshkujt gjithmone jan mundo dhe mundohen te dominojne tek femra ( kam fjalen ne aspektin qe femra gjithmone te rine nje nivel me posht se ai)

*Mund te jene nga ato femra egoiste-nqs mund ta them kshu qe mendojne vetem karrieren

*Mund te jete ceshtje personale


*Kane pare shume shembuj se si trajtohen femrat, dhe mendojne qe jan me mire pa to


*Mundet te jete dhe kjo qe me kalimin e kohes mesohesh te jesh vet, dhe ta ndajsh kohen gjithmon me dike mundet te paraqitet si problem (dhe pse jo shume prob. i madhe por ja qe egziston)

*Mund te jete qe jan tipi i femrave qe zgjedhin shume/kerkojne shume dhe = singel

*Ndoshta ne kohen e kaluar ka perjetu eksperienca te hidhura, qe i kan lene mbresa se te gjithe meshkujt jan te tille-dhe prap me mire singel te pakten nuk do te lendoje njeri perseri


*Egzistone dhe kjo qe mund te jene mendje mdhaja, dhe e presen "idealin"

Dhe e fundit ndoshta me kryesorja, sipas Frojdid ndoshta kur ka qene si bebe prindet nuk i kan shfaq shume dashuri, dhe si pasoje e ksaje problemi egziston/paraqitet ne moshen madhore. Paraqitet nje mur perpara dhe te ndalon te kryjosh nje mardhenie te mire me diko. Pra eshte procesi qe fillon prej moshes se vogel e ketej, cdo gje mund te varet nga e kaluara.

Mirepo pamvarsisht nga gjthe kto shembuj, duhet ta kuptojm njehere e pergjithmon se jetojm ne nje bote reale, jo ne ender, prandaj per nje jete me te lumtur duhet ti pranojme njerzit/t'na pranojne ashtu sic jane/jemi, perndryshe jeta nuk ka kuptim!


----------------------------------------
There is only one happiness in life--to love and to be loved.
George Sand
PM
Top
zeshkani
Postuar nė: 24.02.2007, 11:56
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 777
Antari Nr: 3657
Bashkangjitur: 28.10.2006MIRA_ pajtohem me mendimin e sidomos me keto fjal:

Mirepo pamvarsisht nga gjthe kto shembuj, duhet ta kuptojm njehere e pergjithmon se jetojm ne nje bote reale, jo ne ender, prandaj per nje jete me te lumtur duhet ti pranojme njerzit/t'na pranojne ashtu sic jane/jemi, perndryshe jeta nuk ka kuptim!
PMUsers WebsiteYahooMSN
Top
HOKATAR
Postuar nė: 01.03.2007, 03:10
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 68
Antari Nr: 6094
Bashkangjitur: 27.02.2007sepse vajzat e zgjuara, kinse ma kan kryer nje shkoll, ato tash menojn qe si un nuk o kerkush. edhe biles menojn, un nuk bohna bashk me tyrlifar gjytyrymi pa shkoll. vajzat menojn, qe shkolla na ben njerz (insan qysh duhet me qene), po jooo. kjo asht totalisht gabim, shkolla te meson a njeri nuk te ben. dhe, ka njerz qe fare nuk kane studiuar kurgjo edhe prape dine ma mir se sa nje qe ka studiu 8 vite ne fakultet. un ju drejtohem ketyre meqkave, vajzave me shkoll, qe jane te trollisura si pulet, se e vertet asht qe kush meson teper nis edhe ta humb dhe at qe din. duhet me zgjedh dashnorin qe bohesh rehat, e jo qe ka studiu (nese ka studiu ka studiu per veten e jo per ty, ti s'ke dobi nga studimet e tij pos ai vet). kqyrne nja qe ka mend ne kok qysh se ka lind, e jo nje qe esht mbush mend ne shkoll. psh, un jam i shkolluar e femra jem jo, po esht ma e mencur se sa un, ja pranoj.

tung


----------------------------------------
Mendimet e mia nuk dua t'u imponoj te tjereve
PM
Top
MIRA_
Postuar nė: 01.03.2007, 10:39
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 852
Antari Nr: 4583
Bashkangjitur: 10.12.2006Hokatar, njeriu nuk lind ashtu sic mendon ti, por mer mend nga prindet, familja, rrethi, shkolla etj!


----------------------------------------
There is only one happiness in life--to love and to be loved.
George Sand
PM
Top
delicious_as_me
Postuar nė: 01.03.2007, 10:41
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 132
Antari Nr: 1111
Bashkangjitur: 04.05.2006hokatar
une nuk mendoj si ty ketu(nese ka studiu ka studiu per veten e jo per ty, ti s'ke dobi nga studimet e tij pos ai vet.
studimi i saj nese ka qene i vlefshem dhe i suksesshem vlen per te gjithe qe jane rrotull saj ,te pakten si femer ashtu e kuptoj
.them se ka ndikim te te gjithe dhe se ky ndikim reflektohet edhe te mashkulli qe e ka prane,sepse ajo atehere di si te sillet nese ai e malltreton shprehi shume e njohur ne realitetin tone, eshte me e pjekur di te te kupton me mire ne prolbemet e jetes,dhe ashtu mire e edukuar dhe e mesuar gjate jetes se sajj, edhe ty ta ben jeten me te lumtur dhe me te lehte per te jetuar bashke.


----------------------------------------
???
PMYahoo
Top
memento
Postuar nė: 10.03.2007, 14:47
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 189
Antari Nr: 4750
Bashkangjitur: 18.12.2006
Fortesia e nje burri mvaret nga gruja qe e ka pran veti.


----------------------------------------
Mendimet duhet sulmuar me ndihmėn e mendimeve, sepse ėshtė e kotė tė shkohet mė armė mbi ideale.
PM
Top
Senatori_TeT
Postuar nė: 10.03.2007, 15:09
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2032
Antari Nr: 5504
Bashkangjitur: 28.01.2007Mendjemadhesia e con njeriun ne deshtim total


----------------------------------------
Perparesia e te mencurit qendron aty se cdohere mundet te shtiret si i marre!

I'm just a soul whose intentions are good,oh Lord please don't let me be misunderstood.(Yusuf Islam)

Duke shkuar dit' e net,
E duke ndėrruarė moti,
Vemi si lumi nė det,
Nga Zoti,prapė tek Zoti.(Naim Frashėri)

Njeri i zoti nuk eshte ai qe s ka te meta, po ai qe i pranon te metat e tij.(Sami Frashėri)

Nje Shqiptar vlen sa 1000 njerez,2 shqiptare nuk vlejne asgje.(Faik Konica)
PM
Top
fisniku
Postuar nė: 11.03.2007, 05:43
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2718
Antari Nr: 5696
Bashkangjitur: 09.02.2007Vajzat e zgjuara jane singel sepse kan pune ma te meqme niher me ba se sa me gjet ni djale dikun qe ja han shpirtin se shumica e djemve shqiptar menojne qe femnat tona nuk jon te meqme.E kryjne ato shkollen niher e gjejne ni pune te mire i qesin punet e tyne ne terezi e per meshkuj ato kur dojne e gjejne nje,pse a spo ka meshkuj sa dush a, ani ma kur e din qe ka pare ajo ose ka ni kerr ose ni shpi te sajna shkrihen bre krejt djemt ma saj, me kokall ta zgjedh qfare djali don,bonja ju gajlen qatyne vajzave te zgjuarave qe jon singel,po ku me mujt njeri me ra ne qasine njo se.....


----------------------------------------
I miss my little "Casper" soo sooo much

When you lost your faith in God ,you lost your soul.....

Somewhere, Someway, Someday, Somehow
PM
Top
HOKATAR
Postuar nė: 12.03.2007, 12:41
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 68
Antari Nr: 6094
Bashkangjitur: 27.02.2007Oooooo Mira. Mos e thuaj nje gje qe eshte evidente qe moti, por thuaje ate qe eshte konstatuar shume here, se ka raste kur femija e ka keshilluar prindin. Dhe, kjo ka ndodhur mu ne mesin e shqiptareve. Mirepo, fatkeqesisht, prinderit tane, ne ate kohe, nuk ua kane pranuar femijeve dijesin e tyre.

-Ne ShBA-te, ndoshta keni degjuar, nje femije 8 vjec ishte "keshilltar i vete presidentit". Pse i quajme gjeni? Per arsye se kane lindur te atille, dhe dhuntia e Allahut eshte shume ma e (madhe) dobishme sesa edukimi i prinderve.

Tungiii
___________________________________________________________________

Ooooo delicious_as_me, pergjigju pyetjeve te mia; "Cfare dobie do kishe ti po qese une do isha i diplomuar si Kryemjek?", pervecese nje jete te sigurt dhe te mire (financiare). Dhe, ne rast se do benit divorcim me te dashurin; "Ca dobie, atehere, ke nga te shkolluarit e tij?" Te lutem mos!

Tungiii


----------------------------------------
Mendimet e mia nuk dua t'u imponoj te tjereve
PM
Top
Dredheza
Postuar nė: 07.03.2008, 16:01
Quote Post


Įngel rebelde
*****

Posti: Admin
Postime: 15995
Antari Nr: 6
Bashkangjitur: 28.11.2004Teme interesante!
Une jam serioze, me nje seriozitet te moderuar kuptohet (gjella me krype, e krypa me karar), jam inteligjente, dhe kam te dashur, qe keshtu tema jo ne te gjitha rastet funksionon!

Megjithate, ne rastet qe ndodh, eshte faji i meshkujve, sepse nje femer e tille, nuk eshte e arritshme nga te gjithe meshkujt!


----------------------------------------
Sic vis pacem, para bellum!

Beneficium accipere libertatem est vendere
PM
Top
LirimShabani
Postuar nė: 07.03.2008, 16:07
Quote Post


Happy Soldier
*****

Posti: Antarė
Postime: 1858
Antari Nr: 2935
Bashkangjitur: 25.09.2006fancy

Ka edhe djem te zgjuar e serioz dhe qe jane single....keshuqe duhet te dy palet te futen ne diskutim.


----------------------------------------
"Mallkue qoft njaj bir shqiptari, q'e ket gjuh t'perenis, trashigim qe ja la i pari, trashigim ai s'ja le fmis...."

"Bukuria qe vret...."

"The importance of being earnets..."
PM
Top

Topic Options Faqe: (2) [1] 2  Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio