Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


Faqe: (3) [1] 2 3   ( Kalo tek postimi i parė i palexuar ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> BOJKOTO IZRAELIN
ardi_pr
  Postuar nė: 27.02.2007, 11:06
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 811
Antari Nr: 1964
Bashkangjitur: 03.08.2006Bojkoto kėto produkte smil3dbd4e7853679.gif

Kliko Kete Link

Ky postim ėshtė ndryshuar nga Amir nė 27.02.2007, 12:29


----------------------------------------
Atdhetar jam, por edhe fetar si duhet. Atdhetari pėrse turp tė ketė tek thotė e dua me shpirt fenė e vet. Hafiz Ali Korēa
PMYahoo
Top
lili82
Postuar nė: 27.02.2007, 12:01
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1121
Antari Nr: 3937
Bashkangjitur: 10.11.2006 Citim (ardi_pr @ 27.02.2007, 11:06)
Bojkoto kėto produkte smil3dbd4e7853679.gif

Kliko Kete Link

O Ardi,skam kurgje kunder mendimit tend,veq mas pari duhet mi bojkotu produktet e Serbis qe hyjn ne Kosov e tani te izraelit.Ne te njejten kohe kur ti i bojkoton produktet e Serbis i bojkoton edhe te izraelit.A nese nuk te intereson fare hiq per vend tandin atehere zdi....!

Edhe diqka Giorgio Armani nuk ka te bej kurgje me izraelin po as edhe me Ameriken ai eshte Italian,tani Arieli prodhohet ne Gjermani,e nuk do te thot se thiret Ariel eshte produkt i Ariel Sharonit!Mcdonald“s pse te bojkotohet kur dihet se ju ndihmon krejt femijve te botes,kan ndihmu edhe ne palestin!

Nejse ki eshte mendimi jem.
Ngel i pershendetur


----------------------------------------
Varje dygn ligger män med kvinnor som de inte älskar och ligger inte med kvinnor som de verkligen älskar.
PM
Top
ardi_pr
Postuar nė: 27.02.2007, 12:12
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 811
Antari Nr: 1964
Bashkangjitur: 03.08.2006 Citim (lili82 @ 27.02.2007, 12:01)
A nese nuk te intereson fare hiq per vend tandin atehere zdi....!

Edhe diqka Giorgio Armani nuk ka te bej kurgje me izraelin po as edhe me Ameriken ai eshte Italian,tani Arieli prodhohet ne Gjermani,e nuk do te thot se thiret Ariel eshte produkt i Ariel Sharonit!Mcdonald“s pse te bojkotohet kur dihet se ju ndihmon krejt femijve te botes,kan ndihmu edhe ne palestin!

Nejse ki eshte mendimi jem.
Ngel i pershendetur


Une i bojkotoj produktet serbe qysh 8 Vite, une se pari u jam prioritet gjithehere produkteve Kosovare apo atyre nga Shqiperia, pastaj vijne ne radhe produktet nga sllovenia, turqia etj...

Se a me intereson mua per vendin tim apo jo, ti a mos rastesisht ne zemer mu fute a?? leji mos u merr me paragjykime se paragjykimet jane rrena te kulluara!!

sa per Informim se e shoh se ske njohuri prandaj po humbi kohe me ty: Firmat Giorgio Armani, Ariel, Mc Donalds jane financues te medhenje te Jahudive edhe nese nuk prodhohen ne Izrael!!

Cka kane ndihmu Mc Donaldsi?? njeren ane financon luften e Jevrejve kunder femijeve Palestinez e njeren ane kishe po ndihmoje femijet, keto jane propaganda qe u shiten veq qiftave te juaj qe nuk keni njohuri ne esence!!

Ky nuk eshte vetem mendim imi personal por ky eshte realitet i hidhur!!


----------------------------------------
Atdhetar jam, por edhe fetar si duhet. Atdhetari pėrse turp tė ketė tek thotė e dua me shpirt fenė e vet. Hafiz Ali Korēa
PMYahoo
Top
lili82
Postuar nė: 27.02.2007, 12:30
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1121
Antari Nr: 3937
Bashkangjitur: 10.11.2006 Citim (ardi_pr @ 27.02.2007, 12:12)

Une i bojkotoj produktet serbe qysh 8 Vite, une se pari u jam prioritet gjithehere produkteve Kosovare apo atyre nga Shqiperia, pastaj vijne ne radhe produktet nga sllovenia, turqia etj...

Se a me intereson mua per vendin tim apo jo, ti a mos rastesisht ne zemer mu fute a?? leji mos u merr me paragjykime se paragjykimet jane rrena te kulluara!!

sa per Informim se e shoh se ske njohuri prandaj po humbi kohe me ty: Firmat Giorgio Armani, Ariel, Mc Donalds jane financues te medhenje te Jahudive edhe nese nuk prodhohen ne Izrael!!

Cka kane ndihmu Mc Donaldsi?? njeren ane financon luften e Jevrejve kunder femijeve Palestinez e njeren ane kishe po ndihmoje femijet, keto jane propaganda qe u shiten veq qiftave te juaj qe nuk keni njohuri ne esence!!

Ky nuk eshte vetem mendim imi personal por ky eshte realitet i hidhur!!

Mirr boll hiq!
Hah ti ne menden teme nuk je per me dit se a kam njohuri a nuk kam.E kete qe ke shkru ti,dhe ate qe thuhet ne veb faqe qe e ke lene 90% jan rrena te kollume.
E zotni shtetet arabe jan financues me te medhenj te jahudive,u be lufta ne Afganistan prej ciles ane i ra Amerika ha?e lufta ne Irak....E karikaturat e muhamedit.Pse nuk i bojkotuan per gjith shtetet arabe produktet e arlas?Edhekjo eshte nje firm qe financohet nga miqt e ngusht te izraelit!"!!
Flm per njohurin qe ma dhat :)
rofsh ....t


----------------------------------------
Varje dygn ligger män med kvinnor som de inte älskar och ligger inte med kvinnor som de verkligen älskar.
PM
Top
tetovarlia
Postuar nė: 27.02.2007, 17:34
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 90
Antari Nr: 3992
Bashkangjitur: 13.11.2006une jam nje mendimi me lilin 82 se ne duhet me bojkotu serbin mos me i shit produktet e veta ne kosove por se qati ku thot bojkoto izrailin nuk jan kreit firmat e izrailve por ta lem ate heres duhet me i bojkotu dhe produktet e danimarkes qka i vizatoi ato vizatimet e profetave musliman muhametin elej selam ardi pr ju ne kosov duhet me u bojkotu serbin se ame kujtohet se kur albin kurti i vet vendosjes kur tha nje her ne lajmet e rtks duhet me bojkotu produktet e srbis uqun politikant qer than se ajo eshte bisnes ishteteve
PM
Top
tetovarlia
Postuar nė: 27.02.2007, 17:42
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 90
Antari Nr: 3992
Bashkangjitur: 13.11.2006ardi tregom sa pilitikan ne amerik ekan prei ardhjen prei izraili prei dhe kush eka ne dor kreit boten mendon se ne shqiptaret apo serbet mos e bajm
PM
Top
ardi_pr
Postuar nė: 27.02.2007, 20:35
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 811
Antari Nr: 1964
Bashkangjitur: 03.08.2006 Citim (tetovarlia @ 27.02.2007, 17:42)
ardi tregom sa pilitikan ne amerik ekan prei ardhjen prei izraili prei dhe kush eka ne dor kreit boten mendon se ne shqiptaret apo serbet mos e bajm


Mua nuk me intereson se sa amerikan kane preardhje jehude, ndersa boten ne dore e ka vetem Allahu, ai eshte Komanduesi i botes se dukshme dhe asaj te padukshme ndersa amerika eshte nje perandori per momentin por se ka larg as kjo siq kane ra shume perandori edhe kjo do te bie se shpejti, jemi deshmitar se po deshton ne lufterat per kryqezata ne Irak dhe Afganistan

Shqiptaret kane udhehequr Evropen e mykur mesjetare sa ishin bashke me Perandorine Osmane, se paku 45 Kryeministra shqipetar ishin ne Perandorine Osmane smil3dbd4e7853679.gif


----------------------------------------
Atdhetar jam, por edhe fetar si duhet. Atdhetari pėrse turp tė ketė tek thotė e dua me shpirt fenė e vet. Hafiz Ali Korēa
PMYahoo
Top
a.j.
Postuar nė: 27.02.2007, 21:18
Quote Post


Miku i ri
*

Posti: Antarė
Postime: 5
Antari Nr: 5970
Bashkangjitur: 20.02.2007Te githe shqiptaret duhen te refuzojne hyrjen e producteve serbe ne regjionin shqiptar. Secili shqiptar duhet se pari te perdore ato producte te prodhuara ne regjionin shqiptar e pastaj ato jo shqiptare. Productet jo shtetrore duhet te lejone vetem nese ato jane te domosdoshme dhe duhet te konsiderohen sikurse alternative. Ne kete menyre economia e vendit do te zhvillohej.

 Citim
Exellence is to do the common thing in an uncommon way
PM
Top
burimi_ch
Postuar nė: 27.02.2007, 23:44
Quote Post


Mundohem tė kyqem nė bisedė
**

Posti: Antarė
Postime: 19
Antari Nr: 5210
Bashkangjitur: 13.01.2007ardi_pr mos u lodh vlla shum e shum e ki per obligim me jau be me dije se duhet te bojkotojme firmat qe i ndihmojn luftes se izraelit kunder muslimaneve ,por kete do ta pranoj vetem ai i cili ka pak besim (iman) ne zemer dhe te tillet jane te mirseardhur ,e ato qe kerkojn justifikime apo rugdalje tjera shihet menjeher besimi i tyre dhe per te tille nuk ka nevoj as te brengosesh se neser i sheh te nencmuar para Allahut bashke me ata qe u ndihmojne.E sa i perket atyre firmave qe i permende ty dhe shum te tjera ,ato ndoshta nuk jane firma iraelite apo cifute por eshte e vertetuar se ato i ndihmoj izraelit
PM
Top
Replikanti
  Postuar nė: 28.02.2007, 01:11
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 66
Antari Nr: 5055
Bashkangjitur: 03.01.2007@ Ardi_Pr, e para e te parave keto produkte tek ne vijne prej Turqise dhe vijne te fallsifikuara, po proklamove kunder ketyre produkteve dmth ta bojkotosh mallin e Turkut (se ndihmon Turkun) me emrat e kompanive me te sukseshme ne bote.

veē nuk i kam punet mire financiarisht se pa dal mi ble origjinalet e ketyre kompanive nuk e kisha lon, po ti je shume i kufizuar o shoki, po po me dhimbsesh qe je tu shku posht, a nuk te mjaftojne te gjitha keto qe ti thojne forumistat dhe mundohen me te ndihmu secili me menyren e vet, apo e ke vendos me gishtat e tu mi qorru syte e tu.
PM
Top
fisniku
Postuar nė: 28.02.2007, 02:57
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2718
Antari Nr: 5696
Bashkangjitur: 09.02.2007Me sa di une shumica e ktyre prodhime qka i pash une nuk shiten ose nuk exportohen ne Kosove,shumica e tyre shiten ne Amerike.Po edhe ne qoftese ishin shite ne Kosove nuk po muj me kuptu ende shkasin pse mos mi konsume ose mi ble,kur jon naj 100 here ma mire se mall turku,i vetmi problem qe jon shtrejte e nuk na i merrin mi ble se....


----------------------------------------
I miss my little "Casper" soo sooo much

When you lost your faith in God ,you lost your soul.....

Somewhere, Someway, Someday, Somehow
PM
Top
ardi_pr
Postuar nė: 28.02.2007, 09:58
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 811
Antari Nr: 1964
Bashkangjitur: 03.08.2006 Citim (Replikanti @ 28.02.2007, 01:11)


veē nuk i kam punet mire financiarisht se pa dal mi ble origjinalet e ketyre kompanive nuk e kisha lon, po ti je shume i kufizuar o shoki, po po me dhimbsesh qe je tu shku posht, a nuk te mjaftojne te gjitha keto qe ti thojne forumistat dhe mundohen me te ndihmu secili me menyren e vet, apo e ke vendos me gishtat e tu mi qorru syte e tu.


Se pari Injorant, nuk tu kam drejtuar ty personalisht dhe ske pas nevoje me jep ato komentet e tuaja te budllakavta fare, me kon deshte me komuniku me ty, te kisha shkruar ne privat!

Se a i blen ato produkte a nuk i blen eshte problem yti, ne FYT te mbetshin!

eshte vertetuar se kush eshte smil3dbd4daabd491.gif ketu


----------------------------------------
Atdhetar jam, por edhe fetar si duhet. Atdhetari pėrse turp tė ketė tek thotė e dua me shpirt fenė e vet. Hafiz Ali Korēa
PMYahoo
Top
Amir
Postuar nė: 28.02.2007, 17:44
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 402
Antari Nr: 7
Bashkangjitur: 28.11.2004 Citim (ardi_pr @ 28.02.2007, 09:58)
Se pari Injorant, nuk tu kam drejtuar ty personalisht dhe ske pas nevoje me jep ato komentet e tuaja te budllakavta fare, me kon deshte me komuniku me ty, te kisha shkruar ne privat!

Se a i blen ato produkte a nuk i blen eshte problem yti, ne FYT te mbetshin!

eshte vertetuar se kush eshte smil3dbd4daabd491.gif ketu

I nderuar Ardi, dhe disa antare te tjetre
Pasi qe e ke hap kete teme per te debatuar ateher mundohu qe ti respektosh mendimet e te tjereve dhe nese ke fakte ateher nxjeri ktu dhe binde antarin qe e kundershton.. nuk ka nevoj qe te ofendoni njeri tjetrin..
Un dhe staffi mundohemi qe te mbajme ne regull forumin dhe te debatojm bashke dhe ti respektojme regullat si dhe mendimet e te tjerve, sepse shumica prezentohemi si student dhe eshte turp qe te flasim keshtu per njeri tjetrin..

Pa keqkuptime, tung.


----------------------------------------
[SIZE=6][font=Courier][color=red][b]* Better late, than never. *[/b][/SIZE][/color][/font]
PMEmail PosterUsers WebsiteIntegrity Messenger IM
Top
Uskana2006
Postuar nė: 28.02.2007, 17:57
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2765
Antari Nr: 1800
Bashkangjitur: 21.07.2006
Idiotizem eshte te bojkotohen produktet e Izraelit, pse neve Shqiptaret duhet ti bojkotojme ne rast se jane te cilesise se mire, ēka na kane bere te keqe Jahudite ? kurgje. Nje prapanice te shitur ja kujtuar dhe tash duhet ta ndjekim po o xhihadist as edhe Arabet vete nuk i bojkotojne produktet e Izraelit, ku i merrni keto ideja te mbrapshta. [B]
PM
Top
GentIeman
Postuar nė: 01.03.2007, 01:31
Quote Post


Jam nė rrjedhoja
***

Posti: Antarė
Postime: 37
Antari Nr: 4260
Bashkangjitur: 26.11.2006 Citim (Uskana2006 @ 28.02.2007, 17:57)
Idiotizem eshte te bojkotohen produktet e Izraelit, pse neve Shqiptaret duhet ti bojkotojme ne rast se jane te cilesise se mire, ēka na kane bere te keqe Jahudite ? kurgje. Nje prapanice te shitur ja kujtuar dhe tash duhet ta ndjekim po o xhihadist as edhe Arabet vete nuk i bojkotojne produktet e Izraelit, ku i merrni keto ideja te mbrapshta. [B]

Eshte normal tu ta tuash nje fjale te tille si nje ataist ose pa fe. nuk kemi ne lidhje me arabet as ato me ne, nuk ka nevoj te bojkotoje arabia po pastaj ne ose deni shtet qeter. Sa per jahudit qe thua ti qka kan te keqe, kan shum por kan nje strategji qe nuk mund ta kuptojsh se si ta bejn te keqen. dhe e fundit, ti me duket nuk i beson zotit po nejse, nese marim parasysh faktin se zoti i ka nem jahudit ateher nuk ka nevoj me shum te diskutojm per ato se a jan te mir e a jan te kqi.


----------------------------------------
The Heart Hold Answers The Brain Refuses To See...
PM
Top

Topic Options Faqe: (3) [1] 2 3  Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio