Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> APEL - Klubi Politik "Afrim Zhitia"
r.mislimi
Postuar nė: 23.02.2007, 22:27
Quote Post


studentet.info
*****

Posti: Admin
Postime: 3277
Antari Nr: 2
Bashkangjitur: 25.11.2004
TĖ NDJEKET SHEMBULLI I DIPLOMATIT DHE AMBASADORIT LEGJENDAR WILIAM WOKER


Klubi Politik “Afrim Zhitia” nė mbledhjen e mbajtur mė 22.02.2007 nė Prishtinė, ka diskutuar ndėr tė tjera edhe pėr rastin e vazhdimit tė mbajtjės nė burg tė liderit tė VETVENDOSJĖS-Albin KURTIT. Prandaj pėr opinionin publik vendorė e ndėrkombėtarė nė Kosovė lėshon kėtė:


A P E L


Po bėhen 13 ditė qė kurė ėshtė arrestuar dhe ėshtė burgosur lideri i Lėvizjes VETVENDOSJE,dhe nga kjo kohė e deri mė sot nė popull ėshtė krijuar njė pakėnaqėsi mjaft e madhe lidhur me mbajtjen nė burg,por nė tė njėjtėn kohė ėshtė edhe njė hutim tek anėtarėsia e gjerė e partive politike tė pėrfaqėsuara nė Grupin Negociator,qė ka tendencė tė kalojė hapur nė anėn e liderit gjithnjė e mė popullorė Albin KURTI.

Klubi Politik” Afrim Zhitia” e pėrshėndetė diplomatin dhe ambasadorin legjendarė,amerikanin e madh proshqiptarė,pėrfaqėsuesin eminent tė drejtėsisė sė prerė z.Wiliam Voker,pėr vizitėn historike qė ia ka bėrė liderit tė VETVENDOSJĖS Albin KURTIT nė birgun e Pejės.

Klubi Politik “ Afrim Zhitia” kėrkon nga Presidenti Sejdiu,nga Kryeministri Ēeku, nga Kryeadministratori Ryker por edhe nga Ombudspersoni e figura tė tjera relevante,qė tė ndjekin shembullin e ambasadorit Voker,qė edhe kėta ta vizitojnė liderin KURTI,derisa tė japin urdhėr pėr ta liruar nga mbajtja e padrejtė nė burg.

Klubi Politik”Afrim Zhitia” jo vetėm kėrkon lirimin e Albin KURTIT dhe kthimin e tij te familja dhe te lėvizja VETVENDOSJE,por njėkohėsisht kėrkon nga organet e drejtėsisė nė Kosovė qė tė merren jo vetėm me VETVENDOSJEN por edhe me tejkalimet e autorizimeve tė policisė dhe jo vetėm nė demonstratėn e 10 shkurtit.

Klubi Politik “ Afrim Zhitia” kėrkon nga Oda e Avokatėve tė Kosovės,qė tė ngritet dhe ta thotė fjalėn e saj nė mbrojtje tė liderit tė VETVENDOSJĖS sot dhe liderit tė ardhshėm tė Kosovės nesėr z. Albin KURTI,por edhe tė prononcohet pėr organet e drejtėsisė nė Kosovė.

Klubi Politik “ Afrim Zhitia” e pėrshėndetė gazetėn ditore “ Epoka e Re” pėr punėn e saj tė madhe qė po e bėn nė mbrojtje tė lirisė dhe tė drejtave tė njeriut, e nė veēanti tė drejtėn e angazhimit nė mbrojtje tė pa ekuivoke tė tė drejtave tė popullit shqiptarė dhe aspiratės shekullore pėr VETVENDOSJE tė Kosovės.

Klubi Politik “Afrim Zhitia” do tė vazhdojė tė mbrojė gjithēka qė ėshtė nė mbrojtje tė interesave dhe aspiratave politike e kombėtare tė popullit shqiptarė jo vetėm nė Kosovė.

Klubi Politik
“AFRIM ZHITIA”

22.02.2007, Prishtinė _____________

Argjend Zejnaj

Sekretar i Pėrgjithshėm


----------------------------------------
www.studentet.info
PMUsers Website
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio