Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      AktivitetFaqe: (2) [1] 2   ( Kalo tek postimi i parė i palexuar ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Michael Jacksoni u be Musliman
Mehasi
Postuar nė: 26.02.2007, 13:35
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 191
Antari Nr: 64
Bashkangjitur: 30.12.2004Ylli mė i shquar i muzikės pop, Michael Jacksoni, thotė qė tė gjitha pyetjet qė i ka kėrkuar rreth jetė i ka gjetur nė Islam dhe se e ka pranuar fenė Islame

Vėllai i Yllit tė pop muzikės njoftoi se Michael Jacksoni ka pranuar fenė Islame. Jorman Jacksoni, qė ėshtė duke jetuar nė Angli, ka njoftuar se vėllai i tij e ka pranuar fenė Islame dhe tani e tutje do ta shijojė lumturinė qė ai do ta shijojė me pranimin e Islamit.

Michael Jacksoni mė parė kishte shkuar nė Mekke ku i kishte veshur robat e pelegrinazhit. Tanimė Michael Jacksoni qė ėshtė nė Bahrejn ka bėrė tė ditur se do ta ndėrtoj njė xhami menjėherė pranė kėshtjellės sė Mbretėrisė.

Michael Jacksoni para disa vitesh ishte akuzuar pėr dhunimin e fėmijėve. Pas kėtyre akuzave, shtypi Amerikan ka njoftuar se Michael Jacksoni ėshtė nė depresione tė shumta

Burimi: www.mesazhi.com.


----------------------------------------
Breziiri.com - Ura lidhese ndermjet te se kaluares dhe te ardhmes!
PMEmail PosterUsers Website
Top
lordo
Postuar nė: 26.02.2007, 18:36
Quote Post


Miku i ri
*

Posti: Antarė
Postime: 1
Antari Nr: 5988
Bashkangjitur: 21.02.2007Veshtire te besohet !!!
...edhe pse mire ish kone qe ai te behej musliman.
tung.
PM
Top
fancy_boy
Postuar nė: 27.02.2007, 00:26
Quote Post


Shetitje neper Mjegull
*****

Posti: Antarė
Postime: 277
Antari Nr: 9
Bashkangjitur: 28.11.2004lordo asgje seshte veshtire sot te besohet e sidomos njeriu kur ndron fen e ti, qe shihet kohen e fundit shumica praj krishterve Kthehen Musliman!

Respect!


----------------------------------------
Mos u Mba se je, Mos u Mba se ke, Se Askush Nuk je Vetem nje Grusht DHE !
PMUsers WebsiteYahooMSN
Top
Jani
Postuar nė: 27.02.2007, 01:09
Quote Post


Mundohem tė kyqem nė bisedė
**

Posti: Antarė
Postime: 20
Antari Nr: 5776
Bashkangjitur: 13.02.2007Nese esht kthy i deshiroj sukses ne jeten e tij se besoj do te jet ne dobi te Mjkellit dhe te fes Islame,,,,,,po nji gje do me interesonte pales se tret mendoj kirugjis a do ti nenshtrohej prap per operacjone plastike?!!

Rrespekt per Mbretin e Rokut
PMUsers Website
Top
ZeroCooL
Postuar nė: 27.02.2007, 01:32
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Admin
Postime: 1456
Antari Nr: 5
Bashkangjitur: 27.11.2004Vellau i tij (Jermaine) thote se Michael Jackson do behet Musliman

 Citim
Burimi i Lajmit http://www.telegraph.co.uk/news/main.jhtml...njackson122.xml


Jermaine, 52, became a Muslim in 1989 and said he thought it "most probable" that Michael, 48, would follow him.

"When I came back from Mecca I got him a lot of books and he asked me lots of things about my religion and I told him that it's peaceful and beautiful," he told The Muslim News, a monthly British Muslim newspaper.

"He read everything and he was proud of me that I found something that would give me inner strength and peace.

"I think it is most probable that Michael will convert to Islam."

He added: "He could do so much, just like I am trying to do. Michael and I and the word of God, we could do so much."----------------------------------------
Doing nothing is very hard to do ... you never know when you're finished.

Leslie Nielsen
PMUsers Website
Top
a.j.
Postuar nė: 27.02.2007, 03:12
Quote Post


Miku i ri
*

Posti: Antarė
Postime: 5
Antari Nr: 5970
Bashkangjitur: 20.02.2007Koha do te tregon ne cfare niveli ky kengetar do te percjelle zakonet islame. smil3dbd4e398ff7b.gif

 Citim
Exellence is to do common thing in an uncommon way
PM
Top
Mandrak
Postuar nė: 27.02.2007, 03:31
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 372
Antari Nr: 2648
Bashkangjitur: 08.09.2006Selam te gjithve!

Ja edhe nje link ne gjuhen gjermane i cili e verteton konvertimin e Jackos ne fene islame.

http://shortnews.stern.de/shownews.cfm?id=...FTOKEN=80345563


----------------------------------------
Po nuk e njohe hidherimin, nuk do te kuptosh dhe gezimin.
PM
Top
prroni
Postuar nė: 28.09.2007, 03:25
Quote Post


Miku i ri
*

Posti: Antarė
Postime: 8
Antari Nr: 9645
Bashkangjitur: 19.09.2007Qa po na duhet ky pedofil .
PM
Top
babaplak
Postuar nė: 28.09.2007, 04:07
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Nė pritje
Postime: 122
Antari Nr: 9838
Bashkangjitur: 28.09.2007 Citim (prroni @ 28.09.2007, 03:25)
Qa po na duhet ky pedofil .

UNGATJETA VLLAZNIT E MI MUSLIMAN, KY SHKĖRDHE FMIJT MA TE MIR NE BOTĖ, E SOT GJETI PENDIMIN TEK ALLAHU XH.SH. DHE BOHET MUSLIMAN????

ISHALLA I PRANOHEN MEKATET...

P.S. AI ESHTE EDHE PEDO EDHE HOMOFIL... E FEJA JON NUK TOLERON KTU DUKURI JO NJERZORE....
PM
Top
king_sk
Postuar nė: 28.09.2007, 12:50
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 71
Antari Nr: 9325
Bashkangjitur: 05.09.2007NESE MICHAELL JACKSON E PRANON ISLAMIN ATEHER EDHE BUSHI KA ME PRANU HAHAHA...
PO LENI KTO MUHABETE BRE CFAR XHEKSONI E CFAR MUNAFIKU.
AJ ESHTE IDHUJTARI MA I MADH I TE GJITHA KOHERAVE.
A E KENI PA KOHEVE TE FUNDIT SI E KA DENU ALLAHU JA KA BA FYTYREN SI MAJMUN.
EDHE ESHTE NJE AJET KURANOR QE THOT: ATE TE CILIN ALLAHU E UDHEZON SKA KUSH E LAJTHIT , E ATE QE E LAJTHIT SKA KUSH E UDHEZON.
RESPECT...
PM
Top
Strider
Postuar nė: 28.09.2007, 13:35
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 9705
Antari Nr: 8466
Bashkangjitur: 16.07.2007King_Sk ti shum mir e ceken ajetin ama mendoj se gabohesh te gjykosh keshtu,a je i sigurt se ai nuk eshte musliman,sa per informacion shko ne www.youtube.com dhe kerkoe Michael jackson became muslim-kenga:"Give thanks to Allah".kete e kendon Michael jackson.
Ai Allahu ka fuqi per cdo send.se edhe Michael jackson, Allahu e ka kriju dhe Allahu e din me se miri gjendjen e secilit krijese qe eshte ne Toke.
Paqa dhe meshira e Allahut qoft mbi ju.
Respekte

Ky postim ėshtė ndryshuar nga Strider nė 28.09.2007, 13:37


----------------------------------------
Everyone wants to change the world,but nobody wants to change himself
PM
Top
babaplak
Postuar nė: 28.09.2007, 15:43
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Nė pritje
Postime: 122
Antari Nr: 9838
Bashkangjitur: 28.09.2007 Citim (Strider @ 28.09.2007, 13:35)
King_Sk ti shum mir e ceken ajetin ama mendoj se gabohesh te gjykosh keshtu,a je i sigurt se ai nuk eshte musliman,sa per informacion shko ne www.youtube.com dhe kerkoe Michael jackson became muslim-kenga:"Give thanks to Allah".kete e kendon Michael jackson.
Ai Allahu ka fuqi per cdo send.se edhe Michael jackson, Allahu e ka kriju dhe Allahu e din me se miri gjendjen e secilit krijese qe eshte ne Toke.
Paqa dhe meshira e Allahut qoft mbi ju.
Respekte

po po vėllaqko kėto dukuri po verehen edhe tek shqiptaret tanė... si shembull : ai i grupit te tnt-se urim apo si e ka emrin ai nuk mund ti marr ghunahet e tyna por aj kur nuk ka pas raki edhe antifriz te kerrit ka pi... e sot mundohen te krijojn karierė edhe ne emer te Allahut...

Allahu inshalla me ta edhe me gjith muslimanet e i udhzon ne rrug tė drejte
PM
Top
Strider
Postuar nė: 28.09.2007, 17:10
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 9705
Antari Nr: 8466
Bashkangjitur: 16.07.2007babaplak ku egjete ket paseudonim,nejse!!
Te pendohesh e kisha qellimin se "nuk pyesin cka ke qene por cka je"
Pendimi eshte per njeriun andaj me nje fjal te urte thuhet"Me mir vone se kurr"
Respekte
Allahu na falt neve dhe te gjith ata te cilet i kthehet ruges se vertet..


----------------------------------------
Everyone wants to change the world,but nobody wants to change himself
PM
Top
Miss.Blue
Postuar nė: 28.09.2007, 17:29
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 3583
Antari Nr: 8802
Bashkangjitur: 07.08.2007une desha te them qe kjo teme eshte hap von po e pash qe eshte hap ne muajin shkurt!
nejse...
une e kam lexu edhe ne gazet edhe ne internet e kam ne shume vende kshtu qe duhet me qen e vertet!


----------------------------------------
Home is NOT home without mom ..


INFORMATION IS POWER!
PM
Top
Detectiv
Postuar nė: 28.09.2007, 19:21
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 158
Antari Nr: 9772
Bashkangjitur: 24.09.2007Inshalla Zoti ja fal krejt mekatet. Shyqur qe ai qenka bo musliman
PMIntegrity Messenger IM
Top

Topic Options Faqe: (2) [1] 2  Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio