Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


Faqe: (2) [1] 2   ( Kalo tek postimi i parė i palexuar ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Leter dashurie......
fato1
Postuar nė: 25.02.2007, 13:55
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 5435
Antari Nr: 5088
Bashkangjitur: 04.01.2007Pershendetje te gjitheve e hapa kete tem pershkak se edhe kjo eshte nje problem studentor me thon,edhe studentet kane ndjenjat dhe problemet e tyre,ndoshta nuk dop jeni dakort me mendimin tim qe hapa ket teme ketu por e pash te arsyeshme...
Do doja nga ju qe te shkuani nje leter dashuri.........
Suksese te gjitheve ..... respekte....
PM
Top
fato1
Postuar nė: 25.02.2007, 14:19
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 5435
Antari Nr: 5088
Bashkangjitur: 04.01.2007Pyes po pergjigje ...ku???????????
A ekziston valle jete per ne?a ekziston dashuri per ne?
Per kend dashuri per mua apo per ty,apo mos valle per zemren time?
a thua ekziston ardhemeri pa te kaluaren per ne te dy?
pyes kujt ti kerkoj falje ty apo vetes time,kuit ti besoj ty apo vetes?e mua,,mua kush te me fal ti apo zemra ime?
Gjithcka qe bera per ty e bera fshehurazi edhe emrin tend ne zemren time e kam shkrujatur fshehurazi...perse ne bote nuk ndodhin gjerat ashtu si si presim,pse valle..te pakten ato me te rendesishmet per periudhen e jetes qe jemi duke jetuar...a mos valle duhet me shum sakrific...apo me shum besim te vetja...
perse shpirti im behet aq i ngroht ndaj shpirtit tend..e shpirti yt aq i foht...a mos valle tash per ty jam vetem si jnje figure qe te paraqitet her pas here ne mendime...apo ndoshta per ty edhe kjo nuk jam...
perse paraqiteshe para meje ateher kur nuk e kuptoja se as vete se cka ndodh me mua...e tani ...tani sikur nuk je me ne ket bote.....ti ne lindje un ne perendim....PO valle PSEEE?????
Ti u largove nga un,nga mendja ime,nga fjalori im,por jo asnjeher edhe nga zemra ime....ti vazhdon te jetosh i pavdekur ne zemren time,e te notojsh ne gjakun tim............
Nuk eshte e leht qe ne zemren e dikujt qe per ty eshte gjithcka te jesh asgje.....Eshte rend qe buza te te qesh e zemra te qaj,se buzeqeshja rjedh nga mbrenda,nga zemra....
Nga ty e vetmja gje qe me ka mbetur eshte fantazia e cila si duket edhe ajo eshte duke perfunduar bashk me jeten time,dhe shpresa e cila me mban te gjalle se do te takoj ndonjeher dhe do te fitoj nga ti te pakten nje pershendetje qoft per te mir apo per keq..................
PM
Top
orfeu
Postuar nė: 26.02.2007, 17:38
Quote Post


Moderator
*****

Posti: Antarė
Postime: 493
Antari Nr: 5965
Bashkangjitur: 20.02.2007
Unė nuk bėj pazar…

Po zgjohet nata dhe madhėria ngadal, e dita bie tė flej ashtu si dhe kujtimet.
Nata erdhi. Dikush po bėnė gjumė, dikush po bėnė bisedė me hėnėn, dikush bisedė me veten, e unė tė thėrras me kujtimet. Tė thėrras qė tė vijsh e heshtur, tė vijsh e madhėrishme si nata me plot yje, tė mė vijsh si tė dashuruarit qė natėn vjinė e shkojnė. Unė tė thėrras. Sa mall kam…e din kėtė? E din ti qė, aq mall kam, sa s’dua tjetėr pos qė tė tė takoj? E din ti, se jeta po zbrapset nga unė kur mė sheh kėshtu tė egėr pa ty? E din ti se dita bosh mė duket, e zėrat gjithė janė tė nemitur pa zėrin tėnd? E din ti se edhe loti ka frikė tė dalė pa ty…se s’ka kush e fshinė? E din ti, flladi ka vapė kur nuk je kėtu?
Ti nuk e din se unė kam mall. Ti nuk e din se qielli ēdoherė ėshtė i errėt, bisedat ēdoherė mė janė pa kuptim dhe jeta ka emėr tjetėr pa ty? Ti nuk e din se sa herė qė tė kujtoj shpirti shtrihet qetė dhe mban kujtimin nė prehėr e s’e len dot tė ikė. Ti nuk e din se kur tė kujtoj, unė e ndjej, e ndjej ngrohtėsinė, afėrsinė e ditėve plot mall e ndjej…ti nuk e din. Po ē’tė bėj unė qė ti nuk e din?
Sikur ta dije sa shumė dua tė tė takoj. Sikur ta dije... Sikur tė dije sa shumė e thėrras emrin tėnd…sa gjatė i mbaj kujtimet gjallė…sikur ta dije sa shumė po tė pres.
Unė do tė takoj njė ditė. Sikur edhe toka tė ēahet, sikur edhe dielli tė mos ndritė, sikur edhe bota tė pėrmbyset…sikur edhe tė jetė dita e fundit nė botė…unė po atė ditė do tė takoj ty. Do tė takoj, po po…e kur tė shoh, do tė qaj, do tė qaj nė zė…si foshnje do qaj… do tė pėrqafoj, do tė shtrėngoj aq fort sa do kem frikė se do tė humbi…do tė pėrqafoj aq gjatė, sa do dua qė koha tė ndalet vetėm pėr ne, do tė pėrqafoj aq ėmbėl sa natyra do shkrihet nė ne…e do tė puth…do tė puth me kėto buzė tė njoma qė kurr mė parė ashtu s’kan puthur…do tė puth e nė qofsh e heshtur, natyra simfoni pėr ne do luaj…do tė puth aq gjatė sa do tė duket se fryma po tė ndalet…e jeta po tė shkon…por jo…ti do jesh me mua…ti ke jetėn time…mos ke frikė…do tė puth e tė pėrqafoj…oh Zot…kur vjen kjo ditė…Sikur ta dija se kur do jetė kjo ditė…sikur ta dija se do jetė dita e fundit… mė ler o Zot…veē njė ēast me tė… s’kėrkoj shumė…tė lutem…njė ēast…mė merr shpirtin mė pas…mė bėj hi… mė bėj njė hiē…mė bėj njė hiē tė njė novele tė famshme…mė bėj ē’tė duash…veē njė ēast mė ler tė jem me tė…se e dua… Jo, nuk dua tė bėj pazar me ty o Zot, por po tė jap jetėn veē pėr njė takim, veē pėr njė ēast…a ėshtė shumė kjo qė kėrkoj? A ėshtė shumė qė dashurinė e gjithė botės i jap njė njeriu??? Universi ėshtė i gjėrė…por dashuria e gjithė kėtij universi ėshtė nė mua…dhe tė tėrėn unė ja jap asaj…e mė pas, mė merr mua…
Kaq kisha unė o Zot…kaq kisha pėr tėrė kėto vite qė Ti m’i dhave… kisha fuqinė tė mbledh gjithė dashurinė…ama jo dhe t’ia dhuroj…andaj mė mundėso…mė mundėso ta takoj dhe t’i fal gjithēka qė kam…
----------------------------------------
Nese gjerat mbrapsht te duken...shiko boten mbrapsht.
PM
Top
fancy_boy
Postuar nė: 27.02.2007, 00:20
Quote Post


Shetitje neper Mjegull
*****

Posti: Antarė
Postime: 277
Antari Nr: 9
Bashkangjitur: 28.11.2004NJE LETER DASHURIE.

Jam ulur perballe dritares, jashte filloi te bie shi;kam menduar shume per ty keto dite dhe mund te them qe me mungon shume.
Sa shume mendime me vijne ne koke dhe sillen rrotull,eshte kujtimi yt. Shpesh me duket se do hysh ne dere me buzeqeshjen tende si te mos kishe ikur kurre.
Por ky iluzion iken aq shpejt ashtu siē dhe vjen dhe kthehem ne realitet, nuk je ketu dhe nuk do jesh me.
Faji dhe pendimi me ndjekin. Perse , perse nuk te thashe sa shume qe te doja?
Sot je shume larg meje,deshiroj shume te merrja doren tende dhe te ulesha bashke me ty,pa then asnje fjale me goje dhe te thosha gjithēka me zemer.
Ne fakt me jep ankth kjo largesi, po te mundja ne kete moment do isha ne krahun tend, te te thosha qe je shume i rendesishem per mua dhe qe te adhuroj.
E di se pse nuk ta kam thene asnjehere? Pergjigja eshte e thjeshte, sepse mendoja se ndoshta fjalet ishin teper.
Po vuaj shume qe nga ikja jote, me dhemb ne shpirt qe nuk jam afer teje dhe per me shume sepse nuk te thashe kurre ate se sa te doja prandaj dhe sot po e shkruaj kete leter.
Kam nevoje te qaj , te shfryj,sepse nqse vazhdoj qe para te tjereve te dukem sikur jam mire, sikur asgje nuk me preokupon,trishtimi qe me hap nje boshllek gjithmone e me te thelle ne shpirtin tim do me shkaterroj.
Perse nuk kthehesh tani? Kam nevoje per ty per te vazhduar te jetoj.
Do isha shume e lumtur po te mund te shihja perdite pasqyrimin tim ne syte e tu ,te degjoja zerin tend qe te shqiptonte emrin tim, te thithja ajrin qe thith ti, vetem me keto do ndihesha mire dhe te siguroj qe do ndihesha e lumtur.
Nqse e lexon kete leter , do ta shohesh se ēdo fjale e shkruar ne te eshte nje lot dhe nje frymemarrje dashurie per ty(mgjse e di qe nuk ke per ta lexuar kurre).
Sa mire do ishte sikur ta kisha shkruar me pare kete leter sepse, nuk do ikje pa e ditur sa te doja .


----------------------------------------
Mos u Mba se je, Mos u Mba se ke, Se Askush Nuk je Vetem nje Grusht DHE !
PMUsers WebsiteYahooMSN
Top
orfeu
Postuar nė: 27.02.2007, 10:21
Quote Post


Moderator
*****

Posti: Antarė
Postime: 493
Antari Nr: 5965
Bashkangjitur: 20.02.2007Une sot flas per miken

Eh…sa veshtire eshte te flasesh per veten tende ne dike tjeter. Sa veshtire eshte ta humbesh veten…shume veshtire. Po ja qe, sadoqe te jete veshtire, jeta vazhdon, po ama, jo ajo qe une dua. Se vetja ime ishte ne tjeterkend dhe ajo, ishte ne mua.
Po ajo vdiq…ne fakt, vdiqa une… hehehe…si qeshem…s’po dij c’te them. Ajo vdiq, por ne te isha une…me kuptoni??? Dhe gjersa ajo ka vdekur, kam vdekur une, po ama gjersa une jam gjalle, ajoeshte gjalle ne mua… apo … me ndihmoni bre ta thurr kete mendim…se plasa.
Eh, si ishte ajo si ishte…
Mos mendoni se ishte vec dynjase jo, as nuk ishte vajza me e bukur ne bote, as engjull nuk ishte… ishte si te gjithe…ishte si une, si ti ishte, si ai apo si ajo… e din se si mund te kuptosh se si ishte…??? Kujto ndokend qe e don me shume krahaso, dhe do e shohesh se si ishte…ashtu ishte…as me shume e as me pak.
Po de, ama ishte…tash nuk eshte. Jo jo, ajo nuk eshte.
Pak para se te ikte me tha: Mos qaj per mua…por hesht…ne heshtje emrin ma ruaj.
Une, une nuk qaj jo… e kam amanet nga mikja…une as nuk cirrem e shtirrem si i marre…une, une vec hesht dhe lot nxjerr nga syte…e kam amanet nga mikja, dhe amanetin duhet ta coj ne vend.
Hera fundit kur e pash, ngutej per te shkuar diku…nuk me tregoi se ku…ngutej te me takonte qe sa me shpejt te ikte…vec t’ma linte amanetin dhe te ikte…jo se ajo donte te ike, jo se une doja te ike…por ashtu te dy donim…te iknim se nuk donim te iknim…
E sot…po, po sot…ajo vertete iku…
Iku qe te mos vije me kurre…iku qe ikjen ta kerkoj une…iku qe ikjen ta dua…iku se ashtu deshem te dyte…ajo iku ne heshtje… po ku jam une?
Une ike, njashtu si ajo…une po ike nga vaji, po ike nga kujtimet, po ike nga udha ku bashk kaluam…po ike nga biseda qe beme me te…po ike nga vet ikja…
Eh…une sot po flas per miken…dua te flas per miken…por…por…


----------------------------------------
Nese gjerat mbrapsht te duken...shiko boten mbrapsht.
PM
Top
Arbeni_ivetmuar
  Postuar nė: 02.03.2007, 00:52
Quote Post


Mundohem tė kyqem nė bisedė
**

Posti: Antarė
Postime: 23
Antari Nr: 6140
Bashkangjitur: 02.03.2007Me Zot jam idhnue

Me ty zot jam idhnue Pse Lumen ma more mu
Pse vdekjen e saj e shkatove per mua Zot nuk mendove
A me pae vujtjen time ne varrimin e te dashures sime
Kesh ka qmend e kesh ka mbytem por dashurin pse ma ike
Pse o zot i lendon ata qe nuk kan faj pse mu me ndodhi kjo
Pse?Pse?Pse?Pse?Pse?
Un Lumen shum e deshta naten e fundit me ta fjeta
e perqafova dej sa zbardhi drita tasht e kujtoj me lotet e mia
kon ta perqafoj tasht i vetmuar jam ne ket bot
kon ta pres ne kraharorin tim e dua Lumen shkoj ne pakthim
E dua shum sa smundesh me besu gjdo her te varri kam me i shku
kam me i tregue qe e du kam me i tregu qe jam martu kam me i tregu
qe qikes tem emrin Lumen ja kom lanen asaj kam me i thanen.....
Zot me ty jam idhnue??? Ma more Lumen ket smundem me besue?
PM
Top
Arbeni_ivetmuar
Postuar nė: 02.03.2007, 01:24
Quote Post


Mundohem tė kyqem nė bisedė
**

Posti: Antarė
Postime: 23
Antari Nr: 6140
Bashkangjitur: 02.03.2007DUHET TE VAZHDOJE PA TY

Shtėpi tė heshtura,
Nėn qiellin e rėnduar,
Shiu dhe Unė,
Tė ftohur nė vetmi,
Nė kėtė qytet qė asgjė s’ka marrė nga Ti.

Nė pritje harrova hapat e tu,
Mė ngjan si nė ėndėrr,
Eh...! kur largohesh Ti...
Mė duhet tė filloj pėrsėri
Duhet te vazhdoj pa ty
PM
Top
Arbeni_ivetmuar
Postuar nė: 02.03.2007, 01:26
Quote Post


Mundohem tė kyqem nė bisedė
**

Posti: Antarė
Postime: 23
Antari Nr: 6140
Bashkangjitur: 02.03.2007NĖ DARSMĖN TIME


Atė ditė kur tė vdes
Ju lutem mos vajtoni
Por me kėngė e valle
tek varri t,mė dėrgoni
nanės mos i thuani
se i biri ka ndrruar jetė,
le t,kujton e shkreta
KRUSHQIT i pėrcjellė!
N,darsėm time t,gjithė ti ftoni
Shoktė e miqėt ti lajmėroni
Afėr dua t,gjithė ti kam
Le t,mė shikojne
Pėr tė fundit herė
Nė anėn e djathtė
Vajzėn e dua pranė
Pėr herė t,parė e t,fundit
Le tė pėrshpėrit fjalėn
NANĖ...

PM
Top
Arbeni_ivetmuar
Postuar nė: 02.03.2007, 01:28
Quote Post


Mundohem tė kyqem nė bisedė
**

Posti: Antarė
Postime: 23
Antari Nr: 6140
Bashkangjitur: 02.03.2007NE mes te Lumit

Nuk e di a e din por ja te tregoj
Se dashuria e pare nuk qenka loje.
Sigurisht te kujtohem
me kete stilin time te nje Poeti amator
qe shpreh dashurin per ty me zemer,,,
ne nje nate te qete, ne gurbetin e errt.
Vetem Hena ben nje drite te zymt
ku mund ta gjeje pak ngrohtesi dhe shpres
se nje dite pra une do te pershendes.
Jeta qenka misterike me fshetsit e saja dinake
Nje val e jetes i ndau
DY zemra
dy te rinje
dhe nje ardhmeri,
dhe ja u krijua nje e tmerrshme Histori
Zemra flet shume, goja pak me pak
por qe ngjan nje gje e till
nuk kisha menduar aspak.
Rreshtat skan te ndalur
dhe zemra filloj vajin
per te kaluaren e vet
se te kam dashur me te VERTET.
Dhe tash jam ne MES TE LUMIT
me nje anije te lodhur ,,,
nuk di a te thirri apo te kendoj
qe edhe mali dhe oqeani,
deti dhe fusha te me kuptojn
duke e mbajtur emrin tend ne zemer
deri nje drite diku te AGOJ,,,,,
PM
Top
fato1
Postuar nė: 02.03.2007, 13:34
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 5435
Antari Nr: 5088
Bashkangjitur: 04.01.2007Shpirti i plagosur........

Te rahurit e zemres time po marin fund dale ngadale..edhe jeta ime po mer fund... Sa lot kam derdhur ne jeten time sot per se fundi her i kujtoj..ato nuk me jan ndalur asnjeher..me pikonin nga syte lotet si kristale me nje bukuri madheshtore....
Po pyes:C'ka do te behet me ate njeri qe e kam dashur me shum se vetja,,dhee pse ai do te vazhdoj jeten pa pengesa.do te shiqoj punen e vet dhe nuk do ti interesoj per nje vajze qe do te vdes nga dhembja e dashurise se pafat qe ja shkatroj trupun shpirtin dhe ne fund zemren....

Endrat dhe veprat rinore me ngriten shum lart ne qiell,pastaj me perplasen ne toke pa fare meshiree...........
PM
Top
Arbeni_ivetmuar
Postuar nė: 02.03.2007, 18:39
Quote Post


Mundohem tė kyqem nė bisedė
**

Posti: Antarė
Postime: 23
Antari Nr: 6140
Bashkangjitur: 02.03.2007E di se
buzeqeshjen time
ti dikur ma vodhe
e pluhur hodhe
shpirtit tim!

E di se e din
se edhe zogjet tė kane peshperitur
se sa shume me mungon...

E di se
sonte heshtja tė shoqeron,
ndoshta mendon pėr mua,
por c'te bėj unė
kur s'mė lejon tė tė tregoj
se sa shume tė dua??????


Shume larg sonte
nga Ti
shume larg
qė tė behemi bashkė

Ti atje diku
mbyt heshtjen
duke kenduar kengen tone
E une kėtu duke ėndėrruar
tė jem nė perqafimin tėnd!

Mė mungon njė pėrqafim
njė fjalė, njė puthje nga Ti!
PM
Top
orfeu
Postuar nė: 02.03.2007, 19:04
Quote Post


Moderator
*****

Posti: Antarė
Postime: 493
Antari Nr: 5965
Bashkangjitur: 20.02.2007a eshte tema per letra dashurie, apo per poezi???


----------------------------------------
Nese gjerat mbrapsht te duken...shiko boten mbrapsht.
PM
Top
orfeu
Postuar nė: 02.03.2007, 19:21
Quote Post


Moderator
*****

Posti: Antarė
Postime: 493
Antari Nr: 5965
Bashkangjitur: 20.02.2007Mos hesht…

Mė kujtohet si sot dita kur u njohėm… nuk ishte ndonjė ditė e veēantė nga tė tjerat, jo…por ēasti ynė e bėri tė jetė e veēantė. Mė kujtohet si sot, ama mu si sot mė kujtohet, megjithėse ka kaluar bukur kohė…unė mbaj mend ēdo detaj tė atij ēasti.
Tė kujtohet si mė the? Mos u friko.
Kjo ishte e tėra qė e the pėr herė tė parė. Unė vetėm dėgjoja…s’dija ē‘tė them…s’dija si tė veprojė…dhe ti vazhdove: Mos u friko…vetėm dua tė bisedoj.
Mos u friko. Ishin fjalė qė pėr herė tė parė i dėgjoj nga ndokush tė mi thojė aq ėmbėl, aq butė, aq paharrueshėm… ishin ēuditėrisht fjalėt mė tė bukura qė kisha dėgjuar ndonėherė.
Dhe kėshtu, filloi aventura jonė e pafund… kėshtu filloi dashuria jonė budallaqe, qė s’njihte sfida as kufi s’njihte. Madhėrishėm filloi rrėfimi pėr ne, rrėfimi qė fundin s’ja gjen dot kush. Dhe kėshtu ne vazhduam tė bisedojmė…me mijėra netė e mijėra ditė… gjersa njė ditė… gjersa njė ditė…s’dinim ēka tė flisnim, sa filluam tė flasim pėr vete, tė flasim pėr ne…si ēdoherė…filluam tė flasim pėr atė se qe sa kohė flasim…dhe sėrish filluam nga fillimi…mos u friko tė thash tash unė… nuk do ikė prej teje kurrė, mė fol… kėtu jam, tė pres ty…si gjithmonė, si gjithherė, tė pres gjithkah e gjithkund…mos hesht, se vdekja hesht shumė mė mirė se unė dhe ti…andaj folmė, folmė pėr atė se si tė bezdisa…folmė pėr atė se si mė bezdise…folmė pėr ate se pse s’flasim si dikur…folmė se fjala ėshtė dashuria jonė… dhe po u ndal fjala u ndal dashuria… i jep jetė dashurisė…i jep aromė shpirtit…folmė gjer sa fundi tė bezdiset nga ne e tė ikė prej neve…folmė se me tė folur edhe bisha zbutet… eh…sa shumė dua tė mė folėsh. Po kur, pse, si tė mė folėsh…??? Tė kujtohet si mė the nė fillim??? Sigurisht se po…andaj fillo nga e para…mė fol njėsoj…mė thuaj: mos u friko… se tash vėrtetė frikohem…vėrtetė kam frikė se fjala do tė zbehet…vėrtetė kam frikė se fjala do tė nemitet…folmė o shpirt i fjalės…o zemėr e kuptimit, folmė e mos hesht.
Pash fjalėt qė ende s’mi ke thėnė, m’i thuaj tash, se tash kam frikė… pash heshtjen qė e dua si vdekjen, folmė.
Mos hesht, se s’jam i madhėrishėm si nata qė tė len pa fjalė, as i bukur si dita qė tė mahnitė e tė bėnė tė nemur…andaj mos hesht…mos hesht se nuk jam madhėria vetė…por jam i varur nga fjala…andaj mė thuaj fjalėt qė ende s’mi kė thėnė…m’i thuaj se kam frikė…mos hesht…se vdekja hesht mė mirė.


----------------------------------------
Nese gjerat mbrapsht te duken...shiko boten mbrapsht.
PM
Top
Arbeni_ivetmuar
Postuar nė: 02.03.2007, 20:09
Quote Post


Mundohem tė kyqem nė bisedė
**

Posti: Antarė
Postime: 23
Antari Nr: 6140
Bashkangjitur: 02.03.2007Zemra me oshten Kalb

Dashurove me 4 shkurt 2004 ne byfen e fakulteti.... N'Gjilan besova ne dashuri te perjteshme un dhe ti biseduam e i rregulluam te gjitha qe te fillojm nje jet sbashku ah sa e bukur ishte ajo dit qe me ne fund e gjeta dashurin e jetes sime...Aq bukur kaluam te gjith mendonin qe jemi qift ideal per jet saq kishim mirkuptimin me te madh ne bot per njeri-tjetrin.
Kur u fejova me ty ishte kohe me e nxeht qe mbahet ndonjeher ne ment aq nxeht ishte sa edhe dashuria jon u be ma e madhe.. E di qe ket e lexon edhe e shikon me shikon edhe mua nga Parajsa se si vuaj per ty per ty qe zoti te largoj nga un pergjithmon e qe pushon e dhe ne varr vuan per mua ... Pse me denove ohh Zot aq keq te ma marresh At qe kurr nga zemra smundem ta largoj Pse oh Zot me bere te hidherohem nga ti qe te kam besuar aq shum Pse ma more dashurin e jetes sime vet jeten ma helmove... Skam kujt ti shkruj skam kujt ti tregoj sa po me mungon ajo vetem dua ti tregoj te gjithve te ma din vujtjen dhe merzin qe kam per at qe nuk oshten ma me mua.. Un e urrej muajin Shkurt por edhe e dua muajin Shkurt... E urrej sepse me 1 shkurt mora lajmin me te thirur gjat ter jetes se e dashura me vdiq me 2 shkurt me mbeti filmi i tere jetes ne mendje kur nje grusht te dheut u desht me ja qiten asaj ne varr qe me i kujtuar ditet dhe netet qe i kaluam bashk. 4 shkurtin e dua sepse me at jam takuar per her te par. 14 shkurtin e urrej sepse ne diten te dashuruarve un jam i dashurum ne varr te saj e nuk kam kujt ti them qe e dua por me heshtje e vizitoj at qe e dua..
24 shkurtin e dua sepse asaj ditelindjen ne varr duhet me ja urue me i thanen e me kujtue. Sod behen 1 muaj pa ty sod un qaj si femij qysh te kam varrosen e skam munder qe te jem bashk me ty.Do te kujtoj gjithmon i vetmuar e gjithmon i etur per ty ne dashuri un un i mjeri qe mbaj zi gjithmon ne zemren time. E di qe te ka marren malli per mua e di qe vuan edhe ti e di qe ne varr te zi pa mua ske qetesi ket ne anderr kur me vjen ma tregon e un shum veshtir e kam te jetoj veq vet.. dua prap ta degjoj zanin veq 1her.Eja po te pres sonte malli po me djeg.Eja se po vuaj shum pa ty se kam leht. Dikur ne ishim bashk krejt ti pata fal mos harro zemren time dashurin e par.. Te kujtoj gjithmon ...Dej sa edhe mua vdekja te marr e te vi tek ti
PM
Top
HOKATAR
Postuar nė: 06.03.2007, 13:07
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 68
Antari Nr: 6094
Bashkangjitur: 27.02.2007Lamtumire

Momentalisht jam me lot ne sy. Nuk mund ta marr me mend se nga syt e mij po rrjedhin lot. Une kurr nuk kam qajt, sidomos per dashuri. Sot e urrej veten me se shumti, ngase ndihem shum i emocionuar. Kuptohet se ma teper se veten te urrej vetem ty. Po te kisha afer tani do te rrihja shum, saqe do ishe shtruar ne spital per sherim. Sigurisht se do t'i kisha thyer 5 a 6 brinje. Sidoqofte, ta dish se shum me ke ber nervoz. Ishalla kurr askund s'do te ndeshes rruges me mua, mendoj per hire tendin, meqe s'do kishte kush te te shpie me pas ne shtepi. Pse me tradhtove??!! Si pate guxim, dhe si nuk mendove njeher perpara se ta veprosh keshtu. Besoj se tani e ke te qarte sesa me ke lenduar. Andaj shpresoj qe se shpejti prape nje dite do te takohemi. Me beso, mezi pres at dite. Ishalla ke nje dashnor te trashe, se ashtu kam qejf ai te jete, se do ta rrah edhe at e do ta bej si cipe a si pete. E nese esht i holle, vaj halli per te, se kam me e shkaterruar. Besoj se do ta hekuros e ta bej asfalt. Pastaj prape do ta fryj e mandej serish do ta hekuros, keshtu pra disa here, dhe se fundi do ta le ashtu ne asfalt.

Ti ja je e cmendur o e ke ber plan bukur sesi te fshehesh nga un. Por, un besoj se vetem duhesh te jesh e cmendur. Te kam thene se me mua loj nuk ka. Madje ta pata blere audio-kaseten e Adem Ramadanit qe ta degjosh kengen favorite timen "Jam djal trim dai". Sikur ta kishe kuptuar qfar kuptimi ka ajo kenge. Dhe e pate degjua shume here. Te kam dashte pa hile, jo nuk te kam dashte shum po shum pak. Po as me aq per ty nuk mjaftoi, ndonese per femra tjera mjaftonte vetem kur ua permendsha emrin. Shum here as emri tyre nuk me bie ndermend, po megjithat te te gjitha ishin te kenaqura qe ishin bashke me mua. Urime!!! Urime!!! Ke ber diq qe do ta paguash me jete, shum shtrenjt. Po quditem. Diq qe asnje tjeter vajze nuk guxoi me pare!!!

Me vjen keq nese do te vdesesh nga une. Lamtumir e dashura ime se shpejti e varrosur!!

tung


----------------------------------------
Mendimet e mia nuk dua t'u imponoj te tjereve
PM
Top

Topic Options Faqe: (2) [1] 2  Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio